Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Завръщане в Scotland- Edinburgh или Glasgow

Здравеите сународници зад граница.

Имам нужда от суветите ви.

Пурво, предварително се извинqвам за латиницата- с нов лаптоп сум, закупен от УК и все още не е кирилизиран и осузнавам, че сум в нарушение на правилата на форума. Ще го коригирам вузможно наи- скоро.

Накратко за мен. В УК сум от есента на 2011 г. От тогава, до есента на 2014 работих в един завод. Бqх на 6 месечни договори, като се врущах в Булгариа за 3 месеца след тqхното изтичане. И след това пак се в Сцотланд за нов 6 месечен договор. От есента на 2014 започнах магистратурата си- Морска биологиq в Ъалес, коqто току що завурших. Сега сум си в Булгариа но искам да се вурна обратно в Сцотланд и на пурво време се нуждаq от каквато и да е работа. Вув врузка с това имам следните вупроси:

1) По ваше мнение в кои град е по- добре да ида- Гласгоъ или Единбургх? Варно ли е че в Гласгоъ може да си намерq по- лесно работа, след като има славата на индустриален град. Аз лично харесвам Единбургх много повече, но не сум наqсно с пазара на труда в двете ситита.

2) Нqкои може ли да ме насочи кум коq агенциq за набиране на персонал да се насоча? Още веднуж ще кажа, че ми трqбва спешно каквато и да е работа на пурво време.

3) Освен ЦВ и паспорт какви други документи са необходими за кандидатсвтане за работа?

И да добавq, че си имам банкова сметка, дебитна карта, НИНО нумбер и цомпрехенсиве сицкнесс инсуранце.

В Булгариа сум работил в сферата на кулинарството, сущо бил сум барман и сервитиор.

В Сцотланд мога да остана при приqтел докато си намерq работа и квартира.

Това е в общи линии.

И много ви молq без хеитурство, патил сум си доста от булгари зад граница, вqрвам, че вие сте на много по- високо ниво.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Zavrushtane v Scotland- Edinburgh ili Glasgow

Тоя завод,където си работил,няма ли да те вземе пак?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей amigo7674.

Това съм го мислил, но миналата година малко след като напуснах се смени ръководството и фабриката беше продадена на други частни лица. Сега шефовете са други и не мисля, че има шанс.
    Последно редактирано от BGHelp : 10-10-2015 на 10:07 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ясно.
    А задължително ли в Шотландия трябва да си?
    Другите части на ЮК не те ли устройват?

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

За езика отиваш на Time & Language > Add Language намираш български и Уин-а ще ти инсталира езиков пакет.След това си избираш предпочитания за теб(стандартния си е кофти - аз ползвам Phonetic Traditional) и си пей сърце.И аз този лаптоп го купих в ЮК.

Доколкото знам в Единбург е скъпо(май най-скъпия град в Шотландия),но на познанията ми как е там са доста оскъдни.
    Пожелавам ти успех.

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

. От есента на 2014 започнах магистратурата си- Морска биологиq в Ъалес, коqто току що завурших.

Да не излезе 4е хейтвам,ама да попитам....за 4ий ... у4и тая морска биология като пак пита6 за фабрики сега??

7. Dislikes няма disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Агенция за персонал може да потърсиш през интернет,но най-често отиваш на място,за да те видят и да смените две думи,както и да попълниш формулярите им и да ти направят копия на документите.
    Но от България може да пробваш Indeed .

Старо куче
    Post Thanks / Like

...или всичко в което има job

По подразбиране Re: Завръщане в Scotland- Edinburgh или Glasgow

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей vaskolini.

Не, няма да кажа че си hater- има един такъв дето спами темата ми, но това не си ти.

Значи гледай сега- завърших тази магистратура, понеже биологията ми е силна страна. На въпроса ти защо търся фабрики ще отговоря- просто ми трябва каква и да е работа на първо време, да закърпя финансите. И докато разбера оценката от дипломната си работа- това ще стане през декември или януари следващата година.

Другото е че намирането на работа няма да стане веднага при много завършили магистри. Например колегите ми от курса все още продължават да работят в кафенетата и пубовете, докато си разберат оценките и обмислят следващия си ход. Защото макар и неквалифицирана, тази работа носи някаква първоначална сигурност.

Надявам се, че ти отговорих на въпроса.

Поздрави.
    Последно редактирано от Staki : 10-10-2015 на 22:44

12. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Завръщане в Scotland- Edinburgh или Glasgow

Благодаря за линка,

попаднах на тази тема преди две седмици. Исках да съм максимално информиран преди да пиша тук.
    Последно редактирано от Staki : 10-10-2015 на 22:46

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мери Carlsberg.

Ровя в компа си, намерих настройките, за които говориш, но фонетичния български ми убягва. Продължавам да търся.

Поздрави.
    Последно редактирано от Staki : 10-10-2015 на 22:47

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Привет amigo и благодаря още веднъж че се включваш активно в темата ми.

За мен Scotland е най- доброто място в UK- невероятна природа, по- малко емигранти и сякаш по- добро отношение на местните към чужденците. Лично мнение. Никога не съм харесвал Англия, а Северен Wales където учих магистратура не си е работа... Това е накратко.
    Последно редактирано от Staki : 10-10-2015 на 22:48

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Завръщане в Scotland- Edinburgh или Glasgow

Магистратура и миене на чинии това е все едно да кажеш аз за нищо не ставам.....учих колкото да не съм си в къщи
    На мен така ми звучи....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз не мога да разбера, защо питаш елементарни работи. Първото което трябва да направиш е да се свържеш с тоя завод където си работил и да ги питаш дали имат нужда от хора, ако не влизаш в нета и си търсиш агенции. Квартира най лесно става в gumtree, търсиш share и си говориш с човека който търси съквартирант, няма да плащаш такси на агенции, отиваш даваш му парите и това е

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Магистратура и миене на чинии това е все едно да кажеш аз за нищо не ставам.....учих колкото да не съм си в къщи
    На мен така ми звучи....
    Те са така един много голям процент от студентите в България за съжаление Росене.
    Нищо че не може да сметне 10 процента от 100 лв примерно, ама завършил/а нещо си там и после какво ги правим такива "специалисти"?

Да не излезе 4е хейтвам,ама да попитам....за 4ий ... у4и тая морска биология като пак пита6 за фабрики сега??
    Все едно аз да те питам, за чий въртиш тоя геврек толкоз години, като не можеш да решиш каква кола ти трябва и можеш да поддържаш за работата Васко....

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 23
    Последно мнение: 11-08-2016, 00:55
  2. University of Edinburgh vs University of Glasgow
    От consulting_criminal във форум Университети в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-05-2013, 13:32
  3. Biochemistry in Bath, Edinburgh and Glasgow
    От nobilitas във форум Образование в UK
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-09-2009, 10:07
  4. Отговори: 10