Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Post Bаксини през бременноста Flu Vaccine and Whooping cough (притив грип и магарешка кашлица-коклюш)

Здравейте, има ли някои които да сподели мнение и опит за или против вaкcини прoтив грип и магарешка кашлица-коклюш по време на бременност 28-38 г.с. Мидвифе ми каза да отида на гп за да ми направят апоитмент за тях.Питах я дали са ззадължителни тя каза не, но са много добри за майката и бебето. Аз съм много с резерви докато сам бременна, четох из форуми има противоречиви мнения. И въпреки това мисля да не ги правя. Ще се радвам ако някои минал през този път или медицинско лице да отговори Благодаря
    Последно редактирано от carry : 27-05-2015 на 17:59

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Bаксини през бременноста Flu Vaccine and Whooping cough (против грип и магарешка кашлица-коклюш)

зависи много от типа ваксина
    ето ти тук да четеш
    http://www.mayoclinic.org/healthy-li...y/faq-20057799

не виждам логична причина да се слага грипна ваксина през май?
    до ноември ще си родила, така че въпроса просто не е актуален за теб.

относно коклюша
    Tetanus toxoid, reduced diphtheria toxoid and acellular pertussis (Tdap) vaccine. One dose of Tdap vaccine is recommended during each pregnancy to protect your newborn from whooping cough (pertussis), regardless of when you had your last Tdap or tetanus-diphtheria (Td) vaccination. Ideally, the vaccine should be given between 27 and 36 weeks of pregnancy.
    аз не съм правила никакви допълнителни ваксини и нямам намерение да го правя.
    ако искаш се консултирай се с личния си лекар и виж какъв е неговия опит по темата.

п.с. няма нужда да пускаш 100 теми във всичките отделни подфоруми. мерси.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

3. ХАРЕСВАМ! carry liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Bаксини през бременноста Flu Vaccine and Whooping cough (притив грип и магарешка кашлица-коклюш)

Здравейте! По повод запитването за тези ваксини, ще отговоря от личен опит. Flu vaccine ми поставиха декември месец и за първи път в живота ми. Аз също бях притеснена, защото по принцип съм против лекарства и ваксини, но сега мога да кажа, че съм много доволна, че я сложих. Работих до 8 мецес в интензивна рабона атмосфера с много хора. Всички около мен бяха болни, а аз не съм пила и чай дори. За whooping cough мога да кажа, че бях още повече против и реших да не я слагам, тъй като никакво инфо не ми бе дадено,а и на фона на това, че я поставят на бебето на 2м реших, че няма нужда особено щом бебето е лятно. Но в 36 седмица midwife ми обясни, че тук в Англия рискът от коклюш е много голям, затова е по-добре да я поставя. Сложих я в 36 седмица. Чувствам се добре, бебето също е добре. Съвет не мога да дам, всеки сам преценява, но е добре повече инфо да споделяме тук, защото взаимната подкрепа помага много.

5. ХАРЕСВАМ! carry, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Bаксини през бременноста Flu Vaccine and Whooping cough (против грип и магарешка кашлица-коклюш)

Mepcu

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Bаксини през бременноста Flu Vaccine and Whooping cough (притив грип и магарешка кашлица-коклюш)

Благодаря аз съм взела ре6ение да не правя тези две ваксини на този етап, но ако има промяна или допалнителна информация 6те пи6а тук.

8. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ваксиниране при бременни - whooping cough
    От meglena във форум Бъдещи майки
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-10-2013, 02:55
  2. Колко време след полово сношение ,разбираме за бременноста?
    От RadinchetoOo във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 62
    Последно мнение: 23-06-2010, 12:30
  3. Six baby cough medicines pulled
    От piglet във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-03-2008, 18:57
  4. BCG Vaccine
    От Zenati във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 22
    Последно мнение: 25-06-2006, 10:54
  5. Отговори: 0