Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 31 от общо 31
    ЕЛА И МЕ ИЗЯЖ!
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съпруг тиранин, развод, права на майката

В неин интерес е да документира всичко което се случва, таен дневник, снимки, свидетели. Ако има физическо насилие, да викне полиция, ако е наранена физически или психически да се документира при личния лекар.
    Най-важното е да не се страхува и притеснява че няма да се справи.

В Англия има много организации които съветват и помагат на малтретирани жени. Процесът е дълъг, но тя трябва да реши да напусне с детето.
    Аз мълчах 4 години и ми отне още 18 месеца докато всичко мина през съда.

Бих посъветвала да прочете в интернет за 'women's aid'.
    Независимо от имиграционния й статус, ако напусне ще получи помощ и закрила.
    Ако е жертва на домашно насилие и не разполага със средства, ще получи безплатна адвокатска помощ за някои дела.

2. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Съпруг тиранин, развод, права на майката

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Отдавна не съм пускала тема за съвет, но имам една съседка, с която се засичаме в парка и разговорите ни обикновено са от общо естество, не сме много близки. Вчера се видяхме за малко и ми направи впечатление, че не изглежда много добре и я попитах да не е болна нещо. Тя започна да плаче и започна да ми разказва, че мъжът й я тормозел психически от години наред, че не може повече да издържа и че иска да се разведе. Чудя се как да й помогна, какво да я посъветвам като и аз не знам.
    съжалявам че сега забелязах темата, все пак тя е от преди 7 месеца.
    Charlotte, би ли могла да кажеш какво е положението в момента на тази жена и детето, за да преценя от моят опит дали мога да помогна с нещо.
    реало тук наистина има много организации или професионалисти към които може да се обърне пострадал за разговор, съвет, но реално трудно се получава помощ, и реално пострадалият се върти много дълго в омагьосан кръг, а децата растат бързо и страдат непоправимо
    Искам да имам крила и да летя безгрижно навсякъде

4. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Charlotte liked this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Съпруг тиранин, развод, права на майката

Здравей Soledo,
    Извинявай за късния отговор, но и аз самата не знаех какво става с нея, тъй като ме нямаше в страната. Когато се прибрах, не я засичах в парка и й писах имейл да разбера дали са добре тя и детето. Писа ми, че са се прибрали края на април тя заедно с детето в Чехия при нейните родители и че се чувствала най-накрая като нормална жена. Също е писала, че и детенцето се чувства по-спокойно, тъй като вече не е свидетел на разправии и сълзи вкъщи, въпреки че му липсват баща му и Англия, но каза, че постоянно поддържат връзка с бащата, все пак той му е баща и не иска да го откъсва от него. Също така пише, че бащата се опитвал да оправи нещата, но тя казва, че и преди са преминали през нещо подобно и просто не вярва, че той ще се промени, защото той не вижда/не признава, че всъщност има проблем, въпреки консултациите, които са правили тук в Англия. Радвам се за нея. Просто когато я видях последния път как изглеждаше и в какво психическо състояние беше, направо се стреснах - отслабнала, бяла в лицето, с тъмни кръгове под очите като някакъв призрак. Наистина е добре, че се е махнала от него и че има подкрепа от родителите й, докато реши какво ще прави по-нататък, но тя знае, за да има шанс да се върне тук с детето и да се отдели самостоятелно ще й трябват пари и работа. Детето ще може да започне училище от другата есен, така че предполагам, ако се върне, ще е тогава.
    Wild is the wind

6. БЛАГОДАРЯ Мила, Soledo thanked for this post
    user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Съпруг тиранин, развод, права на майката

8. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

10. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

12. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Ден на Майката
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 12
    Последно мнение: 11-03-2018, 13:17
  2. 26 март ден на майката
    От lordm във форум С мама на кафе
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-03-2006, 22:18

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми