Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Warwick- заслужава ли си?

Здравейте!

Да, знам, че повечето ще ми отговорят "заслужава си", но аз все още имам колебания дали да го пиша в желанията. Ако ми пратят оферта, ще си струват ли всички усилия (най-вече за допълнителната матура)? Трябва ли третата матура задължително да е по математика (за бизнес специалност) и да е 6.00? По-добре ли ще е, ако го сменя с Loughborough или Durham? Искам поне едно от петте ми желание да е много напред в класациите, защото ще имам доста добра диплома. Ще сгреша ли, ако заложа на Exeter, който има много и интересни възможности за Study Abroad или пък Strathclyde, който пък някак интуитивно ми е на сърце?

Станаха много въпроси, но хем искам да гоня високи цели и да не си похабявам хубавата диплома, хем знам, че когато имам вътрешни колебания, значи нещо не е наред.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Warwick- заслужава ли си?

Някой?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей! Тази година кандидатствах при тях и офертата, която получих беше 5.80 overall и третата матура беше Математика, но мисля, че е поради специалността(счетоводство), която избрах и изискването беше 5.80 на тази матура. Щом казваш, че дипломата ти ще е висока подготви се от сега и най-добре още сега им пусни един мейл за да знаеш коя ще е матурата, която изискват и какви промени биха имали в офертите към бг кандидати.Също така от Warwick получих най-бърз отговор - едва 2 дни след като пратих кандидатурата. Доколкото мога да ти помогна с другите споменати университети, за Durham i Strathclyde имам изключително добри впечетления . За Exeter бих казала само,че не са достатъчно запознати с българските дипломи/оценки - също искат три матури, но пък по матматика в дипломата искат 3. Можеш да помислиш и за Bath и Lancaster, които според мен също са на ниво в бизнес специалностите. Успех

Нов потребител
    Post Thanks / Like

това Warwick го помислих за една от най добрите марки бас китари... съвпадение май...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mihaela.st Виж мнението
    Здравей! Тази година кандидатствах при тях и офертата, която получих беше 5.80 overall и третата матура беше Математика, но мисля, че е поради специалността(счетоводство), която избрах и изискването беше 5.80 на тази матура. Щом казваш, че дипломата ти ще е висока подготви се от сега и най-добре още сега им пусни един мейл за да знаеш коя ще е матурата, която изискват и какви промени биха имали в офертите към бг кандидати.Също така от Warwick получих най-бърз отговор - едва 2 дни след като пратих кандидатурата. Доколкото мога да ти помогна с другите споменати университети, за Durham i Strathclyde имам изключително добри впечетления . За Exeter бих казала само,че не са достатъчно запознати с българските дипломи/оценки - също искат три матури, но пък по матматика в дипломата искат 3. Можеш да помислиш и за Bath и Lancaster, които според мен също са на ниво в бизнес специалностите. Успех
    Благодаря много! Да, попитах ги и казаха, че е вероятно да искат специално третата матура да е по математика, но не могат да потвърдят преди септември/октомври. Exeter също отговориха, че ще искат трета, но още не съм попитала дали задължително трябва да е по математика. Наистина не са много запознати с оценките тук, защото ми писаха, че за специалности AAA искат 6.00 диплома и поне 5 по математика. Аз ако имам 5 по математика, няма да е 6.00, но айде сега. Такова е положението, че ако реша твърдо за Warwick, трябва да се готвя още от сега по математика и впоследствие ако избера друг университет ще е напразно. Дано, както казваш да ми пратят оферта бързо, защото третата матура се заявява към март месец. Ти тях ли избра или не?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не, Warwick го написах като избор съвсем спонтанно без да проуча както бях направила за другите университети и като ми пратиха офертата разбрах, че няма да успея, защото по Математика не се бях подготвяла за матура. Затова направо от сега се заемай. А нищо не пречи да си заявиш матурата като трета и да не отидеш. Няма никакви последствия можеш да избереш дори още някой друг предмет. Консултирай се все пак с някой учител от твоето училище, но би трябвало все още да е така. Аз още от началото си знаех в кой уни искам да отида и общо взето се стремях да изпълня предварителните условия, които ми бяха заявили. Мисля, че сега е момента да направиш своя твърд избор за университет и да гониш неговите условия, тъй като имаш предостатъчно време и мисля, че ще се справиш с която и да е трета и пета и десета матура

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Заслужава ли си да уча Film Production in UK ?
    От shadyxv във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 08-03-2015, 14:02
  2. UNIVERSITY OF WARWICK
    От moby във форум Образование в UK
    Отговори: 9
    Последно мнение: 28-09-2011, 20:17
  3. The University of Warwick
    От yotov89 във форум Образование в UK
    Отговори: 74
    Последно мнение: 23-08-2010, 21:30
  4. Warwick Castle