Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 62
    Нов потребител Аватара на Lily V
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

По подразбиране Шотландия или Ейре?

Здравейте съфорумници

С годеника ми сме пред дилема - преместване в Шотландия или Република Ирландия.
    Ще се радвам ако някой има опит, е живял или има някакви впечатления да сподели опита си/ мнението си.

От информацията, която събрахме до момента, освен разликата във валутата, наемите в Шотландия като че ли са по-ниски в сравнение с Ирландия, говорим за населени места около по-големите градове (Дъблин, Голуей, Корк, Глазгоу, Единбург).

И двамата в момента заемаме ръководни позиции в хотелиерския бранш, но непрекъснатото местене на море/планина ни дотегна, а по родните ни места няма големи опции за работа/ нормално заплащане. В София не желаем да живеем.
    Винаги сме искали да живеем извън България, да се установим и да създадем семейство....
    Английският и на двама ни е флуент, притесненията ни са по-скоро за съотношението приход/разход, възможност за спестяване спрямо стандарта на съответните места.
    Знам, че е много индивидуално, но ние не харчим излишни пари за ненужни неща... Имаме начален капитал, по изчисления за месец и нещо, с квартира (+депозит), транспорт и т.н. до намиране на работа, което пак е относително

Знаем, че златна среда няма, но бихме искали да направим най-добрия избор.

Благодаря Ви още веднъж за отделеното време

Поздрав ,
    Л.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Шотландия или Ейре?

Тука ако искате да работите същата работа може би няма да сте на ръководни постове.....

Искате да се установите тук да живеете или искате да спестявате....това са две различни неща
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Тука ако искате да работите същата работа може би няма да сте на ръководни постове.....

Искате да се установите тук да живеете или искате да спестявате....това са две различни неща
    Привет,

Да, със сигурност няма да сме на ръководни постове, ние не се и стремим към такива, защото все пак стандартите за работа са много различни... най-вероятно
    В момента търсим, и на място ще търсим, работа на по-ниски позиции

Искаме да се установим да живеем, под спестяване имам предвид след приспадане на всички данъци, разходи да ни остават някакви свободни пари, които могат да бъдат спестени

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Сами ли искате да живеете в къща или апартамент.....
    В една стая с още няколко калпака ли за да може повече да спестявате...
    Има хиляди въпроси и причини за да не може да ви се отговори както трябва...

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Може да спестявате по 50 на месец а може и по 2000....
    Зависи от дохода и начина ви на харчене

Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Сами ли искате да живеете в къща или апартамент.....
    В една стая с още няколко калпака ли за да може повече да спестявате...
    Има хиляди въпроси и причини за да не може да ви се отговори както трябва...
    В началото най-вероятно ще сме в shared acc., гледаме и малки апартаменти/студия самостоятелно да наемем, но всичко зависи от работата, която намерим, кога ще я намерим и т.н.
    Ако започнем работа, която ще ни позволи да живеем самостоятелно, ще бъде в апартамент най-вероятно няколко години.
    За съжаление не мога да се ориентирам и да правя големи планове, защото не знам къде отивам... ако успеем да натрупаме някакви спестявания, в къща.

Знам, че въпросите са много и най-разновидни и не задължавам никого да ми дава готови решения.
    Искаше ми се просто да почерпим от чуждия опит, повечето мнения и дискусии, включително и в темата за Ирландия, са от две години назад и повече, а както знаем, времената се променят и е хубаво човек да си свери часовника, особено ако ще ходи в чужда държава и рискува всичките си спестявания, събирани с много труд
    Последно редактирано от Lily V : 23-09-2015 на 12:30

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Ако искате да работите в сферата на туризма, аз бих ти препоръчал да разгледаш и да посъбереш инфо и за Devon тук в Англия.Успех!
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

8. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Lily V liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lily V Виж мнението
    В ...но всичко зависи от работата, която намерим, кога ще я намерим ...
    ... особено ако ще ходи в чужда държава и рискува всичките си спестявания, събирани с много труд
    Лили , аз живея в България, но познавам добре ситуацията с устройване на работа и с жилище ...виждам че сте тръгнали в правилна посока ... визирам предварителното проучване , което предприемаш ...
    Моят съвет е, да направиш задълбочено проучване относно работата , която ще работиш/те/ ... останалото е по лесно... така че в зависимост от работата и вашите лични качества, можете да бъдете добре във всяка една точка на ЮК. Успех !!!
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

10. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    Лили , аз живея в България, но познавам добре ситуацията с устройване на работа и с жилище ...виждам че сте тръгнали в правилна посока ... визирам предварителното проучване , което предприемаш ...
    Моят съвет е, да направиш задълбочено проучване относно работата , която ще работиш/те/ ... останалото е по лесно... така че в зависимост от работата и вашите лични качества, можете да бъдете добре във всяка една точка на ЮК. Успех !!!
    Благодаря ти за мнението и подкрепата, Никанор.

Започнахме да кандидатстваме по обяви от няколко дни насам.
    Дистанционно може и да нямаме успех, но все пак ще видим как ще се котираме на пазара ..
    Имаме вече 2 насрочени интервюта по скайп, което мисля, че е много добра индикация.

И двамата сме с 6+ години опит в резервации, ревеню мениджмънт и фронт офис, аз владея още немски и руски, поне за рецепция предполагам, че ще ни вземат.... :D
    Последно редактирано от Lily V : 23-09-2015 на 15:56

12. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз не мога да помогна за решението, въпреки че живея в Шотландия - нямам представа как е в Ейре, а и нямам представа изобщо от вашия бранш. По мое мнение, на рецепция се работи на минималната заплата или близка до нея, която осигурява... да кажем, нисичък стандарт на живот, но пък вие може бързо да се издигнете, знам ли.

Знам, че имаше дискусия на тема първоначално устройване в Ейре в другия форум на БГХелп - може би ще е полезно да прочетете и там, изисква се отделна регистрация. Не знам дали някои от българските "ирландци", които пишеха там, все още следят форума, но кой знае. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ Lily V, lordm thanked for this post
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз не мога да помогна за решението, въпреки че живея в Шотландия - нямам представа как е в Ейре, а и нямам представа изобщо от вашия бранш. По мое мнение, на рецепция се работи на минималната заплата или близка до нея, която осигурява... да кажем, нисичък стандарт на живот, но пък вие може бързо да се издигнете, знам ли.

Знам, че имаше дискусия на тема първоначално устройване в Ейре в другия форум на БГХелп - може би ще е полезно да прочетете и там, изисква се отделна регистрация. Не знам дали някои от българските "ирландци", които пишеха там, все още следят форума, но кой знае. Успех!
    Здравей Мила,

Благодаря за мнението

Аз първо изчетох в БГхелп.нет раздела за Ирландия, но там не са много активни и не са писали от 2014 по някое време, че и по-рано.
    Въпросите, засягащи емиграция и първоначалните бумащини пък са от 2012-2013, но за тях има достатъчно информация по официалните сайтове на разните институции.

По обявите, които гледах и кандидатствах за рецепция/резервации минимума е 16к на година, ако и двамата изкарваме по толкова, предполагам ще се справим някак. Не знам колко е достатъчно за един среден стандарт на живот или иначе казано, да се закрепим и да останем...

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей Мила,

Благодаря за мнението

Аз първо изчетох в БГхелп.нет раздела за Ирландия, но там не са много активни и не са писали от 2014 по някое време, че и по-рано.
    Въпросите, засягащи емиграция и първоначалните бумащини пък са от 2012-2013, но за тях има достатъчно информация по официалните сайтове на разните институции.

По обявите, които гледах и кандидатствах за рецепция/резервации минимума е 16к на година, ако и двамата изкарваме по толкова, предполагам ще се справим някак. Не знам колко е достатъчно за един среден стандарт на живот или иначе казано, да се закрепим и да останем...
    Значи, трябва да уточните какво разбирате под "един среден стандарт на живот"?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

18. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Значи, трябва да уточните какво разбирате под "един среден стандарт на живот"?
    Тази сума е за Шотландия и най-вероятно е бруто Среден стандарт за нас е да си посрещаме разходите без притеснения, да живеем самостоятелно, след всички разходи да ни остават някакви пари, които да спестяваме за сватба в БГ след 1 година и за посрещане на първоначални разходи за бебе след това (има 2 броя баби, които ще ни спестят разходите за ясли/гледачки по нататък)
    Това са ни краткосрочните планове и желания.
    В дългосрочен план искаме да си купим земя и да си построим еко къща, но това са мечти, засега

20. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Тази сума е за Шотландия и най-вероятно е бруто Среден стандарт за нас е да си посрещаме разходите без притеснения, да живеем самостоятелно, след всички разходи да ни остават някакви пари, които да спестяваме за сватба в БГ след 1 година и за посрещане на първоначални разходи за бебе след това (има 2 броя баби, които ще ни спестят разходите за ясли/гледачки по нататък)
    В дългосрочен план искаме да си купим земя и да си построим еко къща, но това са мечти, засега
    Аз мисля че ако работите и двамата за тези пари няма да имате проблеми, аз започнах с заплата колкото вас двамата ама жена ми не работеше и все едно същата ситуация.От първия ден сме си в самостоятелна къща и сми си купили всики мебели и обзавеждане и кола за 3-4 месеца, но сме в Мидланд за Шотландия не знам как са цените дали има голяма разлика.
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

22. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

... 16 к годишно прави 1300 месечно х 2 = 2600 ... освен квартирата и мес. разходи по нея , най големият разход са цигарите , но даже и да пушите, 1000 на мес. можете да спестявате ... В никакъв случай не ви правя сметката, просто искам да ви окуража, дяволът хич не е толкова черен, важно е човек да преследва целите си ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

24. БЛАГОДАРЯ Lily V, vladigbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Amun-Ra, Lily V, vladigbg liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ... 16 к годишно прави 1300 месечно х 2 = 2600 ... освен квартирата и мес. разходи по нея , най големият разход са цигарите , но даже и да пушите, 1000 на мес. можете да спестявате ... В никакъв случай не ви правя сметката, просто искам да ви окуража, дяволът хич не е толкова черен, важно е човек да преследва целите си ...
    Само че това са брутни заплати, трябва да се извадят данъците и осигуровките от тях.

26. ХАРЕСВАМ! Lily V, Staki liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

То там е въпроса - какви разходи имате, от това зависи дали с тези пари ще ги посрещате без притеснение. Аз съм малко учудена, че juwele успява с една заплата от 16 000 бруто да храни двама души, купува кола и да посреща разходите й и да купува мебели. Като гледам, заплатата чисто излиза по 269 паунда на седмица и 1,164 паунда на месец, но... човек знае две и двеста, вероятно. ... С две заплати ще е по-добре със сигурност, отколкото с една. За начало няма никак да е зле. За по-нататък - надявам се да намерите повишение. Успех!
    Последно редактирано от Мила : 23-09-2015 на 20:17 Причина: знак за паунд

28. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз ходих и в столиците на двете държави и мога да споделя моите впечатления:
    Шотландия - цените поносими,времето сравнително приятно, храната достъпна,хората дружелюбни, не са националисти и приемат чужденци добре.
    Ирландия - цените високи , времето кофти, храната също,хората недружелюбни ,националисти са и не приемат чужденци добре.
    Моето лично мнение е,че в Шотландия ще се чувствате много по-добре.
    Поздрави

30. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Аз живея в едната, но ще ви препоръчам другата. Ейре за мен е по-добрия избор, особено във вашия бранш - туризъм/хотелиерство. Даже познавам човек, който е работил няколко години на мениджърска длъжност в неголям хотел в Ирландия. Ако искате координати, пишете ЛС.

32. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, Lily V liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Аз ходих и в столиците на двете държави и мога да споделя моите впечатления:
    Шотландия - цените поносими,времето сравнително приятно, храната достъпна,хората дружелюбни, не са националисти и приемат чужденци добре.
    Ирландия - цените високи , времето кофти, храната също,хората недружелюбни ,националисти са и не приемат чужденци добре.
    Моето лично мнение е,че в Шотландия ще се чувствате много по-добре.
    Поздрави
    Стана ми любопитно, с какво времето в Ирландия е по-различно от това в Шотландия? И двете са горе-долу на еднакви географски ширини, май?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Заради Атлантическия океан времето в Ирландия преобладава да е облачно или ветровито ( предполагам знаеш,че вятъра на острова предимно духа от запад на изток) защото няма друга суша на запад и температурата на въздуха над сушата и над водата е различна – сушата се затопля и изстива по-бързо,т.е. налягането е различно,а от там и движението на въздушните маси.
    При Шотландия на запад има суша и това помага....
    Географската ширина в случая не оказва такова влияние ,колкото откритите водни басейни.

35. БЛАГОДАРЯ Мила, Lily V thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

То там е въпроса - какви разходи имате, от това зависи дали с тези пари ще ги посрещате без притеснение. Аз съм малко учудена, че juwele успява с една заплата от 16 000 бруто да храни двама души, купува кола и да посреща разходите й и да купува мебели. Като гледам, заплатата чисто излиза по 269 паунда на седмица и 1,164 паунда на месец, но... човек знае две и двеста, вероятно. ... С две заплати ще е по-добре със сигурност, отколкото с една. За начало няма никак да е зле. За по-нататък - надявам се да намерите повишение. Успех!
    Мила аз казах че стартовата заплата ми беше колкото на тях двамата 16х2 , но жена ми беше без работа първите месеци.

37. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз мисля,че при 30к бруто,семейство с две деца може да се оправи спокойно,дори и жената да не работи.

39. ХАРЕСВАМ! juwele, Lily V liked this post
    Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Аз мисля,че при 30к бруто,семейство с две деца може да се оправи спокойно,дори и жената да не работи.
    Е даде точно това имах предвид

Старо куче
    Post Thanks / Like

Знам,прочетох ти поста.
    Мои познати са на чисто 18 000 годишно, с едно дете ученик и съпругата не работи.
    Наем 500 на месец.
    Ходят на ресторант да вечерят през седмица ...

42. ХАРЕСВАМ! Lily V liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 417
    Последно мнение: 01-01-2017, 14:03
  2. Отговори: 213
    Последно мнение: 11-09-2014, 22:01
  3. Въпроси за Ирландия (Ейре)
    От helldesign във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-2012, 11:35
  4. Въпроси за Ирландия (Ейре)
    От helldesign във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-2012, 11:35
  5. ейре-българия
    От mallorca80 във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 03-04-2009, 11:45

Отметки

Правила за публикуване