Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 62
    Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Търся си работа в Англия спешно!

Цитирай Първоначално написано от mil_lion_aire_79 Виж мнението
    Само те барам по мозъка... а ти понеже нито се ядосваш , нито се радваш, като кучето на Павлов, при емисия на сигнал, идваш мигновено и ми се заявяваш недвусмислено, че желаеш да бъдеш "нахранен".

И тая злоба на тия години, деде, не е хубаво нещо!
    Освен че си илитерат и явно не си прочел интродукцията, ами и с нищо не допринасяш за темата, да не говорим, че изрично съм обяснил и помолил тези, които ще ме хейтват да не пишат.

Айде, хващай влака!
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Деденце, сега радваш ли се или се ядосваш...или по-скоро е комбинация от двете, т.е. смях от нерви?! Риториен въпрос.

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    ако говориш за британската армия, с български акт за раждане няма как да стане. Влизал съм в офис където набират желаещи, отговора беше но чанс
    Познавам индийци родени в Индия да служат в териториал арми,но може би понеже са лекари ,а не файтери са ги пуснали.аз исках да мина тънко и да изкарам само обучението ,но с БГ паспорт няма как.

4. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalo_75 Виж мнението
    Познавам индийци родени в Индия да служат в териториал арми,но може би понеже са лекари ,а не файтери са ги пуснали.аз исках да мина тънко и да изкарам само обучението ,но с БГ паспорт няма как.
    Индийците (даже от Индия) не ги меси - те са си част от Британската общност. Българите сме ... друго.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

6. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Старо куче Аватара на llyudo58
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Деденце, сега радваш ли се или се ядосваш...или по-скоро е комбинация от двете, т.е. смях от нерви?! Риториен въпрос.
    Забавлявам се, момченце. И аз - като останалите, които те четат.
    А нерви от какво? Че не можеш да си намериш работа?.. Или от неадекватното ти поведение?
    С поп в кръчма,с патка във вода и с модератор в спор не се влиза!!!

8. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Dislikes mil_lion_aire_79 disliked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Добре де.Не забелязахте ли,че милионрчето е трол и само спами и ви гледа сеира? Ако не сте - УЕЙК ЪП лол.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ей, Бираджията, приятелю, това, че им "сипвам" на хейтърите, което ме прави и мен в някаква степен такъв(признавам го), не означава, че троля и съм без достойнство. Човек да потърси помощ, това не значи, че трябва да е мекотело и да "козирува" на всеки идиот, който се е взел за някакъв и се опитва да му продава акъл за 20 стотинки, вместо да му помогне реално.

НЕ съм трол и всичко, което съм помолил и написал е вярно, просто не понасям отрепки!

А на оня, бЛЮДОлизец58, ще му кажа, че за 50-годишен човек е доста незрял и доста надценяващ се!

Благодаря, че ми "помогнахте" и съм убеден, че всичките сте полубогове, титани, колоси и деца на Зевс тука и никога не сте търсили помощ!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ей, Бираджията, приятелю, това, че им "сипвам" на хейтърите, което ме прави и мен в някаква степен такъв(признавам го), не означава, че троля и съм без достойнство. Човек да потърси помощ, това не значи, че трябва да е мекотело и да "козирува" на всеки идиот, който се е взел за някакъв и се опитва да му продава акъл за 20 стотинки, вместо да му помогне реално.

НЕ съм трол и всичко, което съм помолил и написал е вярно, просто не понасям отрепки!

А на оня, бЛЮДОлизец58, ще му кажа, че за 50-годишен човек е доста незрял и доста надценяващ се!

Благодаря, че ми "помогнахте" и съм убеден, че всичките сте полубогове, титани, колоси и деца на Зевс тука и никога не сте търсили помощ!
    Аз също съм търсила и получавала много помощ в този форум, затова и продължавам да пиша и до ден-днешен, за да мога да помогна и аз на свой ред на други. Това ти пиша с най-добри чувства и с искрено желание да помогна, въпреки че имам усещането, че и аз ще получа поредната ти доза "нахранване" - ама карай. Има едно нещо, което много българи не осъзнават, когато идват тук, в Кралството, и го научават по трудния начин. Тук го наричат "attitude problem" или "attitude issue" или просто "attitude". Работодателите в много случаи гледат да не назначават хора, за които виждат, че имат attitude или гледат да се освободят бързо от тях, ако вече са ги назначили. В някои случаи, това се вижда след първите няколко разменени фрази. Този проблем няма нищо общо с кадърността на човека. Той може да умее да върши много неща, да има качества, но ако има attitude problem, той не може да работи нормално (по тукашните мерки) с хора и трябва да е рядък специалист, за да може някой да го търпи някой - иначе просто му казват довиждане, защото, докато работи, създава повече проблеми, отколкото решава.

Това са хора, които имат много претенции, които не се отнасят към другите с уважение и "палят от четвърт", както му казваме в България. Част от тях имат мисленето "ти ли ще ми кажеш, бе", "ти къв си бе", "не ми се праи" и т.н. към хора, които реално имат много повече опит или знания от тях и понякога искрено искат да им помогнат. Като ти чета и двете теми, успя да "нахраниш" много от хората тук, които ти даваха доста полезни съвети, само защото тези съвети не ти харесаха - което тези хора няма как да знаят предварително, предвид въпроса, който беше задал в първата тема. На мен ми е смешно, защото съм отдавна в този форум, познавам доста от пишещите, които успя да наречеш с много обидни думи, знам какво работят, докъде са стигнали в чужбина и ти, който си още в България, колко си далеч от това, което те са постигнали

Сега да ти обясня и защо не очаквам да получиш много ходатайства за работа. Всеки, който ходатайства за друг, поема риск - защото гарантира с името си пред работодател и му казва - "вземи този човек, познавам го, той е добър специалист и добър работещ и ще ти свърши работа". Ако след това ходатайство се окаже, че човекът или няма нужните качества, или обича да "храни" другите на всяка крачка, се оказва, че с ходатайството си, на практика, сме създали проблем на работодателя. Това е прекрасен начин да загубиш доверието на един работодател - а доверие, особено в чужда страна, където всички сме "чужденци" и "имигранти", се гради по-трудно и струва много скъпо. Точно поради тази причина, хората обикновено не ходатайстват за друг пред работодател, ако не са сигурни в качествата на човека, т.е. ако не го познават добре. Ходатайства за непознати, просто защото са българи, обикновено се дават само за работни места, на които има голямо текучество и няма да е голям проблем да назначиш някого и след няколко дена да го освободиш, като го видиш, че не става.

И накрая един непоискан съвет... избери си друга страна. В тази страна поведението на човека, умението да се държи добре с хората, да е контактен, усмихнат, вежлив С ВСИЧКИ и т.н., е много важно. Това, което в България често приемаме ако не за нормално, то поне за често срещано, тук в много случаи е "изумително".... Тук българи като тебе наричат това обичайно и очаквано поведение в Кралството "лицемерие", но както и да го наречем, фактите са такива - тук усмивката е норма, а неща, които отминаваме в България, тук са т.н. sackable offence,т.е. нарушение, за което уволняват или за които дори викат полиция. Мисля, че хора, които смятат това за "лиготии", е по-добре да си изберат друга страна, в която ще са по-щастливи и в която ще се впишат по-лесно - например, Италия, Гърция, да ти каже докторката дали ще се впишеш в Германия...

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

12. БЛАГОДАРЯ nesi, rozanna, jokoto thanked for this post
    Recommend sarabg, Carlsberg, evlogiev_33, jhoro recommended this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

И на мен ми казаха че си губя темпъра бързо и да работя да си го оправя...уж не се усещах,но явно те го приемаха зле и от тогава предпочитам да си мълча.Ние по принцип балканците си палим малко повечко,особенно когато се сблъскаме с английското не бързане за никъде,но гледай да се промениш ако искаш да пробиеш.Замълчаването не означава да оставиш да те тъпчат,но по-добре говори по-малко и повече действай.Отнема време,но по-добре си ги псувай на ум отколкото да звучиш "офенсив".Ти може и да не го приемаш като такова,но тук хората са с други разбирания.Идвало ми е да псуван,но вместо това се смея и пускам бъзици или просто се усмихвам и си мълча.Езика на тялото е важен тук.Очен контакт,език на тялото и много други тънконсти има тук които трябва да се научат бързо.Особенно са важни на интервюта за работа и работа с клиенти.

Съгласен съм с Мила.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Кофти атитюд.Виж разликата в темата шотландия или ейре. Не те нападам .Просто трябва да намерим начин да променим за
    щитните си инстинкти.
    ps не съм набор 33
    Последно редактирано от evlogiev_33 : 28-09-2015 на 16:25
    Good sex is like good Bridge....If you don't have a good partner, you,d better have a good hand.

15. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79, Мила liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

И накрая един непоискан съвет... избери си друга страна. В тази страна поведението на човека, умението да се държи добре с хората, да е контактен, усмихнат, вежлив С ВСИЧКИ и т.н., е много важно. Това, което в България често приемаме ако не за нормално, то поне за често срещано, тук в много случаи е "изумително".... Тук българи като тебе наричат това обичайно и очаквано поведение в Кралството "лицемерие", но както и да го наречем, фактите са такива - тук усмивката е норма, а неща, които отминаваме в България, тук са т.н. sackable offence,т.е. нарушение, за което уволняват или за които дори викат полиция. Мисля, че хора, които смятат това за "лиготии", е по-добре да си изберат друга страна, в която ще са по-щастливи и в която ще се впишат по-лесно - например, Италия, Гърция, да ти каже докторката дали ще се впишеш в Германия...

Успех!
    Харесвам написаното, но не съм напълно съгласен с него, малко крайно мнение представяш. Да напсуваш колоездача, който те е засякъл или да си шеф, който крещи на подчинения си защото си е изпуснал нервите се случва и тук, От англичани, ставал съм свидетел неведнъж на подобни изцепки. Шотландските ми колеги пък всички са цапнати в устата, може да е от английския климат, знам ли(3-ма)... Да не се отнасяме в пожелания като говорим за практични неща. И тук, хората са любезни предимно към тези, които са важни за тях по някакъв начин, а към останалите предимно по навик - но не към всички и не през цялото време. Да не говорим, че те също си имат начин да изразяват неприязънта си, просот не го правят толкова директно - сигурно си забелязала. А трабълмейкърите, ако си мислиш, че в България някой ги обича много, много се лъжеш. Според моите наблюдения тук е по-вероятно да ти се направи забележка и някой да се опита да те "насочи" в правилните норми на поведение отколкото директно да си заминеш- което в България се случва. Иначе всичко е нормално - непълни въпроси, заяждане, тролене, тук таме някое благодаря, тук таме нещо полезно, тук таме простотия, нищо необичайно

17. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79, Мила liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Много сте писали, но сега ще видим и ще прочетем кой какво.
    Благодаря за труда за обемните постове, по-късно ще ви отговоря.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от evlogiev_33 Виж мнението
    Кофти атитюд.Виж разликата в темата шотландия или ейре. Не те нападам .Просто трябва да намерим начин да променим за
    щитните си инстинкти.
    ps не съм набор 33
    Евлогиев, с постскриптума обра точките! Беше добро. Сериозно!
    Не си мисля, приятелю, че всеки с цифри в никнейма е написал набора си, макар че в повечето случаи е така.
    За човек, възрастта му и начина му на мислене се разбира не само от думите му, а и от написаното между редовете.

Карлсберг, това за бодиленгуиджа си е цяла наука. Все пак невербалното към вербално общуване на човек е 60% към 40%.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Харесвам написаното, но не съм напълно съгласен с него, малко крайно мнение представяш. Да напсуваш колоездача, който те е засякъл или да си шеф, който крещи на подчинения си защото си е изпуснал нервите се случва и тук, От англичани, ставал съм свидетел неведнъж на подобни изцепки. Шотландските ми колеги пък всички са цапнати в устата, може да е от английския климат, знам ли(3-ма)... Да не се отнасяме в пожелания като говорим за практични неща. И тук, хората са любезни предимно към тези, които са важни за тях по някакъв начин, а към останалите предимно по навик - но не към всички и не през цялото време. Да не говорим, че те също си имат начин да изразяват неприязънта си, просот не го правят толкова директно - сигурно си забелязала. А трабълмейкърите, ако си мислиш, че в България някой ги обича много, много се лъжеш. Според моите наблюдения тук е по-вероятно да ти се направи забележка и някой да се опита да те "насочи" в правилните норми на поведение отколкото директно да си заминеш- което в България се случва. Иначе всичко е нормално - непълни въпроси, заяждане, тролене, тук таме някое благодаря, тук таме нещо полезно, тук таме простотия, нищо необичайно
    Нещо не сме се разбрали, ако си ме схванал, че тук са по-добродушни или като цяло, по-добре възпитани. Няма такова нещо. Просто повечето много добре знаят, къде могат да псуват и къде - не, защото от това им зависи много. Шотландците са си по принцип много по-близки до българския манталитет, отколкото англичаните, ама човекът се кани в Лондон да идва, та това не го бърка. Иначе ако седна да ти разказвам случки разни с шотландци, свят ще ти се извие...

В горния ми постинг съм говорила за това, как се държат пред работодател (полицай, социален работник и т.н.) и как от кандидат-работника се очаква да се държи в такава ситуация - не като ти пресекат пътя и не в лични ситуации.

И разбира се, че има работодатели, които не се притесняват да крещят - простаци има навсякъде, а и е така, защото има и работници, които са свикнали да им крещят и го приемат за нормално... обърни внимание кои са и дали се случва в читави сфери Абсолютно е вярно, че си изразяват неприязънта по доста по-недиректни начини, които новодошлите българи в повечето случаи, изобщо не забелязват.

Колкото до това, дали ще ти направят забележка или ще те изгонят - зависи от работодателя и от това, каква позиция заемаш, а и от ситуацията в момента. Ако се държиш грубо, но в момента няма кой да ти запълни мястото, ще те изтърпят, като за начало, но е много възможно да почнат да ти търсят заместник веднага. Ако обаче за твоята работа чакат 10-тина, познай дали ще те търпят и ден... Да не говорим, ако се изрепчиш на висшестоящо лице или на клиент - забрави...

Както и да е, аз живея в тази страна вече повече от 9 години и работя с англичани и всякакви други непрекъснато, така че имам доста лични впечатления. Споделям това, което съм забелязала - и основното, което исках да кажа, е че поведението, което демонстрира Милионера в двете теми, е изумително неподходящо, ако иска да си намери работа при работодател, т.е. да се хареса на някого. Не искам да му правя характеристики, вече го направиха, но освен с друго, ме порази и с това, че абсолютно не умее да забелязва добронамерената помощ и се репчи много охотно точно на тези, които са отделили време да му помогнат.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

21. БЛАГОДАРЯ nesi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Абе и да и не - има и нервни финансови директори. И ако си финансов мениджър се оплакваш на байчо като ти крещи. При все, че си жена. FTSE 100 компания. Например, повече няма да давам. Не са чак толкоз розови нещата. Идеята ми е, че правилата тук като цяло са си същите като навсякъде и опитът на много хора да обяснят колко невероятно различно е в Англия от всяко друго място по света и особено от България мен лично ме изпълва с чуство за атакуващ снобизъм. Не разбрах какво е генерално различното - където и да си, ако си дразнител ставаш нежелан, в Германия е по-различно ли? Или в Италия и Гърция? Все си има норми, просто са малко различни, нищо толкова фрапиращо чуждоземно няма в Англия. Тук не е Япония. А и дори в Япония човек свиква. Ма няма какво да спорим за самия спор, всеки си го вижда различно.

А колкото до другото - аз например видях един човек който попита съвсем нормално и неориентирано едни въпроси и с изключение на 1-2 човека, които решиха, че може да се прежалят и да драснат нещо смислено беше залят с тролене, сарказъм, глупости и откровени простотии, на което той отвърна по подобен начин и нещата се омазаха, а също е интересно как това са най-активните теми от последните дни, нали?

23. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79, Мила, geleto liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

А колкото до другото - аз например видях един човек който попита съвсем нормално и неориентирано едни въпроси и с изключение на 1-2 човека, които решиха, че може да се прежалят и да драснат нещо смислено беше залят с тролене, сарказъм, глупости и откровени простотии, на което той отвърна по подобен начин и нещата се омазаха, а също е интересно как това са най-активните теми от последните дни, нали?
    Ами, важното е, че поне един ме е разбрал правилно!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

не го мисли. Англия има нужда от интелигентни хора като теб.взимай 10 000 паунда и идвай. Дори и на заем да ги вземеш за 2-3 месеца ще ще ги върнеш и после ти си човека.....давай смело...
    Good sex is like good Bridge....If you don't have a good partner, you,d better have a good hand.

26. ХАРЕСВАМ! Мила, jokoto liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Момко, чета те откакто си се регистрирал. Не те познавам(а вече и не искам) и няма да ти правя характеристика или да ти слагам етикет.
    Ще направя само една констатация - нямаш шансове.
    Не че ще ме разбереш, де, ама аз да си кажа.
    И понеже в първия пост си помолил хейтърите да не се обаждат, да спомена, че не злобея - безразлично ми е.
    Но ако го чуеш от повече хора, може и да го осмислиш. А пък може и да те амбицира да се докажеш - дай Боже да бъркам.

Успех!

28. ХАРЕСВАМ! evlogiev_33, никанор liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sarabg Виж мнението
    Момко, чета те откакто си се регистрирал. Не те познавам(а вече и не искам) и няма да ти правя характеристика или да ти слагам етикет.
    Ще направя само една констатация - нямаш шансове.
    Не че ще ме разбереш, де, ама аз да си кажа.
    И понеже в първия пост си помолил хейтърите да не се обаждат, да спомена, че не злобея - безразлично ми е.
    Но ако го чуеш от повече хора, може и да го осмислиш. А пък може и да те амбицира да се докажеш - дай Боже да бъркам.

Успех!
    Единствено разбрах, че си искала да се запознаем...

"И понеже в първия пост си помолил хейтърите да не се обаждат, да спомена, че не злобея - безразлично ми е."
    - Дали?!
    Последно редактирано от mil_lion_aire_79 : 28-09-2015 на 18:40

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не са чак толкоз розови нещата. Идеята ми е, че правилата тук като цяло са си същите като навсякъде и опитът на много хора да обяснят колко невероятно различно е в Англия от всяко друго място по света и особено от България мен лично ме изпълва с чуство за атакуващ снобизъм. Не разбрах какво е генерално различното - където и да си, ако си дразнител ставаш нежелан, в Германия е по-различно ли? Или в Италия и Гърция? Все си има норми, просто са малко различни, нищо толкова фрапиращо чуждоземно няма в Англия. Тук не е Япония. А и дори в Япония човек свиква. Ма няма какво да спорим за самия спор, всеки си го вижда различно.
    Прав си, не си ме разбрал - изобщо не мисля, че са розови нещата. Но и не е необходимо всички да сме на едно мнение по всички въпроси. Аз мисля, че разликата в приемливия начин на поведение в България и в Англия се различава МНОГО, средностатистически и нямам проблем, че някой мисли другояче. Не говоря за българи, които винаги са имали възпитан маниер на поведение, подобен на западния и като дойдат тук, нищо не им се вижда различно. Говоря за това, как в България коментират, когато са обслужени любезно и с усмивка, а тук коментират, когато не са обслужени с усмивка, че и ходят да се оплакват. Говоря за това, че тук често попълваш като клиент въпросници (по телефона), в които даваш отзиви за обслужването и в тях има въпроси като - гледаха ли те в очите служителите, обърнаха ли се към тебе с името ти, бяха ли любезни, усмихнаха ли ви се и т.н. И за това плащат компаниите, които искат да си подобрят обслужването. Говоря за това, че ако повишиш глас на служител, който те обслужва, дори и по телефона, той спира разговора по същество и казва "моля, понижете тона" и разговорът не продължава, докато не намалиш тона - и не се кара с тебе, докато ти "надвие" или ти покаже, че е по-компетентен, както често се случва в България. Е, понякога тези от кол центровете също изпушват, ама те повечето не са тук, в страната, вече...

И още, говоря за типажа български юнак, който на всяка втора крачка вика "Ти кой си бе?", "Ти ли ша ми каиш?" и който си мисли, че той е по-по-най и всички други само му се правят. И си мисли, че да кажеш мадъфакър на шефа си е приемлива шега и е ОК (това е истински случай, човекът гледал много хамерикански филми , обаче шефът му, за жалост, не мислел така...)

Снобизмът си го има, обаче не се сещам защо да го обсъждаме тука. Изобщо, постингът го написах не да са обяснявам как тук е хубаво, а в България - лошо (защото не мисля така!), а за да посоча разликите в типа поведение, което се смята за приемливо, защото това може да е полезно на човек, никога не живял в Кралството и с намерение да си намери работа, т.е. да се хареса на шеф или клиент.
    Последно редактирано от Мила : 29-09-2015 на 07:09

Гугъл търсачка на форума

31. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! sarabg liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Това, което в България често приемаме ако не за нормално, то поне за често срещано, тук в много случаи е "изумително".... Тук българи като тебе наричат това обичайно и очаквано поведение в Кралството "лицемерие", но както и да го наречем, фактите са такива - тук усмивката е норма, а неща, които отминаваме в България, тук са т.н. sackable offence,т.е. нарушение, за което уволняват или за които дори викат полиция. Мисля, че хора, които смятат това за "лиготии", е по-добре да си изберат друга страна, в която ще са по-щастливи и в която ще се впишат по-лесно - например, Италия, Гърция, да ти каже докторката дали ще се впишеш в Германия...

Я как сериозните и усмихнати хангличани се държат в скапаната Италия

https://www.youtube.com/watch?v=ve2Q07dYTbQ

Аз нямам такива дълбоки познания да възвишената душевност на хангличаните, но преди три месеца пред нас M53RW започнаха с драскане по колата ми, после след време строшиха двете странични огледала и декоративния капак на резервоара, после целия преден прозорец на сол деня преди да си тръгна за БГ и ритана от страни. Сега пристигнах с нова кола и я държа на паркинга на Сенсбъри близо до нас, днес т.е. нощес нарисувана с маркер.
    Значи, или са пияници и пропаднали гадове, който се усмихват или заради БГ номерата са расисти.
    Това е мое мнение на лаик, който не е запознат с местните обичай и нрави.
    Та днес спрях работа, взех си билет за ферито и се прибирам в скапаната Италия където за последните 7 години колата си я държа отключена /периферията на Милано/.
    Предпочитам да се радвам и на нещо което нямам, от колкото да съжалявам, че притежавам дори и нещо малко.
    На запознатите с нравите им, усмихнат живот ви пожелавам , на ново пристигащите повече късмет.

Извинявам се ако с нещо съм засегнал или обидил съфорумците, през престоя ми.
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

33. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Това, че някой има лош опит тук в ЮК, а другаде не са му се случили лоши неща нищо не означава. Има си доста изумена сган тук и на 95% англета та са расисти, но няма никога да ти го кажат в прав текст, щото са насрани мишки. Най-мн дразни тук, че всеки е готов да съди, клеймва и какво ли не за всичко. Давам странен пример: излизам с жената с колелетата и съм на гърдите с 7месечния ми син в керър. На 5тата минута ме настигат полицаите в гората бягащи след нас и правят репорт, понеже няколко души са им са се обадили да съобщят, че застрашавам живота на сина си.

Sent from my I phone

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Това, че някой има лош опит тук в ЮК, а другаде не са му се случили лоши неща нищо не означава. Има си доста изумена сган тук и на 95% англета та са расисти, но няма никога да ти го кажат в прав текст, щото са насрани мишки. Най-мн дразни тук, че всеки е готов да съди, клеймва и какво ли не за всичко. Давам странен пример: излизам с жената с колелетата и съм на гърдите с 7месечния ми син в керър. На 5тата минута ме настигат полицаите в гората бягащи след нас и правят репорт, понеже няколко души са им са се обадили да съобщят, че застрашавам живота на сина си.

Sent from my I phone
    И ти мислиш хората който са репортвали за лоши???Струва ми се че за подобно деяние има и законови санкции .Имам чувството че живееш и работиш само с българи и англ.език не го тачиш въобще.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Недай си боже изгубиш контрол над велосипеда,познай какво ще се случи...това не са лоши хора...лошите биха се присмяли и оставили да се спасяваш.
    Като взех колата я карах 2 дни(в момента я тунинговам )и на 2-рия един ми бибитка гони ме там,викам си тоя пък какво иска,а то - изгорял ми единия стоп и човека ми казва...лош човек,много лош.
    Келеши има навсякъде.Пък Италията не ми я хвали - какви боклуци съм виждал там,леле(пак милано,а на юг в единствената ми визита...по-добре в БГ,лол).Има и много расисти които директно си те пращат на майната си щото си от другаде.

37. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Аз нямам такива дълбоки познания да възвишената душевност на хангличаните, но преди три месеца пред нас M53RW започнаха с драскане по колата ми, после след време строшиха двете странични огледала и декоративния капак на резервоара, после целия преден прозорец на сол деня преди да си тръгна за БГ и ритана от страни. Сега пристигнах с нова кола и я държа на паркинга на Сенсбъри близо до нас, днес т.е. нощес нарисувана с маркер.
    Значи, или са пияници и пропаднали гадове, който се усмихват или заради БГ номерата са расисти.
    Това е мое мнение на лаик, който не е запознат с местните обичай и нрави.
    Та днес спрях работа, взех си билет за ферито и се прибирам в скапаната Италия където за последните 7 години колата си я държа отключена /периферията на Милано/.
    Предпочитам да се радвам и на нещо което нямам, от колкото да съжалявам, че притежавам дори и нещо малко.
    На запознатите с нравите им, усмихнат живот ви пожелавам , на ново пристигащите повече късмет.

Извинявам се ако с нещо съм засегнал или обидил съфорумците, през престоя ми.
    Имах колега (вече не ми е такъв), който не си заключваше колата никога, даже и в Люлин 9.
    Както ти казаха - това не е определящо.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker