Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Помощ при избор на университет

Здравейте!
    Насочил съм се към кандидатстване във Великобритания и съм се спрял на няколко университета. Завърших в България бакалавърска степен със специалност археология, така че ми се иска да продължа в тази насока. Успехът от следването ми е 5,54. Желая да запиша магистратура във Великобритания.

Подбрал съм си пет университета и ще бъда благодарен, ако можете да споделите някакви мнения за тях. Особено ценни биха били за мен мненията на хора, които учат в някой от тях. За да ми дадете по-точни съвети ще споделя и моите лични предпочитания за университетския град.

Предпочитания за населеното място:
    Обичам по-спокойния начин на живот. Не ми харесват големите и замърсени градове, с висока престъпност. Ако града е разположен в красива местност, например близо до море, планина или река ще бъде плюс.

Университети, които съм подбрал:
    Bangor University, Wales: По отношение на археологията е на 20-то място в класацията, а за Celtic Studies е на 2-ро след Кеймбридж. Ако отида там бих записал именно тази специалност.
    Интересува ме доколко живота в Уелс се различава от този в Англия?

Durham: Археологията е на 3-то място след тази в Оксфорд и Кеймбридж. Отзиви за града, за университета, за престъпността ще са ми от полза.

Liverpool: Имам познат, който учи там и ми го препоръча, понеже бил един от най-добрите университети в Англия. Аз обаче не съм сигурен. Археологията по класации ми е на 19-то място.
    Някакви отзиви за живота в Ливърпул (забележителности, природни красоти, цени, престъпност).

Exeter: Почти нищо не знам за него освен, че археологията ми е на 5-то място в класацията. Наистина ли е толкова реномиран университет. Отзиви за града?

Roehampton: Археология няма, но има Classics, което също ме устройва като специалност, но е на 23-то място. Намира се в Лондон, което донякъде ме притеснява, поради това, че както казах не ми харесва да живея в големи градове (не е като да не съм живял- бил съм 2 месеца в Сеул, просто не ми се нравят). Какви са ви отзивите за този университет? Добър ли е? В добър квартал ли се намира?

Идеята ми при кандидатстване е, да си осигуря място в британски университет. Затова съм се спрял на някои по-реномирани университети като Durham и някои по-слаби, но в които се влиза по-лесно.

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Помощ при избор на университет

Надявам се си наясно с финансирането за магистратурите. Също така, защо само пет?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, наясно съм с таксите за магистърска степен и какви са възможностите за кредит. В моя случай, семейството ми е достатъчно заможно, че да мога да си покрия семестриалните такси, но ще ми трябват финанси за живота в Англия, така че ще трябва да потърся и някаква работа между учението.
    Пиша за пет университета, защото засега те са ми като приоритетни.
    Някой може ли да ми отговори на въпросите за университетите, които ме интересуват?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Най-добрият ВМИ Пловдив (Медицинският университет Пловдив) Доста мои колеги англичани си изпратиха децата да учат там..

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

не знам дали вече са въвели закона за студентски заем за магистратура, ако не са, то поне знам, че скоро ще е факт. така че може да се възползваш от това и да не ти се налага да работиш

също така защо не се пробваш за оксфорд или кембридж? не е невъзможно да се влезе там, особено за магистратура

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може би подценявам себе си за Оксбридж и засега не съм разглеждал сериозно този вариант.
    Някакво мнение за посочените от мен университети?

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

после ще те е яд а за твоята специалност нищо не мога да кажа, аз се занимавам с филм енд тв

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

И аз не те съветвам да се ограничаваш.Кандидатствай за всички без значение от таксите,града или каквото и да е.
    После ще се ориентираш.
    Аз например като кандидатствах за ААА,го направих януари,когато имаше финансиране и ме отрязаха.Сигурна съм че ако бях кандидатствала за пълната такса (30к) юни,когато трябва да си попълнят свободните места,щяха много да ми се зарадват...
    Така че като ще плащаш толкова пари (и нерви) - помисли добре какво си купуваш.
    Последно редактирано от dimitriana : 06-03-2015 на 20:38

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Избор на университет(Стратклайд / Нюкасъл)
    От ariaz във форум Университети в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-01-2014, 20:53
  2. Помощ за избор на университет!
    От Venus1106 във форум Университети в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-07-2013, 17:45
  3. Избор на университет и малко помощ ?
    От kalata23 във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 12-11-2011, 14:19
  4. Избор на университет