Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Квартира близо до центъра на Glasgow

Все още се колебая, но мисля, че ще живея и уча в Glasgow. Колебая се между University of Glasgow и University of Strathclyde. И двата университета са в Glasgow, така че мисля да си намеря квартира някъде по-близо до центъра. Имате ли идея как мога да го направя от тук, а също така искам и съквартирант, някой, който ще учи в един от тези университети или вече учи там.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Квартира близо до центъра на Glasgow

Ето как да търсиш:

1. Сайтовете за имоти - търси по град като избираш опция 'без агенция'. Често студентите сами си пускат обяви, когато им се освободи стая, редовно трябва да се следи.

2. Във фейса всеки университет си има общество. Отделно, към много унита има и групи само на българската общност. Там се споделя баш информация за купони, съквартиранти, работа понякога. Следи групите, а също можеш да ги запиташ за всичко, което те интересува, в конкретики.

Квартира по-близо до центъра в Глазгоу обаче не те интересува - освен, ако нямаш много пари за хабене, де По-скоро се ориентирай към районите около и встрани от университетите, които да са на ок. 20 мин. пеша от нужната ти сграда.

3. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Написах го така, защото знам, че Стратклайд е на центъра, а аз още не съм решила кой от двата университета ще е (и не съм получила оферта от този

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тоя септември го играх това хоро, та прясна информация.
    Тая година огромен наплив от чужденстранни студенти.Предимно от Азия.
    Съответно намирането на квартира е мишън импосибъл, камо ли от България.Ако успееш да се свържеш с някой бг студент, който ще освобождава стая - по-може, ама от агенции и хазяи да наемаш директно от България - трудно.
    Съответно квартира търсиш на място, обаче ако наплива е същия и идния Септември....аз примерно намерих след 3 седмици обикаляне.
    Останалите студенти около мен ( щото беше пълно с такива) намериха горе-долу за същия период.
    Трябва обаче да си наясно в кой квартал да търсиш квартира, как вървят цените(доста хазаи спекулират и искат колосални суми за абсолютни кочини) и прочее.Никак не е невъзможно, ако си приключенски настроена.
    За да избегнеш всичко това - взимай стая в частни студентски общежития.Като цена излиза горе-долу същото.
    Victoria Hall е буквално на 5 минути от Стратклайд, на на около 30-40 от ГУ.
    Обаче за общежития запазвай от рано.
    Юли месец миналата година всичко беше заето във Victoria Hall, а останалите часни общежития са по-скъпи или на по-кофти локация.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

http://www.glasgowpad.org/ - най-добрият сайт, директно се свръзваш с хазяите, без посредници и агенции.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей,чак сега видях темата,ако не си си намерила квартира още,предлагам.Аз уча в Strathclyde.Ако се интересуваш още,можеш да ми пишеш

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Glasgow или Aberdeen?
    От memorabilia във форум Образование в UK
    Отговори: 7
    Последно мнение: 13-09-2011, 00:42
  2. Търся квартира в Glasgow
    От nati8707 във форум Студенти
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-08-2011, 12:47
  3. Престрелка в центъра на Лондон
    От Zara във форум Новини от и за UK
    Отговори: 0