Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 560
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Нека всеки помогне със съвет. Преместване от Великобритания

Hello на всички . Често посещавам форума но днес ми се наложи и аз да се регистрирам и да пусна тема с молба за съвет. Аз и моето семеиство живеем от около 7 год. във Англия ,и двамата ми със съпругът ми работим аз съм продакшън супервисър а тои е шофиор . От доста време ни е обзела идеята да заменим Великобритания със друга държава . Не ,че имам нещо против Великобритания но след 7 годишен престои тук установих ме, че не е добро място за живот и работа особено последните години . Имаме достатъчно средства и езикови познания да направим тази крачка но.....Нека всеки сподели какво мнение има за други държави, опит по въпроса и във коя държава би се преместил ако му се наложи. Изключваме България и Щатите там не ни се ходи...
    Поздрави

2. ХАРЕСВАМ! dimitriana, tt_tt_tt liked this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нека всеки помогне със савет. Преместване от Великобритания

аз имам мнение и опит 9 год от канада,през по голямата част от престоя си колега на мъжа ти
    долу горе по същите причини заради които искаш да се изнесеш от ук аз преди 5 год се изнесох от канада

като место за изкарване на пари канада и уса Ок,ама като место за живеене язък
    не могат да се опрат на малкия пръст на испания и италия
    ама язък,там пък пара няма

абе мама си джеиз
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

4. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, dobri39 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    аз имам мнение и опит 9 год от канада,през по голямата част от престоя си колега на мъжа ти
    долу горе по същите причини заради които искаш да се изнесеш от ук аз преди 5 год се изнесох от канада

като место за изкарване на пари канада и уса Ок,ама като место за живеене язък
    не могат да се опрат на малкия пръст на испания и италия
    ама язък,там пък пара няма

абе мама си джеиз
    Ние не сме мислили за Канада и Щатите там определено не ни се ходи но и във Англия не ни се живее Добра държава е Англия и като цяло острова но има прекалено много негативи, минуси които правят престоя ни без мислен ,да има и положителни неща но те са доста малко и не оправдават причините да живеем тук във Англия. Сега проучваме Норвегия , Швеция , Дания и Австралия. Идеята ни е да живеем някъде на по-спокоино и добро място на живот.

6. БЛАГОДАРЯ frendy thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Radostina_MK Виж мнението
    Hello на всички . Често посещавам форума но днес ми се наложи и аз да се регистрирам и да пусна тема с молба за съвет. Аз и моето семеиство живеем от около 7 год. във Англия ,и двамата ми със съпругът ми работим аз съм продакшън супервисър а тои е шофиор . От доста време ни е обзела идеята да заменим Великобритания със друга държава . Не ,че имам нещо против Великобритания но след 7 годишен престои тук установих ме, че не е добро място за живот и работа особено последните години . Имаме достатъчно средства и езикови познания да направим тази крачка но.....Нека всеки сподели какво мнение има за други държави, опит по въпроса и във коя държава би се преместил ако му се наложи. Изключваме България и Щатите там не ни се ходи...
    Поздрави
    Един трезво мислещ човек. Аплодисменти за автора на темата
    От моя скромен опит във УК 10 години и от минималният ми престои във Швеция от 7 месеца . Добре сте се ориентирали и осъзнали Радостина .Аз живея сега във Швеция и мога да ти кажа че във пъти е по добре тук за живот от УК .По отношение на приходи и разходи за живот тук във Швеция несе различава много от УК но пък живота е много по добър във пъъъъти . Колеги живеят тук във Швеция от 15 години близо и са постигнали толкова много неща за този период,че малко хора за този период ги постигат във Ук.
    Мислете Швеция

8. БЛАГОДАРЯ frendy thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Защо не включите в проучванията си и Нова Зеландия?Казвате че искате и търсите по-спокойно място за живот.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

10. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, dimitriana, VIA_AVE liked this post
    Напреднал Аватара на kambekambe
    Post Thanks / Like

Не е съвет, защото не съм живял там, но винаги ми се е искало да е Австралия. Предполагам за вас е "+" езика и евентуално британско гражданство. Като "-" може би е разтоянието, ако често се ходи до България заради роднини. Един приятел, който е обиколил почти всички Евро държави каза, че ако има избор да остане да работи/живее/пенсионира то това е Щвейцария. Поздрави

ПП
    Сетих се, че навремето когато говорих с един приятел и му разказвах, че съм ходил в Испания, Франция, Ирландия....... се усмихна и ми каза: По трудното е,............ че аз не съм излизал от родният си град 20 години"

т.е. сега е по-трудно да останеш някъде за по-дълго от колкото да заминеш
    Последно редактирано от kambekambe : 11-12-2014 на 15:09

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Нова Зеландия и Австралия - трудно, там приемат гости, но за постоянно си имат една камара изисквания. Имаше в тема
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. БЛАГОДАРЯ fastdriver thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не сме се замисляли за Нова Зинландия неми звучи зле като идея . Надявам се повече хора да дадат мнение ,че вече хич не ни се седи на този остров и не искаме децата ни да растат тук . Като преди три дни малката ни дъщеря която е на 5 ме пита този чичко няма ли панталони ....защо си е облякъл пола.. ставаше въпрос за един таксиджия....пакистанец

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Не сме се замисляли за Нова Зинландия неми звучи зле като идея . Надявам се повече хора да дадат мнение ,че вече хич не ни се седи на този остров и не искаме децата ни да растат тук . Като преди три дни малката ни дъщеря която е на 5 ме пита този чичко няма ли панталони ....защо си е облякъл пола.. ставаше въпрос за един таксиджия....пакистанец
    Където и да отидете ще се сблъскате с чужди раси, култури и религии - няма такива държави, които са изолирани от света. Ако има, то те няма да ни приемат и нас де.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

16. БЛАГОДАРЯ jhoro, lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    Защо не включите в проучванията си и Нова Зеландия?Казвате че искате и търсите по-спокойно място за живот.
    На мен ще ми бъде много интересно да науча повече за Нова Зеландия.Ще съм признателна за някакво инфо.

Цитирай Първоначално написано от joro-joro Виж мнението
    Един трезво мислещ човек. Аплодисменти за автора на темата
    По отношение на приходи и разходи за живот тук във Швеция несе различава много от УК но пък живота е много по добър във пъъъъти .
    Мислете Швеция
    Също ще помоля за по-задълбочено инфо за Швеция. Днес не празнувате ли Санта Лусия?

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Не бих отишла нито в Швеция нито в Норвегия,
    само като си помисля за зимата им и ми се изпарява желанието
    като се пенсионирам)) може да ида в Испания на топло, Австралия и нова зенландия
    са много далеч ))
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

19. ХАРЕСВАМ! krasi_sot, nikitostoev liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Не бих отишла нито в Швеция нито в Норвегия,
    само като си помисля за зимата им и ми се изпарява желанието
    като се пенсионирам)) може да ида в Испания на топло, Австралия и нова зенландия
    са много далеч ))
    и аз.
    то,ако трябва да ходя на гости на белите мечки по добре пак да си ходя в канада.
    поне лятото си е лято,почти като в българия

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    като се пенсионирам
    Belize
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не ме разбираите погрешно .Нямам против чуждите раси и нации . Като цяло сме решили да се местим от Англия поради ред причини: Тук на острова стана доста пренаселено и е фрашкано със хора. Услугите таксите разходите за живот не са никак малки дори бих казала доста високи.Образованието според мен е на доста ниско ниво говоря до 15-18 възраст на детето .Колежите и университетите са убииствено скъпи като изключим финансирането за това .Ако вземеш къща да речем на изплащане не се знае дали и децата ти няма да я изплащат . Хората станаха доста различни от преди 6-7 години . Имиграцията към Англия всеки изминал ден е по висока . И куп други неща няма да ми стигне един ден да ги изброявам .Ние търсим място спокоино за живот и наи-вече приятно, за работата не се притесняваме защото които иска да работи и във Антарктика ще си намери работа...нали така . Искаме спокоиствие.и добра атмосфера за живот която във Англия липства..Всеки знае това.И чак пък толкоз пари не се изкарват във Англия....според мен.

23. ХАРЕСВАМ! zvezda liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Утре ще пусна снимки от пеислипове приходи и разписки от разходи на един обикновен стругар във Швеция .И нека многознайковците мълчат . А и да вметна този стругар има две къщи във Швеция вече изплатени и една във Перущица България и тя изплатена ,човека е от 14 години във Швеция....

Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

В Дания не е зле. Имам братовчедка там. Много са доволни. Тя е нещо като началник склад, а мъжът и е деливери. Преместиха се от Скотланд преди две години.

П.С.
    Can Boy защо в Канада не е спокойно? Те не са ли доста по-социални от Щатите. Здравеопазване, законност,..... така поне го изкарват навсякъде. Питам сериозно, къде е крайъгълният камък.

Post Thanks / Like

не си спомням някога да съм споменавал,че в канада не е спокойно
    ма всъщност ти какво разбираш под понятието ;спокойно;
    да ти ограбят къщата,да ти разбият колата или да ти строшат главата когато нощно време минаваш през парка е много малко вероятно да ти се случи
    неспокойствието и стреса от него са си както навсякъде. налапаш ли кукичката -ауто лоъни,моргиджи етк си постоянно на педали щото загубиш ли работата дето ги плаща става сложно ко нямаш кеш флоу за буфер щото с кинтите за ънимплоймънта си за никъде
    заради това си на килимчето,биеш главата на пода и вириш гъза на горе пред господаря освен ако ти не си си сам господар,ама такива са 0,005%

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Образованието според мен е на доста ниско ниво говоря до 15-18 възраст на детето .Колежите и университетите са убииствено скъпи като изключим финансирането за това .
    Не съм запозната и наистина ми е интересно защо смяташ,че образованието е лошо?Темата ме вълнува лично.
    Защо,също така, мислиш,че университетите са скъпи?
    С какво правиш сравнение?
    Освен това ако сте тук от 7 години,предполагам,дъщеря ти е родена тук.Тя за първи път ли вижда "чичко" с пола?
    Това малко ме учудва,не се заяждам.

28. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Напреднал Аватара на SW19
    Post Thanks / Like

......

Напреднал Аватара на SW19
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fastdriver Виж мнението
    П.С.
    Can Boy защо в Канада не е спокойно? Те не са ли доста по-социални от Щатите. Здравеопазване, законност,..... така поне го изкарват навсякъде. Питам сериозно, къде е крайъгълният камък.
    От щатите да,ама сравнена Канада с която и да било западно-европейска държава си е див капитализъм.Здравеоопазването е под всякаква критика -например зъболечението за деца там е безплатно до 9 годишна възраст,в Англия е до 18.Законост и ред под заплахата на оръжие-ако се осмелиш да се приближиш до полицай за да попиташ нещо,първата му реакция е да се хване за кобура.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Нека всеки помогне със съвет. Преместване от Великобритания

Проблемът и идеята да напуснем Англия започна точно от некачествените услуги и прехвалената система до, която не се бяхме сблъсквали до момента . Мъжът ми се вбеси и каза тази държава ни използва само за клиенти не за друго......Давам примери . Преди около 8 месеца голямата ни дъщеря получи абсцес на зъбчето следователно детето изпитва ужасен дискомфорт със температура и реве .Обадихме се на 111 NHS спешния номер от последва час и половина разговор и накрая нищо детето продължи да реве .Последва второ обаждане от нас наи- накрая ни дадоха час за зъболекар следващия ден ОК. Отидохме при него резултат никакъв след 20 минути разговор ...каза че зъбът неможе да бъде изваден че еди кво си детето щяло да има лоши спомени от зъболекар Ок казах му вие за опоика чували ли сте ЯДОСАНА тои каза да ...еми хаиде де слагаите опоика и вадете Зъба ...Тои каза така не става ..Аз Ядосана Ами как става, трябва личният лекар да постанови и даде разрешение ок Ние при личния лекар и тои нищо емиииии трябва някакав опоиващ гас за да извадим зъба приказки от хиляда и една нощ...И така близо 2 седмици и детето още подуто...Резултата беше Wizzair Бургас при зъболекар и се реши проблема...Е кажете ми аджебаааа ние кво търсим тука ......???? Ако е за единият Паунд хаидеее мерси ...Няма нужда

32. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

само една дребна подробност за Дания /имам близки приятели датчани и познавам няколко немци които живеят в Копенхаген/ -
    адски скъпо, т.е. каквото изкарате ще заминава по сметки и други разходи, но ако сте с добри професии ще можете да си осигурите добър стандарт на живот. това което немците ми споделиха като недостатък е че местните не са никак отворени към комуникация извън техния си фамилиарен кръг - т.е. народа си тръгва точно в 16.30 часа от работа и директно вкъщи, уикендите пак удома със семейството, такива неща като пийване на бира с колегите го няма там, щуротии като събирания и партита и не знам си кви си подобни, с цел сошълайзване го правят чужденците, датчаните хич ги няма в тази посока.

едната ми позната точно по тази причина се развежда, щото й писна да живее в такава яка социална изолация /мъжът е датчанин и бачка на висока полицейска позиция, т.е. нема как да сменя държавата/.
    понеже вие сте семейство сигурно няма да има значение за вас, но е възможно да се почувствате социално леко изолирани. това просто като добавка. иначе университетите им са безплатни, така че поне за обучение няма да имате проблеми. ако времето не ви е критерий за избора на държавата - тогава е ок, иначе вали повече от ЮК и си имат предостатъчно вятър.

успех
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ако студа не ви пречи изберете някоя от скандинавските държави Норвегия,Швеция,Дания,Финландия,Исландия.Чувал съм и много добри думи от бивши колеги и познати,които се преместиха преди 3 години в Люксембург и Австрия.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

В колежа учех с шведка и тя подобни сравнения правеше Англия- Швеция. Тя сама казваше, че всяка страна си е със съответните плюсове и минуси. На нея много и харесваше Англия заради социалния живот. Хората често излизали и се събирали по ресторанти и пъбове, споделяше че това не било обичайно за Швеция.
    Добра образователна система се води финландската. За лекарски услуги Германия и тн. Перфектно място няма, зависи вие какво търсите и очаквате.
    Лично аз не бих избрала страна заради климата. Като се пенсионирам, тогава може би климатът ще ми е приоритет. Бих търсила къде децата ми биха се чувствали добре и къде професионално за нас би било добре.

36. ХАРЕСВАМ! dimitriana liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Живял съм 1г в Брисбън,Австралия, столицата на Куинсланд. Австралия е едно от най-добрите места за живеене...стандарта на живот е по-висок от UK, тогава горивата бяха на половината на тукашните, няма MOT за колите, само ако я продаваш. Колите втора употреба са по-скъпи от тук. Работните коли не са ванове/бусове, а пикапи (наричат ги ют от utility). В много семейства има и 4x4, всеки уикенд са някъде по крайбрежието, по острови. При отлив пясъкът е твърд равен и се кара с 80км/ч до водата, но за да стигнеш до там трябва да минеш през мек пясък/джунгла, като предварително се спадат малко гумите.
    Каските за велосипеди абсолютно задължителни. Всички ученици с униформи- къси панталони/шапка против слънце.
    Жилищата -относително..., зависи от града/района, хубавите са скъпи. Такова каквото бихме взели тогава беше 1/2 млн австр. долари (тогава долара беше = на БГ лев). Всяка къща има минимум един гараж. Върнахме с е в UK, защото банките не можеха да ни отпуснат достатъчно моргидж за годините които ни остават до пенсия...и е мн. далече (15000км) и скъпо за пътуване а имаме стари роднини в БГ. Българите си идват рядко, по-скоро роднините им гостуват последователно по месец. Живеенето там става с виза получена по точкова система, т.е. търсят се специалисти/млади. Трудно се прониква там, просто не е разграден двор като тук-измет от цял свят... Не малка част от трудолюбивите българи, като поспестят кинти развиват страничен бизнес- купуват земя, строят, продават и пак...(там земя бол-Австарлия е колкото Европа, но не гъсто населена, предимно по крайбрежието...)
    Здравеопазването е по-добро от тук. Това което описахте за зъболечението тук вероятно не е изолиран случай, вярно е за доста области от здравеопазването...но то е друга тема, да не дразним англофилите...
    Н. Зеландия е добре, но по-зле от Австралия, миграцията е в посока на Австралия, т.е. ако ще си на оня край на света, по-добре Австралия.
    Климата общо взето горещ- по-хладно на юг, по-горещо на север. И мъжете и жените са по-красиви от тукашното затлъстяло население, а и приветливи и впечатляващо услужливи. Там никой не пуши, дори в открито кафене не става, може на някакво разстояние от него, от спирка, от вход на обществена сграда. Не можах да намеря в магазин пепелник. На парти за рожд. ден на приятелско дете - около 15
    човека, пушехме аз, един австралиец и една гъркиня.
    И така, това е което се сетих на първо четене.Там не е за гурбет, там е място за млади хора, които са решили да се заселят за постоянно в един друг свят, стига да успеят да отидат.

P.S. Олеле, колко написах...чукча писател
    Последно редактирано от cibik : 12-12-2014 на 01:07

38. БЛАГОДАРЯ dimitriana, jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, RNOH, jhoro, Rosen77 liked this post
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Който може и иска, нека помогне моля!
    От meglena във форум Зов за помощ
    Отговори: 7
    Последно мнение: 25-03-2013, 20:21
  2. Всеки геймър може да помогне
    От PakeLqto във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-02-2012, 09:23
  3. Молим ако някой може да помогне със съвет по проблем със работодатели!
    От NoSSpeedster във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-05-2010, 12:36
  4. моля ако някой е минал по този път да помогне със съвет
    От sanchezz във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 12
    Последно мнение: 17-09-2006, 20:01

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си