Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител Аватара на sunshine*
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Здравейте,
    Бременна съм в 3-4 седмица.
    Имам купени билети за Бг и искам да разбера през кои седмици от бременността си мога да отсъствам от UK?!
    Всмисъл през кои седмици съм задължена да се явя на преглед и консултация в UK
    Аз живея и работя тук и ще раждам тук,в Лондон!
    Между кои седмици трябва да подам документи за Майчинство,знам че е след 26 седмица....
    Питах Джипито си ,но тя не ми отговори нищо същественно.
    Моля ви за информация.
    Благодаря ви!

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Първо, честито с пожелания за лека бременност

http://www.nhs.uk/conditions/pregnan...-schedule.aspx

В линка са посочени седмиците от бременноста и консултация.

Your antenatal appointments:

First contact with midwife or doctor
    Eight to 12 weeks: booking appointment
    Eight to 14 weeks: dating scan
    16 weeks
    18-20 weeks: anomaly scan
    25 weeks
    28 weeks
    31 weeks
    34 weeks
    36 weeks
    38 weeks
    40 weeks
    41 weeks
    Най- важни са двата скана 12та и 20 та седмица да не се пропуснат.
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Благодаря ти много!
    Приятен ден

Нов потребител Аватара на MissDi
    Post Thanks / Like

Аз имам подобен въпрос- точно във 12 седм.ли е първият скан?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Между 12 и най късно 14, когато те букнат.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Не че ти пречи да си направиш утрaзвук и в Бългрия или където е да е по света.
    Тия "задължителни" консултации са си за ваше успокоение.Реално нито са задължителни,нито дават някаква гаранция за нещо.От вас си зависи да имате здрави бебета,а доколкото съм чувала и няма много места в болниците.
    Така че ако бях на ваше място щях да се храня здравословно,да си пия фолиевата киселина,да спя добре и да прочета ей тази книжка .

Post Thanks / Like

Благодаря много за инфото!

Post Thanks / Like

Здравейте,
    бихте ли ми казали
    Ако родя в България,може ли след това като се върна да ползвам част от майчинството си в UK
    Или щом не съм родила в UK губя майчинството?
    Благодаря ви

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Майчинството ако се квалифицираш за токова не зависи от това къде ще родиш а къде ще живееш по време на отпуска по майчинство. Тоест уточни си въпроса
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Здравейте,madlena!
    Въпросът ми е:Аз живея и работя в UK 5 години
    мисълта ми е ако замина за България примерно 2 месеца преди да родя и се върна в UK 1-2 месеца след раждането Дали ще мога да ползвам тук Част от полагащото ми се Майчинство?!
    Благодаря ви

Post Thanks / Like

Аз доколкото знам ако си се осигурявала тук,тук ще ти плащат майчинството,ако си се осигурявала в България-там.
    Ако родиш в България,си вземи еднократните 600 лв за първо дете,200 за второ или трето.

Post Thanks / Like

Аз се осигурявам тук.Живея в UK от 5 год
    Мисълтами е ако Родя в Бг и се върна в UK след 1-2 месеца?
    И живея в UK
    Последно редактирано от MissDi : 03-02-2015 на 13:40

Post Thanks / Like

Това което проверих е: тук ще получиш 500 паунда за раждане. А и ще си спестиш мизерията в БГ болниците.

Майчинство започват да ти изплащат 11 седмици преди термин,но трябва да подадеш документи 26 седмици преди него.
    Maternity Allowance

Трябва да попълниш:
    Maternity Allowance claim form

Трябва да представиш:
    - proof of your income, eg, original payslips, Certificate of Small Earnings Exemption (if applicable)
    - proof of the baby’s due date, eg a letter from the doctor or midwife, or your MATB1 certificate
    - your SMP1 form - only if you were refused Statutory Maternity Pay by your employer

Може да искат и доходите на бащата.
    Последно редактирано от dimitriana : 05-02-2015 на 12:07 Причина: wrong link

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Бременност-през кои седмици от бременността мога отсъствам от UK

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    Майчинство започват да ти изплащат 11 седмици преди термин,но трябва да подадеш документи 26 седмици преди него.
    Maternity Allowance
    Не е задължително да има право на Maternity Allowance, за съжаление.

https://www.gov.uk/maternity-allowance/eligibility
    3. Eligibility
    Maternity allowance for 39 weeks
    You might get Maternity Allowance for 39 weeks if:

you’re employed, but you can’t get Statutory Maternity Pay
    you’re self-employed and paying Class 2 National Insurance contributions
    you’re self-employed and have a Certificate of Small Earnings Exception
    you’ve recently stopped working
    You must also have been:

employed or self-employed for at least 26 weeks in the 66 weeks before the week your baby is due
    earning at least £30 a week over any 13-week period
    You may still qualify if you’ve recently stopped working. It doesn’t matter if you had different jobs or periods of unemployment.

Use the maternity entitlement calculator to check your eligibility.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

15. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравейте! Ето, че жена ми е бременна отново и чакаме второто бебче догодина юни. Тя работи от две години и половина като наета, но около октомври догодина обмисляме местене в друг град. Търсих ИЗ Гугъл, но никъде не намерих еднозначно обяснение, какво трябва да направим, за да не си изгуби тя майчинските...?

Sent from my I phone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Здравейте! Ето, че жена ми е бременна отново и чакаме второто бебче догодина юни. Тя работи от две години и половина като наета, но около октомври догодина обмисляме местене в друг град. Търсих ИЗ Гугъл, но никъде не намерих еднозначно обяснение, какво трябва да направим, за да не си изгуби тя майчинските...?

Sent from my I phone
    Честито!

Условия за получаване на майчинство от работодател.

Ако не може да вземе майчинство от работодателя - условия за получаване на maternity allowance.

И другият сайт, в който си струва да се търси информация, е gov.uk - тук.

На български

http://infozauk.com/statutory-matern...D%D0%B8%D0%B5/

и тук:

http://infozauk.com/%D0%B8%D0%B7%D0%...2%D0%B2%D0%BE/

Леко бременеене и раждане на жена ти!
    Последно редактирано от Мила : 16-10-2015 на 10:30
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила. Тази ихформация я знаем от 1то раждане. Никъде не пише какво ще стане, ако не се върне на работа в края на периода.... Само тоъи текст, който не дава яснота колко???
    Just be aware that if you decide not to return to work after 52 weeks, you might have to pay back any extra

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодаря Мила. Тази ихформация я знаем от 1то раждане. Никъде не пише какво ще стане, ако не се върне на работа в края на периода.... Само тоъи текст, който не дава яснота колко???
    Just be aware that if you decide not to return to work after 52 weeks, you might have to pay back any extra
    Този цитат трябва да се чете заедно с предишните думи:
    This is the minimum amount your employer has to pay you. You might get more, depending on what’s written into your contract.

Some employers offer maternity benefits that are more generous than Statutory Maternity Pay. Just be aware that if you decide not to return to work after 52 weeks, you might have to pay back any extra.
    Което значи, че някои работодатели плащат повече, отколкото е задължителния минимум майчинство и ако тя не се върне на работа след края на майчинството, в зависимост от договора й, може да се наложи да изплати допълнителното, което работодателят е добавил - ако, да кажем, то е свързано с някакви условия - да си довърши годината при тях и т.н. Да си прочете договора, с две думи.

За продължителността на отпуска чети тук: http://infozauk.com/%D0%BE%D0%B1%D0%...-%D0%BC%D0%B0/

Ами какво да стане, ако не се върне на работа - ами това най-вероятно ще се счита за напускане, ако в договора не пише други и ако тя не се уговори с работодателя друго. Да си провери договора дали няма някакви защитни клаузи при напускане, но когато излиза в майчинство, тя така или иначе ще му казва на работодателя кога се очаква да се върне - или ако не се очаква да се върне.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да разбирам, че при самото излизане в майчинство, ако ги уведоми, че след майчинството няма да ср върне на работа... Тя така или инъче парите, които работодателя трябва да й плати за 9те месеца майчински, тя си ги е заработила до момента в който излиза в майчински?

Sent from my I phone

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Да разбирам, че при самото излизане в майчинство, ако ги уведоми, че след майчинството няма да ср върне на работа... Тя така или инъче парите, които работодателя трябва да й плати за 9те месеца майчински, тя си ги е заработила до момента в който излиза в майчински?

Sent from my I phone
    Плаща ги работодателя, но дефакто е от държавата...Statutory Maternity Pay.
    Работодателя си приспада сумата от тази дължима за НИН.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ясно. Бяхме прочели някъде, че ако не се върне на същата работа след майчинството трябва да връща всички пари обратно на работодателя...

Sent from my I phone

Старо куче
    Post Thanks / Like

Чр-ката я посъветвала 8 седмици преди да свърши платеното майчинство да ги информира, че не е решила още и иска и неплстените до 52 седмици общо. И по време на неплаъените майчински да им каже че е решила да напусне. Инъче ще й ги спрат ако каже от рано

Sent from my I phone

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Парадокс ! Работа през агенция с временен НИН и друг НИН - мога ли да си изтегля данъците?
    От hristokostadinov във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 22
    Последно мнение: 04-07-2013, 21:53
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 17-09-2012, 21:35
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 06-04-2011, 19:21
  4. Не мога да гледам Бългаска телевизия през интернет
    От tancheto във форум Интернет и компютри
    Отговори: 3
    Последно мнение: 22-12-2007, 21:05
  5. Петна по лицето от бременността
    От malkia mao във форум Бъдещи майки