Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 37
    Нов потребител Аватара на sunshine*
    Post Thanks / Like

По подразбиране Нормално Раждане или Цезарово сечение (Секцио)

Здравейте,Предстои ми раждане и не мога да взема решение отностно това Нормално или Секцио.
    На 35 години съм от 23 годишна имам Дискова херния и не мога да използвам Епидурална упойка.
    Предстои ми консултация с лекар,но искам съвет от Жени,които сте раждали.
    Благодаря ви много!

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нормално Раждане или Цезарово сечение (Секцио)

Цезаровото е пожелание само ако отидеш на частно и цезаровото се прави ако имаш показания за това!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

3. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

какъв е проблема ако си имала дискова херния?
    това не е показание за отказване на епидурална упойка - телата на прешлените и междупрешленните дискове са "отпред" на гръбначния мозък, а с иглата за упойка се боде от противоположната страна. няма как да "уцелиш" диска. спеиална ситуация може да има само ако навремето са те оперирали и има последствия и усложнения след операцията.

за секцио си има стриктни медицински показания, по принцип не би трябвало да е твое решението. ако много държиш да е секцио, както са написали по-горе, трябва да си платиш и да си намериш лекар който да се съгласи въпреки липсата на показания.
    не знам наясно ли си с това колко време отнема после да се възстановиш след секцио? и че няколко дни ще лежиш безпомощно в леглото?

още веднъж - дискова херния някога си НЕ е противопоказание за епидурална упойка.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

5. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

Аз мога да избирам ,защото имам Според лекаря Медицинското право спрямо състоянието,в което съм.
    Просто исках съвет от Жени,които са раждали

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    какъв е проблема ако си имала дискова херния?
    това не е показание за отказване на епидурална упойка - телата на прешлените и междупрешленните дискове са "отпред" на гръбначния мозък, а с иглата за упойка се боде от противоположната страна. няма как да "уцелиш" диска. спеиална ситуация може да има само ако навремето са те оперирали и има последствия и усложнения след операцията.

за секцио си има стриктни медицински показания, по принцип не би трябвало да е твое решението. ако много държиш да е секцио, както са написали по-горе, трябва да си платиш и да си намериш лекар който да се съгласи въпреки липсата на показания.
    не знам наясно ли си с това колко време отнема после да се възстановиш след секцио? и че няколко дни ще лежиш безпомощно в леглото?

още веднъж - дискова херния някога си НЕ е противопоказание за епидурална упойка.
    Аз мога да избирам ,защото имам Според лекаря Медицинското право спрямо състоянието,в което съм.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ми аз затова те питам наясно ли си какво те чака след секциото и колко време ще си зависима от помощ от мъжа ти и има ли кой да гледа детето докато ти се възстановиш?

какво е състоянието в което си? дискова херния сама по себе си не е индикация за секцио нито противопоказание за епидурална упойка, не знам кой те е излъгал.

ето тук противопоказание за епидурална упойка:

http://www.paincommunitycentre.org/a...ural-analgesia
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Привет,

Хайде и аз да споделя малко личен опит....2014 г. раждах в UK със секцио, по мой избор и бе безплатно. Единствена прична, която изтъкнах бе че имах навършени 35 г. Но както и да е...

Според мен (от разговори с познати , четене насам-натам и лично преживяване) при всяка жена възстановяването след секцио е различно. От 3 месеца, до 1 г. и 3 месеца или цял живот. Руска рулетка си е.

Но и самото нормално раждане крие своите позитиви и рискове. Успех в решението ти.

PS в болнца след секцио се лежи само три дни. (Стига да няма усложнение). Бъди сигурна, че ще има кой да ти помага вкъщи.

Аз лично започнах да слизам по стълби едва десетина дни след операцията. Силни болк имах около четири месеца. Нямах проблем да кърмя. Имах дълга нужда от помощ при къпане на бебето или носене в кошчето за кола, ах да и не може да шофираш шест месеца. Да са живи и здрави татковците
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

10. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Според мен изобщо дилемата не би трябвало да стои, освен ако няма сериозни медицински показания или не е по спешност. Иначе си е too posh to push.
    Секциото си е една коремна операция със всички рискове като упойката да те парализира, предспоставка за откъсване на тромби и тн.

12. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sunshine* Виж мнението
    Как успя да видиш лекар?

Старо куче Аватара на евелина
    Град
    Lincoln
    Post Thanks / Like

Защо ти е епидурална упойка?После и от нея може да те боли мястото дълго време....Тук ти дават и газ ако искаш,а може да си избереш да раждаш и в топла ваничка,което облекчава малко или много.Не те карат да лежиш по гръб по време на раждането,което е и най-болезнената поза.Може да застанеш както на теб ти е удобно...акушерката ще те следва.

Аз съм раждала 2 пъти естествено без никакви упойки.При първото беше доста болезнено,а втория път не чак толкова(дори нямах и конци) и след няколко часа вече си ходех.....Моето мнение е,че секцио е добре да се предприеме ако има изрично лекарска препоръка.Чувала съм,че се възстановяват по-бавно,а и някои имат сраствания на тъканите след това.Все пак си е операция...Помисли си добре.

А иначе какво ти е общото състояние,физически добре ли си,спортна натура ли си,какъв ти е прага на болка като цяло,издържаш ли на натоварвания,страхлива ли си,емоционално стабилна ли си .....всичко това има значение .

15. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Как успя да видиш лекар?
    В Болницата се срещнах с лекар (Royal Free Hospital),след като акушерките прецениха.....
    Не съм го срещнала на улицата

Старо куче
    Post Thanks / Like

Преди 17 години,аз също имах право да избирам,защото родих малко късничко.Избрах Цезарово сечение и не съжалявам.Бяхме сами с мъжа ми,той беше около мен само около седмица и трябваше да отиде на работа,справих се сама.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    Преди 17 години,аз също имах право да избирам,защото родих малко късничко.Избрах Цезарово сечение и не съжалявам.Бяхме сами с мъжа ми,той беше около мен само около седмица и трябваше да отиде на работа,справих се сама.

Честно казано късното раждане не е причина да се избере секцио по мое мнение. Но ако си раждала в БГ не се учудвам.

Post Thanks / Like

В Болницата се срещнах с лекар (Royal Free Hospital),след като акушерките прецениха.....
    Не съм го срещнала на улицата
    Ми питам,защото от ден 1 докрая аз доктор не видях и обикновено не виждаш освен ако нямаш сериозен проблем.

иначе мен ако ме питаш аз съм за естествено и ако има проблем тогава секцио.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Честно казано късното раждане не е причина да се избере секцио по мое мнение. Но ако си раждала в БГ не се учудвам.
    Раждала съм в Лондон.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

моето мнение е, че ако нямаш медицински показания за секцио, да родиш нормално.
    аз съм раждала 3 пъти и трите пъти нормално.
    теб какво точно те притеснява в избора на нормално раждане? и дори да не можеш да ползваш епидурална, имаш и други варианти за обезболяване. не е толкова страшно, тези болки се забравят.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

И един татко за разнообразие в темата. Незнам дали нашият опит ще е полезен на питащата бъдеща мама, но ще го споделя. С наближаването на раждането основните притеснения (освен високия диоптер очила) бяха множество операции в коремната област, перитонит с усложнения ( вътре в корема всичко е "било на пихтия"). Решението е съвместно с доктора ... цезарово сечение. Операцията е с нормална продължителност 45 - 60 мин. При нашата мама 3 часа. Извадили детето, всичко добре, ама с майката зор. Сред гробната тишина и капките напрежение и пот се чува реплика " Ако не стане ( незнам какво), ще махаме матката"..... а аз отвън тегля тегели напред назад. Доктора излиза, аз го питам 'Всичко наред ли е?", а той спотляви нещо, определно човекът се беше изцедил и психически и физически, дори неразбрах какво ми каза. В края на крайщата всичко е наред, бебето и мамата са добре . То и аз бая се бях шашнал, ама това което си спомянм че след като се прибраха вкъши (5-6 дена бяха в болницата) мамата беше като нова (или не съм разбрал или се е възстановила за дни).
    Та според нашият опит..... слушай докторите, знаят си работата. А иначе сестра ми и 3-4 близки семейства (като ги преброя стават 7-8 бебета) всички родиха по нормален път и всички са живи и здрави.

П.С. Познатите на мен мами са споделяли че болката от естественото раждане, колкото и да е голяма, бързо минава и се забравя. Едната мама разказва " Доктора ми вика да напъвам, аз напъвам, ама той ми вика "недай да мучиш, напъвай" и аз пак напъвам, първи път, втори и на третия бебето излезе "
    Последно редактирано от vladigbg : 10-06-2015 на 20:57

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Аз съм със секцио, и при мен възстановяването стана за около 2 седмици. През това време ходех присвита. Най гадното от всичко беше на 2-3 ден когато се прибира матката, и понеже е шита бяха страхотни болки. Но всичко друго се забравя. Не съм имала проблем с кърмене. Но при мен беше по показания, едното, че съм стара, другото че малкия беше 4500. И да не бях стара не знам дали щях да се навия да го раждам нормално.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Аз съм със секцио, и при мен възстановяването стана за около 2 седмици. През това време ходех присвита. Най гадното от всичко беше на 2-3 ден когато се прибира матката, и понеже е шита бяха страхотни болки. Но всичко друго се забравя. Не съм имала проблем с кърмене. Но при мен беше по показания, едното, че съм стара, другото че малкия беше 4500. И да не бях стара не знам дали щях да се навия да го раждам нормално.
    е колко стара бе човек?

25. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

е колко стара бе човек?
    Е сега пък ти , няма да се компрометираме пред обществото, ако ти кажа колко ще ми избягат феновете . Нали знаеш, след колко годишен си вече с показания за секцио в БГ.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Човек е свободен да си доверява живота и на себе си и на хората, които обича в ръцете на другите колкото си иска. Само после да не се окаже, че е сбъркал, че някои неща трудно се връщат. Внимавай от кого взимаш съвети и помни че накрая решението и отговорността за всичко са твои, както и щастието, разбира се. Влади, аз имам обратния на твоя опит - доста негативен, но за щастие без сериозни последствия(освен психическите, които не се измерват с цифри), а и доколкото разбирам става дума за раждане в Англия, не в България. Про- или анти- агитация няма да правя, всеки да си помисли за себе си и да си вземе решение. Иначе се радвам, че при теб и вас всичко е минало добре. Дано и занапред е така!

28. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Е сега пък ти , няма да се компрометираме пред обществото, ако ти кажа колко ще ми избягат феновете . Нали знаеш, след колко годишен си вече с показания за секцио в БГ.
    тъй, тъй...няма я...то сега ни е време за феновете..

30. ХАРЕСВАМ! DerManko, Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Човек е свободен да си доверява живота и на себе си и на хората, които обича в ръцете на другите колкото си иска. Само после да не се окаже, че е сбъркал, че някои неща трудно се връщат. Внимавай от кого взимаш съвети и помни че накрая решението и отговорността за всичко са твои, както и щастието, разбира се. Влади, аз имам обратния на твоя опит - доста негативен, но за щастие без сериозни последствия(освен психическите, които не се измерват с цифри), а и доколкото разбирам става дума за раждане в Англия, не в България. Про- или анти- агитация няма да правя, всеки да си помисли за себе си и да си вземе решение. Иначе се радвам, че при теб и вас всичко е минало добре. Дано и занапред е така!
    Че кое му е положителния опит на Влади?

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    В края на крайщата всичко е наред, бебето и мамата са добре . То и аз бая се бях шашнал, ама това което си спомянм че след като се прибраха вкъши (5-6 дена бяха в болницата) мамата беше като нова (или не съм разбрал или се е възстановила за дни).
    Та според нашият опит..... слушай докторите, знаят си работата.
    забравя.
    Еми това.

Post Thanks / Like

Баси и положителния опит, че на косъм се е отървала от хестеректомия.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За или против раждане със секцио
    От Tigarche във форум Анкети
    Отговори: 24
    Последно мнение: 22-10-2012, 22:11
  2. Конци след секцио
    От didka_81_ във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-11-2009, 16:05
  3. Линк за секцио от Зара
    От the light във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 1