Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Question Which treaty rights are you exercising as a citizen of an EU state, living in the UK?

Пускам тази тема, защото бях свидетел на този въпрос, зададен точно по този начин на жена, която имаше нужда от помощ в здравно заведение и трябваше да бъде определено, има ли право да я получи. И когато жената попита - а какво по-точно означава това, получи озъбване и отговор "Вие би трябвало да знаете! Когато някой отива да живее в друга страна, трябва да се запознае със законите и реда в тази страна! Не е моя работа да ви обяснявам какво означава exercising treaty rights"! За щастие, жената беше придружавана от своя близка, която даде отговор, който беше достатъчно близък до необходимия и нещата излязоха от тази критична зона..

Според мен доста българи биха се затруднили да отговорят на този въпрос, просто защото самият въпрос звучи подвеждащо и хората се сещат за права като "право на свободно придвижване" и т.н., а това НЕ Е исканият отговор.

Ето още информация на български език по въпроса.

Как бихте отговорили вие?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Мия коли и чистя къщи!!! Аватара на pavel zlatanov
    Град
    Portsmouth
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Which treaty rights are you exercising as a citizen of an EU state, living in the UK?

Селф. Но не смятам, че болницата е мястото където трябва да изсикват тази информация. Други са институциите, които трябва ти те допуснат до здравната им сиситема. Веднъж вече слуило се, не виждам защо докторите задават пододбни въпроси.

4. ХАРЕСВАМ! Мила, Валямил liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Which treaty rights are you exercising as a citizen of an EU state, living in the UK?

Цитирай Първоначално написано от pavel zlatanov Виж мнението
    Селф. Но не смятам, че болницата е мястото където трябва да изсикват тази информация. Други са институциите, които трябва ти те допуснат до здравната им сиситема. Веднъж вече слуило се, не виждам защо докторите задават пододбни въпроси.
    Аз не съм казала, че доктори са задавали въпросите. И да, болницата е институцията, която проверява правото ти да получиш болнична помощ. В България може да е друго, но тука е така.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pavel zlatanov Виж мнението

Смяташ не смяташ, това е положението. Като фалира NHS и го направят с частна здравна застраховка, тогава ще е още по лесно. Само ще ти искат номера й.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Преди почети година и на мен ми се наложи да посетя спешния център и след представяне на лична карта и номер на GP-то на рецепцията жената ме попита защо не съм плащала осигуровки. Изненадах се на този въпрос, но понеже седмица преди това получих отказ за NIN и писмото беше все още в чантата ми и го показах. Тогава разбрах че веднага излиза информация за лицето при въвеждане на неговите данни. Въпреки това получих медицинската помощ от която се нуждаех.
    Така че не съм изненадана на такав въпрос ....

8. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. относно basic state pension
    От baggio12 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 16-10-2010, 14:45
  2. Да обсъдим какво значи да изпълняваш Treaty Rights
    От trakon във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-01-2010, 20:15
  3. Non EEA family member of Bulgarian citizen exercising treaty rights in UK
    От bunkov във форум Registration Certificates
    Отговори: 11