Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 9 от 10 ПървиПърви ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 225 от общо 234
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 5 мита за живота на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от marianone1 Виж мнението
    Не си ти сериалчето, извинявам се ако така си го разбрал. Просто в тази тема беше нещо като най- активен и затова те споменах, а използвах "сериалче", защото ми е интересно. Иначе съм любопитен дали си дошъл в Англия, дали 5-те мита са верни според теб... и така. Все пак да си кажа, че ти пожелавам успехи от все сърце и не съм се опитвал да те дразня.
    Темата е готина, та с удоволствие бих се включил пак........ вече с някакъв опит, макар и минимален, но от първо лице.

Социалната система ....................................... какво да ти кажа, нямам особен досег с нея. Дошли сме тук за да работим ( което е факт) и да се устроим, а не да дебнем какво можем да изцицаме от системата. Единственото което ползваме е child benefit, и то даже след припомняне от колежка на жената, иначе може би още нямаше да сме пратили документи.

Английският език ............................. Както е казано хиляди пъти " без език си обречен.......". Дали е лесен? И да и не? Зависи от сферата на работа и нуждата ти от комуникация. Много хора работят със среден и даже минимален английски. Но определено език се учи в среда и с желание. Който има желание и воля да се развива ще учи, който не, ще си кара на прости изречения съставени от 2,3 -4 думи и ще се напъва да хване 2,3 - 4 думи за да хване смисъла на разговора.

Има работа за всички.........................тука моето мнение е че този мит е верен. Който иска да работи, намира. Сега ясно че първата, втората работа няма да са му по сърце......... Мадлена ли беше казала "първата работа, най-често е първата възможна "........ според мен това е вярно за 90 % от новодошлите. А дали вече човекът ще потърси по-добра, по-хубава по-платена работа или ще си къта на това дето се хванал...... това е друг въпрос, но според мен работа има........................... за всеки който търси и иска да работи.

Който не е дошъл, той не се оправил..................... напомня ми за УНСС -София. Там беше същия лаф "който не е влезнал, той не е завършил"...... да ама НЕ ...... що народ се отказа, и в началото, и в средата, че и в края.......... без еднозначна причина, всеки си има своя. Та така и тука..........

Англичаните са хубави хора............................. тука ми е малко " стажа" за да дам мнение. Досега ми с мои колеги или колеги на жената (хора от Тунис, Румъния, Гърция, Испания, Филипините и Индия) не съм срещнал лошо отоношение или някакъв проблем, даже напротив, румънец ми оказа голяма помощ и голяма услуга, без да ме познава и без да ме знае къв съм, какво съм, просто си отдели 3 часа от времето и ми помогна. Може би индийците, някак си по-студени и по-дръпнати ми се струват, но както казах... опитът и мнението ми са базирани на мноооого скромен опит и малка група от хора ( 10 - 20 човека общо)

2. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, zhb liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Социална система...под моето достойнство...и гладен съм бил и в бг и тук,но такива не!

Английски...моят е на средно ниво,но си водя разговори без проблем,или и да не знам някоя дума,то поне знам как да я опиша...налага ми се да говоря доста...

Работа няма за всички,но има за такива които си късат задните части...без значение от сферата на работа...
    Оправил се е този,който знае да си държи езика зад зъбите и внимава какво и пред кой говори...аз не моля,но пък благодаря...питаха ме защо не ползвам please,отговорих - I'm not going to beg you,I'm not british...паднаха от смях,но трябва да си познаваш стоката...аз първото го научих по трудния начин...
    Всеки бритиш в началото те мисли за поляк,и много от тях не те обичат поради този факт,а после ходи и се обяснявай,че нямаш сестра...

Много са ми сладникави на мен британците,гледам да свеждам разговорите само до професионално ниво...не че нямам авери,но не са много...
    Проблеми обаче имам само с наши и подобни...сега чакам с нетърпение да изгонят българина(другия ужасен беше мамалигар,но го уволниха) - и то не защото е българин, а защото е дебил,селски бек и супер дразнител...само мен не псува на майка по цял ден,но виж другите...знае английски на начално ниво,разписва се под заповеди,които после ме кара да му ги превеждам,и все се оплаква...от всеки и всичко....

А да...2 грандс...Лондон и 3 месеца? Какви оптимисти...

4. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила, marianone1 liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Социална система...под моето достойнство...и гладен съм бил и в бг и тук,но такива не!

Английски...моят е на средно ниво,но си водя разговори без проблем,или и да не знам някоя дума,то поне знам как да я опиша...налага ми се да говоря доста...

Работа няма за всички,но има за такива които си късат задните части...без значение от сферата на работа...
    Оправил се е този,който знае да си държи езика зад зъбите и внимава какво и пред кой говори...аз не моля,но пък благодаря...питаха ме защо не ползвам please,отговорих - I'm not going to beg you,I'm not british...паднаха от смях,но трябва да си познаваш стоката...аз първото го научих по трудния начин...
    Всеки бритиш в началото те мисли за поляк,и много от тях не те обичат поради този факт,а после ходи и се обяснявай,че нямаш сестра...

Много са ми сладникави на мен британците,гледам да свеждам разговорите само до професионално ниво...не че нямам авери,но не са много...
    Проблеми обаче имам само с наши и подобни...сега чакам с нетърпение да изгонят българина(другия ужасен беше мамалигар,но го уволниха) - и то не защото е българин, а защото е дебил,селски бек и супер дразнител...само мен не псува на майка по цял ден,но виж другите...знае английски на начално ниво,разписва се под заповеди,които после ме кара да му ги превеждам,и все се оплаква...от всеки и всичко....

Градски, я виж всеки месец колко ти удържат от заплатата. На мен ми спират 200 и от горе, не дай си боже да остана без работа или пък да ми се полага някакъв социален пакет, аз ще си го взема, по простата причина, че съм си платил за това нещо.

6. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Работа няма за всички,но има за такива които си късат задните части...без значение от сферата на работа..
    Може и моята представа да е грешна, ама все си мисля че като новодошъл, малко ми е рано за претенции (разбира се ако не съм висококвалифициран с перфектен език) т.е. ще бачкам каквото намеря, дори да се наложи да си късам задните части. Ще потърпя 2-3 месеца или половин година, колкото трябва. Да се заседи некой паунд в сметката, пък вече да се потърси работа, дето да не си късам гъза. Ама за това време ще се постарая поне малко да напредна с езика ( ако ми е минимален, да стане среден, ако ми е среден, да стане над средния). Това е един от плюсовете на тая държава. Ако имаш желание и положиш усилия, шанса ти да направиш нещо е реален. Кеф ти курс, неколко сертификата, пък малко доброволец, пък взе да се появи работа, дето малко от малко ти е на сърце и те такива теориии, дето много хора са го проложили на практика.

batristio
    Guest

Влади, ти работиш, какъв срам...

Кеф ти курс, неколко сертификата, пък малко доброволец, пък взе да се появи работа, дето малко от малко ти е на сърце и те такива теориии, дето много хора са го проложили на практика
    Да ти имам оптимизма, начи....

Ако имаш желание и положиш усилия, шанса ти да направиш нещо е реален
    Това е валидно за навсякъде, ама мое мнение си е де....

Напреднал
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Много голям народ са и затова мнението за тях е противоречиво. Срещал съм "главорези", на който може да се довериш, въпреки че си имигрант и интелигентни с който дори не можеш да разговаряш. Има такива, който те заобикалят като те видят и такива, който те търсят, за да си поговорите безсмислици и да се смеете. Някои ти предлагат помощ, а не помагат когато ти трябва, други пък ти помагат без да го очакваш. Накратко казано има ги всякакви, лоши и добри, грозни и красиви, умни, глупави, дебели, слаби и т.н. Аз ги харесвам и между другото имат повече търпимост към имигранти повече от всеки друг в Европа. Не казвам, че ни харесват, а че ни търпят. Представете си ако БГ се напълни с черни как ще ги търпим ние. Не одобрявам това, че повече се заяждат с европейци и по- малко с пакистанци, но те си знаят. Всичките ми впечатления са от Лондон, имам много контакти с англичани. Харесвам англичани, немци, унгарци, испанци, французи. Не харесвам поляци, българи и всякакви черни и кафяви. Имам си и неутрален списък на останалите националности. Има изключения естествено, света е шарен, не се ограничавам с тези мои впечатления. Това е по 5- та точка, започнах ги от зад напред.

10. БЛАГОДАРЯ Мила, zmei4o_pk thanked for this post
    batristio
    Guest

А, рибата била тука...
    здравей, рибка, как си, добре си...
    ПС:
    да кажеш плийз, не означава че просиш...
    да не кажеш, обаче е признак на ниска култура и рили бад манърс...
    ю уелкъм....

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Здрасти, ти да не кацаш сега на тая планетЪ!?
    Кастко, ко праи, не му ли мина вече, нервата...
    Ай, че няма с кой се заяде чувеко лейтли...
    СКучно ти е нещо. Кажи как е положението с теб и 5-те мита. Все пак ти си автора на тази тема

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    СКучно ти е нещо. Кажи как е положението с теб и 5-те мита. Все пак ти си автора на тази тема
    Ко, да ти кажа Влади...
    Аз квото имаше казах, ся само се гъбаркам с народонаселението...

Гледай клипчето и ти имаш нужда..

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Лондон не е Англия или юк...там може и да са по-толерантни към имигранти,но то и бритишите са малко.В провинцията е друга бира. Тук тези които не ни харесват са доста повече от другите...търсих квартира,абре голям зор и всичките заети...накарам един колега бритиш да се обади на една обява от заетите...отговор? Кога искате да видите квартирата....такива ми работи...работя,с договор и пари в джоба,но те на не ги искаха...накрая си намерих де...

Здрасти селчо a.k.a. Ристьо,как си? Вървят ли бенефитите?

Влади оптимист си но ще се оправиш.Не трябва само можене и акъл...трябва и шанс за реализация,а ти като тъмен балкански субект ще трябва да се докажеш,и то много...освен ако не си някое гуру в сферата. Е ти такъв ли си?
    Ако си мислиш,че след шест месеца ще си устроен и с пари в джоба,то ти желая искрено късмет...ама надали
    Последно редактирано от Carlsberg : 21-10-2016 на 17:54

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batristio Виж мнението
    Ко, да ти кажа Влади...
    Аз квото имаше казах, ся само се гъбаркам с народонаселението...

Гледай клипчето и ти имаш нужда..
    То е очевадно че се гъбаркаш!!!
    Колко ти се получава ти си знаеш.

Success and Good luck

16. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    batristio
    Guest

Лондон не е Англия или юк...там може и да са по-толерантни към имигранти,но то и бритишите са малко.В провинцията е друга бира. Тук тези които не ни харесват са доста повече от другите...търсих квартира,абре голям зор и всичките заети...накарам един колега бритиш да се обади на една обява от заетите...отговор? Кога искате да видите квартирата....такива ми работи...работя,с договор и пари в джоба,но те на не ги искаха...накрая си намерих де...

Ма, ти още ли не моеш си намери квартира бе мейтиии....
    Тва не биваше да ти проблема ет дис пойнт, ама...
    Явно така сте виЙ "градските пичьове" , хахааха....
    Бенефитите са много добре и още по добре ще стават, чини ми се....

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Влади оптимист си но ще се оправиш.Не трябва само можене и акъл...трябва и шанс за реализация,а ти като тъмен балкански субект ще трябва да се докажеш,и то много...освен ако не си някое гуру в сферата. Е ти такъв ли си?
    Ако си мислиш,че след шест месеца ще си устроен и с пари в джоба,то ти желая искрено късмет...ама надали
    Казвай че си бритиш,може да помогне

19. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Със този акцент съм ги подминава бритишите...тук в провинцията гледат лошо на имигрантите(като цяло),бо не всички разбира се...говорех по телефона и едно лапе на около 10 ми каза,цитирам по памет " you don't belong here,go home"...
    Брат ристьо толкова си тъп,че чак вдлъбнат...нямам намерение да се занимавам с теб.

batristio
    Guest

Със този акцент съм ги подминава бритишите...тук в провинцията гледат лошо на имигрантите(като цяло),бо не всички разбира се...говорех по телефона и едно лапе на около 10 ми каза,цитирам по памет " you don't belong here,go home"...
    Брат ристьо толкова си тъп,че чак вдлъбнат...нямам намерение да се занимавам с теб.

Ще цитирам по памет и аз:
    Юдонтбилонгхиъгоубангйормомиморън......

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Carlsberg, много жалко, че си се сдухал. Дано да е временно.
    Точно на теб, доколкото си спомням, ти помогна за квартирата един непознат местен.
    И работа си намери сравнително бързо.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

23. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Recommend няма recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Градски, я виж всеки месец колко ти удържат от заплатата. На мен ми спират 200 и от горе, не дай си боже да остана без работа или пък да ми се полага някакъв социален пакет, аз ще си го взема, по простата причина, че съм си платил за това нещо.
    По принцип подкрепям мнението, но защо забрАви да туриш едни кавички на градскито?!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Точно на теб, доколкото си спомням, ти помогна за квартирата един непознат местен.
    Аз не съм се сдухал,просто споделям опит. Иначе ми е все тая кой и какво ще каже...просто има много излет,но и много готини хора...хазяйна ми е бизнесмен...видя парите и не се подводни да ги вземе,а ония който си чакат бритиши все още ги чакат.
    И все пак на мен си ми харесва тук...точно работно време,точни пари,спокойствие,сигурност и т.н. Това че някой си не ме харесвал...боли ме. И сега ще разкажа една случка.
    Карам си аз с 55 mph на ограничение 60,но пък пътя тесен и с доста завои. Зад мен един бързак натиска,ама не може да ме изпревари и туко ми примигне да натисна повече,но аз се правя на луд...накрая ми бибитка и аз свалих на 35... На кръговото яка тапа и тоя спира до мен и сваля двама,следователно и аз,
    " do you have driving license?"
    Моят отговор " no, I'm immigrant and as such I'm waiting you and people like you to pay your taxes,so I can get this money from the goverment and get one"
    За съжаление нищо не ми отговори и просто драсна нанякъде...
    Ей толкова ми пука...не съм от депресиращите...ама стига със слама... Успех желая на бъдещите имигранти

Ех този коректор на телефона... Мързи ме да редактирам
    И ми помогна студент от Нигерия,а не местен. Странно,даже сега в работата най-големия ми авер пак е черен,а покрай наше цигани си мислех,че съм расистки.
    Последно редактирано от Carlsberg : 21-10-2016 на 21:06

На почивка
    Post Thanks / Like

мен пък един ме ядеше, питаше ме колко българи сме тука, просто отговора ми беше, много малко, защото времето е гадно тук през цялата година,а българите харесваме по топли страни.После незнам защо спря да говори с мен

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

а българите харесваме по топли страни

А каза ли му че ядем банани, та понякога и с обелките ако ни липсва магнезий...

28. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението

А каза ли му че ядем банани, та понякога и с обелките ако ни липсва магнезий...

Мда и аз съм го гледал тоя филмь........
    ПС:
    Поздрави "милото" от мен...

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

мен пък един ме ядеше, питаше ме колко българи сме тука, просто отговора ми беше, много малко, защото времето е гадно тук през цялата година,а българите харесваме по топли страни.После незнам защо спря да говори с мен
    като гледаш какви лунатици си играем с тебе тука,не можеш ли сам да си отговориш сам,защо нормалните хора те отбягват?
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

31. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    На Carslberg един българин му помогна с квартира и работа в Шропшир.
    Дори и 400 паунда му даде на заем с уговорката,че до няколко седмици Carlsberg ще ги върне,но до ден днешен превод няма.
    И българина се чувства много зле и предаден...и съжалява,че е подал ръка и е помогнал...

33. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Recommend няма recommended this post
    batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от amigo7674 Виж мнението
    На Carslberg един българин му помогна с квартира и работа в Шропшир.
    Дори и 400 паунда му даде на заем с уговорката,че до няколко седмици Carlsberg ще ги върне,но до ден днешен превод няма.
    И българина се чувства много зле и предаден...и съжалява,че е подал ръка и е помогнал...
    Фаакинхел......

Старо куче
    Post Thanks / Like

В предвид на моите близо 16г до Лондон и назад и десетките хора,на които съм помагал ,само българите са ме предавали,лъгали и мамели и са хитрували с цел лична изгода.
    След последното предателство и лъжа от българин,на който подадох ръка преди над 4 мес в ЮК и изгорях с пари,се уверих ,че българин в чужбина и на снимка да го видиш,не му казвай добър ден...за нищо не ставаме като нация....продажно и предателско племе от безбожници ,с материалистични цели и пълни с лъжи.
    (Моля ,който не се е припознал в етикетите,да не се обжда, те са само за определена група хора!)

36. ХАРЕСВАМ! jhoro, marianone1 liked this post
Страница 9 от 10 ПървиПърви ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 300
    Последно мнение: 11-10-2018, 09:19
  2. Въпроси относно живота на един студент в Англия.
    От HEPBAKA във форум Образование в UK
    Отговори: 20
    Последно мнение: 02-02-2017, 18:21
  3. Различия в живота между Англия и Германия?
    От minkomilev във форум Общ форум
    Отговори: 44
    Последно мнение: 18-04-2015, 00:18
  4. За положителните страни на живота в Англия
    От violinivo във форум Общ форум
    Отговори: 99
    Последно мнение: 19-03-2012, 20:19
  5. --- Из дневника на емигранта ---
    От Spånga във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-08-2010, 21:52

Отметки