Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 28
    Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

По подразбиране Съвет относно проблем на работното място

Здр.искам да ви питам ако имате проблем на работното място от менажера напускате работата или се борите защото сте правi
    Да ви разкажа моята история,започнах работа в коста кафé и целият personal сме нови,на третият ден отивам на работа и менажерката ме посреща грубо и започва да ми прави забележки за нищото и по едно време вече сигурно не издържа че не може да ме хване да сгреша нещо както си стоях на кафе машината тя дойде отнякъде дръпна ме за ръкава на ризата и ме избута встрани и тя започна да прави кафе без да каже и дума, аз се огледах какво ли става и и казах повече така да не е посмяла да повтори,тя само се усмихна и това е,даже не се извини

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съвет относно проблем на работното място

Здравей! Казвам какво аз бих направил....Говоря с по-горния на4алник-о4на ставка - ако няма ефект ...предизвестие и бай.
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

3. ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
    Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Благодаря ти за отговора ,точно това направих и аз ,говорих с по горния началник и той ми предложи да се преместя в друго кафе на коста и ще преценя дали да оставам или както казваш предизвестие и бай.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами щом ти е предложил да се преместваш, защо изобщо мислиш за вариант напускане?
    виж я тази как ще се държи от сега нататък и ако видиш че поведението се повтаря /ти гледай да си спокоен и да не се заяждаш/ - пак иди при него и го помоли да те премести в друго кафе и не прави глупости като да напускаш.
    не виждам защо да си губиш работата заради нея, хубавото е че веригата е голяма и имаш алтернатива
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

6. ХАРЕСВАМ! strelec, lordm liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    ами щом ти е предложил да се преместваш, защо изобщо мислиш за вариант напускане?
    виж я тази как ще се държи от сега нататък и ако видиш че поведението се повтаря /ти гледай да си спокоен и да не се заяждаш/ - пак иди при него и го помоли да те премести в друго кафе и не прави глупости като да напускаш.
    не виждам защо да си губиш работата заради нея, хубавото е че веригата е голяма и имаш алтернатива
    хахаха знаеш ли такива мениджърчета колко ги обичам, точно пък и англета, даже и любезно. По скоро бих внимателно си прочел какви са ми правота, а не да оставя някой да ми се прави. Едно време още на първата ми работа един супер вайзор бързо -бързо го изравниха на моята позиция, щото много си позволяваше някои работи и бързо предприех мерки, хич не ги бавя. Ако в тая държава нямаш самочуствие и оставиш ли се някой да те ебава и да ти прекрачва правата, спукана ти е работата, незнам как е положението в Германия, надявам се, че не си подметката на фирмата където работиш
    Последно редактирано от dimi_m : 16-07-2015 на 21:28

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от strelec Виж мнението
    Здр.искам да ви питам ако имате проблем на работното място от менажера напускате работата или се борите защото сте правi
    Да ви разкажа моята история,започнах работа в коста кафé и целият personal сме нови,на третият ден отивам на работа и менажерката ме посреща грубо и започва да ми прави забележки за нищото и по едно време вече сигурно не издържа че не може да ме хване да сгреша нещо както си стоях на кафе машината тя дойде отнякъде дръпна ме за ръкава на ризата и ме избута встрани и тя започна да прави кафе без да каже и дума, аз се огледах какво ли става и и казах повече така да не е посмяла да повтори,тя само се усмихна и това е,даже не се извини
    аз ти предлагам да станеш член към някой синдикат, знам че 5паунда плащаш на месец, обаче ти защитават всички права като работник

Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Аз мисля че точно затова ми предложиха да ме преместят в друга коста кафе,защото веднага отидох при ГП ми и му обясних проблема, той беше потресен от случката издаде ми болничен лист със диагноза проблем на работното място и аз им го представих с думите че докато не се реши проблема аз на това работно място няма да отида и веднага ми определиха среща да се видим и ми предложиха позиция в друга коста кафе,но ще видим как ще се развият. нещата.Благодаря ви за куража които ми дадохте с отговорите си

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    хахаха знаеш ли такива мениджърчета колко ги обичам, точно пък и англета, даже и любезно. По скоро бих внимателно си прочел какви са ми правота, а не да оставя някой да ми се прави. Едно време още на първата ми работа един супер вайзор бързо -бързо го изравниха на моята позиция, щото много си позволяваше някои работи и бързо предприех мерки, хич не ги бавя. Ако в тая държава нямаш самочуствие и оставиш ли се някой да те ебава и да ти прекрачва правата, спукана ти е работата, незнам как е положението в Германия, надявам се, че не си подметката на фирмата където работиш
    и тук е същото и трябва да рипортнеш бързичко, щото тукашните са страхливи по принцип и гледат да ореват първи.
    обаче да си мислиш че ше смъкнат някой на твоята позиция и че едва ли не ще възтържествуваш е меко казано наивно, и второ - ако смяташ да продължаваш да бачкаш на това място, всякакви демонстрации на пауър не са в твой интерес.
    затова - винаги трябва да се рипортне на мениджъра, но без лични нападки и после се държиш професионално както и преди това, все едно нищо не е станало.
    може нечий задник да бъде сритан, но при нас няма начин да бъде понижен консултант по никакъв начин по отношение на позицията му, поради което е в интерес на по-нисшестоящите да запазят добрия тон и да няма личностни нападки.

та, не си слагайте за цел непременното детрониране на проблемния колега - по-скоро вас да не ви тормозят.

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

11. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Ако си по отракан, заведи дело с-у нея, че те е дърпала, това е физически контакт и за това нещо законите тука са безмилостни. Отиди при личния лекар и кажи да ти изкара медицинско, че след този инцидент си психически нестабилен и го представи в съда. Аз като си имах проблем с тоя супервайзер, ме разпитва един от шефовете и той ми каза, тука няма никой право да ти повишава тон, това е закон, независимо къде работиш.

Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Повече ме ядоса това че менажерката е латвийка и иска да управлява по латвийски и си мислила че няма да се защитя,но ще пиша как ще се развият нещата по нататък.Аз не съм страхлива.
    Последно редактирано от strelec : 17-07-2015 на 09:18

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Вие искате да си мерите мускулите с мениджърката или искате да продължите да работите в компанията и да стоите над тези неща, което вече ви е предложено.
    Ажко е първото ви препоръчвам да не го правите
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

batristio
    Guest

Четох ти темата и искам да ти кажа,че така разказана ми изглежда лишена от логика,а това с хващането за ръката-направо научна фантастика.
    Каква е предисторията ви с тази "шефка" и защо се стигна до този момент,в който тя явно си изпуска нервите по отношение на теб?
    Тя някакви забележки правила ли ти е,или нещо да сте говорилили,а ти да не си отразила и т.н.
    Щото моите скромни наблюдения са,че в туй кънтри форин пийпъл,когато ги сложат да супервайзват на ниско ниво доста често се престарават,но са много внимателни в отношението си към подчинените,може би именно поради комплекса от произхода им.
    Както и момичетата те посъветваха имай предвид,че като работник ти струваш по малко в очите на мениджърите ти от въпросната латвийка.
    Тоест ако няма други пречки или обстоятелства,биха се разделили по охотно с теб,отколкото със стария си кадър -супервайзер при това.

16. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Благодаря ви за отговорите на всички,ще се вслушам в съветите ви.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Аз съм била миниджър в подобно заведение верига. Имай предвид че когато се обсъжда какво е станало решението винаги е принципно този който смятат за виновен да бъде преместен. Просто защото не можат да ти направят discuplinary за това е трябва да ти предложат работа защото няма кок да те уволнят без disciplinary освен ако не е доказан gross misconduct. Виновна не виновна за гях ти си виновна и те няма да си освободят човек с качества (явно е такъв щом е мениджър) заради новопостъпил работник.

Моят съвет е да приемеш работата на новто място и да внимаваш в бъдеще. Предполагам мениджърката има вече grievance срещу теб който ще се използва срещу теб ако има подобен инцидент на другото място и по този начин те вече имат оръжие да те уволнят.
    Ако ти не си направил grievance срещу нея то тази случка не може да се ползва в бъдеще ако евеентулно тя пак длъпне някой за ръкава.

Това ти го казвам от опит и без да те обиждам и да ти казвам че си такава, но докато към била мениджър съм имала безброй токива случаи и никога не са били в полза на този оплакал се от мениджъра си.

Дори имах случай в който уволнихме една рабогничка която след това ни даде на емплоймент трибунал но за нейно съжаление тя не знаеше че аз съм обучена да си покривам /*** от такива като нея и имах всичко необходимо като дневен лог на какво прави и какво не прави, стейтмънти на други работниципи така нататък. Та нейната идея че съм я уволнила неправомерно беше разбита на пух и Прах.
    Та така и ти. Не се хвърляй да си мериш мускулите с мениджъри. Те са обучени да са покрити и знаят всички Процедури

19. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Здр.Мадлена,не съм конфликтна личност,но и не мога да търпя когато ме унижават,затова обмислям вариант предизвестие и напускане,защото и аз няма да се чуствам комфортно вече във фирмата,а за местенето,те ме връщат там където карах трайнинга за седмица и тази менажерка ме е харесала как работя и е искала да ме преместят там защото са били по малко стаф,но както и да е аз обичам да отивам всеки ден на работа не на битка,а що се отнася до работата мога да започна веднага на друго място и затова исках съвет ,да се боря или да напускам.А аз знам че аз съм права,но знам,че не е важно какво аз мисля а какво те мислят.Знам че е така както ми обясняваш.

Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Искам само да поясня,че всички карахме training за една седмица всеки в различни коста кафета докато подготвят новото коста кафе.И моята training менажерка ме хареса И искаше да ме осавят да работя за нея ,но са И казали че аз съм приета за новото кафе.Няма значение къде ще правя кафе в коста кафето или в друго кафе така че ще преценя след някой ден какво ще предприема.Все пак сам благодарна на всички отговорили ми със съвет.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Ако позволиш и аз да ти кажа нещо подобно на това, което са ти казали по-горе. То не важи само за англия, но тук особено, тъй като хората са традиционалисти, обичат йерархията и т.н. Ако влезеш в конфликт с мениджър/ка-та си винаги ще се прецакаш накрая, това е аксиома. Няма значение права ли си или не. С две думи, ако си в стресова ситуация, имаш си подсигурено друго място и всичко ти е ок, не се занимавай, а напускай и то колкото по-малко шум, толкова по-добре за теб. Но пък в крайна сметка ти си взимаш решението и си носиш последствията, направи каквото ти идва отвътре, стига да не стигаш до крайности. Никой не обича trouble makers и може да ти излезе име на такава без да си го заслужила с нищо...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Аз мисля че трябва да се успокоиш. Това са емоционални решения. Знам какво ти е и точно как се чувстваш. И аз имала такива периоди докато съм стъпвала по стълбичката на йерархията. Най много сехдразнех че ьнякой по необразован от мен нье знаеше колко грама салата му трябват за 10 салати ако в една се слага 70 гр. Трябваше му каркулатор. И той ме командваше и ме караше аз да ползвам калкулатор а са не се правя на умна. В живота е така. Несправедливост има много и навсякъде. Не взимай емоционални решения. Върши си ражботата ако ти доставя удоволствие и преглътни. Ще трябва много пъти да преглъщаш но имаш ли цел ще я постигнеш и ще бъдеш удовлетворена помисли си пак преди да вземеш окончателно решение и недей с рогата напред. Всеки си намира майстора рано или късно успех

24. БЛАГОДАРЯ strelec thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko, strelec, merry liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами то не е нужно човек да прави обвинения бе хора
    аз това което съм правила е да обясня на шефа че еди каква си ситуация е имало да кажем вчера /днес и че еди кой си еди как си е реагирал БЕЗ лични нападки и обиди. БЕЗ да казваш кой прав и кой крив! ти просто рипортваш сучката и обясняваш ти как си се почувствал когато еди кой си реагирал/постъпил еди как си.
    освен това ако ти зададе въпроса - мислиш ли че е лично, отговора на такъв въпрос е винаги - разбира се че не! но просто поведението на този човек в тази конкретна ситуация не е било ок. най-добре да го опишеш като непрофесионално.

може въпросната на този ден да е изтрещяла, всеки има кофти дни, повярвай ми може да е било много рядко ама и аз съм имала единични случаи в които съм се развиквала.

няма нужда да се прави от мухата слон, особено ако си по-низшестоящ. рипортваш случката за да може да се чуе твоята страна на нещата а не само на другата страна и караш нататък.

целта на упражнението е НЕ да накажеш другия или да го понижат (такава цел е нереалистична), ами да изкажеш своята страна на нещата, понеже шефа ти със сигурност вече е чул версията на мениджъра - така му даваш възможност да прецени по-добре кой прав и кой крив, да покажеш че не си виновен и за него да прецени как да постъпи.

и после си гледаш работата както трябва и не се замесваш в разправии

26. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ами то не е нужно човек да прави обвинения бе хора
    аз това което съм правила е да обясня на шефа че еди каква си ситуация е имало да кажем вчера /днес и че еди кой си еди как си е реагирал БЕЗ лични нападки и обиди. БЕЗ да казваш кой прав и кой крив! ти просто рипортваш сучката и обясняваш ти как си се почувствал когато еди кой си реагирал/постъпил еди как си.
    освен това ако ти зададе въпроса - мислиш ли че е лично, отговора на такъв въпрос е винаги - разбира се че не! но просто поведението на този човек в тази конкретна ситуация не е било ок. най-добре да го опишеш като непрофесионално.

може въпросната на този ден да е изтрещяла, всеки има кофти дни, повярвай ми може да е било много рядко ама и аз съм имала единични случаи в които съм се развиквала.

няма нужда да се прави от мухата слон, особено ако си по-низшестоящ. рипортваш случката за да може да се чуе твоята страна на нещата а не само на другата страна и караш нататък.

целта на упражнението е НЕ да накажеш другия или да го понижат (такава цел е нереалистична), ами да изкажеш своята страна на нещата, понеже шефа ти със сигурност вече е чул версията на мениджъра - така му даваш възможност да прецени по-добре кой прав и кой крив, да покажеш че не си виновен и за него да прецени как да постъпи.

и после си гледаш работата както трябва и не се замесваш в разправии

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

ех тез млади меринджеи...нервни бе

29. ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
    Нов потребител
    Град
    uk
    Post Thanks / Like

Ех да му се не види хем млади,хем нервни, хем прави,хем меринджеи,само козируваш и изпълняваш иначе......
    Последно редактирано от strelec : 17-07-2015 на 23:02

batristio
    Guest

Ех да му се не види хем млади,хем нервни, хем прави,хем меринджеи,само козируваш и изпълняваш иначе......
    Няма да ни слушаш нас кво ти говорим,ти най-добре ще си прецениш какво да правиш с твоя живот.
    И много е хубаво,че си решила и отказваш да вземеш "крап-а" на литовката,щото като се оставиш веднъж,после цял живот крап ще ти сервират такива "симпатяги".
    Още повече щом имаш избор,а за Коста ще ти кажа,че ако случката и на 80% ти е достоверна и си репортнала въпросната г-ца за това,и единственото което могат да ти предложат е да те преместят в друго кафе,то едва ли ще изгубиш много, ако се махнеш от там.
    Но увери се преди да напуснеш,че си я рипортнала за случая,щото да има едно наум и тя как ще се отнася с хората от тук насетне.

Ето нещо полезно за всички,които искат да знаят какво можем да направим,ако имаме такива премеждия на работното място

https://www.gov.uk/workplace-bullying-and-harassment

ПС:Кога и ние в България ще имаме електронно правителство!?

32. БЛАГОДАРЯ strelec, Staki thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! strelec, merry liked this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

преди на някой да са му пораснали крила след прочитането на горния пост на батристьо, само да напомня че преди да стигате дори до собствения си юнион или трибунали и подобни изпълнения - не забравяйте че трябва да сте много добре подготвени с доказателствата с подробна документация кой кога какво направил и свидетелите.
    алабализми и неточно описание няма да ви помогнат, по-скоро обратното.

ако има такава ситуация - взимате един тефтер и си записвате всичко до последния детайл - кога какво и как е направил въпросния индивид, в колко часа, кой е бил на мястото на случката и т.н., че ако нещата се усложнят - да имате адекватна документация на всеки такъв инцидент.

в края на 2011 си изплющях така много здраво тогавашния шеф пред медикъл каунсил-а, ама след като разбира се преди това бях говорила с него няколко пъти (всеки път правите официален апойнтмънт и разговора е представяне на проблема + молба за съвет той как би постъпил - така хем се оплакваш за ситуацията хем го изчеткваш хем се избягва директна лична нападка срещу колега или консултант/мениджър) и откакто забелязах че ще има проблем си бях записвала непрекъснато кой кога какво и как направил и събирах всякаква документация която можеше да бъде ползвана за доказателство.

надявам се всички знаете че работодателя няма право да ви дава лоши реферънси / препоръки -
    може да е неутрална препоръката но не и негативна!

34. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

В тая верига съм забелязал, че все назначават персонал от бившия съветски блок, явно веригата не е висок клас.

36. ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Инцидент на работното място
    От inteli40 във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 4
    Последно мнение: 05-03-2015, 22:09
  2. Дискриминация на работното място
    От Tralala във форум Общ форум
    Отговори: 46
    Последно мнение: 11-03-2014, 07:28
  3. съвет/помощ - обида на работното място
    От juve във форум Общ форум
    Отговори: 15