Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18

Тема: blu global ltd?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране blu global ltd?

Здравейте!
    Прощавайте, ако не съм намерил вярната тема във форума и спамя... но на мен не ми стана ясно какво и ЗАЩО ти е необходимо да започнеш работа в Англия. Да речем, че знам малко английски - хващам един автобус идвам в Англия И....!? Нищо... нито знам за NIN0, нито самоосигуряващ се и т.н....
    Но преди това...
    Мисля си да подам документите за работа в Англия през агенция в България. Не всички агенции, които предлагат работа в Англия ги има в официалният регистър - може по нета да се провери. И както пише в закона, че трябва да има предварителен договор м/у посредника в България и мен, после м/у посредника, работодателя и мен и т.н. та въпрос - трябва ли и има ли някой всичко това...!?
    Агенцията е blu global ltd. - има ли някой, или познат, който е заминал от БГ през тази агенция и вече работи в Англия и т.н...!? Това, което МНОГО ме учуди, е че интервюто е по телефона!?!?!? Може би е стандартна практика!? Моля. ако някой е минал по този път ако иска нека сподели - и по-важното за тази агенция дали е чувал някой!
    Дори и всичко да мине - по телефона - като новодошъл откъде да знам за NIN0, CSCS, банкова сметка... и всичките други разрешителни, които са нужни,,,или агенцията прави всичко!? Все пак е хубаво, ако някой има желание и иска да обясни стъпка по стъпка....Много моля за това!
    Чета и лоши работи...обещават ти що годе добри пари, а в действителност работиш на минимална ставка 6,50 лири на час, често не ти дават заплатата а само аванси, колкото да не е без хич, живееш в къща или апартамент с още 40 човека при лоши битови условия и т.н... може би има и хубави неща - че си ти плащат, че не е толкова зле, но аз на такива не съм попадал - моля ако някой има информация или е минал по този път - то нека сподели.
    Много Ви благодаря, че прочетохте поста.
    Вие, Вашите семейства - Бъдете Здрави!

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: blu global ltd?

Здравей.
    Днес ми се обадиха от тази фирма. Проведоха интервю с мен по телефона, поискаха ми да им изпратя CV и др, документи.
    Казаха, че ще ги препратят към английска фирма със свободна позиция и до седмица ще ми се обадят.
    Нито са ми предлагали условия, нито аз ги питах.
    Ако има развитие по въпроса ще ти пиша тук.
    Успех.

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Здравей Ванката,
    развитието за сега е следното: въпросната БГ фирма е препратила документите ми към агенция в Бирмингам от която днес ми се обадиха.
    "Това, което МНОГО ме учуди, е че интервюто е по телефона!?!?!?" Проведоха интервю в рамките на 5 мин., но според мен беше единствено да разберат нивото ми владеене на езика, защото дъвкахме неща от СВто, което явно беше пред тях. Та казаха, че ще говорят с работодател и на 28.04 ще ми се обадят за да ме уведомят за продължителност, заплащане и място. Заради теб "живееш в къща или апартамент с още 40 човека при лоши битови условия и т.н" ги попитах за настаняване ако мястото не съвпада с моето местоживеене, но ми казаха, че това е мой проблем. Предполагах, че ще е такъв отговора, но явно ти смяташ да кандидатстваш в БГ фирмата за различна от моята работа.
    Дали това : ,,,или агенцията прави всичко!? нямам представа. Пиши ми на лични ако искаш да ти дам мейла на служител от БГ фирмата и ги питай до каква степен съдействат.
    Поздрави.
    Последно редактирано от geleto : 24-04-2015 на 12:52

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от geleto Виж мнението
    Здравей Ванката,
    развитието за сега е следното: въпросната БГ фирма е препратила документите ми към агенция в Бирмингам от която днес ми се обадиха.
    "Това, което МНОГО ме учуди, е че интервюто е по телефона!?!?!?" Проведоха интервю в рамките на 5 мин., но според мен беше единствено да разберат нивото ми владеене на езика, защото дъвкахме неща от СВто, което явно беше пред тях. Та казаха, че ще говорят с работодател и на 28.04 ще ми се обадят за да ме уведомят за продължителност, заплащане и място. Заради теб "живееш в къща или апартамент с още 40 човека при лоши битови условия и т.н" ги попитах за настаняване ако мястото не съвпада с моето местоживеене, но ми казаха, че това е мой проблем. Предполагах, че ще е такъв отговора, но явно ти смяташ да кандидатстваш в БГ фирмата за различна от моята работа.
    Дали това : ,,,или агенцията прави всичко!? нямам представа. Пиши ми на лични ако искаш да ти дам мейла на служител от БГ фирмата и ги питай до каква степен съдействат.
    Поздрави.

Какво стана нищо не пишете повече и аз мисля със същата фирма да замина има ли измама или са сериозни.Май всеки само пита никой не споделя опит.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте , аз съм работил 9 месеца за въпросната компания, та значи blu global е българската фирма , английската е bespoke global recruitment. За въпроса дали са коректни ами 50 /50, аз бях 1 вия българин с тази компания заминах на 04.01.2015 като първа група ми купиха билет за самолета ,настаниха ни с момчета от португалия и гърция в хотелче близо до фирмата за която щяхме да работим и всичко беше наред ,след обучението започнахме работа и всичко беше ок 4,5 месеца, настаняването за който замине е в гр. wolverhampton самата агенция е в Cannock , та зависи за каква работа отивате, но напоследък са пълни аматъори , момчето по посрещането е Mihai румънец но е точен , нещо се научиха на български и румънски номера, последния път ми дадоха зор да заминавам спешно е заминах счупих 1000 лв за път и престой и накрая нищо , нещо комуникацията им куца , другото което е лошо че вземат наем 85 паунда на седмица за мизерни къщи , е стават но въпреки това това са доста пари за тези условия , другото е 15 паунда седмично за счетоводни услуги които са никакви услуги , правят постоянно грешки и трябва да си следите плащанията , демек имате 100 паунда на седмица разход задълже, аз съм работил в телеком компания и съм взимал добри пари до един момент после драма, реших повече да не се занимавам с тях , може би за начинаещи е ок докъто извадят документи и влязат в час с живота там. Като цяло са смешници , другото лошо е когато предупредиш че напускаш ще те подстрижат много сериозно , поне с една седмична заплата , мой приятел изгоря с една седмична заплата и половина , аз с нищо защото имах да давам наем за 5 седмици и последната заплата отиде за това , напуснах много резко , липсва им комуникация и разбиране интересуват се само колко пари ще вземат от теб, трудно разрешават елементарни проблеми, ако имате повече въпроси 0878 291914 Галин

6. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от galinncho Виж мнението
    Здравейте , аз съм работил 9 месеца за въпросната компания, та значи blu global е българската фирма , английската е bespoke global recruitment. За въпроса дали са коректни ами 50 /50, аз бях 1 вия българин с тази компания заминах на 04.01.2015 като първа група ми купиха билет за самолета ,настаниха ни с момчета от португалия и гърция в хотелче близо до фирмата за която щяхме да работим и всичко беше наред ,след обучението започнахме работа и всичко беше ок 4,5 месеца, настаняването за който замине е в гр. wolverhampton самата агенция е в Cannock , та зависи за каква работа отивате, но напоследък са пълни аматъори , момчето по посрещането е Mihai румънец но е точен , нещо се научиха на български и румънски номера, последния път ми дадоха зор да заминавам спешно е заминах счупих 1000 лв за път и престой и накрая нищо , нещо комуникацията им куца , другото което е лошо че вземат наем 85 паунда на седмица за мизерни къщи , е стават но въпреки това това са доста пари за тези условия , другото е 15 паунда седмично за счетоводни услуги които са никакви услуги , правят постоянно грешки и трябва да си следите плащанията , демек имате 100 паунда на седмица разход задълже, аз съм работил в телеком компания и съм взимал добри пари до един момент после драма, реших повече да не се занимавам с тях , може би за начинаещи е ок докъто извадят документи и влязат в час с живота там. Като цяло са смешници , другото лошо е когато предупредиш че напускаш ще те подстрижат много сериозно , поне с една седмична заплата , мой приятел изгоря с една седмична заплата и половина , аз с нищо защото имах да давам наем за 5 седмици и последната заплата отиде за това , напуснах много резко , липсва им комуникация и разбиране интересуват се само колко пари ще вземат от теб, трудно разрешават елементарни проблеми, ако имате повече въпроси 0878 291914 Галин
    Викаш , научили се румънците на бг номера.Ми , явно имат добри учители.И поради що не си си плащал наема 5 седмици , жалваш се , че агентите не били коректни , а самия ти им правиш цигански номера и си мега некоректен наемател. Ако ти бях един ландлорд да съм те изхвърлил с парцалите.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защото не съм имал работа при техния клиент байче , не давай мнения когато не познаваш човек и ситуацията, това се опитвах да кажа че това което осигуряват не винаги е това което ти представят , като ти звъннат и кажат сега нямаме работа за вас седи и чакай и наема си върви. Така че не се прави на умник , ако си бил в тази компания се изкажи , целта е да се помогне на други а не да се правим тук на много велики. А наеми и такива неща се прихващат от заплата, демек няма пари на ръка или нежелание да се покриват нещата.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от galinncho Виж мнението
    Здравейте ...
    Здравей Галине. Поста ти ми стана интересен по две причини - лична и обща. Иначе нямам инфо за въпросната Blu Global Ltd.
    Личната е свързана с местата, които споменаваш - Wolverhampton и Cannock. Почти всеки ден минавам наблизо - работя в Rugeley, а живей в B'ham. Но - това ако искаш можем да си го обсъдим на лични.

Втората, общата причина - въпросното "изгаряне" със заплати.
    Имах наскоро подобен случай. Работех в една фирма. Бавеха заплатите, даваха само авансово пари колкото за джобни. Накрая се опитаха да ни прецакат с по 1,5 до 2 месечни заплати.
    Процедурата е - чакаш 28 дни. Пишеш едно учтиво писмо, че са ти забравили плащането (някой ако се интересува - мога да му дам образец) и го пращаш с обратна разписка. После - Citizens Advice Bureau, една правна практика, ACAS и ... цялата сума на части на банковата сметка. Бях се приготвил и с регистрация в Money Claim Online, но не се наложи.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

10. ХАРЕСВАМ! lordm, Lily V liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрасти jhoro , благодаря за информацията , когато сме учтиви е далеч по-приятна комуникацията, самата фирма като фирма не е лоша , явно просто много хора им идват и не могат да се справят аз лично не съм горял с пари поради простата причина че във въпросния техен клиент няколко седмици не можеха да ни осигуряват работа която да покрива нещата , но знаеш как е малко хора знаят правата си и имат сили и желание да се занимават, лошото е неведението в което държат хората , имало е случай обаждат се дай хора за тази работа аз ок ето идват хората и висят 4 седмици в една къща без никой да им каже кога започваме , къде защо и как а когато започнеш работа си искат тези 4 наема от теб без оглед на това че те са дали зор а не са осигурили работата , това е проблема на тази компания , последния път пропътувах 2700 км с кола от софия до wolverhampton като зора беше преди 07.09 да съм там е отидох 10 дни никой не може да каже какво реално се случва на 15.09 им казах че имам документи за вадене в софия и си тръгнах, подразни ме поста на предния потребител едва ли не ние българите все сме криви и долових личното му отношение. Другия момент е ,че аз заставам с името и телефона си не съм анонимен и няма от какво да се притеснявам. Сега на 22.10 трябваше да замина за работа с друга агенция но така се случи че отивам малко в германия , на всички решили да работят там успех и само хубави моменти , на теб jhoro още веднъж благодаря за инфото и успехи.!!!
    Последно редактирано от galinncho : 15-10-2015 на 13:45

12. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Дали квартирата е близо до работата? Има ли достъп до интернет? Од офертата може да се направят много двойни изводи...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от newone Виж мнението
    Дали квартирата е близо до работата? Има ли достъп до интернет? Од офертата може да се направят много двойни изводи...
    Квартирата ти е на поне 40 мин.от работа,затова и ти удържат 10 паунда на ден за транспорт.Интернет няма,нищо че са ти казали че ще имаш-англичаните обичат да казват,,ок,ще оправим нещата'' и дотам.Що се отнася до счетоводството на фирмата-под всякаква критика е-удържат ти пари за неща ,за които логика няма.Колкото са ти казали че ще вземеш на седмица ,реално взимаш наполовина.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs down

Цитирай Първоначално написано от VankataID Виж мнението
    Здравейте!
    Прощавайте, ако не съм намерил вярната тема във форума и спамя... но на мен не ми стана ясно какво и ЗАЩО ти е необходимо да започнеш работа в Англия. Да речем, че знам малко английски - хващам един автобус идвам в Англия И....!? Нищо... нито знам за NIN0, нито самоосигуряващ се и т.н....
    Но преди това...
    Мисля си да подам документите за работа в Англия през агенция в България. Не всички агенции, които предлагат работа в Англия ги има в официалният регистър - може по нета да се провери. И както пише в закона, че трябва да има предварителен договор м/у посредника в България и мен, после м/у посредника, работодателя и мен и т.н. та въпрос - трябва ли и има ли някой всичко това...!?
    Агенцията е blu global ltd. - има ли някой, или познат, който е заминал от БГ през тази агенция и вече работи в Англия и т.н...!? Това, което МНОГО ме учуди, е че интервюто е по телефона!?!?!? Може би е стандартна практика!? Моля. ако някой е минал по този път ако иска нека сподели - и по-важното за тази агенция дали е чувал някой!
    Дори и всичко да мине - по телефона - като новодошъл откъде да знам за NIN0, CSCS, банкова сметка... и всичките други разрешителни, които са нужни,,,или агенцията прави всичко!? Все пак е хубаво, ако някой има желание и иска да обясни стъпка по стъпка....Много моля за това!
    Чета и лоши работи...обещават ти що годе добри пари, а в действителност работиш на минимална ставка 6,50 лири на час, често не ти дават заплатата а само аванси, колкото да не е без хич, живееш в къща или апартамент с още 40 човека при лоши битови условия и т.н... може би има и хубави неща - че си ти плащат, че не е толкова зле, но аз на такива не съм попадал - моля ако някой има информация или е минал по този път - то нека сподели.
    Много Ви благодаря, че прочетохте поста.
    Вие, Вашите семейства - Бъдете Здрави!
    Блу Глобъл е рекрутмънт компания, собственик Стивън Крагс. Минавате бързи интервюта и подписвате договор с дъщерната компания Беспоук Глобъл със същия собственик. Като човек, работил 15 дни за тях мога да кажа само, че това е схема, пазете се, включете я в черния списък.

Фирмата, даваща квартири също е собственост на Стивън Крагс, условията са ужасни, цените високи и никой не го интересува дали е близо до работата Ви.

Минавате през Блу Глобъл, изпращат Ви първоначален договор от Беспоук Глобъл, предлагат Ви квартира при ужасни условия от следващата компания и кола под наем - всички собственост на Стивън Крагс. Освен това съществува и Блу Глобъл ЕООД - България с управител Стивън Крагс. Това е схема. Мога да напиша роман, но нямам желание. Това не е истинска компания, а 4-5 свързани фирми. Дори не наемат "бели роби" за добри пари. Техните работодатели публикуват обявите си в Агенцията по заетостта към Министерството на труда.

16. ХАРЕСВАМ! П.Димитров liked this post
    Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от MихаелаЙорзанова Виж мнението
    Блу Глобъл е рекрутмънт компания, собственик Стивън Крагс. Минавате бързи интервюта и подписвате договор с дъщерната компания Беспоук Глобъл със същия собственик. Като човек, работил 15 дни за тях мога да кажа само, че това е схема, пазете се, включете я в черния списък.

Фирмата, даваща квартири също е собственост на Стивън Крагс, условията са ужасни, цените високи и никой не го интересува дали е близо до работата Ви.

Минавате през Блу Глобъл, изпращат Ви първоначален договор от Беспоук Глобъл, предлагат Ви квартира при ужасни условия от следващата компания и кола под наем - всички собственост на Стивън Крагс. Освен това съществува и Блу Глобъл ЕООД - България с управител Стивън Крагс. Това е схема. Мога да напиша роман, но нямам желание. Това не е истинска компания, а 4-5 свързани фирми. Дори не наемат "бели роби" за добри пари. Техните работодатели публикуват обявите си в Агенцията по заетостта към Министерството на труда.
    Видях че си се регистрирала скоро и това ти е първото мнение.
    Би ли споделила повече за самата работа: къде е в Англия, какво се работи, че не става много ясно?
    Да знаят хората и да съпоставят като им предлагат от подобни"схеми".
    Другото, което ми направи впечатление е как ако си работила само 15 дни си успяла да разбереш всичко това?
    Просто сподели да научат и другите.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от П.Димитров Виж мнението
    Видях че си се регистрирала скоро и това ти е първото мнение.
    Би ли споделила повече за самата работа: къде е в Англия, какво се работи, че не става много ясно?
    Да знаят хората и да съпоставят като им предлагат от подобни"схеми".
    Другото, което ми направи впечатление е как ако си работила само 15 дни си успяла да разбереш всичко това?
    Просто сподели да научат и другите.

Бях наета от тях като Internal Recruiter за България, Гърция, Румъния и Кипър. На 16-тия ден заминах на "обучение" в Англия в техния офис. Това, което видях и преживях оставям без коментар. Никак не е трудно да разбереш, те сами ти обясняват и ти дават информация. Поддържам контакт с кандидати и фриланс рекрутъри. Нищо не остава скрито.

Напреднал
    Град
    Лестър,Ийст Мидландс
    Post Thanks / Like

Освен, че си била наета като Internal recruiter за България друго не става ясно .
    Благодаря все пак за отговора.
    Пътят от хиляди мили започва с първата крачка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Направих си регистрация само с цел да ви споделя горчивия си опит с Blu global, Bespoke, AM2PM, National Travel и още една редица агенции/фирми навързани в елементарна схема, която започва с Blu global. Боя се,че всичко, което изпатилите потребители посочили по-горе е вярно. За съжаление трябваше да премина през това последната седмица и адски много ме е яд, че въвлякох във всичко и приятелката си.

Искахме да използваме услугите на агенция за намиране на работа в Англия само за да може да си спестим главоблъсканицата как да си намерим квартира без да имаме гарант. Нещо, което повечето landowner-и изискват. Толкова много неща се объркаха, че може би ще се чудите защо не сме се спряли навреме.
    - Агента на BluGlobal (Камелия/Росен) ни казаха, че вакантната позиция е сигурна и да си купуваме билети. След няколко дни обаче ни съобщиха, че вече нямало вакантни позиции и трябвало да си изберем друго. Вече бяхме си взели Non refundable билети и си казахме, че само защото вече сме вътре ще се съгласим. Голяма грешка.
    - Квартирата, която ни намериха беше на повече от 6 мили от работа. Това са 2 часа път пеша до работа и час и половина път пеша от центъра на града. Непосилна задача, ако възнамерявате да ходите пеша/карате велосипед. Всичко това само за да може да ти пробутат колите си под наем. Настаниха ни в стая, която беше разделена с лист гипсокартон на две/три само и само да има повече квартиранти. Можеше да чуваш как хората в съседната стая "дишат". За тях е нормално да се живее по 8-10 човека в малка къщичка. За тях 6 мили беше близко до работа.
    - Плаща ви трета агенция. Не работодател.
    - Третират ви, като добитък.
    - Когато някой, като нас влезе в подобна схемичка може да излезе лесно, особено, ако си е оставил пари за билет за връщане, но до ден днешен се чудя какво стана с една двойка българи, които не бяха първа младост и бяха с разбити мечти. Дано са се справили и махнали по бързо от тази мелачка.

Не знам с каква съвест живеят рекрутърите от BluGlobal. Особено тези, които знаят каква е цялата врътка. Съвета ми към тях е да си намерят истинска работа.

6 дена нерви и 1000 паунда по-беден, но поне с научен урок съм благодарен, че успях да се прибера невредим с момичето ми.

Поздрави и внимавайте.

21. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Първо 6 мили до работата е нищо, в най отепаното село има гр. транспорт. Второ, къщите в Англия са меко казано отврат, отвън са ок, ама ако тръгнеш да ги разглеждаш отвътре, просто може да се хванеш за главата, само много богатите живеят в хубави къщи, говоря за къща изпипана, без тапети и течащ покрив. Трето, нормално е така да се държат в работата, все пак това е Англия

Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

Да,ама на село първия автобус е в 8 и последния в 6,като днес има 3-4 макс.Освен ако не е до голям град де - тогава са на около час.
    6 мили е нищо.Аз миналата година лятото ходих няколко седмици с велосипед на работа - 11-на мили...на посока.Отгоре на това катерех баири като идиот.Жив съм.Сега работата ми е на 2.5 мили,но все пак се придвижвам с кола.
    Това в Лондонистан ли? Няма да се учудя ако отговора е положителен.Извън Лондон е по-добре.И не само богатите живеят в хубави къщи там.

За да пробиеш в тая държава си трябват късмет(което означава да си незем инат) и пари.1000 лири за двама пак тънко си минал.Примерно където съм аз двамата ще плащате около 150 седмично само квартира.И то споделена с още между 1 и 4 човека.Това с всички сметки,иначе едностайните са най-вече необзаведени и вървят по 400 на месец(без сметки,а с тях около 700 грубо).И това тук по средата на нищото.А читава работа където и да е от ден 1 без да си със СВ от 5 страници и докторатура(Освен ако не си ИТ,ама ако беше нямаше да стигнеш до тук) няма как.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Global Gathering anyone?
    От Сашо във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 16
    Последно мнение: 27-07-2007, 22:02
  2. global travel international
    От mufi23 във форум Au-pair
    Отговори: 8
    Последно мнение: 05-05-2007, 20:41
  3. GLOBAL Gathering 2006
    От Alice във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 1