Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Магистратура- Софтуерно инженерство + работа

Здравейте,
    тази година ще завърша бакалавър- Софтуерно инженерство в ТУ-Варна. Очаквам дипломата ми да е м/у 4 и 5.
    От известно време ми се върти в главата идеята за магистратура в Англия. Аз по принцип съм от хората дето не се колебаят много преди да вземат решение и като реша, че искам нещо гледам да го реализирам.
    А сега съм решил, че ще записвам магистратура в Англия.
    Пиша тук за да получа съвет от някой добър човек, защото няма с кой да се консултирам, а и във форума не успях да намеря достатъчно материали за магистратурите изобщо...

От сега казвам не съм избрал нито област или град, нито конкретен университет, защото нямам никакво виждане за нещата (не искам да звучи все едно съм неориентиран, просто ми трябва някаква база за сравнение за да избера). Знам, че ако искам да успея тая година трябва да се дръпна и да действам, но не се притеснявам аз съм оправен...

Та общо взето въпросите са: с тази дипломна м/у 4 и 5- какви са ми шансовете да успея да запиша и ако има някой, който е записвал софтуерно инженерство или нещо свързано с компютри и програмиране- кой университет би ми препоръчал и какъв съвет би ми дал.
    Освен това ми се ще ако може да комбинирам с работа по специалността. Към момента имам 2 години стаж в българска софтуерна фирма, ако има някакво значение. Надявам се и на коментари относно градовете на съответния университет, ако ми предложите такъв.

Доста амбициозен човек съм, така че не ми се иска да гледате на темата скептично.

Поздрави

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Магистратура- Софтуерно инженерство + работа

Когато аз избирах магистратура се ориентирах по рейтинга на университетите.Кандидатствах в няколко и се ориентирах към онзи,който отговаря на възможностите ми като цена и има най-висок рейтинг.
    Ще са ти необходими една-две препоръки от преподаватели,ако имаш и от работодател е още по-добре,както и превод на дипломата. Нашата дипломата много не им говори,според мен,защото те имат различна оценителна система,но е важно да представиш дипломата,за да се знае че си завъшрил бакалавър.
    За работа,зависи от натовареността,която програмата,която си избереш предлага. Както и от нивото ти на английски. Като цяло аз имам само 2 дни лекции,но това никак не означава,че програмата ми е лека и през останалите 5 дни не пиша и чета денонощно.

Забравих да напиша,че и IELTS над 6.5 ти е необходим.
    Последно редактирано от dimitriana : 17-01-2015 на 08:22

3. БЛАГОДАРЯ mart1n thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mart1n liked this post
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Как смяташ да си финансираш магистратурата?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Как смяташ да си финансираш магистратурата?
    Ми в момента имам заделени средства, освен това миналата година направих и една бригада в САЩ и мисля, че имам достатъчно спестявания, които да вложа в магистратурата. В последствие се надявам да си намеря и работа.

@dimitriana Мерси за информацията за IELTS-а. Това за всички колежи ли се отнася?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ама няма значение дали е изискване за всички университети или не
    ти самият ще имаш изключително много проблеми да я завършиш тази магистратура ако английският ти не е на достатъчно високо ниво
    в края на магистратурата ще имаш да пишеш дипломна работа на английски и ще трябва да си в състояние да им дадеш нещо написано на адекватно ниво, и това означава на първо място езиково!

и трябва да ти е много ясно, че английските унита не са като тези в бг да може да се преписва и т.н. (все пак и аз съм учила във Варна и съм подочувала кви ги вършите из техническия...) - тук за плагиатство директно ти се анулира работата и няма на кого да плащате да ви решава задачите

така че специално за нивото на владеене на английски изобщо не си вкарвай автогола да търсиш университет с по-ниски изисквания само и само да минеш номера, да наръсиш камара пари за тази магистратура и няма да можеш да я завършиш щото ще трябва сам всичко да правиш пък на тебе английския ти ...
    българизмите и номерата в техническия във Варна просто ги забрави и сядай да учиш английски
    освен това не забравяй че докато се адаптираш в унито (начина по който се обучават в ЮК е мноооого различен от методите в бг) и намериш работа ще мине някой-друг месец, т.е. прави си сметката с парите не само за таксата ами и за едно 4-5 месеца живот там без да имаш приходи.

успех ти пожелавам!
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

За университетите, за които аз кандидатствах нямаше под 6.5 IELTS или 180 Toefl, но втория не ти го препоръчвам.
    За средствата, явно си подготвен. На мен без общежитие и таксата за университета ми отидоха към 800 за три месеца.
    За самото обучение не го намирам за толкова сложно, но английслия действително забавя четенето и писането. Което не е проблем, защото британците също не са много бързи.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

@RNOH Добре ми се скара , ама не ни слагай вс. от ТУ под общ знаменател. А иначе ми е ясно, че не е шега работа с английския и даже първата работа ще ми е да сe подготвя и явя на IELTS. Колкото до нивото ми- с граматиката съм добре, но речника ми е малко беден и ще работя над него.
    Последно редактирано от mart1n : 17-01-2015 на 17:39

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mart1n Виж мнението
    @RNOH Добре ми се скара , ама не ни слагай вс. от ТУ под общ знаменател. А иначе ми е ясно, че не е шега работа с английския и даже първата работа ще ми е да сe подготвя и явя на IELTS. Колкото до нивото ми- с граматиката съм добре, но речника ми е малко беден и ще работя над него.
    нямах за цел да ти се карам, ама ти ще се гърчиш и само ще си хвърлиш парите на вятъра ако поне с езика не си на подходящо ниво
    ИЕЛТС като изпит е кофти не заради изискваното ниво на владеене на езика, ами заради това че имаш адски малко време за всеки компонент. според мен изобщо не е адекватен като структура за оценка на реалното ниво на което владееш езика, просто щото за много от компонентите се иска просто повечко упражнения от същия тип за да се справиш
    има адски много инфо за ИЕЛТС в една от темите в подфорума за образование в ЮК, пускай си ББС радио онлайн и случай непрекъснато, колкото повече можеш или си сваляй аудио-книги на английски, които са за слушане и дори да не слушаш концентрирано, си ги пускай колкото можеш по-често и не сваляй слушалките от ушите

иначе, вземи си поръчай един хубав учебник на английски в твоята област, не знам амазон доставят ли в бг
    ако да - поръчай от там (не е задължително да е най-новият че са скъпички, просто нещо достатъчно за научаване на терминологията) и така ще научиш терминологията която ти е нужна и кои думи как се ползват в контекста на твоята специалност.

колкото повече четеш в твоята област, толкоз по-малко време ще ти отнема после за подготовка
    аз в студентските години се гърчих да чета за изпита по биохимия от един учебник на английски и ми отнемаше сигурно 5 х повече време отколкото на бг.

иначе относно начина на обучение и изпитване в ЮК на мен лично ми беше много трудно да се нагодя на техните писаници на есета, много ме нервеха...
    Последно редактирано от RNOH : 17-01-2015 на 18:23
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Помощ за кандидатстване - компютърно инженерство
    От kzhelyazkov във форум Университети в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 11-01-2013, 07:11
  2. Магистратура в UK
    От BoByS във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 09-09-2010, 08:59
  3. Магистратура в UK
    От Bisco във форум Образование в UK
    Отговори: 81