Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 27
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пътуване London City Airport - Bristol - съвети?

Преди 2 седмици взех да търся билет за БГ за февруари. Понеже нискотарифните съм ги отсвирил отдавна, обикновено ползвам BA. Тогава намерих изгоден билет и на другия ден исках да пусна отпуска и тогава да взема билета. Да, ама не, гадовете имат добър софтуер, който вероятно следи броя на кликванията за определени дати и автоматично вдига цените според търсенето. Това са мои предположения, но твърде логични, защото бях търсил няколко пъти за тези дати, синът ми също...и на другият ден билета вече беше с 60пнд нагоре. Изчаках за след НГ и вече е с 90пнд нагоре, та се отказах.
    Винаги губя 1 ден в пътуване независимо дали с директен или с недиректен полет, за това набързо взех с Луфтханза с прекачване на Франкфурт...обаче си вкарах страхотен автогол от недоглеждане. Не съм забелязал, че обратният полет не каца на Хиитроу, а на London City Airport...
    И така, това е страхотно неудобство, защото до Хиитроу винаги ползвам National Express (от Бристол), а той няма сървиз до другото летище. Вероятно ще трябва да търся транспорт до Виктория, след това до Бристол.
    Та, хайде лондончаните да дадат съвет за най безболезнено прибиране до Бристол. Самолетът ми каца в 16:40 вторник.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пътуване London City Airport - Bristol - съвети?

Намерих по-читаво решение: Канселирах този билет и до 7 дена ще ми върнат парите в картата, така ми казаха по телефона. Питах дали мога да променя само последния полет да каца на Хиитров, но казаха ако искам да променя нещо в съществуващия, трябва да платя 50пнд, което го обезсмисля.
    Веднага купих друг билет- всичко същото, само последния полет вече каца на правилното летище. Цената излезе същата...

3. ХАРЕСВАМ! imamvapros, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Веднага купих друг билет- всичко същото, само последния полет вече каца на правилното летище. Цената излезе същата...
    нИ съ прай тъй - ето правилния вариант

Въоръжен мъж влиза в пилотската кабина и казва на пилота:
    "Карай към Виена!"
    "Не мога, летим към Карнобат."
    "Как към Карнобат бе? Там няма летище!"
    "Не знам, разбери се с бабата с картофите и леката картечница!"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. ХАРЕСВАМ! imamvapros liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    нИ съ прай тъй - ето правилния вариант
    Обмислих и тоя вариант, ама картечницата и парашута ми излизаха по-скъпо от билета...

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Обмислих и тоя вариант, ама картечницата и парашута ми излизаха по-скъпо от билета...
    е за 5 кинта и 1 час екстра-дундуркане в метрото /DLR до Tower Hill и после district или circle line до виктория/
    щеше да си решиш проблема
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    е за 5 кинта и 1 час екстра-дундуркане в метрото /DLR до Tower Hill и после district или circle line до виктория/
    щеше да си решиш проблема
    Не познавам Лондон и за това питах тук за варианти, но все пак не е хасъл фрее...мъкнене багажи по метрото, загуба на време Новият билет решава въпроса генерално.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

еми то не е биг дийл да се качиш на метрото и на една спирка просто да се качиш на следващото, но влаченето на багаж е разбира се кофти, а и щом има евтина билетна опция...
    приятен полет

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    приятен полет
    ThanksТо има време до февруари...

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

ThanksТо има време до февруари...
    имам идея за теб
    що ти трябва да се главоболиш като я караш по трудната.да сменяш превозни средства,да мъкнеш куфари по гари и автогари за да спестиш 20 кинта.
    прежали някой лев и си купи конфорт и удобство.
    поръчай си някое частно такси от обявите тука да те вземе от точка А и да те закара до точка Б и си гледай кефа
    еле ,ако сте по вече от един пътник на пръв поглед скъпото може да ти излезе евтино
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

12. БЛАГОДАРЯ rosbg thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! rosbg liked this post
    Recommend rosbg recommended this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Май никой не чете всички постове...Още във втория казах, че реших генерално въпроса, купих нов билет и вече кацам на правилното летище, от където National Express има сървиз, аз имам годишна Coach карта, която ми дава добро намаление...и всичко вече е ОК.
    OFF
    Освен това не обичам, когато някой пита в автомобилен форум примерно, за някакъв конкретен проблем, веднага има едни дежурни, чийто мъдър съвет е "Иди на сервиз", все едно питащият е малоумен и сам не може да се сети за този краен вариант. Има и още една група дежурни, които пък веднага дават мъдрият съвет да смениш всички филтри и консумативи и ако не се оправи, тогава да питаш пак...Не, че и в сервиза няма да кажат същото, нали трябва да вземат едни задължителни кинти, преди да се заемат с проблема.
    С горното искам да кажа, че форумите са за взаимопомощ, обмяна на опит когато искаш да се справиш сам с даден проблем. Всички го знаят, но има една група, за които форумите са за забавление и заяждане.
    Приликата с някои лица и събития е случайна. Присъстващите правят из...ъъъ...приключение.

Post Thanks / Like

така е както казваш,но когато задаваш някакъв въпрос бъди подготвен да получиш най различни отговори даже и някои да са доста в страни от конкретното ти питане
    аз дадох един такъв оъговор.ако ти допада ползваш,ако не отминаваш към следващия удовлетворяващ питането ти
    изи
    happy new yar

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ако ти допада ползваш,ако не отминаваш към следващия удовлетворяващ питането ти
    Веднага след питането има пост, който прави по-нататъшните отговори безсмислени. Т.е. въпросът по някакъв начин е решен, не съм оставил питането без завършек.
    OFF
    Един друг упрек към форумците (по принцип, в кой да е форум) е, че когато някой пита нещо, се оказва, че е спонтанно, има отговори, но често питащият изчезва и не счита за необходимо да даде feedback как е решил въпроса, за да е полезно и за други, което затваря темата за момента докато някой друг не пита нещо подобно...
    Sorry за офтопиците.
    Happy N.Y.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Наближи пътуването ми и трябва да взема билети за National Express до Хиитроу Т2. Обикновено пътувам през Т5, но сега е различно.
    Целта е да избера с кой автобус да тръгна за да съм на време там. По принцип не обичам да чакам преди полета много и винаги оставям минимално време (за разлика от 90% от пътуващите). За толкова години издънки не е имало.
    Полета е 6.30 Терминал 2, автобуса пристига в 5.25 на Централ Бъс Стейшън.
    Въпроса е- на какво разстояние/време са двете? Ако някой е пътувал скоро на този терминал вероятно знае...
    40мин преди полета затварят чекина, това означава , че ако автобуса е на време има max 25 мин за достигане на чекина, достатъчно ли е?
    Делничен ден е, но не вярвам толкова рано да има задръстване към Хиитроу, но кой знае...достатъчно е едно произшествие точно тогава...
    Предния автобус е час по-рано, но 2 ч на летището не ми се виси, въпреки, че по изискване е така, а то е така заради такива като мене, да не се трупнат всички в последния момент на чекина
    Аз съм сигурен, че време има, стига автобуса да не закъснее, което не е гарантирано...Обикновено тези ранни автобуси пристигат 5-10 мин по-рано, ама кой-знае...

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Хвани си ранния, да не стане белята. По-добре ти да чакаш, защото самолета тебе няма да чака.

You'll never walk alone!

18. ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Хвани си ранния, да не стане белята. По-добре ти да чакаш, защото самолета тебе няма да чака.

You'll never walk alone!
    Това го знам, а и очаквах, че повечето отговори ще са такива (ако има) вместо конкретни...

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Моят опит показва, че National Express бая закъснява. Една нощ го чаках 40 мин и за малко да закъснея за полет, за който имах 2 часа бонус.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Закъснява ако е в натоварени часове, аз винаги пътувам нощем и както казах пристига даже по-рано...
    както и да е сигурно ще взема предния автобус, нали си имам eBook да уплътня времето с четене, иначе е голям съклет...
    Принципно е тъпо да пътувам до летището 2-2.5ч и да вися безсмислено там още толкова, за това исках да знам колко ще ми отнеме бъс стейшъна-терминала...

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Взех билет за предния автобус... След като го букнах, синт ми ми каза, че е получил промоционален код на имейла си за N.Express, даващ 10% отстъпка (за 1 седмица), но не е знаел, че сега се каня да го купувам.След като принтирах билета, видях, че преди 5мин и аз имам имейл с такъв код...
    Не е голяма загуба, но е потвърждение на закона на Мърфи
    Можеше да го взема преди седмица, след седмица , но аз го взех точно минути преди да получа имейла...

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ако си го взел минути преди да получиш имейла, не означава ли че след като си купил билет, те са ти пратили код за друг такъв - един вид благодарност, че ползваш тях. Ако си ползвал същия имейл естествено.

You'll never walk alone!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Може и да има някаква връзка, но в случая не е мн. адекватна постъпка. Каква е логиката след като си взел двупосочен билет до летище, в рамките на 1 седмица пак да ползваш услугите им след като си извън UK.
    Не ми се вярва, но по скоро може да имат някакъв софтуер да следи IP адрес с email, защото синът ми получи по същото време офертата, а предната вечер гледахме билетите на неговия лаптоп без да купуваме...А може и случайно от време на време да пращат на редовни клиенти, на които имат имейлите...

Напреднал Аватара на WindTalker
    Post Thanks / Like

Може да стане, но на косъм. Вземи ранния автобус, Хийтроу има хубава зона за пазар. Докато поцъкаш с език на цените и то станало време да се качваш на самолета.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от WindTalker Виж мнението
    Може да стане, но на косъм. Вземи ранния автобус, Хийтроу има хубава зона за пазар. Докато поцъкаш с език на цените и то станало време да се качваш на самолета.
    Вече съм го взел, нали писах по-горе...
    Пътувам 2 пъти годишно от доста години, та цъкането с език (+псувни) съм го правил на времето, в първите ми пътувания...Сега не са ми интересни тези магазини, но тогава се сещам, че видях (примерно) адаптер за UK/Euro standart щепсели с цена 12 или 15 пнд и мислех, че са пропуснали десетичната точка...
    А пък на софийското летище веднъж взех 2 кафета + 1 безалкохолно за което платих около 10-15 лв, не помня точно, но вече не пия кафе там.
    То бива пазарна икономика, но с монопол и без конкуренция не е точно пазарна, но това е положението...

Post Thanks / Like

Вече съм го взел, нали писах по-горе...
    Пътувам 2 пъти годишно от доста години, та цъкането с език (+псувни) съм го правил на времето, в първите ми пътувания...Сега не са ми интересни тези магазини, но тогава се сещам, че видях (примерно) адаптер за UK/Euro standart щепсели с цена 12 или 15 пнд и мислех, че са пропуснали десетичната точка...
    А пък на софийското летище веднъж взех 2 кафета + 1 безалкохолно за което платих около 10-15 лв, не помня точно, но вече не пия кафе там.
    То бива пазарна икономика, но с монопол и без конкуренция не е точно пазарна, но това е положението...
    пътуваш 2 пъти годишно от доста години и всеки път ли е така
    всеки път мъка,мъка,мъка

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    пътуваш 2 пъти годишно от доста години и всеки път ли е така
    всеки път мъка,мъка,мъка
    Не е така, не е имало мъка, сега също. зададох нормални въпроси, които изискваха кратки отговори...Пътувам обикновено от Т5, който е на съвсем друго място и автобуса спира на 1мин от входа...

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Не е така, не е имало мъка, сега също. зададох нормални въпроси, които изискваха кратки отговори...Пътувам обикновено от Т5, който е на съвсем друго място и автобуса спира на 1мин от входа...
    ама недей да мрънкаш де
    хората които живеят в Лондон и пътува към Хийтроу ползват метрото и няма как да имат представа какво е разстоянието между бус-стейшъна и терминала
    ако беше Гатуик или Лутън - да има кой да ти отговори на въпроса, ама лондончани няма как да го знаят това по простата причина че никой не би се качил на бус до Хийтроу, при положение че има метро с което пристигат директно на терминала и билетчето излиза £4 кинта

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. London Britannia Airport
    От Nor4e във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 17-11-2013, 13:33
  2. Stop Illegal Towing at London Luton Airport
    От veny74 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 18-10-2013, 18:40
  3. CITY UNIVERSITY LONDON
    От lach1966 във форум Образование в UK
    Отговори: 10