Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 133
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?

Здравейте,
    преместих се в Лондон преди около 2 месеца и съм наемател в къща, но без договор. Проблемът е,че "отговорничката" на къщата не предоставя координати и като цяло отлага всякакви срещи с реалната (уж) хазяйка и като цяло е единствената, която се разпорежда с всички неща в къщата. Проблемите са от битов контекст, но въпросът е, че лъже всички и поради битови проблеми се стигна до това, че в момента се опитва да ме заплаши с вероятно изгонване без реална причина.
    Мисълта ми е - къде и към кого мога да се обърна при такива проблеми и да й предизвикам евентуална проверка или просто по някакъв начин да си защитя правата? Къде в Лондон има центрове/ институции за консултации,където ще могат да ми помогнат при такъв случай? Благодаря много предварително!

batristio
    Guest

По подразбиране За: Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?

Цитирай Първоначално написано от svetwah Виж мнението
    Здравейте,
    преместих се в Лондон преди около 2 месеца и съм наемател в къща, но без договор. Проблемът е,че "отговорничката" на къщата не предоставя координати и като цяло отлага всякакви срещи с реалната (уж) хазяйка и като цяло е единствената, която се разпорежда с всички неща в къщата. Проблемите са от битов контекст, но въпросът е, че лъже всички и поради битови проблеми се стигна до това, че в момента се опитва да ме заплаши с вероятно изгонване без реална причина.
    Мисълта ми е - къде и към кого мога да се обърна при такива проблеми и да й предизвикам евентуална проверка или просто по някакъв начин да си защитя правата? Къде в Лондон има центрове/ институции за консултации,където ще могат да ми помогнат при такъв случай? Благодаря много предварително!
    Недей да благодариш,че няма за какво!Правата ти ги пише в договора
    Не само ще те заплаши,ами и ще го направи най-вероятно.И знаеш ли как го правят:
    Дебнат те да излезеш и ти събират багажа в колкото чанти се събере,оставят ти го в предверието или където е удобно,ключалката се сменя и като се прибереш си официално хоумлес.
    Търси си друга квартира и ако искаш да имаш истинска такава то тя струва пари.......
    You Get What You Pay For
    това е нещото,което валидно в туй кънтри на 100 процента.
    Последно редактирано от batristio : 09-05-2015 на 00:12

3. ХАРЕСВАМ! rosbg liked this post
    Recommend rosbg recommended this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Ако нямаш договор, не може да направиш кой знае какво, поне водиш ли се на адреса?
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Недей да благодариш,че няма за какво!Правата ти ги пише в договора
    Не само ще те заплаши,ами и ще го направи най-вероятно.И знаеш ли как го правят:
    Дебнат те да излезеш и ти събират багажа в колкото чанти се събере,оставят ти го в предверието или където е удобно,ключалката се сменя и като се прибереш си официално хоумлес.
    Търси си друга квартира и ако искаш да имаш истинска такава то тя струва пари.......
    You Get What You Pay For
    това е нещото,което валидно в туй кънтри на 100 процента.
    Не е точно така. В тази страна всеки има правила и задължения, дори без договор или с устен такъв.
    Both you and your landlord have certain rights and responsibilities, whether or not you have a tenancy agreement.
    Ето тук има повече информация:
    https://www.gov.uk/private-renting-t...ments/overview
    http://england.shelter.org.uk/get_ad...ple_occupation
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

6. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Виж линковете от предния ми пост, а освен това ако искаш да говориш с някой и да разбереш какви са ти правата и какво можеш да предприемеш, може да се обърнеш към CAB (Citizen advice bureau). На този линк можеш да търсиш информация онлайн, но и да намериш адреса на местния ти офис на CAB - https://www.citizensadvice.org.uk/
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

8. Recommend Мила recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Виж линковете от предния ми пост, а освен това ако искаш да говориш с някой и да разбереш какви са ти правата и какво можеш да предприемеш, може да се обърнеш към CAB (Citizen advice bureau). На този линк можеш да търсиш информация онлайн, но и да намериш адреса на местния ти офис на CAB - https://www.citizensadvice.org.uk/
    Стаки,ти или не си му прочел поста добре,или не си прегледал линковете,които даваш!

Той кога взе агриймънт,че аз го пропуснах?
    Правата му клонят към нула,ако тръгне по тая плоскост единствено ще ги затрудни хазяите си ,защото при липсата на договор явно и кансил такс не се плаща за него,но остава веднагически на улицата,дали е готов за това?!
    Друг е въпроса,че аз не съм убеден,че той е жертвата в тази ситуация,много малко инфо е дал,което ме кара да мисля,че и той си е стока.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Къде в Лондон има центрове/ институции за консултации,където ще могат да ми помогнат при такъв случай? Благодаря много предварително!
    Citizens' Advice Burеаu:
    https://www.citizensadvice.org.uk/

или
    http://lsa.org.uk/

11. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Английски знаеш ли?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?

Просто си намери друга, по-свестна квартира.
    Последно редактирано от icvlmm : 09-05-2015 на 16:14

14. ХАРЕСВАМ! няма, Мила, merry liked this post
    Recommend няма recommended this post
    kъртача Аватара на radipopa
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Просто си намери друга, по-свестна квартира.
    ей не говорете глупости никой не може да го изгони от квартирата без съд или да мо изхвърли багажа а да не говорим да сменя ключалки това го водадт за заплаха от страна на хазяайна и ако се оплаче в полицията става проблем за хазайна, няма значение има или няма договор щом е влезнал в къщата и е плащал наем не мое го мръднат ако е платил и депозит и тоя депозит не е протекнат не мое го изгонат а съм 100% сигорен че е платил и не е протекнат, само нещо да ти каже го репортваш на ченгетата ако хазяна живее с теб е малко по различно по лесно мое те изгони оба4е говорим за ланлорд не за друг
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!
    А ти реши, че с нож в гърба ще ме нараниш ?!?!!

16. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от radipopa Виж мнението
    ей не говорете глупости никой не може да го изгони от квартирата без съд или да мо изхвърли багажа а да не говорим да сменя ключалки това го водадт за заплаха от страна на хазяайна и ако се оплаче в полицията става проблем за хазайна, няма значение има или няма договор щом е влезнал в къщата и е плащал наем не мое го мръднат ако е платил и депозит и тоя депозит не е протекнат не мое го изгонат а съм 100% сигорен че е платил и не е протекнат, само нещо да ти каже го репортваш на ченгетата ако хазяна живее с теб е малко по различно по лесно мое те изгони оба4е говорим за ланлорд не за друг
    Ти това си го правил,виждал как става или така си мислиш само?
    Щото аз съм бил свидетел на съвсем различна картина,ама като го съветвате така хубаво,оставете си адреса на лични,че като го изгонят да има къде да се подслони поне.

Град
    leyton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Ти това си го правил,виждал как става или така си мислиш само?
    Щото аз съм бил свидетел на съвсем различна картина,ама като го съветвате така хубаво,оставете си адреса на лични,че като го изгонят да има къде да се подслони поне.
    ти не знам кво си виждал аз ти го казвам от личен опит вече четвърти месец не плащам наем на едни идиоти дето си мислят че са много умни и си търсят някой да им плаща
    моргиджите имам 4 нотиса за изгонване от разни агенти дето наемат къщи и ги преотдават после да правят пари и настаняват по 10 души в къща да ама не не съ ми протектнали депозита и нотисите съм и невалидни идваха да ми тропат по вратите и са ми влизали в стаята само се обадих на ченгетата и са не смеят да стъпят в къщата без заповед за изгонване от съд не може да те барнат без значение за какво всичко друго от тяхна страна се води тормоз.

https://www.gov.uk/evicting-tenants/...egal-evictions

https://www.gov.uk/evicting-tenants/overview
    Последно редактирано от radipopa : 10-05-2015 на 09:18
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Възпитавал ме е най -жестокия родител - живота! За най -тежките си уроци съм платил с кръв! За най -големите си успехи съм губил приятел!

19. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Въпроса е дали искаш да си го причиниш всичкото това и съгласен ли си да живееш в напрежение? Ако не се разбираш с хазяина много по добре е да се преместиш, а не да търсиш конфронтация!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

21. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Въпроса е дали искаш да си го причиниш всичкото това и съгласен ли си да живееш в напрежение? Ако не се разбираш с хазяина много по добре е да се преместиш, а не да търсиш конфронтация!
    въпроса е да си знаете правата защото сега всеки тварди че е хазян или ландлорд, и правят пари на чужд гръб наемат къщи като предлагат гарантиран наем на ланлорда и след тва преотдават. и ако не им харесваш и се оплакваш те гонят да ама да те изгонят легално треат не по малко от 6 месеца и мн пари за тоя дето те гони плюс ако има subllet става по зле за шефа а съдиите са настроени против ланлорда винаги така че успех на босовете хазяни...

Post Thanks / Like

Прочети внимателно преди да пишеш това, момчето е наело стая, а не къща, и не ми разправяй че ако ми живееш в къщата не мога те барна.
    Не спазваш ли правилата още на деня си заминаваш, който не му харесват правилата да си търси друго место. И никакви заплахи не могат да го спасят.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

24. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

ти не знам кво си виждал аз ти го казвам от личен опит вече четвърти месец не плащам наем на едни идиоти дето си мислят че са много умни и си търсят някой да им плаща
    моргиджите имам 4 нотиса за изгонване от разни агенти дето наемат къщи и ги преотдават после да правят пари и настаняват по 10 души в къща да ама не не съ ми протектнали депозита и нотисите съм и невалидни идваха да ми тропат по вратите и са ми влизали в стаята само се обадих на ченгетата и са не смеят да стъпят в къщата без заповед за изгонване от съд не може да те барнат без значение за какво всичко друго от тяхна страна се води тормоз.

https://www.gov.uk/evicting-tenants/...egal-evictions

https://www.gov.uk/evicting-tenants/overview
    Ти си от кривата страна на 100% . Живееш 4 месеца без пари и се мислиш за голям тарикат . Хората , които са наели къщата са платили , давам само пример , 2000 наем , депозит минимум 2800 и отделно може да са им искали и попълнителни пари , платили са над 5000 паунда на куп . Продължавам нататък , тези хора ти имат копие на карта или паспорт с ЕГН . ЛЕСНО могат да намерят твои роднини в България , отделно не си мисли , ако искат можеш да ядеш много бои , ти и други хора покраи теб , тарикатите като теб това заслужават , и не си мисли , полицията няма да ти помогне

26. Dislikes няма disliked this post
    Град
    leyton
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Прочети внимателно преди да пишеш това, момчето е наело стая, а не къща, и не ми разправяй че ако ми живееш в къщата не мога те барна.
    Не спазваш ли правилата още на деня си заминаваш, който не му харесват правилата да си търси друго место. И никакви заплахи не могат да го спасят.
    Как ше го направиш ше ми изхвърлиш багажа или ше смениш ключалката как ше стане няма значение къща или стая спазваш не спазваш правилата нотис трява, ако хитруваш и не протекваш депозита на наемателя за да не плащаш данак, ха ха бе не ми говори само се радваите че не сте попаднали на точния човек в повечето случаи давате стай на хора новопристигнали дето не знаят дали е ден или нощ и ги манипулирате а да не говорим че в повечето моргидж къщи нямате право да давате стай без разрешенито на лендера а го правите масово...

Post Thanks / Like

Как ше го направиш ше ми изхвърлиш багажа или ше смениш ключалката как ше стане няма значение къща или стая спазваш не спазваш правилата нотис трява, ако хитруваш и не протекваш депозита на наемателя за да не плащаш данак, ха ха бе не ми говори само се радваите че не сте попаднали на точния човек в повечето случаи давате стай на хора новопристигнали дето не знаят дали е ден или нощ и ги манипулирате а да не говорим че в повечето моргидж къщи нямате право да давате стай без разрешенито на лендера а го правите масово...
    А аз ако живея в тази къща (давам пример) , как ще докажеш , 4е си ми наемател и взимам пари от теб , като парите ги взимам в кеш без свидетели , просто съм те взел като гостенин , тъи като си приятел , на мои роднина . Възползвал си се от гостоприемството , но не искаш да си тръгваш , и аз съм ти изнесъл багажа , докато те няма и съм го оставил отпред вратата , хаиде докажи го де . Моята дума срещу твоята , нямаш доказателства за плащане на пари

29. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry, Tralala liked this post
    Dislikes няма disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Piershabanski Виж мнението
    А аз ако живея в тази къща (давам пример) , как ще докажеш , 4е си ми наемател и взимам пари от теб , като парите ги взимам в кеш без свидетели , просто съм те взел като гостенин , тъи като си приятел , на мои роднина . Възползвал си се от гостоприемството , но не искаш да си тръгваш , и аз съм ти изнесъл багажа , докато те няма и съм го оставил отпред вратата , хаиде докажи го де . Моята дума срещу твоята , нямаш доказателства за плащане на пари
    а ти като наемаш къща за да я даваш под наем имаш ли в договора си клауза която я позволява? и даваш ли договор за наем както е по закон? а имаш ли лиценз за отдаване под наем на толкова хора колкото живеят в къщата? обитаването на къща се доказва лесно от регистрацията на лицето на адреса, например банк стейтмънт. при съд ако комшии потвърдят че живее там, особено ако "честният" ландлорд взима и помощи и хаус бенефити и тн. ще се хване бързо за бай ганьовския си мустак. та кой е тариката в случая?
    Последно редактирано от vvvv : 10-05-2015 на 10:59

31. ХАРЕСВАМ! nikitostoev liked this post
    Post Thanks / Like

Обикновено сами си събират багажа, не се налага да го събирам, опитвали са се да хитруват, на деня си събират багажа и депозита им го връщам след. Като проверя стаята, не се е налагало да задържам депозит за толкова години, един път са предупредени втори път няма... Това е положението, а не знаеш как са нещата той представя
    неговата страна .

Post Thanks / Like

Всеки , които съм го поканил на гости , може да изхитри банка и без аз да знам да си пише сметката на този адрес , за доказателство за адрес се признава билове ток , вода , кансел такса , но не и банк стеитмънт , само ако е от кредитна карта някъде се признава . Става въпрос за тарикат , които иска да живее без пари , но не е попаднал , където трябва , такива тарикати плащат много скъпо . И няма как гостенин , да е квартирант , след като не плаща наем . От полицията , ще го питат , даи доказателство за плащане на наем ( ми нямам) и полицията си отива

34. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Dislikes няма disliked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Piershabanski Виж мнението
    Който е глупав да плаща пари в кеш без свидетели и без документи, ще му е по-трудно да докаже, да, но защо мислиш, че всички са толкова глупави?

Мога ли да помоля да не се започва/продължава разпра на обща тема "(нечестни) наематели срещу (нечестни) наемодатели" и да се отговаря само на въпроса, който е поставил човека в първия пост? Благодаря за разбирането.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Към кого да се обърна при проблеми с хазяи (Лондон) ?

Здравейте,
    Може да ми се обадиш на 077 86 06 70 76, да говорим по случая да те попитам някои неша, има начини как тази "хазяйка" да омекне... знам начини по които може да и се даде да се разбере малко..та ако се чуем и посоговим може и да ти помогна напълно безплатно да и се обадя и поговоря с нея!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

https://www.gov.uk/private-renting/h...ple-occupation
    Има си правила, които трябва да се спазват, ако много хора живеят в една къща. Има собственици, които не ги спазват и не регистрират живеещите в общината, можеш да информираш съответните власти за това. Но това няма да ти осигури оставане в къщата, а само проблеми за собственика и съответно може да рефлектира върху другите живущи, по-висок наем.
    Ако нямаш договор и доказателство за платен наем или сметки, не мисля, че по законов начин можеш да си решиш проблема.
    А за живеенето месеци без да плащаш наем и да се похвалиш с това, няма да го коментирам. Това е причина собствениците на жилища да гледат потенциалните наемателите под лупа и да им искат депозит за по 6 месеца.

38. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Tralala, няма, rumi_066, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Понеже се начетох на глупости, вместо да хапя някои отворковци късметлии ( късметлии понеже хазяите им не си знаят правата и се кефaт че живеят free на чужд гръб) ще карам директно по темата.

Svetwah, след като нямаш договор значи нямаш общо взето никакви права. От това което разбирам ти си лоджер, понеже делиш имота с хазяйката. Лоджерите имат доста ограничени права в сравнение с истинските наематели (ASSURED STRONGHOLD TENANTS), а проблема е че ти нямаш дори договор на лоджер.

В този случай хазайката не е длъжна да депозира депозита ти, ДЕПОЗИТ СЕ ДЕПОЗИРА САМО ПРИ ASSURED STRONGHOLD TENANCY, ТОЕСТ КОГАТО КЪЩАТА Е ОБИТАВАHА НАПЪЛНО И САМО ОТ НАЕМАТЕЛИ.

Дори да съблетва както ти споменаваш, тя пак ти се води хазяйка, понеже тя има договор за наем на този имот ( Assured Stronghold). Да, повечето имоти под наем съдържат клаузи забраняващи съблетване но много хазяи (особено в по-смотани квартири) се интересуват само от наема и нямат против. Дори хазяйката ти да е в нарушение с договора си при оплакване най-много всички да изхвърчите. Тя за нарушаване на договора и ти покрай нея понеже си никой.

Както някои те посъветваха, след като имаш проблеми по-добре си намери друга квартира.

Всеки един сериозен хазяин по принцип прави проверки и иска референции от предишните хазяи. Ако съм твое място, вместо да влизам в скандали ще се разбера с хазяйката и ще се изнеса. Тя доволна и аз също (за кво ти е да се разправяш с идиоти), а и ще мога да разчитам на референция в случай че ми поискат за новата квартира. Така ти печелиш, понеже няма да имаш взимане-даване с прости хора.

А за тези които се мислят че са тарикати като не плащат наеми по каквато и да е била причина, нищо друго не мога да кажа освен че строго се съмнявам някога да заживеят като бели хора в UK. Понеже всяка една качествена квартира търси качествени наематели, това значи проверки които тарикатите няма как да минат по ред причини.
    Последно редактирано от Tralala : 10-05-2015 на 13:05

40. ХАРЕСВАМ! merry, zmei4o_pk liked this post
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Към кого да се обърна?
    От the light във форум Зов за помощ
    Отговори: 17
    Последно мнение: 14-09-2014, 22:42
  2. Имам болничен за 1 месец, към кого да се обърна
    От harry във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 10
    Последно мнение: 04-05-2014, 20:51
  3. Неизплатено възнаграждение от ''mulalley' - към кого да се обърна?
    От hadjiata във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 13
    Последно мнение: 06-01-2013, 11:47
  4. Към кого мога да се обърна
    От Yporita 11 във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 11
    Последно мнение: 10-07-2010, 21:55
  5. Имиграционни услуги - моля препоръчаите към кого да се обърна
    От maximiliana във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-02-2010, 11:50

Отметки

Правила за публикуване