Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 62
    Нов потребител Аватара на Lily V
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Шотландия или Ейре?

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ... 16 к годишно прави 1300 месечно х 2 = 2600 ... освен квартирата и мес. разходи по нея , най големият разход са цигарите , но даже и да пушите, 1000 на мес. можете да спестявате ... В никакъв случай не ви правя сметката, просто искам да ви окуража, дяволът хич не е толкова черен, важно е човек да преследва целите си ...
    Никанор, дори и да ни правиш сметката, аз ти благодаря за човешкото отношение и коментарите, и куража, който даваш )

2. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

на мен въпроса в темата ми се струва неправилно зададен
    просто защото още нямате работна оферта

времето и в двете е предимно мрачно, дъждовно / снежно зимата, и с малко на брой слънчеви дни така че разликата дори и да я има е по-скоро +/- вятър и някой - друг градус

щом и двете държави са възможен избор, на ваше място бих подавала документи за работа и в двете и бих взела решение накъде в зависимост от това какви оферти ще получа. все пак ако заплатата е достатъчно висока - няма да има толкоз голямо значение къде ще изберете. с достатъчно пари може да се живее добре навсякъде
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

4. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Lily V liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Заради Атлантическия океан времето в Ирландия преобладава да е облачно или ветровито ( предполагам знаеш,че вятъра на острова предимно духа от запад на изток) защото няма друга суша на запад и температурата на въздуха над сушата и над водата е различна – сушата се затопля и изстива по-бързо,т.е. налягането е различно,а от там и движението на въздушните маси.
    При Шотландия на запад има суша и това помага....
    Географската ширина в случая не оказва такова влияние ,колкото откритите водни басейни.
    Според мен, зависи къде точно живееш. Ако си на западното крайбрежие на Шотландия или в съответната част на Глазгоу, там няма кой знае колко суша на запад... Обаче поради вятъра пък има много повече дни със слънце, което помага за SAD. Едното за сметка на другото... Сняг по мое мнение в Шотландия има по-скоро рядко, отколкото редовно, макар че през последните няколко години зачести. Преди са се събирали няколко години подред, без да падне изобщо никакъв сняг. Поне където аз живея, де..

juwele, не съм ти разбрала поста, ти си писал заплата колкото вас двамата, ама нали и двамата щяха да са с 16 000, те съм разбрала, че е колкото двамата, взети заедно. Така съм съгласна напълно.
    Последно редактирано от Мила : 23-09-2015 на 20:23
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. ХАРЕСВАМ! juwele, Lily V liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Е да,местоположението също е от значение.
    Шотландия като природа много прилича на България,поне за мен.
    Когато карахме през този големия национален парк,забравих му името,все едно че караш през Родопите...много красиво и приятно.
    Само сезоните са различни...но то е логично.

8. ХАРЕСВАМ! Мила, Lily V liked this post
    Старо куче Аватара на Amun-Ra
    Град
    По света и у нас
    Post Thanks / Like

От това което съм чул за времето на Острова е - често облачно, по-малко дъжд от България и почти никакъв сняг сравнено с България.
    Лили мои близки в Шотландия години наред работиха в хотелиерския бизнес във верига Хилтън, доволни са и бързо си намериха работа(а тогава беше с визи). Щом сте работливи, упорити и с език ще се справите.

П.С. Преди някой да почне да ме разсмива с думи сняг и UK в едно изречение, да пусна снимка от 08.03.2015г. от гр. София след нощен снеговалеж , снимката с ролетката на колата е там където предния капак среща стъклото.
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 2015-03-07 09.44.55.jpg   2015-03-07 11.18.26.jpg   2015-03-09 07.41.22.jpg  
    "Everyone finds himself in the world where he belongs. The essential thing is to have a fixed point from which to check its reality now and then".
    Luxor temples.

10. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Lily V, Мила liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    И аз малко да се включа. Аз живея в Ейре(основно де, щото с тая мойта работа ) Не мога да ги сравня с Шотландия, защото не съм живял никога там, но като цена на живот предполагам е подобна на Северна Ирландия. За цената на живот, аз направих следното преди да замина. В началото на месеца се разбрахме с жена ми всеки да записва в едно тефтерче всеки един разход-до стотинка. Накрая на месеца седнах и нанесох всичко платено, по стоки и услуги в екселска таблица. Сумирах количествата и умножих по съответните цени, и получих цената ни на живот в България. След това сайтове за пазаруване дал господ. Същото направих и за Ирландия. Като добавих и разликите между Ейре и България - като местни такси, допълнителни здравни осигуровки. Тъй като жена ми нямаше да работи. Плюс детски градини и т.н. Получи и се цената ми на живот в Ирландия. След това съпоставих двете заплати(аз имах то това оферта). Всичко като връзки и линкове bghelp.net си е актуално, няма-смисъл да го повтарям, Мила ви е пуснала линк. Имайте в предвид, че в ЮК, 16000 паунда са нещо. Може да е малко но е нещо. В Ейре 16000 евро са санитарен минимум. Ако искате да спестявате. На юг от Дъблин, като Корк например е топло, доста по-меко е времето от Шотландия. Времето си има своите изключения, но все пак, сняг вали някога два пъти в годината и то до обяд , както казват местните тук има четири годишни времена в един ден. За хотелиерството не мога да кажа нищо, но съм чувал, че сега е активното време за набиране на персонал, защото сезона започва активно още в началото на ноември. Местните не са толкова лоши колкото ги описват, ако живееш на едно и също място започват да те приемат и дори ще се очудиш колко стереотипи има за тях. Важното е да не се опитваш да пренесеш някакви лоши навици. Мога да ти кажа , че със сигурност са че ще са много по весели и отворени с теб, отколкото в южна англия например. Успех и късмет, не преставайте да пускате сивита.

Sent from my HTCONE using Tapatalk

12. БЛАГОДАРЯ Мила, Lily V thanked for this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Не гледайте по държави ами по едно от следните : или богат район където хората ходят яко на почивки или с две думи се чудят къде да си харчат парите или съответно в някой град където има наплив от туристи(средновековен град с богата история и доста забележителности) и според мен е все тая къде е на острова.С тия 1к чисто може малко да ви е сложно,в читави градове с доста работа ще вадите около 1,5 начално което по две си е друга история.Ако деиствително сте били на тия постове пробвайте да си намерите референции,щото тук те са много важни и отварят порти.Стига да не е от някои неизвестен де.

14. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! juwele, Lily V liked this post
    Нов потребител Аватара на Lily V
    Град
    Channel Islands
    Post Thanks / Like

Мили хора,

Благодаря ви за коментарите, наистина са полезни

Ние си следим по-сериозно разходите в България от началото на мин. зима.
    Разглеждаме предложенията за работа, заплати горе долу какви се предлагат. Където са обявени, разбира се.
    Напълнихме по една количка онлайн в Теско в Ейре и Шотландия, сравнихме. Сравняваме и наеми на помещ. както писах.
    Кандидатстваме по обяви и на двете места, пак донякъде да направим сравнение...
    Имаме отлични референции от последните ни 3 местоработи.

Също така е важно за нас, хората да са шикоро скроени поне донякъде, както сме ние. Разбира се навсякъде ще се намери по някоя гад, но какво пък толкоз. Климатичните условия не ни притесняват, стига да има къде да живеем

Благодаря на всички ви още веднъж! Бъдете здрави и щастливи!

Ще пиша как се развиват нещата при нас, ако не за друго, поне да послужи на някого след нас
    Поздрави
    Последно редактирано от Lily V : 23-09-2015 на 22:14

16. ХАРЕСВАМ! Мила, Amun-Ra, никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Както споменах по-горе рефернциите са много важни в обединеното кралство.Първо се хванах на 4-5 часов работен ден,но там изкарах около месец,между временно си скъсах задника да си изкарам рефенции и си намерих заплата за повече от средното за района в който съм.Стига да сте стабилни съм склонен да ви хелп,стига да си оправите работите преди коледа.Като под това имам предвид да ви подслоня и да ви помогна да си изкарате нин и банкова сметка.Стига да ви харесва норт ийст като старт мога да ви настаня до нова година,като през това време трябва да сте си оправили положението и да се оглеждате за ваше кътче.За повече инфо на пм или ми клип на 07492 065735 - имам пакет за 1 пени/мин с БГ и ще ви набера аз след това.Ако решите да пробвате е хубаво да ми звъните сутрин,защото съм на бачкане от 11 до към 10 вечерта,като през това време шанса да ви звънна е минимален.
    One time performance с две думи.Вие си знаете.

18. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! amigo7674, Lily V, никанор liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Светльо , с това предложение направо разби всички...евала брат!!!
    Гордея се,че те познавам и че все още има хора като тебе,готови да помагат.
    Аз също мога да помогна,защото нашата фирма набира хора в момента и дори днес ме питаха дали нямам познати,но хората търсят хотелиерски бизнес в Шотландия или Ирландия,така че няма смисъл да си предлагам услугите,за да не ги обърквам хората.
    БР

20. БЛАГОДАРЯ Carlsberg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Carlsberg, никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Ми НК си е като център на норт-ийст и има даже две катедрали,пък като ги гледам ония с корабите когато и да си взема брейк - ми не е като корабчетата даса им празни...въпрост на гледна точка.Все пак трябва да се почне от някъде.
    Мани ме мен,просто съм в ония днив в които съм готов да помагам,но пък си държа на думата като трю булгериън и няма да се отметна,ама те такива ми ти работи.

Напреднал
    Post Thanks / Like

След 2 и нещо години в Шотландия мога да я препоръчам. Не съм бил в Ейре.
    Пробвайте в ивицата Единбург - Стърлинг - Глазгоу.

Единбург е един от най-яките градове по принцип. Има много хотели. Наемите вижте в гъмтрии.
    За парите - ако сумарно двамата взимате над 2400 месец чисто, нямате никакъв проблем. Това е средната заплата за УК.
    Пращайте СВ-та, много.
    Друго - хубаво е да имате УК номер. Ако ми пишете на ЛС мога да ви изпратя 1 или 2 УК СИМ карти по пощата. Предлатени, слагате в апарата, влизате в сайта на оператора, зареждате и сте вие. Цената на получаване на обаждане в роуминг е ~5п/мин. Обаче ви дига шанса значително.
    Ако искате кажете. Услугата е безплатна, щото ме кефите.

23. БЛАГОДАРЯ Lily V thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ако става дума за британски номер - скайп има перфектна оферта
    http://www.skype.com/en/features/online-number/

получават стационарен / ландлайн номер за която държава и град те предпочетат и всеки ще може да им звъни да кажем от юк безпроблемно и да им оставя войсмейл.
    ползвам услугата с лондонски ландлайн номер от 7 години и съм супер доволна

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

25. ХАРЕСВАМ! mate liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    ако става дума за британски номер - скайп има перфектна оферта
    http://www.skype.com/en/features/online-number/

получават стационарен / ландлайн номер за която държава и град те предпочетат и всеки ще може да им звъни да кажем от юк безпроблемно и да им оставя войсмейл.
    ползвам услугата с лондонски ландлайн номер от 7 години и съм супер доволна
    И това е вариант. Колко струва?
    Неудобното е, че трябва да си на скайп? Или на ПЦ или на смартфон.
    Иначе sipgate.co.uk също дават локални номера, безплатно, но ти трябва СИП ВОИП клиент на ПЦ или/и телефон.
    С ГСМ СИМ е най-лесно.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    И това е вариант. Колко струва?
    Неудобното е, че трябва да си на скайп? Или на ПЦ или на смартфон.
    Иначе sipgate.co.uk също дават локални номера, безплатно, но ти трябва СИП ВОИП клиент на ПЦ или/и телефон.
    С ГСМ СИМ е най-лесно.
    мисля че беше към 50 евро на година. ми и на скайп да си, те си ти оставят войсмейл.
    но щом има възможност и за безплатна възможност за ползване на локален номер - да ползват нея
    и в двата случая единственото което е нужно е интернет на телефона, свалянето на програмата е безплатно така или иначе.

с мобилен не плащаш ли ако звъннеш да си провериш войсмейла или приемаш разговори?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Вектон Мобайл дават безплатни сим карти...и цените за разговорите са супер...

29. ХАРЕСВАМ! Lily V liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    Вектон Мобайл дават безплатни сим карти...и цените за разговорите са супер...
    Вектон са ужас - след месец при тях си дигнах чуковете - по-лошо качество няма в УК и цяла западна европа + Унгария.
    Много са зле.
    Иначе всички дават безплатни СИМ, ако си тук. Ако си в БГ....затова им предложих да им пратя по пощата, безплатно...т.е. не е но ще се набутам 1 лира за благото на тия хора.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

не знам могат ли да си поръчат карта на Lebara от бг
    но ако могат - би било перфектно, понеже може да се прави топ-ъп онлайн и да плащаш с пейпал, т.е.
    няма зна4ение къде се намираш, стига да имаш интернет - можеш да си топ ъпваш картата колкото е необходимо.

таксата за приемане на разговори ако си на роуминг е 4р на минута

http://www.lebara.co.uk/roaming-rates

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    Вектон са ужас - след месец при тях си дигнах чуковете - по-лошо качество няма в УК и цяла западна европа + Унгария.
    Много са зле.
    Иначе всички дават безплатни СИМ, ако си тук. Ако си в БГ....затова им предложих да им пратя по пощата, безплатно...т.е. не е но ще се набутам 1 лира за благото на тия хора.
    Аз съм с тях от Март 2014 и нямам грижи.Интернета не е добър ,но разговорите и плана им са ок.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lily V Виж мнението
    Здравейте съфорумници

С годеника ми сме пред дилема - преместване в Шотландия или Република Ирландия.
    Ще се радвам ако някой има опит, е живял или има някакви впечатления да сподели опита си/ мнението си.

От информацията, която събрахме до момента, освен разликата във валутата, наемите в Шотландия като че ли са по-ниски в сравнение с Ирландия, говорим за населени места около по-големите градове (Дъблин, Голуей, Корк, Глазгоу, Единбург).

И двамата в момента заемаме ръководни позиции в хотелиерския бранш, но непрекъснатото местене на море/планина ни дотегна, а по родните ни места няма големи опции за работа/ нормално заплащане. В София не желаем да живеем.
    Винаги сме искали да живеем извън България, да се установим и да създадем семейство....
    Английският и на двама ни е флуент, притесненията ни са по-скоро за съотношението приход/разход, възможност за спестяване спрямо стандарта на съответните места.
    Знам, че е много индивидуално, но ние не харчим излишни пари за ненужни неща... Имаме начален капитал, по изчисления за месец и нещо, с квартира (+депозит), транспорт и т.н. до намиране на работа, което пак е относително

Знаем, че златна среда няма, но бихме искали да направим най-добрия избор.

Благодаря Ви още веднъж за отделеното време

Поздрав ,
    Л.
    Лили, не мога да ти дам конкретен отговор или съвет (най-малкото защото все още съм в БГ)., но ми се иска да ти пожелая успех.. и то не просто така летящо голословно..... трябва просто да си го постигнете.... млади сте, с професии, с езици, двама сте (подкрепяйте се , помагайте си, обичайте се) и дори парите отначало да ви се струват "недостатъчни", ако сте си опора един на друг, и посрещате трудностите заедно.......... ще се справите. Може заплатите ви да не са високи или дори на средно ниво и пак да се чуствате удовлетворени, спокойни и щастливи.

Успех и щастие ви желая.

34. ХАРЕСВАМ! Amun-Ra liked this post
    Старо куче
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Лили, не мога да ти дам конкретен отговор или съвет (най-малкото защото все още съм в БГ)., но ми се иска да ти пожелая успех.. и то не просто така летящо голословно..... трябва просто да си го постигнете.... млади сте, с професии, с езици, двама сте (подкрепяйте се , помагайте си, обичайте се) и дори парите отначало да ви се струват "недостатъчни", ако сте си опора един на друг, и посрещате трудностите заедно.......... ще се справите. Може заплатите ви да не са високи или дори на средно ниво и пак да се чуствате удовлетворени, спокойни и щастливи.

Успех и щастие ви желая.

На Лили-то ще помогна,и дано имат късмет.Само трябва да се разберем за подробностите.Ако са точни хора - ми аз меря със същия аршин.Дали ще се реализират на север можем само да гадаем,но живот и здраве съм убеден,че ще се оправят.Ще поживеем,пък ще видим.

На мен ми помогна Нигериец,който не познавам.Човека ми търси квартира,че и 900+ лири от джоба си извади да ми запази квартира с депозита.Намери един Българин който би направил същото и ще те черпя колкото бира можеш да поемеш.Има господ на тоя свят и не знаеш къде ще го намериш и при какви обстоятелства.За да ти помогнат трябва и да помагаш.Това в БГ е минус,но свят широк,нали.

Човека ми намери квартира,плати депозит(не че не му ги върнах де),посрещна ме на гарата с такси,заведе ме в агенцията,после до квартирата,че и ходи да вземе нормалните ключове от ландлорда(от агенцията ми дадоха тяхните с които правят оглед).Има късмет,но съм наясно,че това е рядкост.
    Последно редактирано от Carlsberg : 27-09-2015 на 22:14

36. ХАРЕСВАМ! vladigbg, Amun-Ra liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой ако има някакви предложения за работа в северна Ирландия, моля да сподели! С приятеля ми сме тук без работа! Миналата седмица си извадихме НИН и банк акаунти. Благодаря предварително.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Разкажи от кога сте там и колко време сте без работа за да може другите след вас да свалят розовите очила....
    Благодаря...
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Rivanovap Виж мнението
    Някой ако има някакви предложения за работа в северна Ирландия, моля да сподели! С приятеля ми сме тук без работа! Миналата седмица си извадихме НИН и банк акаунти. Благодаря предварително.
    В кой град сте? И какво можете да работите?

Sent from my HTCONE using Tapatalk
    Последно редактирано от fastdriver : 30-09-2015 на 16:10

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Rivanovap Виж мнението
    Много ми е интересно какъв го дирите чак там?
    Но от друга страна,мога да попитам мой познат ирландец за някаква работа,той живее в Холивуд,близо до Белфаст...

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 417
    Последно мнение: 01-01-2017, 14:03
  2. Отговори: 213
    Последно мнение: 11-09-2014, 22:01
  3. Въпроси за Ирландия (Ейре)
    От helldesign във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-2012, 11:35
  4. Въпроси за Ирландия (Ейре)
    От helldesign във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-07-2012, 11:35
  5. ейре-българия
    От mallorca80 във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 03-04-2009, 11:45

Отметки

Правила за публикуване