Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Синът ми септември става на 15

Здравейте синът ми септември става на 15 от две седмици е тука в Лондон проблем ли ще е записването в училище попълнихме бланка с изброени училища но незнаеме какво следва.Благодаря

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Синът ми септември става на 15

Ами мен ако ме питаш си му опропастил бъдещето. Да го докараш на 15 г в Англия, при положение че тук на 16 г завършват училище. Не ми е ясно за 1 г как ще навакса с материала плюс да се представи добре на GCSE изпитите.

3. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Не е късно да го върне

You'll Never Walk Alone!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хаха ужас опрапостявам му Бъдещето щом е в Лондон хаха разсмяхте ме въпреки че не получих конкретен отговор

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от arnaudov Виж мнението
    Здравейте синът ми септември става на 15 от две седмици е тука в Лондон проблем ли ще е записването в училище попълнихме бланка с изброени училища но незнаеме какво следва.Благодаря

В година 11 ( на 15/16г) тук учениците държат задължителни матури по основните предмети и допълнителни около 5 предмета, които са избрали когато са били в година 9. С други думи децата се подготвят 3 години за тези матури. Най- добри шансове за приличен университет са когато детето прави GCSE а не BTEC( за разликата между двете може да прочетеш в нета), но казано директно добрите ученици правят GCSE а слабите BTEC. Поради факта,че детето идва на 15г. тук, то то няма да бъде допуснат да прави GCSE, защото връстниците му ВЕЧЕ са подготвени. Автоматично ще го насочат към BTEC= на сбогом университет. Ако детето е ученолюбиво и иска да учи, по- добрият вариант е да си завърши в БГ и след това да кандидатства в университет, но ако не му се учи и не смята да ходи в университет изкарва си колежа и започва работа. Дано да съм била полезна!

7. БЛАГОДАРЯ Мила, Zara, zmei4o_pk, Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор, deijei liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilianaL Виж мнението
    В година 11 ( на 15/16г) тук учениците държат задължителни матури по основните предмети и допълнителни около 5 предмета, които са избрали когато са били в година 9. С други думи децата се подготвят 3 години за тези матури. Най- добри шансове за приличен университет са когато детето прави GCSE а не BTEC( за разликата между двете може да прочетеш в нета), но казано директно добрите ученици правят GCSE а слабите BTEC. Поради факта,че детето идва на 15г. тук, то то няма да бъде допуснат да прави GCSE, защото връстниците му ВЕЧЕ са подготвени. Автоматично ще го насочат към BTEC= на сбогом университет. Ако детето е ученолюбиво и иска да учи, по- добрият вариант е да си завърши в БГ и след това да кандидатства в университет, но ако не му се учи и не смята да ходи в университет изкарва си колежа и започва работа. Дано да съм била полезна!
    ...това наистина си е сериозно препятствие ...ако все пак родителят държи на това детето да учи в Лондон... не може ли да тръгне в по долния клас ? ... да има време да навакса ?
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

9. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да казаха ми че почти сигурно ще го върнат една година о нямало да има проблем

Старо куче
    Post Thanks / Like

има ли разлика между английската и шотландската образувателна система? да споделя нашия опит. дъщеря ми беше на 15 когато дойдохме тук, две години ѝ бяха достатъчни да си вземе изпитите и да влезе в единбургския , но подччертавам че сме в шотландско нямам идея как е в английско
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

12. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, ilianaL liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    има ли разлика между английската и шотландската образувателна система? да споделя нашия опит. дъщеря ми беше на 15 когато дойдохме тук, две години ѝ бяха достатъчни да си вземе изпитите и да влезе в единбургския , но подччертавам че сме в шотландско нямам идея как е в английско
    Да, има. Но не знам доколко е релевантна в случая.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...това наистина си е сериозно препятствие ...ако все пак родителят държи на това детето да учи в Лондон... не може ли да тръгне в по долния клас ? ... да има време да навакса ?
    Дори и да го върнат една година назад, не съм сигурна,че ще му помогне, защото другите ще са с две години напред, но ако детето е ученолюбиво и амбициозно с малко частни уроци не е невъзможно мисля.

15. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Дори и да го върнат една година назад, не съм сигурна,че ще му помогне, защото другите ще са с две години напред, но ако детето е ученолюбиво и амбициозно с малко частни уроци не е невъзможно мисля.
    ... определено , аз това имах пред вид, че родителят също ще има важна роля . Няма да е лесно, но не и невъзможно , всичко зависи и от детето и от родителите .
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

17. ХАРЕСВАМ! ilianaL liked this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Не съм чувала за случаи да връщат деца година на зад в училище, но може вие да сте едни от малкото, знае ли човек...
    По принцип на 15 години, ако тепърва ще се записват в местно училище, ги пращат директно в колежа и там наваксват. Някои университети приемат и с BTEC, а колежите дават възможност и за GCSE и А левълс в по-късен етап. Просто ще изостане от връстниците си, докато навакса с материала.
    От България наистина по-бързо и лесно става, но ще сте разделени още 4 години...

19. БЛАГОДАРЯ никанор, Мила thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Тук? : http://www.ed.ac.uk/home Ако е така, браво на дъщеря ти. Това е един от най-добрите университети в кралството.

21. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Не съм чувала за случаи да връщат деца година на зад в училище, но може вие да сте едни от малкото, знае ли човек...
    По принцип на 15 години, ако тепърва ще се записват в местно училище, ги пращат директно в колежа и там наваксват. Някои университети приемат и с BTEC, а колежите дават възможност и за GCSE и А левълс в по-късен етап. Просто ще изостане от връстниците си, докато навакса с материала.
    От България наистина по-бързо и лесно става, но ще сте разделени още 4 години...
    На по-късен етап може да се прави GCSE само по английски и математика.

23. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

А представи си след година или две ти се наложи да се приберете.....не ми се мисли
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

На по-късен етап може да се прави GCSE само по английски и математика.
    Предполагам различните колежи предлагат различни опции. Ето пример не само за математика и английски:
    http://www.sgscol.ac.uk/DepartmentCo...ent=filtongcse

Отделно, ако имаш BTEC level 2 той си се равнява на GCSE.
    BTEC level 3 на А level
    https://www.gov.uk/what-different-qu...ication-levels

26. БЛАГОДАРЯ ilianaL thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Ползвам тази тема за да задам своя въпрос.
    Синът ми е на 15 год. и януари 2016 ще пристигне в Англия. Моля за съвет как най-безболезнено да започне училище.
    Той е отличен ученик, знае английски език.
    Налага се да дойде тук. Не е родителска прищявка.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Синът ми септември става на 15

..
    Аз знам за такива случаи!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

29. БЛАГОДАРЯ beni7574 thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

един по-практически съвет!синът ти докато е на 15,вземи една гиоптерица и му я строши в главата,щото след година-две,ще ти е невъзможно,братле!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

31. ХАРЕСВАМ! Happy idiot liked this post
    Dislikes merry disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здавей ,запиши си детето в училище и не го мисли .Понеже е втората половина на годината смятам че няма да има проблем ,ще изкара 2 години ще си мине изпитите и след това колеж.Моята дъщеря също започна почти на 15 години така че изкара 10 и 11 клас тук и сега вече е в колеж.Тя също като твоят син е втората половина на годината.Успех.
    Последно редактирано от BGHelp : 14-11-2015 на 16:52 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

33. БЛАГОДАРЯ beni7574 thanked for this post
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Бени, свържете се с училищата в района, обяснете, че детето ви знае английски на отлично ниво и вижте какво ще ви предложат. По принцип, юни 2016 младежите на негова възраст, 15-16 години, държат GCSE. GCSE се държи по английски, математика, физика, химия, биология (от догодина ще бъде включен и чужд език) и още 4 допълнителни предмета, по избор на ученика.

Lord, аз не твърдя, че няма такива случаи, а че за скромните ми 15 години, през които съм имала взимане даване с тукашните държавни училища, за такова нещо не съм чула или видяла. Това разбира се не означава, че не е възможно.

За родителите с тинейджъри тук, има една група във Фейс Бук, където обменяме личен опит и информация. Може да ви е полезна за ориентация в ситуацията:
    https://m.facebook.com/groups/195678...?ref=bookmarks

35. БЛАГОДАРЯ beni7574 thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krisjeri Виж мнението
    Здавей ,запиши си детето в училище и не го мисли .Понеже е втората половина на годината смятам че няма да има проблем ,ще изкара 2 години ще си мине изпитите и след това колеж.Моята дъщеря също започна почти на 15 години така че изкара 10 и 11 клас тук и сега вече е в колеж.Тя също като твоят син е втората половина на годината.Успех.
    Моят син навърши 15 години през м. септември. 2016 година ще бъде на 16 години. Аз предпочитам да изкара тази година 10 клас и догодина 11 клас, за да може да се подготви. Но ако откажат според мен ще успее и за половин година да се подготви, стига да му разрешат.
    Имате ли идея, кога се полагат изпитите?
    Също- дали има входящ изпит преди да започне училище?

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Бени, свържете се с училищата в района, обяснете, че детето ви знае английски на отлично ниво и вижте какво ще ви предложат. По принцип, юни 2016 младежите на негова възраст, 15-16 години, държат GCSE. GCSE се държи по английски, математика, физика, химия, биология (от догодина ще бъде включен и чужд език) и още 4 допълнителни предмета, по избор на ученика.

Lord, аз не твърдя, че няма такива случаи, а че за скромните ми 15 години, през които съм имала взимане даване с тукашните държавни училища, за такова нещо не съм чула или видяла. Това разбира се не означава, че не е възможно.

За родителите с тинейджъри тук, има една група във Фейс Бук, където обменяме личен опит и информация. Може да ви е полезна за ориентация в ситуацията:
    https://m.facebook.com/groups/195678...?ref=bookmarks
    Много благодаря за споделената информация!

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от beni7574 Виж мнението
    Моят син навърши 15 години през м. септември. 2016 година ще бъде на 16 години. Аз предпочитам да изкара тази година 10 клас и догодина 11 клас, за да може да се подготви. Но ако откажат според мен ще успее и за половин година да се подготви, стига да му разрешат.
    Имате ли идея, кога се полагат изпитите?
    Също- дали има входящ изпит преди да започне училище?
    Обикновено са през май-юни в 11 клас, конкретните дати са различни за различните exam boards
    https://www.examtime.com/gcse/exam-dates/
    Ако септември е навършил 15 години, най-вероятно ще го запишат в 10ти клас, ще има повече от година за подготовка. Правят тестове в началото, неформални, за определяне на нивото само.
    Последно редактирано от merry : 15-11-2015 на 03:05

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Обикновено са през май-юни в 11 клас, конкретните дати са различни за различните exam boards
    https://www.examtime.com/gcse/exam-dates/
    Ако септември е навършил 15 години, най-вероятно ще го запишат в 10ти клас, ще има повече от година за подготовка. Правят тестове в началото, неформални, за определяне на нивото само.
    Тази информация е много полезна за мен Мери! Благодаря ти много!
    Последно редактирано от BGHelp : 15-11-2015 на 11:49 Причина: цитат

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 7
    Последно мнение: 20-11-2010, 18:32
  2. Синът ми е в Англия
    От neloanjelo във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-05-2009, 20:51
  3. Синът ми ще има ли право на лечение в UK
    От melaroti във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 5
    Последно мнение: 09-12-2007, 20:45
  4. Синът ми е болен. Какво да направя?