Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 11 от 12 ПървиПърви ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 275 от общо 286
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Позитивни новини от Родината!

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Е, ако си ги поръчваш от SportsDirect цената е еднаква.

Иначе доста предприятия в БГ дават сходни заплати за високи длъжности. Това, че ти не си запознат, не значи че няма такива.

Ясно е, че извадката на Мотовилков не е много представителна, защото в България едва 2.9 милиона са работещи, докато в UK този брой е над 30 милиона. Това обаче не променя фактите. Да, повече британци могат да си позволят повече бири от повечето българи (впрочем не е сигурно за алкохола в заведенията), но 8% от най-високоплатените българи може действително да живеят по-добре от топ 8% от най-високоплатените британци. Всичко е относително, затова и двете гледни точки може да еднакво верни в случая.
    Абе само аз ли съм нормален или изчекнат ?
    За какви К-ата ми говорите и Милионите на Брустър? Вие като се прибирате в Бг само в чакалнята на летището ли седите?
    Имате ли представа каква, кал, локви и мърсотия е по улиците в момента в София ?
    Какви дупки се отвориха за пореден път по пътищата ? Всички коли са сиво-черни от мъсотия.
    63 годишната жена, която загина от паднала лампа на Хемус, можеше да бъде един от тия с многото К-та.
    Трябва да си голямо прасе за да ти харесва да живееш в тази кочина.
    Оправдавам хората в БГ който не са пътували и живели в ДОРИ и в Зимбабуе.
    НО тези от вас, който сте толкова време на вън, да ми правите сравнение един нашенец с К-та и един от Папуа Нова Гвинея с К-та е меко казано несъизмеримо.
    Трябва да си много див ..... да подкараш дори и подарено ново Ламборгини /примерно/ в МОМЕНТА и не само по софийските улици и да си мислиш, че живееш по-добре от един където и да е по света с нам си колко К-та.
    Определено виждам доста хора тук, който им завиждам на интелектуалното ниво, но колкото и да съм под тях, определено ще ги избегна, ако чуя такива разсъждения.
    А най се кефя /стигам до оргазъм/ като чуя разговор в БГ с тия "пътища" /щото и това не са/ от сорта " Абе Браточка, наиш ли мойта кола ква возия има?" Баце наиш ли кви шарнири яки си намерих, мооу яки, по 50,000 км. изкарват."
    Английски(Италиански) форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

2. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Абе само аз ли съм нормален или изчекнат ?
    За какви К-ата ми говорите и Милионите на Брустър? Вие като се прибирате в Бг само в чакалнята на летището ли седите?
    Имате ли представа каква, кал, локви и мърсотия е по улиците в момента в София ?
    Какви дупки се отвориха за пореден път по пътищата ? Всички коли са сиво-черни от мъсотия.
    63 годишната жена, която загина от паднала лампа на Хемус, можеше да бъде един от тия с многото К-та.
    Трябва да си голямо прасе за да ти харесва да живееш в тази кочина.
    Оправдавам хората в БГ който не са пътували и живели в ДОРИ и в Зимбабуе.
    НО тези от вас, който сте толкова време на вън, да ми правите сравнение един нашенец с К-та и един от Папуа Нова Гвинея с К-та е меко казано несъизмеримо.
    Трябва да си много див ..... да подкараш дори и подарено ново Ламборгини /примерно/ в МОМЕНТА и не само по софийските улици и да си мислиш, че живееш по-добре от един където и да е по света с нам си колко К-та.
    Определено виждам доста хора тук, който им завиждам на интелектуалното ниво, но колкото и да съм под тях, определено ще ги избегна, ако чуя такива разсъждения.
    А най се кефя /стигам до оргазъм/ като чуя разговор в БГ с тия "пътища" /щото и това не са/ от сорта " Абе Браточка, наиш ли мойта кола ква возия има?" Баце наиш ли кви шарнири яки си намерих, мооу яки, по 50,000 км. изкарват."
    Калта надали е по-различна от едно време.Поне в Гео Милев нямаше много от нея.Улиците бяха в що годе добро състояние...поне в моя квартал... Иначе знам за какво говориш,но тематяа е прекалено дълга и широка.Тук за 20 лири(примерно) виждам какво съм купил.Във България за 20 лева си тръгваш с една торбичка аха да си я пъхнеш в джоба.Сега не говоря за стоки които не бих дал и на кварталната мастия(не че ще го яде де),ами за нормално качество.Което пак е доста страшно твърдение...това нормално качество в България отиваш на сирене над 10 лв. килограма,кашкавал над 15 и т.н.
    Пътищата и пияните камикадзета бяха една от най-главните причини да си вдигна чукалата след МЕЙ-то.Ама това си е въпрос на вкус.

4. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Споделям мнението ти.
    За сиренето и кашкавала над цитираните суми, ще ти дам необходимите средства да се внедриш и да ми докажеш, че е само от чисто мляко и мая. Ако успееш, направения разход е за моя сметка, ако не, ми го възстановяваш.
    Не се ли докопаш, до нещо домашно и препоръчано, не мисля, че има мандра на фона на останалите, която да си позволи производство без сухо мляко, палмово масло и друг фолклор.
    И понеже темата е дълга, ще оставим на страна би наболите и антибиотиците с който тъпчат животните.

https://www.youtube.com/watch?v=UvzK1LV9O8A

Старо куче
    Post Thanks / Like

Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

7. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, Мила liked this post
    Recommend tt_tt_tt recommended this post
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Българин с "Оскар" за технологии

Владимир Койлазов получи "Оскар" за принос в развитието на киноиндустрията и разработения от него софтуер V-Ray, който създава реалистична 3D визуализация, съобщи изданието БГ Войс от САЩ.

Наградите се раздават две седмици по-рано на специална бляскава церемония в хотел в Бевърли Хилс. За "Оскар" е номиниран и още един българин - Теодор Ушев за късометражната аницамия "Сляпата Влайша".

Владимир Койлазов получава своя "Оскар" (Сн.: AMPAS)

Софтуерът за 3D визуализации V-Ray на водещата българска Chaos Group е един от 18-те носители на „Оскар" за технологични постижения в киното за 2017 г., съобщава Американската филмова академия на своя сайт.

Наградата се присъжда на Владимир Койлазов, съосновател на българската компания, която от години е сред световните имена в бранша, за "оригиналната идея, дизайн и реализация" и приноса на V-Ray за навлизането и усъвършенстването на 3D визуализациите в киното.

От сензацията „Аватар" до битките в „Игра на тронове" през хитове като Deadpool и Ironman до филми, които наглед не ползват визуални ефекти, сценографията на все повече заглавия е изцяло компютърно генерирана - и в повечето случаи пръст в нея има и софтуерът за рендъринг V-Ray, който пресмята и превръща компютърния модел във фотореалистично 3D изображение с необходимата светлина, текстура и цвят.

Технологията има широко приложение в архитектурните проекти, продуктовия дизайн, автоиндустрията, игрите и навсякъде, където има 3D визуализации. За незапознати е трудно за вярване, но изображенията в портфолиото на сайта на Chaos Group са изцяло компютърно генерирани.

Оскарът се присъжда на Койлазов и компанията за бързите им алгоритми, включително за т.нар. глобално засветяване, които правят технологията приложима в големи филмови проекти. Днес тя се ползва все по-често вместо реалните снимки на локация - например гледките към Манхатън и Световния търговски център в миналогодишния The Walk на Робърт Земекис са изцяло генерирани чрез софтуер, включително V-Ray.

Фирмата е основана в края на 90-те от Койлазов и Петър Митев, а първата версия на V-Ray е от 2002 г. Това е и основният продукт на Chaos Group, която днес има офиси в София, Балтимор, Ел Ей, Сеул и Токио.

За разлика от другите оскари технологичните не се присъждат за постижения през конкретната година, а за цялостен принос в развитието на киното.

Източник

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Браво,браво... тази новина много ме зарадва и мен. Предполагам, че този продукт е видял бял свят в САЩ, а това можеше да стане в България. Яд ме е, че сме умен и работлив народ и държавата ни не прави нищо да ги задържи тия хора-изтичане на мозъци, отново браво на тия момчета!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Браво,браво... тази новина много ме зарадва и мен. Предполагам, че този продукт е видял бял свят в САЩ, а това можеше да стане в България. Яд ме е, че сме умен и работлив народ и държавата ни не прави нищо да ги задържи тия хора-изтичане на мозъци, отново браво на тия момчета!
    и къде в българия ще си продава ефектите?!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

12. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

http://btvnovinite.bg/article/bulgar...mejstvo-2.html
    Браво на Елин Пелин

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    Е как къде - на Славейков!!! Ако някой не знае - Славейков не е поет, а площад!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

15. ХАРЕСВАМ! geleto liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Е как къде - на Славейков!!! Ако някой не знае - Славейков не е поет, а площад!
    славейков син или баща?щото ако е баща,знам как би отговорил!така ще отговори,че нема да стигнат модераторите да го трият!
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

17. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Ти май не знаеше, че доста американски филми се снимат в България. Например the Expendables 2 е сто процента правен в България. Казвам ти го защото тогава ни обучаваха на ротоскопър в киноцентъра, преди да започне да се снима филма. Има и други продукции,които са правени в България, но не на 100процента, само части от даден филм

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

славейков син или баща? щото ако е баща, знам как би отговорил! така ще отговори, че нема да стигнат модераторите да го трият!
    Хммм - заитригува ме. Не знаех, че площада може да е нечий син, или пък нечий баща???
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

за баровците с заемите. някой питаше дали ако вземе зем от ук,и си иде в българя ше го търсат. ето ви отговор и честито на печелившите.

http://m.novini.bg/news.php?id=406803
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

21. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от radipopa Виж мнението
    за баровците с заемите. някой питаше дали ако вземе зем от ук,и си иде в българя ше го търсат. ето ви отговор и честито на печелившите.

Издадената европейска заповед за запор на банкови сметки ще има директно приложение в страната, където е открита банковата сметка на длъжника, за която се иска издаване на европейска заповед за запор, без нужда от провеждане на допълнителни процедури по нейното признаване или одобрение. Важно е да се отбележи, че ЕЗЗБС няма да се прилага по арбитражни дела, административни дела, дела за наследство, процедури по несъстоятелност и т.н. Също така тази процедура няма да се прилага в Обединеното кралство и в Дания, така че запор на банкови сметки на длъжник в тези две държави няма да бъде възможно чрез гореописаната процедура. Европейската заповед за запор на банкови сметки може да послужи за събиране на парични суми в останалите държави-членки на съюза: Германия, Австрия, Белгия, Франция, Италия, Испания, Португалия, Гърция, Холандия, Полша, Чехия, Унгария, Литва, Латвия, Естония, Словакия, Словения, Финландия, Швеция, Кипър, Дания, Люксембург, Хърватия, Малта, Румъния.
    По света има толкова красиви острови......Вие БАШ на този UK остров ли намерихте да емигрирате

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от radipopa Виж мнението

Извода - Ако ще действате така - вземете по-голям (максимален) заем и ... към страна извън ЕС. Най-добре - извън Европа

Post Thanks / Like

1000 автобуса се готвят да влязат в България, ще ги спрем с жива верига, закани се Красимир Каракачанов от ефира на Bulgaria ON AIR

http://www.vmro.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%8...8%D1%82%D0%B5/

Ние ще затворим граничните пунктове седмица преди изборите. Ще преградим с жива верига, рейсове и коли. Не може някой да ни се бърка във вътрешните работи по брутален начин, категоричен бе лидерът на ВМРО. Запитан дали не се притеснява от евентуални арести при блокада на граничните пунктове, Каракачанов отговори: „Нека българската държава да накаже тези, които защитават нейните интереси. Мислите, че ме притеснява това да ме арестува някой ли? Не могат да ме уплашат с арест. Ако държавата не се заеме да реши този проблем, той ще продължава“....
    По думите му до ден днешен посланикът на Турция в България се меси във вътрешните работи на страната ни. Каракачанов настоя, че третият мандат за съставяне на правителство, който е трябвало да бъде връчен на „Обединени патриоти“, е осуетен след натиск от Анкара, а не от Брюксел. Той има информация за упражнен натиск върху президентството и Министерския съвет.

Каракачанов отбеляза, че винаги е имало намеса от страна на Турция в изборите, които се провеждат у нас. Според него изселническите организации там се финансират от външното министерство на Турция. Лидерът на ВМРО поясни, че в момента пропагандата е за ДОСТ, а не за ДПС. Според него няма вероятност ДОСТ да влезе в парламента.

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Post Thanks / Like

Нашите медии отразиха ли някъде че български войници са участвали на състезанията в Сочи? Даже и медали са взели нашите военни. Браво момчета.

https://www.facebook.com/smersh.bg/p...type=3&theater

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По позитивно от това, здраве му кажи ;

Съдът в Хановер забрани бежанци да се връщат в България заради лоши условия

Това го оставям на Вас :

При тези обстоятелства връщането на въпросния бежанец в България е опасно за живота му и би го обрекло на нечовешко и унизително съществуване, аргументират се съдиите от Хановер.
    *
    да кажете дали е за тук или за негативните....
    Последно редактирано от geleto : 10-04-2017 на 21:32

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    По позитивно от това, здраве му кажи ;

Това го оставям на Вас :

При тези обстоятелства връщането на въпросния бежанец в България е опасно за живота му и би го обрекло на нечовешко и унизително съществуване, аргументират се съдиите от Хановер.
    *
    да кажете те дали е за тук или за негативните....
    В България можеш да си живееш супер, ама трябва да знаеш как. А тия бежанци да си ги държат в Германия, ние българите не сме ги искали и въобще да не си въобразяват, че някой ще ги приеме в България,ние не сме толерантни към такава група хора и въобще не ме трогват такива новини, дори ме радват

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Да де, новината си е радостна, без ирония.
    Мотивите на съда са ...... мадъра **къра.
    Има една тема, С кво румънците са повече от нас, след някой година ще е - Как ще ги стигнем румънците.
    Новини от днес, Румъния е приела закон с който налага 51% от продуктите по пазари и супермаркети да са местни.
    Според Евростат
    http://ec.europa.eu/eurostat/documen...c-0273fe0c08a4
    1/3та от фирмите производители на вина в Европа са румънски.
    Майната на статистиката и фактите, киселото млеко и Джон Атанасов са си наши.
    Значи по последни сказки, бащата на Стивито Джобса си е пиел ракията с нашио Джонито и оп Хайпъл.
    Има и други артефакти, но друг път за тях, че седам да жуля ракия с братчеда на Джеф Безос, и едни патенти за кебабшета ми се врътят .....

Post Thanks / Like

Договорено с Китай: Първият в Европа интелигентен град ще е в България

Първият в Европа интелигентен град (smart city) ще бъде изграден в България. Проектът е под името "Св. София" и ще бъде и първият за България в рамките на стратегическата китайска инициатива “Един пояс – един път”. Изграждането на "Св. София" бе договорено между компаниите Bulgaria Development Holdings Limited (BDHL)* и ZTEICT в рамките на Форума за международно сътрудничество "Един пояс – един път" на 14 май в Пекин. Двете компании подписаха и документ за стратегическо партньорство по проекта “Св. София”...
    http://www.manager.bg/turizm/dogovor...e-e-v-blgariya

batristio
    Guest

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

След една позитивна новина има поне 3 опрвдания на съвестта, че вече не сме българи. Хм.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tt_tt_tt Виж мнението
    А това в най дясната колона тиквен медал ли е?

Страница 11 от 12 ПървиПърви ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ден на национален траур в Родината
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 4
    Последно мнение: 03-10-2014, 18:16
  2. Опознахме Родината, а сега - Англия
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 62
    Последно мнение: 21-02-2011, 17:09
  3. Към Родината
    От papinbg във форум Литература
    Отговори: 8