»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 25 от общо 25
    RUSALKA2011
    Guest

Lightbulb »мам нужда от адвокат!

«дравейте!

¬ момента работ€ в една компани€. »мам непри€тности с подигравателно отношение от колеги, които са на по-висока позици€ и аз завис€ от т€х в работата! “ова започна от един мой въпрос отправен към т€х чрез електронната ми поща! јз считам, че не съм направила грешка с този въпрос, тъй като аз съм била в пълното си право да попитам за нещо, което е важно за мен свързано с работата. јз не получих отговор на въпроса ми в зам€на на това аз получавам подигравателно отношение в продължение на два месеца вече. »мам събран материал относно тези подигравки и искам да заведа дело срещу тези хора! »мам нужда от компетентно лице, на което да представ€ цели€т този материал и да обсъдим ситуаци€та.

«апознах се с закона в јнгли€ относно подигравка на работното м€сто и знам, че е напълно възможно да осъдиш този които се подиграва с теб и да ти плати обезщетение!
    явно е често срещано €вление в јнгли€, след като е създаден този закон!

ўе се радвам да се по€ви компетентно лице, което може да се свърже с мен на e-mail [email protected]

Ѕлагодар€!

2. ЅЋј√ќƒј–я tt_tt_tt thanked for this post
    batristio
    Guest

ѕо подразбиране «а: »мам нужда от адвокат!

÷итирай ѕървоначално написано от RUSALKA2011 ¬иж мнението
    «дравейте!

¬ момента работ€ в една компани€. »мам непри€тности с подигравателно отношение от колеги, които са на по-висока позици€ и аз завис€ от т€х в работата! “ова започна от един мой въпрос отправен към т€х чрез електронната ми поща! јз считам, че не съм направила грешка с този въпрос, тъй като аз съм била в пълното си право да попитам за нещо, което е важно за мен свързано с работата. јз не получих отговор на въпроса ми в зам€на на това аз получавам подигравателно отношение в продължение на два месеца вече. »мам събран материал относно тези подигравки и искам да заведа дело срещу тези хора! »мам нужда от компетентно лице, на което да представ€ цели€т този материал и да обсъдим ситуаци€та.

«апознах се с закона в јнгли€ относно подигравка на работното м€сто и знам, че е напълно възможно да осъдиш този които се подиграва с теб и да ти плати обезщетение!

ўе се радвам да се по€ви компетентно лице, което може да се свърже с мен на e-mail [email protected]

Ѕлагодар€!
    «дравей!«ащо не отидеш в CAB на първо време и споделиш с т€х какво те тревожи?Ќе знам за съд и обезщетение,но звучи малко прибързано, имай предвид,че те имат едно леко извратено и много пиперливо чувство за хумор,което не се свен€т да използват,докато ние сме много по честолюбиви и чувствителни,като че ли и това само ни пречи.

4. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! н€ма liked this post
    Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

ћдааа...ако си готова да инвестираш време и пари в една загубена кауза, може и да намериш адвокат.

кой точно закон прочете и см€таш да ,че можеш да се възползваш?

6. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    миросъздавател јватара на Staki
    –егистриран на
    Dec 2006
    ћнени€
    5 645
    Post Thanks / Like

«дравейте!

Ѕлагодар€!
    https://www.gov.uk/workplace-bullying-and-harassment
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

8. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    The Devil Wears Prada јватара на rumi_066
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    1 526
    Post Thanks / Like

Ќа първо време да вземеш да си смениш имейла че това с абв ми изглежда малко несериозно, а пък се интерисуваш от адвокат...... все пак живееш в uk
    ¬инаги ще има хора, които ще те наран€ват, но, за всеки случай, тр€бва да продължиш да в€рваш в хората. Ѕъдете щастливи!!!!

ѕредстав€ш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, ко€то причин€ваш?
    —ветът щеше да е съвсем друг.  . јзар€н

Ќищо на този св€т, не остава неизплатено....Ќе искайте много - не можете да му платите цената!

’орхе Ћуис Ѕорхес: „овек помъдр€ва прекалено късно... “очно когато вече н€ма време...

10. ’ј–≈—¬јћ! lordm liked this post
    Dislikes н€ма disliked this post
    —таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 745
    Post Thanks / Like

«дравейте!

Ѕлагодар€!
    редно е първо да говориш с н€кой шеф, не тръгвай да завеждаш дела зад гърба на шефовете. Ўефовете затова са там и за това взимат високи заплати, за да разрешават такива казуси. ¬ началото като пристигнах и аз се сблъсках с такъв проблем, обаче от супервайзер, направих това което ти казах и точно след н€колко дена като разбра баш шефа, длъжността супервайзер му беше отнета

12. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    администратор Atanas Chikov јватара на lordm
    –егистриран на
    Jan 2005
    √рад
    London, United Kingdom, United Kingdom
    ћнени€
    21 361
    Post Thanks / Like

ƒа говори с н€кой шеф първо иначе тук има събрани български адвокати http://www.bgyell.co.uk/home/show/11...D1%82%D0%B8/bg предполагам повечето ще имат безплатна консултаци€.

14. ЅЋј√ќƒј–я н€ма, studen_sok thanked for this post
    RUSALKA2011
    Guest

Lightbulb «а: »мам нужда от адвокат!

÷итирай ѕървоначално написано от batristio ¬иж мнението
    «дравей!«ащо не отидеш в CAB на първо време и споделиш с т€х какво те тревожи?Ќе знам за съд и обезщетение,но звучи малко прибързано, имай предвид,че те имат едно леко извратено и много пиперливо чувство за хумор,което не се свен€т да използват,докато ние сме много по честолюбиви и чувствителни,като че ли и това само ни пречи.

Ѕлагодар€ за отзива оносно мо€ проблем!
    “ук става въпрос за истински подигравки, а не само за пиперливо чувство за хумор. — тези подигравки са нарушавани вътрешени€т ред и правила в самата компани€. ƒори почти 100% съм сигурна, че един от адресите, който те ми дадоха да отида е фълшив с цел подигравка. ѕърво ми беше даден този адрес и веднага след това анулиран. ѕост кода съвпадаше с един друг мой адрес, б€ха разменени последните две букви само.  огато повдигнах въпроса относно това и други подигравки въпросните лица се скатаха. Ќ€колко пъти поисках координати на собственика на фирмата, за да го уведом€ за всичко, което се случва. —ъответно координати на ƒиректора не ми се дават вече трета седмица. ќчевидно се страхуват от гафа си. ƒори един от виновниците поиска телефонен разговор с мен, а не чрез имейл, както по принцип става нашата кореспонденци€. ѕо този начин н€ма да има доказателства за проведени€т между нас разговора. “ези сладури в момента са в шок, че аз не се страхувам да си потърс€ правата. ћоже би те и с други колеги са се подигравали и са оставали винаги не наказани, защото много смело го прав€т нарушавайки дори правила във фирмата, които са съществени за правилната работа. ќчевидно всички преди мен са се страхували да не си загуб€т работата и са мълчали.
    јз за това искам консултаци€ с адвокат, за да ме посъветва какво мога да направ€ и ако има н€какъв ред, който тр€бва да спаз€ да мога да го направ€ и да избегна пребързани действи€!

ћол€ да ме просветлите, ако знаете за н€какви институции към които бих могла да се обърна.
    јз може да не успе€ да ги осъд€, но искам да им покажа, че не са недостижими и да им направ€ по-черен живота от този, който те се опитват да направ€т с мен.

ќще веднъж благодар€!

RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от rumi_066 ¬иж мнението
    Ќа първо време да вземеш да си смениш имейла че това с абв ми изглежда малко несериозно, а пък се интерисуваш от адвокат...... все пак живееш в uk
    «дравейте!

»звинете, но какво не сериозно намирате в ABV.BG?
    јз познавам много хора от различни националности, които продължават да ползват електронната си поща създадена в родната им страна и н€мам наблюдение да се срамуват или да считат, че е несериозно!

јко успеете да се аргоментирате в твърдението си, че ABV.BG е несериозна поща, аз обещавам да си смен€ e-mail-a

Ѕлагодар€!

ѕотребител јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 412
    Post Thanks / Like

јко успеете да се аргоментирате в твърдението си, че ABV.BG е несериозна поща, аз обещавам да си смен€ e-mail-a

Ѕлагодар€!
    јз н€мах намерение да влизам в дискуси€та, но сами€ факт, че мо€ позната без никакви особени умени€ усп€ да хакне пощата на гаджето си и да му излови спатиите е достатъчен... тогава зар€зах окончателно абевето.

√угъл търсачка на форума

—бъднете мечтите си с Dreamland. ћо€т блог «аконът за привличането
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

18. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    редно е първо да говориш с н€кой шеф, не тръгвай да завеждаш дела зад гърба на шефовете. Ўефовете затова са там и за това взимат високи заплати, за да разрешават такива казуси. ¬ началото като пристигнах и аз се сблъсках с такъв проблем, обаче от супервайзер, направих това което ти казах и точно след н€колко дена като разбра баш шефа, длъжността супервайзер му беше отнета
    Ѕлагодар€ ти от сърце!

јз н€колко пъти поисках координати на собственика на фирмата, за да го уведом€ за всичко, което се случва. —ъответно координати на ƒиректора не ми се дават вече трета седмица. ќчевидно се страхуват от гафа си. ƒори един от виновниците поиска телефонен разговор с мен, а не чрез имейл, както по принцип става нашата кореспонденци€. ѕо този начин н€ма да има доказателства за проведени€т между нас разговора. “ези сладури в момента са в шок, че аз не се страхувам да си потърс€ правата. ћоже би те и с други колеги са се подигравали и са оставали винаги не наказани, защото много смело го прав€т нарушавайки дори правила във фирмата, които са съществени за правилната работа. ќчевидно всички преди мен са се страхували да не си загуб€т работата и са мълчали.
    јз за това искам консултаци€ с адвокат, за да ме посъветва какво мога да направ€ и ако има н€какъв ред, който тр€бва да спаз€ да мога да го направ€ и да избегна пребързани действи€!

RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    јз н€мах намерение да влизам в дискуси€та, но сами€ факт, че мо€ позната без никакви особени умени€ усп€ да хакне пощата на гаджето си и да му излови спатиите е достатъчен... тогава зар€зах окончателно абевето.

:-)))) јз н€мам намерение да влизам в пререкание, но това се случва не само с ABV - то. “ова са специални програмки, чрез които можеш да разбиеш парола особенно, ако имаш достъп до съответни€т компютър на съответни€т човек, предполагам!

ѕотребител јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 412
    Post Thanks / Like

Ѕлагодар€ ти от сърце!

јз н€колко пъти поисках координати на собственика на фирмата, за да го уведом€ за всичко, което се случва. —ъответно координати на ƒиректора не ми се дават вече трета седмица. ќчевидно се страхуват от гафа си. ƒори един от виновниците поиска телефонен разговор с мен, а не чрез имейл, както по принцип става нашата кореспонденци€. ѕо този начин н€ма да има доказателства за проведени€т между нас разговора. “ези сладури в момента са в шок, че аз не се страхувам да си потърс€ правата. ћоже би те и с други колеги са се подигравали и са оставали винаги не наказани, защото много смело го прав€т нарушавайки дори правила във фирмата, които са съществени за правилната работа. ќчевидно всички преди мен са се страхували да не си загуб€т работата и са мълчали.
    јко си поискала точно "координати", нали си на€сно, че това означава физическо местоположение? ћоже би е по-добре да потърсиш имейл - или н€кой от Human Resources, ако фирмата е гол€ма, едва ли точно шефът ще се занимава с проблеми на персонала? ƒобре е да имаш доказателства, че си искала неколкократно данни за контакт с мениджър от по-високо ниво от тези, които те тормоз€т, за да се оплачеш - защото те ще отричат всичко, което не можеш да докажеш. ¬ договора за работа би тр€бвало да имаш описана процедурата по оплакване от каквото и да е - grievance procedure се казва. «а да успееш в съд, ще тр€бва да докажеш, че си изчерпила вътрешните ресурси във фирмата да разрешиш конфликта и не си усп€ла.

√угъл търсачка на форума

—бъднете мечтите си с Dreamland. ћо€т блог «аконът за привличането
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

22. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! zmei4o_pk, н€ма liked this post
    RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    јко си поискала точно "координати", нали си на€сно, че това означава физическо местоположение? ћоже би е по-добре да потърсиш имейл - или н€кой от Human Resources, ако фирмата е гол€ма, едва ли точно шефът ще се занимава с проблеми на персонала? ƒобре е да имаш доказателства, че си искала неколкократно данни за контакт с мениджър от по-високо ниво от тези, които те тормоз€т, за да се оплачеш - защото те ще отричат всичко, което не можеш да докажеш. ¬ договора за работа би тр€бвало да имаш описана процедурата по оплакване от каквото и да е - grievance procedure се казва. «а да успееш в съд, ще тр€бва да докажеш, че си изчерпила вътрешните ресурси във фирмата да разрешиш конфликта и не си усп€ла.

Ѕлагодар€ ти ћила!
    “ова е ценна информаци€ за мен! ўе си погледна договора непременно!
    јз не се изразих правилно! ѕоисках координати за комуникаци€ с ƒиректора на компани€та, например електронна поща.
    јз поисках н€колко пъти негови€т e-mail, чрез писма от мо€ e-mail. —читам, че това ще бъде достатъчно доказателство.

ƒори, когато направих първото искане за e-mail-а на ƒиректора, за ƒиректор се представи една сладурана, ко€то изпълн€ва длъжността " Head of Sales & Social Media" и ми бе даден нейни€т e-mail .  огато € попитах (н€колко пъти) наистина ли т€ е ƒиректор на фирмата, съответно аз не получих никакъв отговор. “ази лъжа е документирана с e-mail.

јз искам директно връзка с ƒиректора, защото реално не занам кой конкретно си е правил бъзиците с мен през последните два месеца. јз незнам чи€ е иде€та всъщност! ћисл€, че ƒиректора много бързо би разбрал кой стои зад всичко това!

24. ’ј–≈—¬јћ! ћила liked this post
    The Devil Wears Prada јватара на rumi_066
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    1 526
    Post Thanks / Like

«дравейте!

»звинете, но какво не сериозно намирате в ABV.BG?
    јз познавам много хора от различни националности, които продължават да ползват електронната си поща създадена в родната им страна и н€мам наблюдение да се срамуват или да считат, че е несериозно!

Ѕлагодар€!

—къпа, хич и не мисл€ да се аргоментирам) който може да чете е на€сно за какво говор€.....който не си е в кашата)) късмет ти жела€, но не мисл€ че ще те споходи)) аре с здраве карай както си знаеш! “р€бва да пораснеш първо!
    ¬инаги ще има хора, които ще те наран€ват, но, за всеки случай, тр€бва да продължиш да в€рваш в хората. Ѕъдете щастливи!!!!

ѕредстав€ш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, ко€то причин€ваш?
    —ветът щеше да е съвсем друг.  . јзар€н

Ќищо на този св€т, не остава неизплатено....Ќе искайте много - не можете да му платите цената!

’орхе Ћуис Ѕорхес: „овек помъдр€ва прекалено късно... “очно когато вече н€ма време...

26. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
    Dislikes strelec, н€ма disliked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 542
    Post Thanks / Like

«дравейте!

Ѕлагодар€!
    дай нещо повече подробности. така както си го написала по горе звучи адски несериозно. ако не носиш на майтап това е друга бира, ама за всеки бъзик да се оплакваш на шефовете ми звучи дори смешно.
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

The Question Man
    Guest

“ук става въпрос за истински подигравки, а не само за пиперливо чувство за хумор. — тези подигравки са нарушавани вътрешени€т ред и правила в самата компани€. ƒори почти 100% съм сигурна, че един от адресите, който те ми дадоха да отида е фълшив с цел подигравка. ѕърво ми беше даден този адрес и веднага след това анулиран. ѕост кода съвпадаше с един друг мой адрес, б€ха разменени последните две букви само.  огато повдигнах въпроса относно това и други подигравки въпросните лица се скатаха. Ќ€колко пъти поисках координати на собственика на фирмата, за да го уведом€ за всичко, което се случва. —ъответно координати на ƒиректора не ми се дават вече трета седмица. ќчевидно се страхуват от гафа си. ƒори един от виновниците поиска телефонен разговор с мен, а не чрез имейл, както по принцип става нашата кореспонденци€. ѕо този начин н€ма да има доказателства за проведени€т между нас разговора. “ези сладури в момента са в шок, че аз не се страхувам да си потърс€ правата. ћоже би те и с други колеги са се подигравали и са оставали винаги не наказани, защото много смело го прав€т нарушавайки дори правила във фирмата, които са съществени за правилната работа. ќчевидно всички преди мен са се страхували да не си загуб€т работата и са мълчали.

ћол€ да ме просветлите, ако знаете за н€какви институции към които бих могла да се обърна.
    јз може да не успе€ да ги осъд€, но искам да им покажа, че не са недостижими и да им направ€ по-черен живота от този, който те се опитват да направ€т с мен.

ќще веднъж благодар€!
    ¬земи си диктофон и запиши тел разговор-даже им кажи, че записваш тел разговор- тогава записа ще е валиден в съда.

29. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от deijei ¬иж мнението
    дай нещо повече подробности. така както си го написала по горе звучи адски несериозно. ако не носиш на майтап това е друга бира, ама за всеки бъзик да се оплакваш на шефовете ми звучи дори смешно.

ѕов€рвай ми аз съм от хората, които обичат майтапа, нос€ на майтап и се майтап€ много. “ук обаче става въпрос буквално за гавра дори, не подигравка. — подигравка съм се изразила нежно. јз направих опис на всичко, което се е случило до сега и е 7 страници. Ќали разбираш, че е обширен материал, който н€ма как да го побликувам тук.

RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от The Question Man ¬иж мнението
    ¬земи си диктофон и запиши тел разговор-даже им кажи, че записваш тел разговор- тогава записа ще е валиден в съда.
    ƒобра иде€, но ако кажа, че записвам едва ли ще се осъществи разговора, който би ми помогнал в съда. “ози сладур в този случай н€ма да говори.

RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от lordm ¬иж мнението
    ƒа говори с н€кой шеф първо иначе тук има събрани български адвокати http://www.bgyell.co.uk/home/show/11...D1%82%D0%B8/bg предполагам повечето ще имат безплатна консултаци€.
    √олеми благодарности!

—таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 542
    Post Thanks / Like

ѕов€рвай ми аз съм от хората, които обичат майтапа, нос€ на майтап и се майтап€ много. “ук обаче става въпрос буквално за гавра дори, не подигравка. — подигравка съм се изразила нежно. јз направих опис на всичко, което се е случило до сега и е 7 страници. Ќали разбираш, че е обширен материал, който н€ма как да го побликувам тук.
    добре де дай н€ко€ случка, тук нито н€кой те знае нито познава, направо ми е трудно да си представ€ за какво иде реч
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

34. Dislikes н€ма disliked this post
    Ќапреднал јватара на simonabs
    –егистриран на
    Mar 2007
    √рад
    LUTON
    ћнени€
    356
    Post Thanks / Like

ќще веднъж благодар€!
    «др. ако си 4лен на синдикат то те биха ти помогнали в тази ситуаци€, вноската не е гол€ма. —ъщо така ј ј— са много добри специалисти.

Call our Helpline on 0300 123 1100 for free support and advice
    Ќай-шантавото е когато овцата снесе €йце, от което се излюпи крава с говорен дефект

36. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    The Question Man
    Guest

ƒобра иде€, но ако кажа, че записвам едва ли ще се осъществи разговора, който би ми помогнал в съда. “ози сладур в този случай н€ма да говори.
    “ака е, но ако не кажеш в началото на разговора, че ще записваш, записа е неприложим в съда. “акъв е закона.

38. ЅЋј√ќƒј–я н€ма thanked for this post
    RUSALKA2011
    Guest

÷итирай ѕървоначално написано от simonabs ¬иж мнението
    «др. ако си 4лен на синдикат то те биха ти помогнали в тази ситуаци€, вноската не е гол€ма. —ъщо така ј ј— са много добри специалисти.

Call our Helpline on 0300 123 1100 for free support and advice

Ѕлагодар€ ¬и за идеите! Ќещо повече за синдиката дали ще може да ми кажете?

batristio
    Guest

–усалка,ти не знам ко ша направиш с то€ кейс,но вземи се ослушай за друга работа най-добре,доде не са ти скроили шапката,щото щом си ти зависима от т€х по н€какъв начин и ти са сама,а те повече-шансовете ти са много малки.ќстави другото,ами нервите ти си отиват,па и нищо чудно да им дадеш н€какъв повод и да те шкартират,щото най-веро€тно проучват възможности и те.
    јз лично съм € водил тази биткЏ,цели 2 години срещу бившите ми преки "началници" и € загубих безславно,защото то н€маше как да се спечели,когато и ножа, и хл€ба се държат отсреща.“а щом до там сте € докарали и вие,не е лошо да помислиш и ти за това.

ћежду другото, аз много си харесвах работата,че и б€х damn good!
    ѕоследно редактирано от BGHelp : 02-04-2015 на 10:08 ѕричина: цитат

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. имам нужда от адвокат
    ќт papi във форум Registration Certificates
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 10-12-2012, 16:08
  2. »мам нужда от съвет
    ќт penelopa във форум  улинарен кът
    ќтговори: 30
    ѕоследно мнение: 08-08-2010, 22:47
  3. имам нужда от адвокат които да се занимава с наказателно правни дела
    ќт darak във форум —татут в UK, посто€нно жителство, британско гражданство
    ќтговори: 0