Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 129
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Здравейте ! Казвам се Илиян Войнов и имам нужда от финансова помощ. Аз и майка ми сме заплашени от посещение на съдия-изпълнител вкъщи и от описване на, и без това, малкото имущество, което имаме и за което сме спестявали дълги години и което сега предстои да бъде описано и разпродадено. Има и голяма вероятност в следващия месец да ни спрат и тока, нямаме пари и за закупуване на дърва и въглища за огрев. До това тежко за нас и трагично положение се стигна след като състоянието на майка ми се влоши рязко, вследствие на диабетна гангрена на палеца на левия крак. Наложи се ампутация на палеца и операция на крака. За да мога да покрия разходите по превързочни материали, превръзки, медицински прегледи и необходимите лекарства се наложи да изтеглим няколко бързи кредита в продължение на няколко месеца и така (по принуда се озовахме в дългова спирала). Майка ми е на 67 години, пенсионер, инвалид, диабетик и е на инсулин. Няма други доходи освен пенсията си. Аз работя като учител и моите доходи не достигат, за да покривам текущите разходи на домакинството за храна, сметки и да заплащам вноските по кредитите. Аз живея в Самоков и работя в София и пътувам всеки ден. Пътните разходи ми се изплащат с няколко месеца закъснение. Едно такова забавяне на изплащането на пътните ми разходи и влошаването на състоянието на майка ми през м.август, 2015 г. (които, за нещастие, съвпаднаха като период) стана причина да се изтеглят няколко бързи кредита, за да може да се покрият текущите разходи. Преди 2-3 години имах и допълнителен доход от анкетни проучвания към няколко института, към които работих на граждански договори, но от края на 2013 г. работата намаля и накрая доходите от проучванията прекъснаха. Това още повече влоши финансовото състояние на моето домакинство. В момента имам налични текущи общо 7 кредита (от които 2 са със срок на изплащане от един месец, а другите 5 са с различна продължителност до 2016 и дори до 2017 г.) и съм в просрочие при половината от кредитите (при два от които са просрочени 2 месечни вноски). Фирмите-кредитори не пожелаха да проявят разбиране относно тежкото състояние, в което сме изпаднали и да изчакат да събера средства, за да платя задълженията си. Заплашиха ме със съдия – изпълнител и с фирми за събиране на задължения. Дори казаха, че ще ме впишат в кредитния регистър като нередовен платец и това ще опетни иначе досега добрата ми кредитна история досега. Дори споменаха за опция, при която кредитите ще станат предсрочно изискуеми. Ако това се случи, за мен ще бъде фатално.
    Не мога да се обърна към никакви роднини за помощ и съдействие, а от неколцината приятели, които ми останаха, получих или откази, или самите те са в невъзможност да ми заемат пари. Аз и майка ми живеем в голяма бедност и дори нямаме средства за закупуване на дърва и въглища за отопление през предстоящата зима.
    Общата сума, която е необходима, за да бъдат погасени всичките ми задължения по кредити, се равнява приблизително в размер на 9000 лв.
    Моля, онези от вас, които са съпричастни към моето положение и които имат желание да помогнат, да го направят и при наличие на финансова възможност да ми помогнат да събера необходимите ми средства за спасение на моето семейство от фалит, предстояща нищета, продължителна бедност и оцеляване при тежките зимни условия.

Ето и данните за банковата ми сметка, по която може да се превеждат суми за помощ за мен и майка ми :
    IBAN : BG88UBBS80021083387212
    bankov kod : 20080023
    smetka nomer : 1083387212
    Banka OBB
    Титуляр на сметката : Илиян Илиев Войнов
    За връзка с мен : тел. 0897 744-755 или тел. 0885 076 911 e-mail : [email protected]

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

пуснете епикризите на майка си (разбира се, имената можете да ги скриете/махнете) за да видим за какво тежко състояние става дума.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Зов за помощ - заплахи със сидия-изпълнител и фирми за събиране на кредити

Добре. Като отида в работата ще ги сканирам и ще публикувам документите.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    пуснете епикризите на майка си (разбира се, имената можете да ги скриете/махнете) за да видим за какво тежко състояние става дума.
    Наистина ли имаш желание да помогнеш,като видиш епикризите?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз предпочитам имената да не са скрити, щом се искат пари. Мисля, че във всички други апели имената в епикризите се четат ясно.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. ХАРЕСВАМ! An_mari_Stoeva liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Илиян Войнов Виж мнението
    Здравейте ! Казвам се Илиян Войнов и имам нужда от финансова помощ. Аз и майка ми сме заплашени от посещение на съдия-изпълнител вкъщи и от описване на, и без това, малкото имущество ...]
    Здравей Илиян - ти ако не знаеш, всеки юрист в България знае, че има - Несеквестируеми вещи, описано е в "Граждански Процесуален Кодекс"

Несеквестируеми вещи
    Чл. 444. Изпълнението не може да бъде насочено върху следните вещи на длъжника - физическо лице:
    1. вещи за обикновено употребление на длъжника и на неговото семейство, посочени в списък, приет от Министерския съвет;
    2. необходимата храна на длъжника и неговото семейство за един месец, а за земеделските стопани - до нова реколта, или равностойността й в други земеделски произведения, ако няма такава;
    3. необходимите горива за отопление, готвене и осветление за три месеца;
    4. машините, инструментите, пособията и книгите, необходими лично на длъжника, упражняващ свободна професия, или на занаятчия за упражняване на неговото занятие;
    5. земите на длъжника - земеделски стопанин: градини и лозя с площ общо до 5 дка или ниви или ливади с площ до 30 дка, и необходимите за воденето на стопанството машини и инвентар, както и торовете, средствата за растителна защита и семето за посев - за една година;
    6. необходимите две глави работен добитък, една крава, пет глави дребен добитък, десет пчелни кошера и домашните птици, както и необходимата храна за изхранването им до нова реколта или до пускането на паша;
    7. жилището на длъжника, ако той и никой от членовете на семейството му, с които живее заедно, нямат друго жилище, независимо от това, дали длъжникът живее в него; ако жилището надхвърля жилищните нужди на длъжника и членовете на семейството му, определени с наредба на Министерския съвет, надвишаващата част от него се продава, ако са налице условията по чл. 39, ал. 2 от Закона за собствеността;
    8. предвидените в друг закон вещи и вземания като неподлежащи на принудително изпълнение.
    Отпадане на несеквестируемостта
    Чл. 445. (1) От забраните по чл. 444 не могат да се ползват длъжниците относно вещи, върху които е учреден залог или ипотека, когато взискател е заложният или ипотекарният кредитор.
    (2) От забраните по чл. 444, т. 5 и 7 не могат да се ползват:
    1. длъжниците по задължения за издръжка, за вреди от непозволено увреждане и от финансови начети;
    2. длъжниците за случаи, предвидени със закон.
    Несеквестируем доход
    Чл. 446. (1) Ако изпълнението е насочено върху трудовото възнаграждение или върху друго каквото и да е възнаграждение за труд, както и върху пенсия, чийто размер е над минималната работна заплата, може да се удържа само:
    1. ако осъденото лице получава до 300 лв. месечно - една четвърт част, ако е без деца, и една пета, ако е с деца, които то издържа;
    2. ако осъденото лице получава от 300 до 600 лв. месечно - една трета част, ако е без деца, и една четвърт, ако е с деца, които то издържа;
    3. ако осъденото лице получава от 600 до 1200 лв. месечно - една втора част, ако е без деца, и една трета, ако е с деца, които то издържа;
    4. ако осъденото лице получава над 1200 лв. месечно - горницата над 600 лв., ако е без деца, и горницата над 800 лв., ако е с деца, които то издържа.
    (2) Месечното трудово възнаграждение по ал. 1 се определя, след като се приспаднат дължимите върху него данъци и задължителни осигурителни вноски.
    (3) Ограниченията по ал. 1 не се отнасят до задължения за издръжка. В тези случаи присъдената сума за издръжка се удържа изцяло, а удръжките по ал. 1 за другите задължения на осъдения и за задължения за издръжка за минало време се правят върху остатъка от всичките му доходи.
    (4) Върху вземания за издръжка не се допуска принудително изпълнение. Върху стипендии се допуска принудително изпълнение само за задължения за издръжка.
    Недействителност на отказ от закрила
    Чл. 447. Всеки отказ на длъжника от закрилата по чл. 444 и 446 е недействителен.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    секретарката на един академик,математик,му казала,че на вратата му чука бедняк с молба да му дадат нещо.академикат великодушно и казал да му дадат две задачи от приемните изпити!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

9. ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    последния дето пусна подобна тема ревеше че едва ли не жената за която ставаше дума ако не сме съберяли пари,
    щяла да умира бавно. след като прочетох епикризите се оказа че това няма нищо общо с реалността.

може да имам желание да помогна, но само след като съм прочела епикризите и съм сигурна че действително става дума за сериозен проблем изискващ наложително и скъпо лечение.
    а не някой да ми пуска кредитите си за телевизора, айфон 6 и фолксваген тройка, или сметката си за тока, щото било станало студено в бг и ако може някой да му ги платял.
    такива желаещи май са се посъбрали в бг бая.

и смятам че след като иска пари уж за лечение на някого, най-малкото което е длъжен да направи е да предостави информация за какво става дума във формата на медицински документи.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

11. ХАРЕСВАМ! An_mari_Stoeva, dobri39, merry liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

последния дето пусна подобна тема ревеше че едва ли не жената за която ставаше дума ако не сме съберяли пари,
    щяла да умира бавно. след като прочетох епикризите се оказа че това няма нищо общо с реалността.

може да имам желание да помогна, но само след като съм прочела епикризите и съм сигурна че действително става дума за сериозен проблем изискващ наложително и скъпо лечение.
    а не някой да ми пуска кредитите си за телевизора, айфон 6 и фолксваген тройка, или сметката си за тока, щото било станало студено в бг и ако може някой да му ги платял.

и смятам че след като иска пари уж за лечение на някого, най-малкото което е длъжен да направи е да предостави информация за какво става дума във формата на медицински документи.
    точно така и аз искам да видя да ли не е някоя измама, както често става в България. Иначе ако е истина не е приятна тази история, но пък всеки си получава заслуженото, поне така майка ми е казвала.

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Ако Рхон(кат мисс доктор тук)каже,че историята е инстинска аз ще помогна.
    Да ги видим тия епикризи.

Винаги помагам с каквото мога стига да не е менте работата.Не ме е срам да си призная,че много съм се навлажнявал очите(и то стабилно) като чета тежки истории.

Не се офлянквайте,че тия 9 хиляди скоро може да станат 18 - едното е 9-те за заемите,а другото още 9 за морални щети,щото може на шефа на кредитната фирма да не му стане п**ката и да се притесни,че няма да си платите и да ви осъди без дори и призовка да получите(и отделно 1200-1500 лева разноски по делото).

@Rhon ако човека покаже епикриза,бих ли могъл да те помоля да се изкажеш по случая според написаното тук? Ще ме прощаваш,но не всички сме образовани в медицинските среди,а щом стане въпрос за България и помощ ми изкачат едни картинки в главата...
    Естесвено всичко що е доктор може да се изкаже.Аз просто не виждам друг който да пише тук,а съм убеден,че има и други.И аз имам едни епикризи от деството на които и нищо не им разбирам(имах нещо уж сериозно и уж щях да умирам,според докторите,ама аз съм български инат и не умирам лесно).
    Последно редактирано от Carlsberg : 04-10-2015 на 23:47

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Ако Рхон(кат мисс доктор тук)каже,че историята е инстинска аз ще помогна.
    Да ги видим тия епикризи.

Винаги помагам с каквото мога стига да не е менте работата.Не ме е срам да си призная,че много съм се навлажнявал очите(и то стабилно) като чета тежки истории.

Не се офлянквайте,че тия 9 хиляди скоро може да станат 18 - едното е 9-те за заемите,а другото още 9 за морални щети,щото може на шефа на кредитната фирма да не му стане п**ката и да се притесни,че няма да си платите и да ви осъди без дори и призовка да получите(и отделно 1200-1500 лева разноски по делото).

@Rhon ако човека покаже епикриза,бих ли могъл да те помоля да се изкажеш по случая според написаното тук? Ще ме прощаваш,но не всички сме образовани в медицинските среди,а щом стане въпрос за България и помощ ми изкачат едни картинки в главата...
    Естесвено всичко що е доктор може да се изкаже.Аз просто не виждам друг който да пише тук,а съм убеден,че има и други.И аз имам едни епикризи от деството на които и нищо не им разбирам(имах нещо уж сериозно и уж щях да умирам,според докторите,ама аз съм български инат и не умирам лесно).
    Не съм си довършил мисълта.И аз имам едни неразбираеми епикризи на които не разбирам нищо и съм убеден,че малко хора биха ги разбрали,та затова моля докторката да ги преведе когато човека ги предостави(ако въобще го направи)ако може.Аз моите съм ги чел,но пак не ги вдянах.Тия докторите много сложно пишат и така.
    Последно редактирано от Carlsberg : 05-10-2015 на 02:00

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ето епикризите на майка ми :

https://www.facebook.com/ilian.voyno...15?pnref=story

Не мога да кача тук в сайта снимките, защото размерите им са прекалено големи, затова давам линк към фейсбук страницата ми, където се виждат снимките на двете епикризи (всяка от които е от по две страници).

Много важно е да се разбере следното : Както се вижда от епикризите, майка ми е постъпила за операция по спешност на 11.08.2015 г. и вече са минали два контролни прегледа. Раната й още не е зараснала напълно и предстои може би зашиване. Ежедневно се налага да се прави промивка с физиологичен разтвор, да се слагат гелове за мазане като НЕПРОЛИЗИН и АГРОСУЛФАН, цените на които са няколко десетки лева за всеки. Контролните прегледи са необходими, за да може да не се разпространи инфекцията на другия крак или други пръсти. Кракът периодично се подува и се налага да се направи изследване за запушване на кръвоносните съдове (а при необходимост и процедура за отпушването им). Такова изследване в Пирогов струва 50 лв. Кабинетът не работи със здравната каса. Отделно от това, майка ми ходи и на контролни прегледи при ендокринолог в самоковската болница, за да се съблюдава лечението й с инсулин.
    За да мога да я заведа от вкъщи до болницата (тя не може да ходи продължително време с тази рана на крака), е необходимо да повикам такси - от вкъщи до болницата и обратно - общо 8 лв. когато ходи в Пирогов на контролен преглед - пътуването ни дотам и обратно с автобусните билети и таксито (не може да ползва градски транспорт, защото не може да се изкачва по стълбите) струва около 50 лв. Само за превързочните материали се дават близо 25 лв. на месец. Една превръзка в болницата струва 5 лв.
    Тези разходи са ОТДЕЛНО от разходите, които имам за сметки и храна.
    Моля ви да разберете, че до изтеглянето на кредитите, които имам, се стигна, за да мога да осигуря на майка ми лечението досега и посещението й в болница Пирогов и транспорта й, заедно с другите неща, които изброих по-горе. Не съм теглил кредити, за да си купувам смартфони или телевизори. Телевизорът ми и компютърът ми, са закупени и изплатени до 2010 г. И сега не съм съгласен да ми идва съдия изпълнител и да ми ги взима, при условие, че толкова време съм събирал пари за тях и съм ги изплащал, а компютърът ми трябва за работата. Просто не е справедливо. не е справедливо да нямам пари и да си платя сметките. Защото, ако ни вземат и малкото неща, които имаме, ако ни спрат тока, тогава направо ще се върнем в 19 век. Освен това, дори и да вземат имущество, ще го продадат не на пазарни цени и аз пак ще остана да дължа пари на кредиторите (а може би и на съдия - изпълнителя) и това няма да ми реши проблема - хем ще си загубя имущество, за което съм работил с години, хем пак ще дължа големи суми и то с лихвите ! Ако ми наложат и запор върху заплатата, една трета, както бе казано по - горе, съгласно ГПК, тогава от нея ще ми останат около 334 лв., от които на месец 180 лв. са ми необходими за път до работата и обратно. За храна парите не ни стигат. нямаме средства да си закупим дърва и въглища за отоплението през зимата.
    Причината аз да поискам помощ бе, че имам вече просрочени вноски по кредити и се надявам да съдействие от хора с възможности, за да се измъкна от санкциите на съдия - изпълнителя и от вписване в кредитния регистър като нередовен платец. Надявам се на помощ, за да си изчистя задълженията към кредиторите, за да ни остават достатъчно пари, с които да можем да живеем и да си посрещаме разходите, а не да се чудим как да свързваме двата края. Имам нужда от помощ, защото не искам да изпадам повече в дългова спирала, да взимам един кредит, за да връщам друг. Разходите на месец по тези кредити са 1279,88 лв. Не можем повече да издържаме по този начин. Аз към момента вече дължа близо 1000 лв. за просрочени вноски и задълженията ми с всеки изминал ден се натрупват.

Не мога да кандидатствам да обединя кредитите си в един чрез банка, защото аз работя на срочен трудов договор и не съм на постоянен. А в други финансови институции, където съм пробвал, вече многократно съм получавал отказ.
    Последно редактирано от Илиян Войнов : 05-10-2015 на 14:45

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз имам няколко въпроса.

1. Кое Ви кара да мислите, че ако съберете сумата от 9000 лева и изчистите кредитите си, ще успеете да продължите начисто и няма да се наложи пак да прибегнете до "бързи кредити"?
    2. С какви доходи разполага домакинството Ви?
    2. Къде сте потърсили помощ за разрешаване на проблема, преди да пуснете молбата за финансова помощ в два форума за българи, живеещи в чужбина?

Вероятно ще има и други въпроси. Моля за извинение, ако въпросите изглеждат прекалено лични, но когато някой моли за пари, според мен е редно да бъде готов да отговори на някои въпроси. Другото, което ме смущава, е че обикновено човек получава финансова помощ от роднини, приятели или колеги, най-напред. Това, че казвате, че те не са опция за момента, ме кара да се чудя защо - дали те вече са помагали, но не се е стигнало до подобряване на финансовата ситуация или причината е друга?

Моята майка също имаше нужда от редовни процедури по едно време, но когато ходихме в болницата, където се водеше след операцията, никой не й поиска нито стотинка, плащали сме за посещения вкъщи, по наше желание. За другите материали, с които сме правили процедури вкъщи, ние или медицинско лице, сме заплащали, но не и за процедури в болницата. Защо се налага Вашата майка да заплаща, при положение, че диабетът е заболяване, при което винаги се изискват дълготрайни грижи. Пирогов и този кабинет ли е единственото място, където може да се обърнете за помощ и да бъдат изпълнявани тези процедури?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. ХАРЕСВАМ! musi, Firefly77s liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

В Пирогов се намира единственият кабинет в страната и клиника по гнойно-септична хирургия. Това до голяма степен ни ограничава значително. Вече препатихме от некомпетентността на хирурзите в самоковската болница. И няма да повторим тази грешка. Ако се изчистят кредитите, ще изляза от спиралата на дългове и няма да се налага да тегля нови, за да погасявам стари. И ще се размина със съдия-изпълнителите и другите разходи покрай тях. Доходите ми са 500 лв. заплата, след удръжките, до 300 от допълнителна почасова работа, а майка ми взима 250 лв. пенсия. Доходите ми не са големи, но ще ни стигат за храна и сметките, ако не се плащат вноските. Свикнали сме да живеем икономично с по 5 лв. на ден от години. Роднини не могат да ни помогнат, защото не останаха много живи сред тях вече, а тези, които останаха - или не живеят в градаот години, или никога не сме били в добри отношения. Приятели, към които се обърнах, ми заеха колкото пари можаха и повече ми е невъзможно да искам от тях. Обръщал съм се за помощ и към други финансови институции, но съм получавал отказ
    за рефинансиране на кредитите ми. Аз за първи път стигам до това положение да моля за пари, защото вече не виждам изход от създалата се ситуация, а и не разполагам с много време преди фирмите-кредиторки да са изпълнили заплахите си.

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Не отговорихте на по-съществения въпрос на Мила - действително ли се заплащат тези процедури? Аз съм минавал през болници преди много години,но освен за по специфични лекарства които струваха тогава по 50-60 лева,друго не са плащали родителите ми.

Звучите като точен човек.Ще следя темата още един-два дни и ако се убедя,че няма лъжа измама(да ме прощавате за недоверието) ще ви помогна с каквото мога.Стискам палци и други да помогнат ако е така както казвате.Не само защото сме българи,а най-вече защото сме хора.Аз помагам и тук,въпреки че не съм британец - в крайна сметка сме хора и никой не е застрахован.А за български роднини не е необходимо да споделяте,от личен опит знам.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Илиян Войнов Виж мнението
    Ако се изчистят кредитите, ще изляза от спиралата на дългове и няма да се налага да тегля нови, за да погасявам стари. И ще се размина със съдия-изпълнителите и другите разходи покрай тях. Доходите ми са 500 лв. заплата, след удръжките, до 300 от допълнителна почасова работа, а майка ми взима 250 лв. пенсия. Доходите ми не са големи, но ще ни стигат за храна и сметките, ако не се плащат вноските. Свикнали сме да живеем икономично с по 5 лв. на ден от години. Роднини не могат да ни помогнат, защото не останаха много живи сред тях вече, а тези, които останаха - или не живеят в градаот години, или никога не сме били в добри отношения. Приятели, към които се обърнах, ми заеха колкото пари можаха и повече ми е невъзможно да искам от тях. Обръщал съм се за помощ и към други финансови институции, но съм получавал отказ
    за рефинансиране на кредитите ми. Аз за първи път стигам до това положение да моля за пари, защото вече не виждам изход от създалата се ситуация, а и не разполагам с много време преди фирмите-кредиторки да са изпълнили заплахите си.
    Историята, която се разказва тук, е от 2015-та година, но заеми са търсени още от 2012-та, пише, че са за ремонт...
    http://finansovi-obiavi.com/ad/read/...0-%D0%BB%D0%B2.

http://www.kreditirane.net/%D1%82%D1...0%BC-1035.html

Изпитвам голямо съчувствие към ниските заплати на учителите, както и към болните в България, които не са обгрижвани така, както заслужават, безспорно, но се чудя, ако доходите не са се увеличили (по-горе се споменава, че дори са се намалили), а разходите, очевидно, се увеличават, как планирате да се справяте по-нататък? Дали няма и други неща, които да бъдат направени, за да се помогне на майка Ви? Възможно ли Ви е да се грижите сам за нея, търсили ли сте помощ от социални служби или за нещо друго - за гориво, например, майка Ви вече дали е получила инвалидност?

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Много важно е да се разбере следното :....
    не ми харесва тона ви г-н Войнов. смятам че четящите тук са предостатъчно интелигентни и в състояние да отделят важното от предоставената от вас информация.

погледнах епикризите и това което става ясно от тях /държа да подчертая че преценката ми е базирана само на написаното в предоставените от вас епикризи!/ - имало е операция с ампутация на палеца а левия крак, получила е антибиотици и е била изписана в стабилно състояние. препоръката в първата епикриза е да бъде по-нататък проследявана от личния лекар. никъде не пише че е необходимо проследяване от специалист и още по-малко от хирург. документа е с дата от Август 2015.

от втория документ който сте качил във фейсбук става ясно че при нейното състояние има 77% нетрудоспособност, която е била оценена по този начин и в тази степен от ТЕЛК през 2007 година и е с давност от 3 години - т.е. през 2010 би следвало да е имало ново решение на ТЕЛК относно работоспособността й?

от данните в ТЕЛК-решението ми става ясно че майка ви е с много зле контролиран диабет и вече има късни усложнения на заболяването /увреждане на очите, увреждане на малките нерви и проблема с крака/, т.е. за съжаление от тук нататък тези неща няма как да се излекуват, проблема е просто твърде напреднал.

като чета предоставените от вас документи - не ми става ясно на каква база е било необходимо майка ви отново да бъде водена при септичен хирург. в епикризата пише че следва лечението да бъде поето от личния лекар.

ако имате още документи от лечението в Пирогов, моля да ги сканирате и покажете.

на базата на актуалните документи на мен лично не ми е изобщо ясно за какво лечение сте успяли да похарчите 9000 лева.
    дори кремовете и превръзките да са по 100 лева на месец - историята Е ОТ АВГУСТ 2015, т.е. от ТАЗИ година!
    за какво лечение сте похарчили 9000 кинта за 2 месеца, не знам.

освен това не ми е ясно защо сте пуснал ТЕЛК-решение от 2007 година, което от 2010 насам не е валидно?

съжалявам, но за мен предоставената от вас информация не е достатъчна за да обясни разходите за които вие говорите. или поне - не и със състоянието на майка ви.

ако имате още и по-актуални документи - моля ви, качете ги.

като цяло прогнозата е лоша, просто защото тя още през 2007 е имала късни усложнения на диабет. и с времето ще има повече нужда от помощ, но решението в такава ситуация НЕ са кредити, а ново решение на ТЕЛК.

22. БЛАГОДАРЯ madlena, Carlsberg, Мила, zhb, zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, Amun-Ra liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Малко ми е странно г-н Войнов, бих Ви помогнал, но държа да знам някои неща.
    В друг форум zaedno.eu сте пуснали разбивка на кредитите Ви.
    От тях излиза, че:
    05.09.2014 теглите - 3000 лева от БНП Париба
    02.04.2015 теглите - 1000 лева от Кеш Кредит
    29.04.2015 теглите - 1500 лева от Провидент
    На 26.05.2015 завеждане дело за дискриминация срещу човек от 199 ОУ гр. София. Да не ви изнудват?
    29.06.2015 теглите 1500 лв от Кредисимо
    09.07.2015 теглите 1500 лв от София Комерс
    04.08.2015 теглите 1500 лв от Зи Метрикс
    Два месечни кредита от по 500 лв от Вивус и Смайл Кредит
    Сумарно 11000 лв.
    Месечни вноски 1063.58 лв без двата месечни.
    Малко вноските от Провидент и БНП не кореспондират с официалните им такива. Почти с 30% са по големи. Другото което е, че точно сега, БНП предлагат обединяване на задълженията до 30000 лв. Там вашите 11 000 лв. разсрочени за 84 месеца ще са с месечна вноска от 277.73. 9000 за 60 месеца са по 218.38.
    При положение, че сега сте учител, в 76 ОУ (ако сте истинският Илиян Войнов), няма причина БНП да ви откажат. Ходихте ли в офис на БНП да попитате за обединяване на задълженията. Имам познати в БНП ако ми дадете номер на входящата молба може и да помогнат.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Трагедии има по цял свят,аз не се хваля,но съм абониран към NSPCC,BRC,VS,STC и още една която в момента не се сещам.Наскоро имаше и един локален случай който ме засегна.Не се изтъквам,но ако не помогнеш в тоя живот ако имаш възможност,като човек ще си грешен.

Има ли смисъл да ви помагаме на вас господине,или парите са отишли за ракия? Това се пита в уравнението и се надявам да не ми се сърдите за думите.

Фаст,благодаря за инфото.Във България тия кредитни фирми са големи акули,и им е доста тъмна историята.И дори да си оправи заемите с идеята от вашия пост,то аз лично аз бих му помогнал въпреки това,но трябва да се убедя,че не е типична Българка история - помня,че едни събираха пари по автобусите на гара подуяне,а съответните деца даже не са разбрали и кога са се разболяли и са на умирачка.Грозно е.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Пича уважил форума с молби ся вие та епикризи та отчети ?
    кво се стиснахте помагаите !
    аз преведох
    а ВИЕ ?

Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deer Street Виж мнението
    аз преведох
    а ВИЕ ?
    Просто някои хора искат да знаят за какво помогат.Ако всичко е ок,аз бих превел една седмична заплата.Но просто съм малко,така предубеден когато става въпрос за нашенци,за което се чувствам кофти.Просто така сме си го направили.

Ако си превел толкова колкото аз планирам - ми още 8 човека и сме му оправили на човека борча.Дали днес или утре е все тая - те тия пари няма да му пристигнат близките 3 дни така или иначе,просто аз обичам да знам за какво си давам парите.Ноу Оффенс.Месечно давам по 60 паунда за чаритита,което за някой може и да е малко,но това си е моята лепта.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

изглежда кредитите са били взети преди майката да се наложи да й ампутират палеца.
    постингите са написани все едно господина живее с майка си и дава мило и драго за нея - прегледах му снимките във фейсбук - еми нямаше нито една с милата му майка.

дори на снимките с коледна украса вкъщи няма снимка с майката.
    единствената която е качил е тази
    https://www.facebook.com/photo.php?f...size=720%2C480

и на нея дори не стои до майка си.

чакам г-н Войнов да се включи и да обясни за какво по-точно става дума.
    Последно редактирано от RNOH : 05-10-2015 на 21:05

28. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Deer Street Виж мнението
    аз преведох
    а ВИЕ ?
    Без да искам да правя внушения, но съм разговаряла с майката на момче, болно от левкемия, която молеше за пари, защото момчето се е влошило и са в затруднено положение. Само че тази "майка" не знаеше, че аз познавам лично и момчето, чието име използваше, и майка му и прекрасно знаех, че това не е тя, а и че момчето, за щастие, изобщо не се беше влошило, а тъкмо обратното, лекарите смятаха, че е излекувано.... Оттогава винаги търся истината, когато някой непознат ме помоли за пари. В този форум са се събирали суми, и то не малки, за да се помага на изпаднали в беда хора - но след като хората са били абсолютно убедени, че парите им ще отидат точно за това, за което ги дават. А който има желание да даде, защото иска да даде, има и право да си избере за каква кауза да дава.

П.П. Гледам, още два други форума до момента са "уважени" с молби, не сме само ние.
    Последно редактирано от Мила : 05-10-2015 на 22:07

Старо куче
    Post Thanks / Like

Разбирам. Аз съм от скоро в този форум и нямам впечатления все още за некоректни молби и т.н.

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Без да искам да правя внушения, но съм разговаряла с майката на момче, болно от левкемия, която молеше за пари, защото момчето се е влошило и са в затруднено положение. Само че тази "майка" не знаеше, че аз познавам лично и момчето, чието име използваше, и майка му и прекрасно знаех, че това не е тя, а и че момчето, за щастие, изобщо не се беше влошило, а тъкмо обратното, лекарите смятаха, че е излекувано.... Оттогава винаги търся истината, когато някой непознат ме помоли за пари. В този форум са се събирали суми, и то не малки, за да се помага на изпаднали в беда хора - но след като хората са били абсолютно убедени, че парите им ще отидат точно за това, за което ги дават. А който има желание да даде, защото иска да даде, има и право да си избере за каква кауза да дава.
    Човек когато иска нещо намира начин, a когато НЕ иска намира причина !!

32. ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кредити и Дългове
    От Suzanne във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 25-01-2014, 13:30
  2. ИЛР и tax кредити ?
    От nedolinka във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-09-2009, 10:00
  3. бизнес кредити?
    От Simoni7 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 19-10-2007, 15:12
  4. Ипотечни кредити
    От credit във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-07-2007, 13:40

Отметки

Правила за публикуване