Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33

Тема: Паркетчия

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Паркетчия

Здравейте, аз съм паркетчия от няколко години и се занимавам с монтаж, циклене, фугиране, лакиране на паркет! Интересно ми е дали ако пристигна в Англия ще има "хляб" за тези услуги - циклене и лакиране - имам машини за всичко свързано с паркета и дюшемето?
    Може ли да ми кажете дали имате наблюдения дали има смисъл да изнасям "бизнеса" си на там?

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пракетчия

Цитирай Първоначално написано от infesta Виж мнението
    Здравейте, аз съм паркетчия от няколко години и се занимавам с монтаж, циклене, фугиране, лакиране на паркет! Интересно ми е дали ако пристигна в Англия ще има "хляб" за тези услуги - циклене и лакиране - имам машини за всичко свързано с паркета и дюшемето?
    Може ли да ми кажете дали имате наблюдения дали има смисъл да изнасям "бизнеса" си на там?
    оправи си заглавието първо,после изнасяй бизнеса
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    оправи си заглавието първо,после изнасяй бизнеса
    Усетих се че от бързане го оплесках, но.... беше късно, сега не знам как да го редактирам

Post Thanks / Like

кажи на Мила да ти го оправи
    тя е началника тука

Нов потребител
    Post Thanks / Like

кажи на Мила да ти го оправи
    тя е началника тука
    ОК, мерси !
    А нещо по-въпроса ми, търсят ли се такива услуги на острова ?

Post Thanks / Like

мисля че да
    но по добре да се изкажат знаещите

7. БЛАГОДАРЯ infesta thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

мисля че да
    но по добре да се изкажат знаещите
    Може ли да ме насочиш към някой местен сайт за обяви , където мога да проверя какво е търсенето и предлагането за моята област ?

Post Thanks / Like

прайс лист на конкуренцията
    http://www.stepflooring.co.uk/pricing

10. БЛАГОДАРЯ infesta, dimitriana thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

прайс лист на конкуренцията
    http://www.stepflooring.co.uk/pricing
    Полезно четиво, мерси много!
    Колко е приемливата надница за да може човек да живее що годе нормално в Англия ?

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Ами моите наблюдения са,че не е много търсено тук. Странно ми е малко,защото дървените конструкции са много разпространени,но за облицовка не ползват дърво. Според мен им се струва пипкава работа и за това не е популярно.
    Все пак разтърси се из сайтове,въпросът е да почнеш нещо,пък после ще разучиш и ще си намериш нишата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Ами моите наблюдения са,че не е много търсено тук. Странно ми е малко,защото дървените конструкции са много разпространени,но за облицовка не ползват дърво. Според мен им се струва пипкава работа и за това не е популярно.
    Все пак разтърси се из сайтове,въпросът е да почнеш нещо,пък после ще разучиш и ще си намериш нишата.
    То всъщност не става дума за конструкции и облицовка, а за паркет и дюшеме - а както всички знаят по-добро от естествения паркет няма, колкото и да е стар , след като се изцикли и лакира става НОВ

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Паркетчия

Има такива паркети и фирми които се грижат за тях. Въпроса ми е как ти с твоя бизнес ще успееш да изместиш вече наложилите се бизнеси, трябва здрава стратегия, реклама, връзки за да има работа за теб някой друг ще трябва да загуби клиенти и ти ще трябва да ги вземеш.
    Имаш ли средства да инвестираш във популяризиране на бизнеса, знаеш ли английски добре. Готов ли си да работиш дълго време на загуба, да нямаш клиенти, да създаваш имидж?!

15. ХАРЕСВАМ! rumi_066, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Има такива паркети и фирми които се грижат за тях. Въпроса ми е как ти с твоя бизнес ще успееш да изместиш вече наложилите се бизнеси, трябва здрава стратегия, реклама, връзки за да има работа за теб някой друг ще трябва да загуби клиенти и ти ще трябва да ги вземеш.
    Имаш ли средства да инвестираш във популяризиране на бизнеса, знаеш ли английски добре. Готов ли си да работиш дълго време на загуба, да нямаш клиенти, да създаваш имидж?!
    За всеки влак си има пътници, не знам как е в Англия но тук доста често става дума за ЦЕНА, т.е. мисля да наблегна на по-ниски цени, и високо качество - за високото качество не са нужни инвестиции а да се постараеш малко повече !Предполагам че когато е през фирма цените са завишени тъй като се плащат заплати, а аз сам ще си изработвам своята! Смятам да търся адреси по обяви, също да рекламирам сайта си през AdWords, също като в България!

Град
    Post Thanks / Like

За всеки влак си има пътници, не знам как е в Англия но тук доста често става дума за ЦЕНА, т.е. мисля да наблегна на по-ниски цени, и високо качество - за високото качество не са нужни инвестиции а да се постараеш малко повече !Предполагам че когато е през фирма цените са завишени тъй като се плащат заплати, а аз сам ще си изработвам своята! Смятам да търся адреси по обяви, също да рекламирам сайта си през AdWords, също като в България!
    Може би вариант е да се договорите с фирми за почистване има доста такива български, те да ви намират клиенти.
    В началото ще имате проблема, че няма да имате референси, в смисъл за да ви се довери някой трябва да види ваша работа.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

19. ХАРЕСВАМ! infesta, dimitriana liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Може би вариант е да се договорите с фирми за почистване има доста такива български, те да ви намират клиенти.
    В началото ще имате проблема, че няма да имате референси, в смисъл за да ви се довери някой трябва да види ваша работа.
    Почистване ли, по-скоро строителни фирми ми трябват - това е в сферата на ремонта !
    А то че всеки намерил клиент ще ги получи заслуженото е повече от ясно !
    В България когато някой прави ремонт вика познат майстор, но за цикленето майсторите сме малко, поради нуждата от специфични машини и най-често ни търсят по интернет, там няма ли да е нещо подобно ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Паркетчия

Почистване ли, по-скоро строителни фирми ми трябват - това е в сферата на ремонта !
    А то че всеки намерил клиент ще ги получи заслуженото е повече от ясно !
    В България когато някой прави ремонт вика познат майстор, но за цикленето майсторите сме малко, поради нуждата от специфични машини и най-често ни търсят по интернет, там няма ли да е нещо подобно ?
    Много сравняваш българският начин на правене на бизнес с английският за който нищо не знаеш. Питаш, получаваш отговори, ама не слушаш и си знаеш твоето. Конкуренцията ще те смаже още преди да си и се противопоставил. Напомняш ми на мой много добър приятел който дойде тук преди около четири месеца. Знаеше си своето за бизнес с който се занимава успешно в България повече от 20г. В момента е общ работник на строеж и иска да си избие парите които неуспешно инвестира в бизнеса си тук, който пропадна за по малко от два месеца!!!

Post Thanks / Like

както в българия,така и в англия и по целия свят вълшебната дума е ЦЕНА
    като се има напредвид ,че в лондон е пълно с паките ,индота и всякаква друга сган и както всички знаем как те не обичат да плащат скъпо без клиентела няма да останеш

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Паркетчия

Само въпроси задавам, за размисъл...
    Какъв процент от жилищата в Англия (района, който смяташ да обслужваш) са всъщност с паркет? Не случайно задавам тоя въпрос, по мои впечатления далеч не са много, но аз съм в Шотландия, все пак... повечето жилища са с мокет или ламинат, по-малка част са с дървено подово покритие.

И второ - помисли как ще наблегнеш на ниските цени... нали ще купуваш от едни и същи магазини хляба и сиренето, от което купуват и другите, ще наливаш един и същи бензин... За да си направиш сметката добре, прегледай дали наистина повечето ремонти са поети от "Фирми", както ти им казваш, или са точно от такива хора като тебе, които сами си изработват хляба. Аз нямам впечатления точно от твоята сфера, но ми е направило впечатление, че тук работят много повече майстори-еднолични търговци, както им казват в България - градинари, миячи на прозорци, чистачи на килими/мокети, разносвачи на какво ли не, фризьорки, козметички, ако щеш - всички обикалят по домовете и работят сами за себе си.

Мисля, че идеята да влезеш във връзка с други фирми, които влизат в домовете на хората, е добра.

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

24. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! dimitriana, zmei4o_pk liked this post
    Post Thanks / Like

Поздравления,че държиш на качеството и естествените материали. Хубаво е че имаш самочувствие и ако питаш мен,недей да отбиваш от цената. Не съм съгласна,че качеството зависи само от твоята работа,зависи много и от качеството на материалите,които използваш. Тоест от вида дървесина,както и къде е изработена (най-доброто в момента идва от Германия). Работи само с качествени материали,иначе ще изгубиш повече клиенти,отколкото ще спечелиш ако отбиваш от цената.

Освен това те съветвам да понаучиш и нещо допълнително. Например ако искаш да работиш интериори,иди хвани как се прави и сухо строителство,което тук е доста популярно. Така ще си обогатиш гамата на това,което предлагаш и няма да останеш гладен.
    Ако,обаче дървеният материал те влече,тук го използват и за фасадни облицовки,но това не е много популярно в БГ и няма как да го научиш там,а трябва да дойдеш и да го усвоиш на място.

Все пак помисли добре. За да те ориентирам в моя опит,ще ти дам 2 примера. Единият е на един майстор,който може да прави всичко - плочки,шпакловки,гипсокартон,ламинат,електричество ... А каквото не може,просто те убеждава да не го правиш.Той добре изкарва,но сам се сещаш,че има страшно много инструменти и му трябва един огромен бус,защото не знае днес плочки ли ще лепи или ще разбива бетонна плоча.

Вторият пример е за един много сръчен дърводелец,който ми направи кухнята. Той може също да прави паркети,ламинати,врати,прозорци, работи с ПДЧ,МДФ и какво ли още не.За капак прави такива дърворезби,че аз си накупих сумати за приятели и познати. Той едва изхранва семейството си.Да не говорим,че за циклене ти трябва голяма машина. Нея не можеш да си я вземеш от БГ,а трябва да си е купиш тук.За нея ти трябва и кола,а това са си разноски (прочети повече из форума).

Накрая,понеже влиза нова директива/закон в Европа за повишаване на енергоефективността на сградите до 2020,а в УК са доста амбициозни и искат да го направят до 2016,та в момента не се правят ремонти на подови настилки и обзавеждане,защото хората се опитват да си сменят дограмите,слагат топлоизолация,слънчеви панели и т.н.,за да получат сертификати за къщите си.

Понеже стана малко като словоблудство,накратко: работи перфектно и взимай добри пари,защото хората,които познават качеството са готови да му платят цената.Но бъди по-гъвкав - паркетчия просто не е достатъчно. Нито в България,нито в Англия.
    Последно редактирано от dimitriana : 10-02-2015 на 20:43

Град
    Post Thanks / Like

Под за циклене няма много и тук.. ламинатите са на мода...няма много пазар за циклене според мен, много от англичаните си обичат старо изхабено.

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Според мен фугирането, цикленето и лакирането на паркет е остаряла работа.Ако има все още клиенти които биха избрали тази опция, със сигурност обаче ще са много малко. Тази работа е мръсна, шумна, отнема много време и по принцип е ефикасна само при по-старите видове естествени паркети. В днешно време пазара е залят със всякакви видове заключващи се естествени паркети които са обработени и полирани предварително. Това предлага чиста и бърза инсталация като цените са доста поносими. Да не споменавам също така богатия избор от дървесина, цветове, завършени видове и т.н, има опции дори за най- ексцентричните клиенти.

Аз примерно съм си сложил в нас strand woven bamboo flooring, това чудо няма изхабяване в следващите 20 години, а инсталирането отне само ден.

28. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Според мен фугирането, цикленето и лакирането на паркет е остаряла работа.Ако има все още клиенти които биха избрали тази опция, със сигурност обаче ще са много малко. Тази работа е мръсна, шумна, отнема много време и по принцип е ефикасна само при по-старите видове естествени паркети. В днешно време пазара е залят със всякакви видове заключващи се естествени паркети които са обработени и полирани предварително. Това предлага чиста и бърза инсталация като цените са доста поносими. Да не споменавам също така богатия избор от дървесина, цветове, завършени видове и т.н, има опции дори за най- ексцентричните клиенти.

Аз примерно съм си сложил в нас strand woven bamboo flooring, това чудо няма изхабяване в следващите 20 години, а инсталирането отне само ден.
    На 100% съм съгласен с теб, кумът ми е билдер има компания за 10-те и отгоре години опит из Лондон, не му се е налагало нито веднъж да пари това за паркета. Не искам да те отчайвам, но трябва да си реалист.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    мхм
    идеи?
    Така кажи,да знам дневния или нощния ти трябва.

Иначе идеи-от автора на темата.
    За мен едно дюшеме от бяла Мура винаги е било добра идея.После го лакираш в цвят тик (дървото потъмнява и става леко червеникаво) и ако не си еко-веге-био като мене му слагаш една кожа от прясно одрана лъвица пред камината.

31. ХАРЕСВАМ! Staki, rumi_066, deijei liked this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Така кажи,да знам дневния или нощния ти трябва.

Иначе идеи-от автора на темата.
    За мен едно дюшеме от бяла Мура винаги е било добра идея.После го лакираш в цвят тик (дървото потъмнява и става леко червеникаво) и ако не си еко-веге-био като мене му слагаш една кожа от прясно одрана лъвица пред камината.
    А не може ли на пода, кожа от стръвница, а върху меката стъвница, палава humankind лъвица.

33. ХАРЕСВАМ! dimitriana, dobri39 liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Дъбов или бамбуков паркет?
    От lordm във форум Всичко за дома
    Отговори: 28
    Последно мнение: 05-04-2010, 21:50
  2. лак за паркет
    От madlena във форум Всичко за дома
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-02-2007, 13:46

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми