Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 196
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ако си вдигна чуковете и се изсипя в Лондон...

Има ли хора, които "от днес за утре" са тръгнали преди време за Лондон или за Англия, без да са имали познат там и не са знаели добре английски? Такива хора, ако има, нека ми пишат как са се справили, как са си намерили квартира, работа, с какви пари са тръгнали и всякаква полезна информация от първо лице(знам, че има информация във форума и моля, който не иска да отговаря, да не ми казва да чета по темите).
    Има ли смисъл без познат, приятел или близък въобще да тръгвам? Искам да го направя, но ако ми дадете информация ще съм Ви благодарен и най-вече моля да ми кажете как да си намеря бързо квартира или някой ако има нужда от съквартирант в близките една-две седмици(защото тогава очаквам да пристигна в Лондон) също може да ми пише. Знам, че ако си намери квартира човек, после е лесно.
    Ако можете, помогнете.
    Благодаря!
    Последно редактирано от mil_lion_aire_79 : 16-09-2015 на 17:45

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ако си вдигна чуковете и се изсипя в Лондон...

Пуснах въпроса Ви и във групата ни за Работа в ЮК, https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Дано се намери някой така да отговори.

Иначе за съквартиранти следи сайта www.kvartiri.co.uk или направо си пусни обява.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ mil_lion_aire_79 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ако си вдигна чуковете и се изсипя в Лондон...

Аз.Само че квартирата е сложно.Бая сложно ако нямаш голям кеш.Сега не знам за другите,но аз за квартира дадох един тон пари.
    Като изключим квартирата,другото беше по трудния начин - ходиш като кон и питаш.
    За работа плащаш на някоя фирма да ти направи СВ по тяхен образец(аз платих на една в центъра 15 паунда) правип копия и пускаш или онлайн или ходиш на място и даваш.Зависи какво търсиш.
    Как да си сетнеш лайфа в ЮК се разрови в нета.
    Език не знам какво да ти кажа.Моя не е перфектен,но определено не е и зле,и съответно тази част ще я оставя на някой друг.Освен дървените джордита с друг проблем с разбиране не съм имал.
    Бих ти препоръчал да се насочиш някъде другаде в Англия.Лондон е скъп град и аз лично не го харесвам.Градове с работа има доста.

5. БЛАГОДАРЯ mil_lion_aire_79 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря за бързите отговори на lordm и Carlsberg!

Дано и други да се включат.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз точно преди две години дойдох в Шотландия точно с 54 паунда в джоба и една малка раница багаж. Бях си намерил работа от България. Работодателя осигуряваше квартира и храна. Оказа се че работата е ужасна,при индийци но ако си упорит става като за начало. Работих там 6 месеца докато свикна малко с езика и се ориентирам в обстановката. После напуснах, намерих си друга работа и така за две години смених четири. Мога да кажа че се справих доста успешно. Ако искаш, мога да ти дам телефона на индиеца, там постоянно се търсят хора.

8. БЛАГОДАРЯ mil_lion_aire_79 thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Щом си милионер на тази възраст, ще се оправиш. Ако пък нещо се обърка, винаги можеш да подадеш заявка за бежански статут.

10. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

plevel3, какво ще рече "работата е ужасна"? По отношение на заплащане или по отношение на условия?
    Да, искам го номера, въпреки че съм се насочил към Лондон принципно, но няма да откажа да имам и друга опция, макар не за същото място.
    Благодаря ти.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Специално за Англия не познавам такива хора. Познавам половин дузина тръгнали за Италия и Испания по този начин 'от днес за утре" (това, края на 90-те миналия век (ужким на почивка, ама еднопосочна), началото на този век, между тях и сестра ми). Не от първо лице ( аз в Испания отидох на готово), а от техните разкази. Хората казват, че книги могат да напишат. То не били спали по пещери, поляни, робски труд, глад и мизерия, проблеми с полиция и т.н. Това за всеки различно, някой след 1-2 година изплува т.е. редовни документи, нормална работа, прилична квартира, социален живот и др. Други пропадат.. наркотици, кражби и т.н. Трети се връщат в БГ с 15 - 20 кг . отслабнали, откраднали за да имат пари да се върнат.Сестра ми (от първо лице) първите 3-4 години нелегално ( гледа деца и чисти домове), ниско заплащане, на за човек без документи е доволна. Изкарва си документи и престоя е става легален, изкарва курсове и съответно квалификация и оттам добра работа с добро заплащане ( на тази работа е от 8 години) и въпреки че в Испания било криза тя заедно със семейството си няма намерение да поглежда към БГ.

За Англия вече статута ни е друг. Хващаш самолета и си там, никой не те пита, какво ще правиш, при кой ще отседнеш, каква е причината да си там и т,н, какъв си ти и чии го дириш, и да ти праскат печати по паспорта.
    Жена ми замина преди 20-на дена ( но тя не е от днес за утре). От решението до заминаването минаха много месеци и много комуникация с тамошна институция“. Пристигна в петък, посрещна я познат, при него седя събота и неделя, понеделнник си хареса квартира (набеляза си ги през съб и нед.), в сряда се нанесе. Единична стая за 250 паунда на месец + предплата за месец т.е. наведнъж даде 500 паунда. Има 2 съквартиранки и хазаяин. Доволна е, на първо четене всичко е ОК. Къщата е хубава, има всичко нужно в района. Тя е с добър английски (комуникира с английска асоциация) имаща отношение към образованието и работата й. Качила си е CV-то на някакъв сайт и веднага са я потърсили т.е. за нейната квалификация, образование, трудов стаж има работа.

П.П Споделям ти ми моя случай, надявам се нещо да ти помага. А иначе ..... за "съвет" (по скоро пожелание)..... поне ЕДНО от тия неща да имаш за да тръгнеш
    - добър език
    - професия, занаят ( по възможност добра и търсена)
    - добър кеш в джоба (банкова сметка)
    - познат в Англия

13. БЛАГОДАРЯ mil_lion_aire_79, никанор, rozanna thanked for this post
    Recommend никанор recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря за отделеното време, vladigbg!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Работа е хубаво да имаш преди да заминеш,но е доста сложно.Ако не си с прекалено хубава профф е бая сложно.Аз пусках от БГ 2-3 дена и се ядосах...не че не ми се обадиха някакви,ама "елате да говорим" ...ама в бг съм "ми като дойдете елате"....дебел Х*й.Сега ако си някой моден с блага профф нямаше да си в сайта де,ама принципно...

16. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Нов потребител Аватара на marcopolo
    Post Thanks / Like

По принцип, нищо не ти пречи да дойдеш и да пробваш, но задължително се прочети всичката информация в този сайт относно работа и квартири и кое как става и си планирай нещата предварително, а не да дойдеш и да чакаш някой да ти помогне, това е най-сигурния начин да изгориш.Виж във форума как се вади NIN, банкова сметка, UTR, направи си CV от България и си преведи дипломите, тук веднага ги дай за приравняване в NARIC.
    Каква професия имаш!Не даваш информация...
    Иначе приятели не ти трябват, тука е пълно с българи, и не само, които могат да ти помогнат, стига да знаеш как да си поискаш :-)

18. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Принципно за НИН без доказателство за адрес ще му е сложно,а за такова си трябва сметка.Дано се навие някой да го вземе без нин и банкова сметка,ама шанса си е кофти.

20. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Последния път, когато дойдох - беше си точно така. От днес за утре (но дотук с приликите) ми казаха - купен ти е билет, заминаваш. Имах уговорена работа, към нея се осигуравяше квартира и транспорт.
    Пари на практика нямах - имах само евро, не ги бях сменил (не броя 4-5 паунда на стотинки). Още първата седмица започнаха да ни дават авансово пари за храна - за друго не ни трябваха.
    Език - като се има предвид, че работещите бяхме само българи - по-скоро си развалих английския.

ps. Но горното да не те заблуждава - аз имам НИН, банкова сметка, ЮК шофьорска книжка, семейството ми е тук, живял съм и преди тук, знам много неща за живота в ЮК ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

22. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Става въпрос за верига от заведения за бързо хранене. 10 или 12, не мога да кажа точно, собствениците са индийци. Или те слагат да правиш пици или да печеш бургери на грила. Като се научиш започваш да работиш и на двете едновременно. Работи се 6 дена по 12-14 часа на ден. От 13:30 докато затворят не по-рано от 01:30 часа. Плащат по 150 паунда на седмица. Осигуряват ти квартира в техни къщи. Обикновено в къща са по трима човека всеки в отделна стая. Когато няма много работа започваш да чистиш. Отношението към работниците е меко казано гадно. По отношение на парите, винаги плащат на време. Човека, който наема на работа се казва Паулиндер / или поне така се чува като се казва името с индийски акцент / телефона му:07739758905. Работата е без договор и осигуровки. Лично мен най-много ме дразнеше че трябва да питам ако искам да изпуша една цигара. Разрешени са 4ри цигари през работно време. Няма регламентирано време за почивка. Гадно е но ако нямаш алтернатива става. Осигуряват и храна и транспорт до работното място. Това е, дано съм бил полезен.

24. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79, sarabg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!На мен също ми предстои подобно местене. Една приятелка ми предложи да живея в нейната квартира и да и помагам с бебето, но се интересувам колко време ще ми е необхдимо,за да си изготвя нужните документи и да започна работа? И според вас колко време ще ми е нужно,за да си търся работа? По принцип имам професия и ще си търся работа свързана с нея,но съм готова в началото да работя всичко. Иска ми се да си преценя финансите,защото не тръгвам с много и не знам за колко време ще ми стигнат.

Напреднал
    Град
    Stafford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Maria1984 Виж мнението
    Здравейте!На мен също ми предстои подобно местене. Една приятелка ми предложи да живея в нейната квартира и да и помагам с бебето, но се интересувам колко време ще ми е необхдимо,за да си изготвя нужните документи и да започна работа? И според вас колко време ще ми е нужно,за да си търся работа? По принцип имам професия и ще си търся работа свързана с нея,но съм готова в началото да работя всичко. Иска ми се да си преценя финансите,защото не тръгвам с много и не знам за колко време ще ми стигнат.
    Щом имаш професия те съветвам да си напишеш хубаво CV и да си търсиш работа по тази специалност , защото за "каквато и да е работа" тук с лопата да ги ринеш, шансът ти с професия е много по-голям.За документите не се притеснявай, ако си намериш работа може да работиш дори без NINа да ти е готов.
    I just wouldn’t give in, no way. Soichiro Honda
    Мисленето е най-тежката работа и това вероятно е причината толкова малко хора да я вършат.

27. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Единственото, което разбрах със сигурност е за първоначалните пари, които ти трябват и то специално за Лондон. Знам, че не съм там, но говорих(по-скоро писах) с различни хора и всеки ми каза, че за да оцелееш първия месец са ти необходими между 1000 минимум до 1500 паунда, включително самолетния билет до там.А ти отиваш и при приятелка, което е още по-добре и ти гарантира по-големи шансове. Късмет!

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Ако са ти много тежки чуковете вземи още двама, трима да помагат да ги носите....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

30. ХАРЕСВАМ! juwele liked this post
    Recommend Deer Street recommended this post
    Dislikes Deer Street disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Избрал си пътеката към УК с най -мноо сълзи - да ти помогне ' българин '!
    учи език , събирай пари , повече ''онлаин '' подготовка !
    С бг-та се събирай когато вече си добре и се дръж на страна - иначе само проблеми !
    но за чешене на език стават

32. ХАРЕСВАМ! mil_lion_aire_79, Katsko liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

rosbg, границата между хумор и простотия е много тънка.
    Лошотото е, че коментът ти е безполезен, а не, че си "разкрачен"(ако ми схващаш идеята) между двете...
    Успех!

34. ХАРЕСВАМ! jhoro, Katsko liked this post
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Така както задаваш въпроса с чука така след месец, два ще питаш.....дали да не събирам чуковете и обратно за Бг

36. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Dislikes mil_lion_aire_79 disliked this post
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Тука не се идва с чукове а много подготвен за всичко

38. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mil_lion_aire_79 Виж мнението
    Единственото, което разбрах със сигурност е за първоначалните пари, които ти трябват и то специално за Лондон. Знам, че не съм там, но говорих(по-скоро писах) с различни хора и всеки ми каза, че за да оцелееш първия месец са ти необходими между 1000 минимум до 1500 паунда, включително самолетния билет до там.А ти отиваш и при приятелка, което е още по-добре и ти гарантира по-големи шансове. Късмет!
    Доста са ти овърестимейтнали, с 1000 лири се оправя сам човек спокойно.
    Последно редактирано от Katsko : 17-09-2015 на 12:15

40. БЛАГОДАРЯ mil_lion_aire_79 thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Тука не се идва с чукове а много подготвен за всичко
    Ако всички правеха нещата само когато са много подготвени - много неща изобщо нямаше да са се случили.
    Освен това - ти се подготвяш от разстояние, но на място ... може да те изненадат много.

“Животът е това, което ти се случва, докато си зает да правиш планове за него.” – Джон Ленън
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

42. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Recommend zmei4o_pk recommended this post
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Джон Ленън е живял в други времена сега е 2015-та

Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Статия: Великобритания вдигна ограниченията за работа за българи и румънци
    От Мила във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 8
    Последно мнение: 08-01-2014, 08:18
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 27-04-2012, 21:10
  3. ЕК вдигна забраната по програма САПАРД
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 07-08-2008, 10:46
  4. Банк оф Енгланд вдигна лихвения процент
    От Lil Wizz във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 09-11-2006, 20:39