Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 10 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 234
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Като те чета, няма да останеш гладен. Моят единствен съвет към теб, за да бъдеш щастлив и пълноценен тук е да оставиш българският манталитет на летищено в бг и колкото можеш по-бързо да се приспобиш към тукашните порядки. Не казвам нищо определено за теб, прасто коментирам наблюдения върху хора дошли да живеят тук в последните няколко години
    успех
    тоя съвет, колкото и хубав да е, е неизпълним на практика - защото хората с т.н. "български манталитет", в смисъла, в който го използваш, не осъзнават, че имат такъв манталитет, който ще им пречи. Няма как да изоставят това, дето не знаят, че го имат и не знаят, че ще им пречи просто - ако го напишеш някакси по-конкретно, може би ще стане ясно на някого от новодошлите... То и аз не съм съвсем сигурна какво точно имаш предвид, де

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    тоя съвет, колкото и хубав да е, е неизпълним на практика - защото хората с т.н. "български манталитет", в смисъла, в който го използваш, не осъзнават, че имат такъв манталитет, който ще им пречи. Няма как да изоставят това, дето не знаят, че го имат и не знаят, че ще им пречи просто - ако го напишеш някакси по-конкретно, може би ще стане ясно на някого от новодошлите... То и аз не съм съвсем сигурна какво точно имаш предвид, де
    Определено има разлика в манталитета на Източноевропеец и Западноевропеец и техните порядки, но разликата не е толкова фрапираща. Все пак става въпрос за Европа. Дали е Германия, Франция, Испания става въпрос за Европа. Виж ако отида да живея в Китай или Япония, или примерно Аржентина, някоя арабска държава със сигурност ще има културен шок и приспособяването, ще е много по трудоемко и времеемко.
    A иначе първото, което ми идва за БГ манталитета е "играта на дребно, да има далавера, днес да изкарам 30 лв. ( да гепя от служебното гориво), да направя някаква врътка със фактури и т.н", в сервиза да ми подменят частите с втора употреба такива, за да има далавера) пък утре ще му мисля, пак ще излезе далавера. Това в БГ те закопава, пък камо ли в UK.
    Последно редактирано от vladigbg : 13-02-2015 на 08:56

3. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Определено има разлика в манталитета на Източноевропеец и Западноевропеец и техните порядки, но разликата не е толкова фрапираща. Все пак става въпрос за Европа. Дали е Германия, Франция, Испания става въпрос за Европа. Виж ако отида да живея в Китай или Япония, или примерно Аржентина, някоя арабска държава със сигурност ще има културен шок и приспособяването, ще е много по трудоемко и времеемко.
    Разликата не е фрапираща, ако мисленето на източноевропееца се приближава до това на западноевропееца по принцип - има много такова хора и в България. Когато те дойдат, нямат особени трудности в това отношение.

Но има някои неща - например това, тук наричат "bad atttitude" - враждебен, невежлив и дори груб маниер на общуване, който не се осъзнава като такъв от българина - това се среща понякога и доста пречи. По мое мнение, идва като резултат от различния начин на мислене и възпитание - и от това, което е приемливо или поне поносимо в България и "минава", както се казва - и това, което се смята за неприемливо тук. Често го виждаме и тук, във форума - задават въпроси, отговаря се, питащият не харесва отговора и започва - "вас ви е страх, че ще ви вземем местата, затова ни плашите...", "айде бе, ти ли ще ми кажеш, сигурно си дошъл с идеален английски тук" (т.е. сигурен съм, че не си дошъл с идеален английски) и т.н. Или буквално се озъбва в отговор на мнение, което не е имало изобщо за цел да го обиди. Вижда се подтекст, който не е влаган и т.н. Наблюдавала съм го наживо също, за съжаление.

За мен светогледът, че всички имат за цел да те измамят и да те преметнат, включително и системата, че служителите само гледат да те прецакат - е част от този attitude, може би коренът му, в много случаи. Личи изключително много при общуване... Маниерът да се прекъсва събеседника, когато не ни харесва това, което казва, дори без да го изслушаме докрая, за да разберем какво точно казва. Колкото и парадоксално да е, това може да се види на всякакви места, дори там, където всякакъв здрав разум показва, че човек не бива да се държи така - в местния съвет, където търси помощ, при разговор с лекар, при адвокат... Стига се до там тези служители да обясняват многократно, че те имат за цел да помогнат... Спори се с тон, който се възприема като груб с хора, с които е абсолютно противопоказано да се спори по този начин - например, социални работници, от които ти зависи бъдещото на детето и на семейството, служители, които ти решават изхода на молбата за помощи, данъчни служители и т.н. Дори и елементарното "благодаря" на края на разговор, в който си получил съвет, информация или помощ - може да ти е странно, но много често отсъства като част от общуването при българи... "Ааа, добре". "Ами хубаво". "Сега ми стана ясно" - ама думичката "благодаря" я няма... За "моля" и "бихте ли" изобщо не ми се споменава... Не се опитвам да обвинявам никого, но тук просто нормата на общуване е различна. На български някои смятат за нормално да поръчат кафе така: "Едно кафе" или в краен случай "Едно кафе, моля/ако обичате" и Can I have a cup of coffee, please" им се струва префърцунен начин на изразяване, а той е нормален тук...

Помня как се пошегува една моя близка, когато пиехме кафе в България, не се бяхме виждали, мисля, поне 2 години. Аз поръчах кафетата и уточнявах поръчката със сервитьорката и като приключих, тя каза "личи ти, че живееш от поне няколко години в Кралството - успя да кажеш десетина пъти благодаря, докато поръчваш кафето". Това беше шега, разбира се, едва ли бях успяла да го кажа десетина пъти, но явно повече пъти, отколкото се смята за норма в България, а на нея й прави впечатление разликата, защото тя също е живяла в Кралството, на гости на сина си, доста пъти по месец-месец и половина и е имала възможност да сравнява.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH, Ka 2, Arthur's Sword EXCALIBUR liked this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Трябва в една тема да се обсъди кой е българския манталитет наистина...

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Трябва в една тема да се обсъди кой е българския манталитет наистина...
    Трудно ще е... защото не всички българи го имат, все пак. Аз затова казах по-горе, че не съм съвсем сигурна какво Мадлена има предвид, изложих тези разлики, които на мен ми правят впечатление. Аз не бих го нарекла така, все пак и аз съм българка.

Гугъл търсачка на форума

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Помня как се пошегува една моя близка, когато пиехме кафе в България, не се бяхме виждали, мисля, поне 2 години. Аз поръчах кафетата и уточнявах поръчката със сервитьорката и като приключих, тя каза "личи ти, че живееш от поне няколко години в Кралството - успя да кажеш десетина пъти благодаря, докато поръчваш кафето". Това беше шега, разбира се, едва ли бях успяла да го кажа десетина пъти, но явно повече пъти, отколкото се смята за норма в България, а на нея й прави впечатление разликата, защото тя също е живяла в Кралството, на гости на сина си, доста пъти по месец-месец и половина и е имала възможност да сравнява.
    На мен ми прави впечатление когато съм в в България и правя това което правя всеки ден когато шофирам, пред пешеходна пътека да спра и дам предимство. Въпреки, че съм един от малкото които го прави, почти никой от пешеходците не се сеща да ти кимне или махне с цел да благодари, не , че го правя а благодарността им, но жеста го няма.... тук е различно, длъжен съм и го правя и хората го оценят, но в Родината не е така.....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    На мен ми прави впечатление когато съм в в България и правя това което правя всеки ден когато шофирам, пред пешеходна пътека да спра и дам предимство. Въпреки, че съм един от малкото които го прави, почти никой от пешеходците не се сеща да ти кимне или махне с цел да благодари, не , че го правя а благодарността им, но жеста го няма.... тук е различно, длъжен съм и го правя и хората го оценят, но в Родината не е така.....
    Не е ли едно и също задължението тук и там?

Но другото е така, като дадеш път при шофиране - на пешеходец или друг шофьор, тук махват с ръка - и пешеходци, и шофьори - вдигат ръка или дори един пръст, но ти благодарят по някакъв начин. Някои примигват с аварийните светлини, ако ги пуснеш да влязат пред теб в твоята лента, че като са пред теб, не се вижда много махването. В България това "благодарене" го няма или поне не е толкова разпространено.

Гугъл търсачка на форума

10. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Напълно съм съгласен с теб. Всичко това се определя от възпитанието и културата на даден човек. А БГ в голям % те са ниско ниво. В БГ е съвсем приемливо да си хвърлиш фаса на земята докато чакаш автобуса да го настъпиш, и докато чакаш да се качиш гърлено да се прокашляш и да се изхрачиш на земята. По-нахалния е с приоритет било за автобус или на опашка, също е съвсем нормално. Вече няма "Извинете" като бутнеш или настъпиш някой, има "Опа". А пък най-приятно е когато накой срещу теб си хване носа с два пръста, изсеква се и го удари в земята.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Напълно съм съгласен с теб. Всичко това се определя от възпитанието и културата на даден човек. А БГ в голям % те са ниско ниво. В БГ е съвсем приемливо да си хвърлиш фаса на земята докато чакаш автобуса да го настъпиш, и докато чакаш да се качиш гърлено да се прокашляш и да се изхрачиш на земята. По-нахалния е с приоритет било за автобус или на опашка, също е съвсем нормално. Вече няма "Извинете" като бутнеш или настъпиш някой, има "Опа". А пък най-приятно е когато накой срещу теб си хване носа с два пръста, изсеква се и го удари в земята.
    Не ща да коментирам изхвърлянето на телесни течности и секрети, но за опашките също е вярно - тези три-четири-пет-редови опашки, които приличат на неорганизирана тълпа и се преливат по ъглите - са непознати тук. Тук опашката е стройна, по един или най-много по двама души и рядко някой се опитва да се прережда. Дори и на спирката за автобус се редят пак по този начин...

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Не е ли едно и също задължението тук и там?

Но другото е така, като дадеш път при шофиране - на пешеходец или друг шофьор, тук махват с ръка - и пешеходци, и шофьори - вдигат ръка или дори един пръст, но ти благодарят по някакъв начин. Някои примигват с аварийните светлини, ако ги пуснеш да влязат пред теб в твоята лента, че като са пред теб, не се вижда много махването. В България това "благодарене" го няма или поне не е толкова разпространено.
    Поне по цял ден съм зад волана,и то в София, тук мога да се включа. Учим се макар и бавно. Това със жестовете за "Благодаря" е все по-разпростанено. На пешеходните пътеки има какво още да се желае, но има напредък. През 2002 г. първата ми работа като студент, разкарвах вестници нощно време.Е тогава никой не слагаше колан и на полицайте не им правеше никакво впечатление. Сега хората които не слагат колан са единици.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

През 2002 г. първата ми работа като студент, разкарвах вестници нощно време.Е тогава никой не слагаше колан и на полицайте не им правеше никакво впечатление. Сега хората които не слагат колан са единици.
    Лично мнение тука - не се дължи на повишаване на културата толкова, колкото на факта, че по-новите коли имат вградени сигнали, които ти вгорчават живота, ако не си сложил колана. Аз мразя да ми пищи, в пежото е доста силен сигнала, че не се чуваме, като говорим - като седнеш, бързаш да се "закопчееш", че вече имам навика и във всяка друга кола първото, което правя, е да търся колана, дори и когато сигналът е по-тихичък и поносим.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Лично мнение тука - не се дължи на повишаване на културата толкова, колкото на факта, че по-новите коли имат вградени сигнали, които ти вгорчават живота, ако не си сложил колана. Аз мразя да ми пищи, в пежото е доста силен сигнала, че не се чуваме, като говорим - като седнеш, бързаш да се "закопчееш", че вече имам навика и във всяка друга кола първото, което правя, е да търся колана, дори и когато сигналът е по-тихичък и поносим.
    И до култура опира. Нали знаеш как няма да ти пищи и колана да ти е закопчан. По бг стандарт... колана е постоянно закопчан, сядаш на частта която минава през корема и само прехвърляш другата част която минава от рамото до хълбока, след няколко сядания долната част отива назад и дори няма да я усещаш. Това от чист мързел и за да "прецакаш системата" на "тъпата кола" или "куките". Така може да си караш без колан и когато видиш полицаи и си оттрениран слагането на колана отнема 0.2 сек., а колко върши работа така сложен колан, това не е от значение.
    Последно редактирано от vladigbg : 13-02-2015 на 10:12

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 5 мита за живота на емигранта в Англия.

Напротив, доста често не слагат. Дори таксиметровите в UK не слагат понякога.

Колкото за това, за което говори мадлена, това е ганьовски манталитет, а не български. Има много голяма разлика.
    Има страшно много българи с много по-изискани маниери от самите британци. Особено сред жените. Но има и такива, за които Мила спомена - доста груби, с липса на каквито и да е обноски, но иначе добри хора, просто по-дръпнати и саможиви.

17. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, dimitriana liked this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

човек вижда само това на което е способен да види ...
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

19. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt, imamvapros liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

И до култура опира. Нали знаеш как няма да ти пищи и колана да ти е закопчан. По бг стандарт... колана е постоянно закопчан, сядаш на частта която минава през корема и само прехвърляш другата част която минава от рамото до хълбока, след няколко сядания долната част отива назад и дори няма да я усещаш. Това от чист мързел и за да "прецакаш системата" на "тъпата кола" или "куките". Така може да си караш без колан и когато видиш полицаи и си оттрениран слагането на колана отнема 0.2 сек., а колко върши работа така сложен колан, това не е от значение.
    Това направо не го разбрах... на каква част сядам, коя ставала на какво - ми то нали е на пружина, те опъват и коланът е стегнат. На едната кола седалката на пасажера почва да пищи, ако сложиш по-тежка чанта, например, там затварям колана, когато карам сама, ама ако трябва да седна като пасажер - ако забравя да я откопчая, преди да седна, ми е неудобно, убива ми и ставам и я откопчавам.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Това направо не го разбрах... на каква част сядам, коя ставала на какво - ми то нали е на пружина, те опъват и коланът е стегнат. На едната кола седалката на пасажера почва да пищи, ако сложиш по-тежка чанта, например, там затварям колана, когато карам сама, ама ако трябва да седна като пасажер - ако забравя да я откопчая, преди да седна, ми е неудобно, убива ми и ставам и я откопчавам.
    Стандартният колан в автомобил има 3 опорни точки. Ако приемем че колата е с десен волан, както в UK опорните точки (за шофьора) са ти над дясното рамо, под десния хълбок и под левия хълбок (където коланът се закопчава). Когато е закопчан коланът минава през коремът и диагонално от левия кълбок към дясното рамо.
    Сега си представи че коланът е закопчан и никой не седи на седалката (както си направила заради чантата). Сядаш без да го пипаш (първите няколко пъти е неудобно).Долната част ти остава под д....о, а диагоналната зад гърба. С дясната ръка хващаш частта на колана която ти е над дясното рамо, навеждаш се леко напред за да не натискаш с гръб колана и с дясната ръка го прехвърляш над главата си и той застава на място (от левия хълбок, диагонално към дясното рамо). Долната част остава под д....то, първите няколко пъти ти убива и пречи, но после отива назад, почти там където се срещат седалката и облегалката и дори няма да го усещаш.Когато прехвърляш колана не трябва да го правиш с рязко движение, защото колана блокира, но въпреки това имам колеги факири и за части от секундата е сложил колан, а на теб ти се е сторило че е махнал за здрасти.
    Този начин според мен е доста глупав, тъй като печелиш едни 2 сек. колкото изисква да си сложиш колан, а губиш предназначението на колана. Аз лично всеки божи ден колана на колата която карам го откопчавам и закопчавам над 100 пъти ( буквално).

22. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Този начин според мен е доста глупав, тъй като печелиш едни 2 сек. колкото изисква да си сложиш колан, а губиш предназначението на колана. Аз лично всеки божи ден колана на колата която карам го откопчавам и закопчавам над 100 пъти ( буквално).
    Сега те разбрах... Ами струва ми се тъпо и на мен, защото пак си вътре в колана - какво печелиш, всъщност - да ти убива на дъ-то? Не се сещам много-много, ама карай, оспамихме темата.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Сега те разбрах... Ами струва ми се тъпо и на мен, защото пак си вътре в колана - какво печелиш, всъщност - да ти убива на дъ-то? Не се сещам много-много, ама карай, оспамихме темата.
    Найстина сламим, ама някой пък може да хареса този начин за ползване на колана. Предимството е за хора които по цял ден са зад волана. Първо като го преметне се чуства по свободно, не е толкова пристегнат и второ слагането и махането става с минимум усилия и за отрицателно време.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: 5 мита за живота на емигранта в Англия.

Много ьместна забележка на mate
    Да, имах предвид ганьовски манталитет.

Толкова много неща имам предвид че чак ни ми се започва да иша.
    Може би наистина трябва да се направи една тема - какво не е прието да ппавите в УК
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: 5 мита за живота на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Много ьместна забележка на mate
    Да, имах предвид ганьовски манталитет.

Толкова много неща имам предвид че чак ни ми се започва да иша.
    Може би наистина трябва да се направи една тема - какво не е прието да ппавите в УК
    Ти виждала ли си англичанка как си събува гащите и се изпикава на улицата, ако не, аз съм виждал. Какво ти е мненнието за градският транспорт, мръсен е вътре, на ли. Какво ще кажеш за англичаните, не са ли нечистоплътни? и лъхат на джибре

batristio
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Re: 5 мита за живота,на емигранта в Англия.

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Ами аз имам други наблюдения.Всъщност нямаше да дойда в УК ако не бях получила много подкрепа,ноу хау и насоки. За които цял живот ще съм благодарна.
    Надявам се че разбираш накъде бия. Това,дето си го написал е много хубаво написано (и много правилно граматически),но това го може всеки и 300та човека,дето ще го прочетат и ще ги откажеш,ще го забравят до ден-два.
    Обаче ако помогнеш на 3ма да дойдат,те никога няма да те забравят!

Доходът се дели на всички членове на семейството.Може да работи само един,но неговата заплата се дели на съпруг,съпруга и деца до 18 години.
    Дими,къв е смисъла да водим хора тука,които да не са подготвени и общо взето да се тормозят само.Мойта идея е,да им се кажат нещата,каквито са,за да имат реална нагласа и преценка преди да е станала белята.Щото ,като се обърне колата пътища много-са казали хората.
    За писането ми,аз си знам,че допускам доста пунктуационни и други грешки,просто колегата е рядко неграмотен пич,на ниво 2 -и клас някъде и като почне да се прави на ментор тука,гледам да му го напомня.
    Тва най-вече e,за хората,които имат някакъв живот и стандарт в България,но не го оценяват
    или виждат решението на всичките си проблеми в емиграцията.Едно число ще напиша за всички,които ще тръгват насам и то е-2000(паунда)
    Толкова е абсолютния минимум за мен в момента,за един човек да дойде тук сам без подкрепа от никой и да има реални шансове за да започне да живее и работи тук.И пак няма гаранция,просто ще има достатъчно време и средства за първите три месеца ,докато си стъпи леко на краката.
    Аз самият дойдох с много по-малко 830п,квартира от България и работа,и на 20 ден се оказа,че имам само квартира и то за още десетина дни платена,другите две неща ги нямаше!!От там започва един кошмар,който е борба за оцеляване,което може да продължи много дълго и да ви попречи да прогресирате и на йота дори.Парите са единствената ви опора в чуждата страна в началото.
    Много се зарадвах,че толкова хора сте ми лайкнали темата и то като видях кои сте,леле че аз съм в детската градина в тая материя спрямо вас!Мерси,много мотивиращо е за мен това.
    Последно редактирано от batristio : 14-02-2015 на 04:12

28. БЛАГОДАРЯ dimitriana, Zara, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! ruhl liked this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Животът може да бъде труден навсякъде по света.И слава богу,защото иначе щеше да е безумно скучно нали? Общо взето щастието и нещастието са въпрос на личен избор. Да не говорим че всеки от нас има огромна сила и влияние над околните и това как я ползва си е негова работа и той ще си носи последствията.
    Все пак като сме почнали с личните истории: преди да дойда тук влязох в този форум и понеже се обърках от многото информация,реших да си задам въпросите. Познай колко отговори получих,които не съдържаха нападки и обиди към и без това крехкото ми его? Един.
    Да съдиш,предпазваш,обиняваш или осмиваш някого,когото не познаваш, говори за това, че го ползваш като огледало за това,което искаш да кажеш на самия себе си.
    Светът щеше да е далеч по-добро място ако всеки показваше човещинка и уважение към хората минали през пътя ни. Пък всеки стига такъв успех,какъвто потенциал има. Това не зависи от нас.

30. БЛАГОДАРЯ Dido_en_73, deijei, Staki thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mioki liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Добре де, според вас всички, които идват, ли емигрират за пари. Според мен дори да взимаш добри пари в България си е кофти.

32. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk, dimitriana, ruhl liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    Добре де, според вас всички, които идват, ли емигрират за пари. Според мен дори да взимаш добри пари в България си е кофти.
    и кое му е кофтито?

Нов потребител Аватара на Don Anon
    Град
    Dursley - Gloucestershire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    ....... преди да дойда тук влязох в този форум и понеже се обърках от многото информация,реших да си задам въпросите. Познай колко отговори получих,които не съдържаха нападки и обиди към и без това крехкото ми его? Един.
    Да съдиш,предпазваш,обиняваш или осмиваш някого,когото не познаваш, говори за това, че го ползваш като огледало за това,което искаш да кажеш на самия себе си...........
    Аз преди да се регистрирам съм чел доста тук ей така за разтуха и го забелязах това явление! !

.... С дясната ръка хващаш частта на колана която ти е над дясното рамо, навеждаш се леко напред за да не натискаш с гръб колана и с дясната ръка го прехвърляш над главата си и той застава на място ....
    Моята жена така прави и постоянно и се карам, ама тя кара много лудо, още със завъртането на стартера и вече е дала газ и вече хвърчи....
    Ама това според мен не значи че шофйора е невъзпитан или нещо друго, пак може да си дава път и да благодари ако е възпитан.

сега относно темата да кажа моите впечатления;

Цитирай Първоначално написано от Мила
    .........Аз поръчах кафетата и уточнявах поръчката със сервитьорката и като приключих, тя каза "личи ти, че живееш от поне няколко години в Кралството - успя да кажеш десетина пъти благодаря, докато поръчваш кафето". Това беше шега, разбира се, едва ли бях успяла да го кажа десетина пъти, но явно повече пъти, отколкото се смята за норма в България,........
    горното е толкова вярно че чак някои път те гледат като изтърван, като влезеш някъде и почнеш да поздравяваш и да плагодариш, аз за коледа като си бях в БГ в една банка влязох да обменя пари и да питам нещо, еми 5 мин се оглеждах към кой да се обърна, накрая един седнал на един стол в дъното с кръстосани крака се оказа че е охраната доближих се поздравих попитах може ли да питам за информация отговора беше "Да кажи" няма усмивка няма заповядайте..... ъука щеше да им се разчеекне устата 100 пъти в люзбезности. И много хора тук българи се държат по същия начин, като живях в Лондон едно време съм го забелязал.

Относно англичаните, аз съм срещал всякакви, бурсуците бяха предимно в Лондон, там живеех при едни бяха мизерни, напиваха се точеха бенефити в същото време си пребираха и от мен наема. В рейсовете мирише, някои шйофйори са възпитани други са келеши.
    Но сега живея извн лондон и тук например хазяйката ми знае къде е България и няма негативно мнение за нас, знае че има разни социални паразити, чете весници, обаче мен например много ме харесва и уважава. Относно като закъснееш с наема и багажа е вън пред вратата, да в лондон оня кътил беше от тоя сорт, една събота валеше не ми се излизаше да тегля пари да му плащам сега щото било датата на падеж, викам си в понеделник след работа ще му ги дам като изтегля по път, бреееееейх мааму вечерта оня като се напи от 3 бири такъв скандал ми направи, взе да обижда на факин кант, ужас аз се оправих с него ама представям си да е някоя жена новопристигнала какво ще си помисли.
    Обаче във фирмата са други хора , културни, образовани, винаги готови да помогнат и все питат как съм как е фемилито....
    Та моето мнение е че какъв чишит са англичаните зависи от средата която си избира човек, по образованите и интелигентните не ни мразят че сме българи или чужденци защото не сме никаква заплаха за работата му или друго си, докато по простите дето чакат на бенефити ни мразят защото виждат в нас заплаха че ще им намалеят тяхните помощи заради нас, щото четат весници по цял ден и са прости. Нали помните ония заглавия с Българите и Румънците и черен печат отгоре на снимките...
    На мен колегата (англичанин) ми е казвал то и тука ги има същите цял живот на помощи и ги мързи да работят например сестра ми е една от тях , нямала един ден трудов стаж а е на 35 години.....
    А новопристигнал ако няма помощ от познат и осигурена работа и не е много добре с английския наистина към 2000 паунда джобни са "a must !" та да е осигурен за 4-5 месеца напред.

Англичаните им прави впечатление думи като благодаря, моля, извинете, как си? I'm fine thanks, You? - Not too bad, Not too bad! ........ на някой с "ганйовски" манталитет, или несвикнал с това му се вижда странно но всъщност си е много приятно, и предразполага за 2,3,4 до 5-6 минути приятен лаф моабет като начало на работния ден!

Здраве вам!
    Бай, бай,..... бааааааааааааааааааааааааааааааааааййййй!

.ISR(MorningWakeUpSongs_vector){
    . if( mind_open( &Mind ) <= 0 ){
    . error();
    . }else{
    . BGhelp_Event(1);
    . }
    .}

35. ХАРЕСВАМ! dimitriana, Мила, ruhl liked this post
Страница 2 от 10 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 300
    Последно мнение: 11-10-2018, 09:19
  2. Въпроси относно живота на един студент в Англия.
    От HEPBAKA във форум Образование в UK
    Отговори: 20
    Последно мнение: 02-02-2017, 18:21
  3. Различия в живота между Англия и Германия?
    От minkomilev във форум Общ форум
    Отговори: 44
    Последно мнение: 18-04-2015, 00:18
  4. За положителните страни на живота в Англия
    От violinivo във форум Общ форум
    Отговори: 99
    Последно мнение: 19-03-2012, 20:19
  5. --- Из дневника на емигранта ---
    От Spånga във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-08-2010, 21:52

Отметки