Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 110
    batristio
    Guest

По подразбиране Каква е вашата визия за България след 20 години?

Как си представяте родината след време?Накъде вървим и къде ще стигнем?Ние правим ли нещо?Можем ли да направим,имаме ли потенциала и волята да променим нещо?
    Пука ли ни въобще!?

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Каква е вашата визия за България след 20 години?

всички ще са видимо подпийнали поради евтината цена на алкохола и щастливи ...................живеещи в чалга -транс то и сега повечето имат по някое леко психично отклонение ,но след 20 години нормален човек няма да остане в тези условия , циганското население ще преобладава,бе като цяло ще е още по-голям цирк аз всячески избягвам мисълта за България така че повече няма да ти вдигам темата

3. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Dislikes няма disliked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    аз всячески избягвам мисълта за България
    Тва,защо е така,ако не е много личен въпроса?
    Според мен,хората навън са много по изхабени-емоционално,морално и физически, и от там с повече психични отклонения.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

След 25 години нищо не се е променило в бгто, та едва ли ще се промени в следващите 20 .... Всъшност доста от пенсионерите ще са измрели, циганите може и да са повече ...
    ма да ти кажа ми е все тя, аз съм трайно емигрирала, каквото искат да правят, да се оправят ... не ми пука, дори нявам желание да ходя ине го правя...
    Вече 6 години не съм стъпвала, засега не смятам и да го правя!
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH, steve liked this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

климатичните промени правят територията неподходяща за отглеждане на традиционните култури и голяма част от коренното население е емигрирало в западна европа и скандинавието.
    територията приема само малка част от мюсюлманските климатични бежанци и незначителна част африкански, които предпочитат гърция.
    ес не приема турция.
    страната бавно се е утвърдила като място за "оттегляне и почивка" всред западноевропейците и населението се стабилизира на около 5 милиона с ниска раждаемост и приток на вътрешни емигранти от западна европа. Кариерите за местните са в областта на военното дело и отбраната, обгрижване на болни и възрастни, туризъм - вкл ловен. Скучен западнал пограничен район от който всички млади мечтаят да се "спасят" а доста работещи на запад мечтаят да си купят село и да се отдадат на "еко туризъм ". Манталитета на местните не е типично европейски, а по скоро американски - щати като Аризона.
    Циганското население се стабилизира и интегрира - повечето са емигрирали - останалите работят за западноевропейците дошли в българия.
    мюсюлманските бежанци бързо се секулализират и вече са "българи".
    българските турци се радват че не са турски турци (вече)
    има две три общности по американски тертип на разни крайно религиозни - християнски и мюсюлмански - но те си стоят по техните села - снимат ги в разни шоута - участват на разни протести дето никой не ги взема насериозно.

провинция. Добре че горе долу всеки месец идва някоя звезда от вътрешността на европа да изнесе я концерт я нещо друго. много по засилено чувство за принадлежност към ес - населението предпочита да се нарича - европейци - всички задължително знаят официалния език - английски, а на факта че са българи и че евентуално знаят български - се гледа като на някаква даже банална "екзотичност" - Все едно някой бургазлия да му сажеш "аз дъм ямболлия" - няма да е особено впечатлен.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

8. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

След последните разговори с мои приятели в България и информация от "кухнята" на властта на всички нива, съм на мнение, че мутризацията и корупцията са се вплели много по-дълбоко във властта, в сравнение с първите години на прехода и съм МНОГО скептична за по-добро бъдеще в смисъл на управленски решения. От друга страна, виждам много повече коли на глава от населението, което си е признак, че хората се справят някакси, поне част от тях, в големите градове. Има и много успешни големи бизнеси, но има фраза "никой не пита за произхода на първия милион", което си е показателно. Смятам, че усилията да се оправя страната като цяло няма как да дадат резултат, по-скоро "спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещи се", т.е. всеки може да се стреми да оправи собственото си положение въпреки кошмара във властта и така може да помогне на общото оправяне, без патриотарски амбиции и политически надежди.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    След последните разговори с мои приятели в България и информация от "кухнята" на властта на всички нива, съм на мнение, че мутризацията и корупцията са се вплели много по-дълбоко във властта, в сравнение с първите години на прехода и съм МНОГО скептична за по-добро бъдеще в смисъл на управленски решения. От друга страна, виждам много повече коли на глава от населението, което си е признак, че хората се справят някакси, поне част от тях, в големите градове. Има и много успешни големи бизнеси, но има фраза "никой не пита за произхода на първия милион", което си е показателно. Смятам, че усилията да се оправя страната като цяло няма как да дадат резултат, по-скоро "спасяването на давещите се е в ръцете на самите давещи се", т.е. всеки може да се стреми да оправи собственото си положение въпреки кошмара във властта и така може да помогне на общото оправяне, без патриотарски амбиции и политически надежди.
    Сложете си дислайк вече!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Сложете си дислайк вече!

Щях, ако можех, ама не виждам как.
    batristio thanked for this post
    Make up your mind...?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

аз ако можеш да имам визия за след 20 години,нямаше да съм емигрант,нали?...но ми е приятно да виждам и чета амбициозни събратя-емигранти!...и сестри емигранти,ама те сестрите...
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

15. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    The Question Man
    Guest

Северозападна България- Цигански резерват.
    Югоизточна Българя- взета от Турция без един изстрел и даже и без протест от дупедавните ни политици!
    Етническите българи в големите градове- прованса пуст и контролиран от въоражени банди- прехода междеу големите градове- с тежковъоражен конвой.

17. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! juld liked this post
    Dislikes няма, Rosen77 disliked this post
    batristio
    Guest

Щях, ако можех, ама не виждам как.
    Make up your mind...?
    Благодаря,за това че си писала в темата.
    Толкова ли ти е чудно!?
    Where are your manners?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Question Man Виж мнението
    Северозападна България- Цигански резерват.
    Югоизточна Българя- взета от Турция без един изстрел и даже и без протест от дупедавните ни политици!
    Етническите българи в големите градове- прованса пуст и контролиран от въоражени банди- прехода междеу големите градове- с тежковъоражен конвой.
    за съжаление и на мен подобна картинка ми изскоква пред очите, дори и по-зле
    заради усилено размножаващите се цигани
    ако останат българи - ще са само в по-големите градове, всичко друго оциганено здраво от цигани и турци
    не знам ще има ли преначертаване на граници, но южна българия с този брой цогани и турци май само Пловдив ще остане бг
    но като цяло освен името не знам нещо друго българско ще има ли
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

20. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Аз пък виждам едно цветущо бъдеще на нашата мила родина.

Повечето цигани през следващите 20 години ще имигрират в Западна Европа да въртят далавери и да живеят на помощи. През това време повечето родолюбци ще са изморени и остарели от гурбет. Западно Европейските строителни бизнеси ще са във възход в строене на джамии и тъй като силно вярващите местни ще предлагат безплатни лейбарски услуги (в името на каузата), трудолюбивият български имигрант ще стане нежелан и безработен. Подобна ще е участта на бизнеса с чистачки и детегледачки. Тъй като мнoгoдетието и близките родствени връзки на местните ще елиминират нуждата от допълнителни разходи за чистачки и детегледачки.

През това време потомствата на тези трудолюбиви Източно Европейци ще са израснали и интегрирали в местната култура тип Нewham (Stratford, Leyton), Hounslow,Wood Green, Luton и прочие. Тези възрастни роднини които не са успели да се интегрират, ще бъдат наричани уважително "kafir" ili "blud".

Това светло бъдеще ще донесе на България едно масово преселение на ново-английски пенсионери които ще инвестират в българската икономика, превръщайки я в така мечтаната Швейцария на Балканите.

22. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! korry liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

ся дефакто кво е бгто , борчетата на власт с купени цигански и турски гласове
    след 20 лета борчетата ще са вън от власта / щото са тъпи / и ще са на власт турчетата с мангалските купени гласове
    по-зле от сега ще е

24. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    batristio
    Guest

Значи до тук една ретроспекция:
    Цигани, турци,едно голямо гето.Имигрантите са предали нещата,не Богу дух,да се надяваме,но не ги е еня много.
    Никой не иска да се връща,нито го интересува,важното е да има в хладилника от намаленото в Теското и повечко бира-сооl!
    Няма лошо- enjoy your life people.
    And so, my fellow Americans: ask not what your country can do for you — ask what you can do for your country.
    От речта по встъпването на Джон Кенеди 1961 г.

Това,ако го каже някой български политик,дали няма да яде бой на площада после!?
    Ама и ние си имаме не по малко силно послание,в случай,че сте го забравили:
    Малко преди смъртта си великия хан събрал петимата си сина. Заклел ги по никакъв начин да не се отделят един от друг, тъй като разединението означавало край, разпадане на държавата. Само заедно един до друг те можели да опазят своите земи и да се противопоставят на всеки завоевател. Разединението, предрекъл хан Кубрат, означава поробване на българския народ. Подкрепил думите си със сноп пръчки, който синовете му не успели да пречупят. Ханът им показал на практика как това може да стане - като пръснал снопа и започнеш да чупи лесно пръчките поотделно една по една... Една пръчка всеки можел да пречупи, но снопа - никой. Мъдрите слова били изслушани, клетвите произнесени, но предупреждението скоро било забравено- всеки от синовете му с подвластния си народ поел в различни посоки.
    Такива работи.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Значи до тук една ретроспекция:
    Цигани, турци,едно голямо гето.Имигрантите са предали нещата,не Богу дух,да се надяваме,но не ги е еня много.
    Никой не иска да се връща,нито го интересува,важното е да има в хладилника от намаленото в Теското и повечко бира-сооl!
    Няма лошо- enjoy your life people.

От речта по встъпването на Джон Кенеди 1961 г.

Това,ако го каже някой български политик,дали няма да яде бой на площада после!?
    Ама и ние си имаме не по малко силно послание,в случай,че сте го забравили:

има климатични промени, икономически, хората пътуват, както винаги през цялата история.
    сълзи и сополи за "родината", за "селото" са ми повече от смешни - според мен заслужават подигравка даже. Като оная патка Бенатова, дето все я нападат. Същата дето дойде в англия с дразнещия си глас да жали емигрантите ни.

d
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

27. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! BMW6 liked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    има климатични промени, икономически, хората пътуват, както винаги през цялата история.
    сълзи и сополи за "родината", за "селото" са ми повече от смешни - според мен заслужават подигравка даже. Като оная патка Бенатова, дето все я нападат. Същата дето дойде в англия с дразнещия си глас да жали емигрантите ни.

d

Няма как да ни разбереш Кори.Различни сме.Ние сме тук от 681 година.Държавата се казва ,като нас-България.На нас ни е мила,това е нашия дом,ние си го обичаме.Тука имаме минало,а така също и бъдеще-надявам се,всъщност не се надявам,а вярвам че е така .
    Вие от друга страна,сте различни.Вие, идвате от Индия казват някои историци с Османската войска на времето.Вие имате традиции в номадския начин на живот и не обичате да се заседявате-факт.Никъде не сте се приобщили досега и навсякъде малко или много в разрез с остановените правила и порядки живеете.
    Проблема е,че нашата страна в момента е слаба и по причини различни от малцинствата не може да вземе адекватно решение за тях.
    А най-големия за мен е,че културно и морално сте някъде много назад в развитието си,целия етнос.Имаше опити с пари да ви се помогне,не се получи.
    Съжалявам да ти ги кажа на теб точно,щото едва ли си представителна извадка,даже напротив,но това са фактите.Даже смятам,че има хора,които си отиват от България и заради вас.
    Надявам се,че не се получи расистко,все си мисля си,че не съм..!?
    Просто един родолюбец,прагматик и циник най-вече.

29. ХАРЕСВАМ! Stanley9, никанор liked this post
    The Question Man
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Аз пък виждам едно цветущо бъдеще на нашата мила родина.

Повечето цигани през следващите 20 години ще имигрират в Западна Европа да въртят далавери и да живеят на помощи. През това време повечето родолюбци ще са изморени и остарели от гурбет. Западно Европейските строителни бизнеси ще са във възход в строене на джамии и тъй като силно вярващите местни ще предлагат безплатни лейбарски услуги (в името на каузата), трудолюбивият български имигрант ще стане нежелан и безработен. Подобна ще е участта на бизнеса с чистачки и детегледачки. Тъй като мнoгoдетието и близките родствени връзки на местните ще елиминират нуждата от допълнителни разходи за чистачки и детегледачки.

През това време потомствата на тези трудолюбиви Източно Европейци ще са израснали и интегрирали в местната култура тип Нewham (Stratford, Leyton), Hounslow,Wood Green, Luton и прочие. Тези възрастни роднини които не са успели да се интегрират, ще бъдат наричани уважително "kafir" ili "blud".

Това светло бъдеще ще донесе на България едно масово преселение на ново-английски пенсионери които ще инвестират в българската икономика, превръщайки я в така мечтаната Швейцария на Балканите.

Надай се- Европа по-скоро ще се саморазпадне, отколкото богатите да позволят някакви паразити да им живеят на гърба!

batristio
    Guest

Надай се- Европа по-скоро ще се саморазпадне, отколкото богатите да позволят някакви паразити да им живеят на гърба!
    Ти се надай,това вече се случва........

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Няма как да ни разбереш Кори.Различни сме.Ние сме тук от 681 година.Държавата се казва ,като нас-България.На нас ни е мила,това е нашия дом,ние си го обичаме.Тука имаме минало,а така също и бъдеще-надявам се,всъщност не се надявам,а вярвам че е така .
    Вие от друга страна,сте различни.Вие, идвате от Индия казват някои историци с Османската войска на времето.Вие имате традиции в номадския начин на живот и не обичате да се заседявате-факт.Никъде не сте се приобщили досега и навсякъде малко или много в разрез с остановените правила и порядки живеете.
    Проблема е,че нашата страна в момента е слаба и по причини различни от малцинствата не може да вземе адекватно решение за тях.
    А най-големия за мен е,че културно и морално сте някъде много назад в развитието си,целия етнос.Имаше опити с пари да ви се помогне,не се получи.
    Съжалявам да ти ги кажа на теб точно,щото едва ли си представителна извадка,даже напротив,но това са фактите.Даже смятам,че има хора,които си отиват от България и заради вас.
    Надявам се,че не се получи расистко,все си мисля си,че не съм..!?
    Просто един родолюбец,прагматик и циник най-вече.
    В никакъв случай, не е расистко. Това е историята. В България по специално, идват от Египет... но както и да е. Бих искал да се придържам по темата ...но ми е много трудно, защото както и да я мисля, колкото и да съм оптимист,картинката хич не ми харесва. Проблема с ромите тежи, защото мутри и олигарси с подкрепата на корупирана управленска върхушка, изсмукват държавата . Вследствие на това, средствата за издръжка на ромите са сериозно бреме за и без това оскъдния бюджет. Доста често в дебатите прикачваме турският етнос към ромския. Но има голяма разлика./тук държа да спомена, че съм българин и християнин, защото очаквам да бъда обвинен в ...нещо/. Но...пак ...както и да е. Прогнозата е неблагоприятна за държавата, вземайки в пред вид някалко фактора:
    1. Изтичане на каймака, т.е. на способните българи./За които , така или иначе държавата е отделяла средства/
    2.Големият демографски проблем сред българския етнос.
    3.Традиционно голямата раждаемост сред ромския етнос.
    4.Драстичен спад в качеството но образование, като цяло и традиционно ниският интерес към такова от страна на ромската обшност.
    5.Олигархичния модел на икономиката на страната.
    6.Голям процент на сивия сектор.
    7.Неадекватно държавно управление, зависимо от крещящо високо ниво на корупция и мутренски групировки,които вече се узакониха.
    8.Слаба приходна/ да не кажа нищожна/ част в бюджета.
    Спирам, защото станаха много.
    И вече хич не е трудно да си представим България след 20 г....не искам да го описвам,моля да ми простите?
    Апро по, днес е Гергьовден,бъдете здрави?

33. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    The Question Man
    Guest

Ти се надай,това вече се случва........
    Къде се случва? Французите нещо много бързо натириха мераклиите за пари на калпак и папане на корем! И да има някъде-няма да трае дълго.

35. Dislikes няма disliked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Къде се случва? Французите нещо много бързо натириха мераклиите за пари на калпак и папане на корем! И да има някъде-няма да трае дълго.
    Ако е истина това, значи Европа започва да помага?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    Ако е истина това, значи Европа започва да помага?
    Той има предвид това. Всъщност, след последните промени тук разликата е само, че не екстрадират насилствено хората от ЕС, които не работят, но пък спряха да им отпускат доста от помощите, които ги имаше по-рано. За новодошли стана доста трудно да дойдат и да се наместят на държавната хранилка, ако не работят - да не кажа, че е невъзможно вече...

Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Той има предвид това. Всъщност, след последните промени тук разликата е само, че не екстрадират насилствено хората от ЕС, които не работят, но пък спряха да им отпускат доста от помощите, които ги имаше по-рано. За новодошли стана доста трудно да дойдат и да се наместят на държавната хранилка, ако не работят - да не кажа, че е невъзможно вече...
    Да, разбирам. Визирам, това че "ни" "помагат" да разберем че първо трябва да дадеш, преди да получиш. Няма как да получаваш, без да даваш, освен в България!
    Даже и в Комунизма получаваш, след като дадеш! Но, повярвай и на това му се вижда краят!

39. Dislikes няма disliked this post
    и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

България след 20 години , наи вероятно Турция ще е в ЕС , по времето на тези 20 години , ще се построят много заводи , погледнете тракия промишлената зона как се развива . Наи вероятно в България , ще се заселят над два милиона турци от Турция , след около 20-25 години ще имаме премиер с турски произход , в големите градове населението ще е 50 на 50 християни и муслими , но турците , ще накарат циганите да работят във фабрики , ще има по добър стандарт на живот от сега

41. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Recommend няма recommended this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Официално: След 16 години България отново произвежда коли
    От Мила във форум Новини от и за България
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-02-2012, 23:12
  2. Връщане в България след 1,6 години нелегален престой.
    От Happy Nick във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Последно мнение: 07-01-2007, 18:51
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 06-11-2006, 21:37
  4. SoftVisia.com - Изградете Вашата Софтуерна Визия
    От Tragedy във форум Интернет и компютри
    Последно мнение: 05-11-2006, 15:30

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми