Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    The Rams Аватара на Wizardcraft
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как се става Британец

Привет на всички!

Първо Ви да се похваля, че съм вече И Британски гражданин!

Темата, която започнах преди 5 години е затворена (поради някаква причина), но както и да е.
    Ще ви опиша подробно стъпките които направих, за да стигна до този момент на натурализиране. Предполагам, че повечето от вас ще имат почти същият или поне сходен път за придобиването на британско гражданство.

Първото, което е добре да знаете, че НЕ СЪМ платил нито едно пени за посредничество или за каквато и да е форма на заплащане, за това да си попълня и изпратя документите, или пък да си набавя необходимите документи за кандидатстване!!! Т.е. ЛЕСНО Е - не се подвеждайте, като слушате или четете форуми, където ви казват че било много трудно и ви трябвало "ПОМОЩ".

Първо - кандидатствах и получих Жълта карта - като студент. Имах и право на определи часове работа, което ми помогна да събера 12 пейслипа, които след това ми бяха нужни при кандидатстването за Синя карта.
    Втората стъпка беше да подам докумети за кандидатстване на Синя карта. За получаването на тази карта ходих до Хоум Офиса в Кройдън - Лондон на интервю, така че това беше първото ми интервю (второто официално интервю ще бъде този петък за взимане на британски паспорт). Попълвате си съответната форма (всяка година са различни, внимавайте да е последната валидна, когато кандидатствате. Има ги в сайта на gov.uk) и изпращате освен документите, които ви искат в тази форма, И 12-те пейслипа, които сте получили от работодателя ви за изтеклата година.
    Третата стъпка беше да кандидатствам за Постоянно пребиваване или Permanent resident. Отново нищо особено. Следвате инструциите от формата за ДОКУМЕНТИТЕ ЗА КОИТО ВИ ПИТАТ. Не е необходимо да пращате купища излишни бумаги, които НЕ СА ви искали!!! Тук за толкова години съм забелязал, че много от "помагачите" във форума излишно ви пълнят главите, че ви трябват повече документи от нужното и едва ли не се опитват да ви заблудят, че процедурат е сложна или невъзможна.... СЛЕДВАЙТЕ УКАЗАНИЯТА от формта, с която кандидатствате и друго не ви трябва!
    Четвъртата ми стъпка бе да подам и документи за Британско гражданство. Изпратих им попълнена нужната форма, ЕДИН (последният който сте получили от банката) банков стейтмънт, годишните Р60 за последните години СЛЕД като им бях изпратил предишните при получаването на Постоянното гражданство. Имате още да изкарате ТЕСТ за Живота във Великобритания, както и ТЕСТ за разговаряне и разбиране на Английският език. Трябва да сте сигурни, че теста за език, който сте изкарали и сертификата Ви са ВАЛИДНИ!! Моят не беше, затова ми го върнаха и ме помолиха до 2 седмици да им изпратя валиден сертификат за езика. Иначе щяха да ми откажат гражданство.
    Аз по-прицип си знаех, че може и да не мине номера с този сертификат, но както и да е. Изкарах теста в Лондон - Тринити колидж. Поне сте сигурни, че този сертификат се признава, а и става готов САМО за 5 работни дни.
    Ако им бях изпратил валиден сертификат за владеене на английски език, процедурата по изпращането на документите и до получаването на Британско Граждамство би ми отнело САМО ЕДИН МЕСЕЦ!!!!!! Т.е. не се правете, като мен да ги карате да си заработват 900-те паунда за гражданство, ами си подгответе документите и се уверете, че са тези, които хоум офиса ви иска. Т.е само Ви трябва сертификата за език да ви е нужният. Другите документи са описани и грешка при тях не може да направите.
    След като Ви изпратят писмо, с което ви уведомяват, че сте британски гражданин, ще ви изпратят и друго писмо, покана за церемония. Попълвате си тази форма, която ви искат и я пращате до мястото където ще ви се проведе церемонията. Всичко ще ви изпратят по пощата и вие ще го върнете пак по пощата. МНОГО ЛЕСЕН процес - разбира се, ако сте следвали моите стъпки ;-)

Веднага след церемонията подадох документи и за паспорт, така че този петък отивам на интервю в Рединг, преди да ми изпратят Бритаския паспорт по пощаща!

Ако имате въпроси - питайте ще се радвам да ви отговоря, само ако са за неща касаещи моите стъпки. За други начини на кандидатствне, питайте знаещите тук във форума.

П.П. Абсолютно ВСИЧКО, което ще Ви трябва, за да кандидатствате с някоя от формите - ще го намерите в правителственият сайт: www.gov.uk
    Само напишете какво ви е нужно във търсачката им и ще намерите информацията, която ви трябва!
    Последно редактирано от Wizardcraft : 22-04-2015 на 18:56

2. БЛАГОДАРЯ няма, geleto, Мила, lordm, pavel zlatanov and 7 others thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, няма, deijei, zmei4o_pk, dimitriana and 6 others liked this post
    Recommend няма, Мила, sarabg, treven recommended this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как се става Британец

Честито и благодаря за темата. Някой би ли се включил да обясни - на хх юли 2014 ми е издаден ПР. Има ли срок в който да подам за британско гражданство. Не знам защо помня че трябва да е една година след взимане на ПР. Въпрос - мога ли да кандидатствам за брит гражданство, примерно, след година и 6 мес?
    Sub Footage

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    Честито и благодаря за темата. Някой би ли се включил да обясни - на хх юли 2014 ми е издаден ПР. Има ли срок в който да подам за британско гражданство. Не знам защо помня че трябва да е една година след взимане на ПР. Въпрос - мога ли да кандидатствам за брит гражданство, примерно, след година и 6 мес?
    Да. Няма срокове, в които да кандидатстваш за гражданство след ПР - както може и да не кандидатстваш за гражданство, ако не искаш. Аз кандидатствах доста години след издаването на документа ми за постоянно жителство.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Мисля че това е минимума, а иначе може да си кандидатсваш и след 2 години даже, но май че после трябва да доказваш за 2 години например или повече зависи колко имаш между 5 г. и кандидатсването, надявам се да се включи някой който да потвърди това.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

7. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Мила, благодаря. Понеже не съм търсила закони и закончета, сигурна си че след изтичане на 1 г от взимане ПР, ще мога да подам за брит гражданство когато поискам, т.е мога и след 2г даже правя планове та искам да знам дали и с тази апликация трябва да се занимавам през лятото или мога да отложа. както обичам да се занимавам с попълване на бумащина............

пс мерси Руми, да наясно съм, че ще трябва да доказвам целия период след получаване на ПР до подаване за гражданство
    Sub Footage

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    Мила, благодаря. Понеже не съм търсила закони и закончета, сигурна си че след изтичане на 1 г от взимане ПР, ще мога да подам за брит гражданство когато поискам, т.е мога и след 2г даже правя планове та искам да знам дали и с тази апликация трябва да се занимавам през лятото или мога да отложа. както обичам да се занимавам с попълване на бумащина............
    Да. Весело изкарване на лятото.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ kumana thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Честито за ставането ти британец

аз мисля че е редно да бъдеш реалист и да пишеш истината. Като гледам постовете ти от 2008 година насам си задавал доста въпроси и си получавал отговор в този форум относно апликациите ти, какво и как трябва да направиш. вкл дори си искал да ти се преведе текст относно конкретни правила!
    заклеймяването на всички помагащи тук, които само обърквали хората са меко казано смешни!

predpolagam е редно да благодариш на всички които са ти отговаряли на въпросите, за да ''не платиш една стотинка'', вместо да се правиш на велик.

Get real!
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

12. ХАРЕСВАМ! Piter, SarahJane, nikitostoev liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Искам да питам нещо. Имам изкарана ниво В2 в университета в България и ми е отбелязано в дипломата, може ли да ми послужи за кандидатстване за гражданство

Напреднал
    Post Thanks / Like

[][/CENTER]

Защо сертификата за английски не са ти го признали? Аз имам ESOL от 2008 - има ли някакав срок от хоум офис колко да е скорощен сертификата?

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Честито и от мен! Не става ясно, но предполагам ESOL B1- си взел в Тринити? Доколкото знам, колежите си имат определени дати за изпитите. Ти какво направи,че да ти проведат изпит и да ти издадат сертификат за 5 дни. Не си обяснил процедурата, а мисля,че ще бъде полезна? Благодаря предварително!

Напреднал Аватара на whiteangel
    Град
    Somewhere In Hampshire
    Post Thanks / Like

£ 1005 за натурализация ?!?! Май скоро няма да ме огрее бленуваното гражданство.Хах.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от whiteangel Виж мнението
    £1005 за натурализация ?!?! Май скоро няма да ме огрее бленуваното гражданство.Хах.
    Добави цената за взимането на теста за език и на теста за живота в UK, плюс цената на паспорта, ако искаш такъв...

Гугъл търсачка на форума

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от whiteangel Виж мнението
    £1005 за натурализация ?!?!
    Добави цената за взимането на теста за език, на теста за живота в UK, плюс цената на паспорта, ако искаш такъв...

Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. След брак с британец....
    От Antoanette във форум Семейно право в UK
    Отговори: 49
    Последно мнение: 31-01-2014, 18:41
  2. Наръчник на един британец.
    От Z1 във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-02-2013, 14:37
  3. Станах британец!
    От lordm във форум Британско поданство
    Отговори: 190