Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Трябва ли да съм с униформа/лого на компанията след работно време?

Здравейте. Виждам, че в темата не е писано от години, но имам едно питане, което отдавна ме тормози. Моят мениджър в компанията, в която работя, ме кара да съм с униформата дори и след като съм приключил работният ден. Прави ми проблеми най-вече за зимната шапка и раницата ми, които не са с логото на компанията.

Та питането ми е, има ли право да ми казва с какво да съм облечен след като вече съм се Log Out-нал от системата? Респективно и с какво да ходя на работа? Вече за трети път в рамките на 6 месеца спорим сериозно по темата и засега нито той, нито аз отстъпваме. Все ми се заканва, че ще ми донесе фирмени шапка и раница, но аз не желая да ги нося в извънработно време.

Имам една мисъл, която също ме тормози. Да не би пък да има право, но само докато съм в зоната, в която работя. Става въпрос на ЖП гара. Какво мислите вие? Можете ли да ме посъветвате какво да направя?

Благодаря в аванс! :>
    Последно редактирано от BGHelp : 01-04-2015 на 18:50 Причина: Въпросът е обособен от модератор в отделна тема

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Трябва ли да съм с униформа/лого на компанията след работно време?

up.

batristio
    Guest

По подразбиране За: Трябва ли да съм с униформа/лого на компанията след работно време?

Цитирай Първоначално написано от bayo Виж мнението
    up.
    down

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

1. Прочел ли си какво пише в договора ти, кога си длъжен да носиш униформата?
    2. Имате ли фирмени шапка и раница и длъжен ли си да ги носиш? Отново - това го пише или в договора или в документацията, която го придружава и ти е дадена с постъпване на работата.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

1. Четох го да, но нищо не е упоменато за униформата, никъде. Нито какво се случва ако е дефектна, нито ако аз я износя, скъсам или нещо друго по случая.
    2. Имаме фирмени шапка и раница. Длъжен съм, докато съм на работа, но въпросът ми беше, дали съм длъжен когато си отивам и дали има право моя шеф да ме принуждава да го правя?

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

разбира се,че си длъжен!!!някой фирми изискват носенето на фирменото облекло,не само в работно или извънработно време,а по всяко вревме на годината!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    разбира се,че си длъжен!!!някой фирми изискват носенето на фирменото облекло,не само в работно или извънработно време,а по всяко вревме на годината!
    С изключение на:
    -когато спиш,може да си ползваш пижамката.
    -тоалетна,по голяма нужда само обаче.
    -на сватбата ти.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    С изключение на:
    -когато спиш,може да си ползваш пижамката.
    -тоалетна,по голяма нужда само обаче.
    -на сватбата ти.
    Не си прав - ако трябва, ще ти дадат брандирана пижама и тоалетна хартия.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bayo Виж мнението
    1. Четох го да, но нищо не е упоменато за униформата, никъде. Нито какво се случва ако е дефектна, нито ако аз я износя, скъсам или нещо друго по случая.
    2. Имаме фирмени шапка и раница. Длъжен съм, докато съм на работа, но въпросът ми беше, дали съм длъжен когато си отивам и дали има право моя шеф да ме принуждава да го правя?
    Казусът трябва да има своето решение някъде в официален документ или процедура. В моята работа като постъпваш, първия ден висиш в една стая и между 4 и 6 часа четеш ( според желанието си) процедури, купчини папки и Н на брой документи. Не съм сигурен дали нямаме процедура как да си бършеш задника ако сереш в работно време. Под път и над път се разписваме за всякакви новости и допълнения.
    Под "шефът", прекия ръководител ли имаш предвид, или някакъв мениджър на високо ниво. Може би в човешки ресурси може да намериш документ уреждащ казуса които те тормози.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Може би в човешки ресурси може да намериш документ уреждащ казуса които те тормози.
    Няма ли да е по-просто, ако попита въпросния шеф - може би съм го пропуснал, но къде е написано, че ми е задължение да нося униформени дрехи и извън работно време?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

vladigbg, благодаря за насоките, ще трябва да се посъветвам със HR най-вероятно, защото до ся с такова нещо не се бях сблъсквал никъде. И под "шефът" имам предвид мениджър на висок пост, който под него има супервайзери и след това сме ние, работниците. Та тая гад ме гледа всеки път на кръв, че като си тръгвам не съм със фирмената раница, а със моя лична.

ПС: За тези, шегаджийте по-горе - вървете да спите в кенефа, щот сте жалки! Даже съжалявам, че дори ви обърнах внимание. Тая държава има нужда от такива като вас Лек ден!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мила, питах го и единственият му отговор беше: "Of course you must wear it at all times" Тъпичко изказване, неподкрепено с никакви документи. Следващият път (ако има такъв) и ако пак започне да ми вдига стойки, ще му кажа да ми покаже документ, че трябва да е така, иначе ще му кажа да върви и да си гледа рибките.

Благодаря ви за помощта, темата за мен е приключена.

14. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Няма ли да е по-просто, ако попита въпросния шеф - може би съм го пропуснал, но къде е написано, че ми е задължение да нося униформени дрехи и извън работно време?
    Аз разбрах, че шефът настоява че трябва да ги носи и след като работното време е свършило, пък bayo не е убеден в това и засега минава само със забележки. Ако найстина шефът е на високо ниво и знае какво говори, би трябвало лесно да те убеди. Вътрешен правилник ли било, процедура за работно облекло ли и др. документ.
    Каза че сте спорили, може би ако ги молиш да ти покаже къде пише черно на бяло че трябва да си с работно облекло и след работно време, с удоволствие ще си изпълниш задължението.

П.П сега видях че си ме изпреварил с мнението

16. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 15
    Последно мнение: 18-06-2013, 17:59
  2. Отговори: 18
    Последно мнение: 01-04-2013, 23:40
  3. Консулството ни с удължено работно време.
    От lordm във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 10-05-2005, 21:51

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker