Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос за каунсилско жилище

Най после след дълго чакане вземахме общинско жилище
    Имаме вде стаи свободни засега.Въпросът ми е :Мога ли да ги дам под наем ,законово ли е или ако ги дам и е забранено с какви глоби мога да бъда глобен.
    Благодаря за отговорите

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос за каунсилско жилище

Цитирай Първоначално написано от Piter Виж мнението
    Имаме вде стаи свободни засега.Въпросът ми е :Мога ли да ги дам под наем ,законово ли е или ако ги дам и е забранено с какви глоби мога да бъда глобен.
    Благодаря за отговорите
    А като го взе не прочете ли условията за ползването му? И защо питаш за глоби ако го даваш под наем и е недопустимо? Предполага се, че имаш нужда от професионален съвет, ако направиш злоупотреба колко ще те глобят! Идеята бай-ганя скръндзата дай му да граби но да не плаща за професионални съвети национална черта уж на други народи ли беше?

3. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! rumi_066 liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите
    Според мен не е законно, трябва да го пише в договора ти. Ще ви изхвърлят от него, ако ви хванат, това е най-малкото. Очаквай да имаш "услужливи" и "наблюдателни" съседи...

Чети тук за другите възможни последствия.

Редакция - виж по-долу и отговор номер 19 на Staki, там има и други възможности, които аз не успях да намеря.
    Последно редактирано от Мила : 09-11-2014 на 12:21 Причина: редакция
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите
    ако не е ;строго; забранено,а само забранено може да ти излезе сметката ако те хванат
    така,че действай и много не му мисли
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Според мен не е законно, трябва да го пише в договора ти. Ще ви изхвърлят от него, ако ви хванат, това е най-малкото. Очаквай да имаш "услужливи" и "наблюдателни" съседи...

ахха.ю нейбър уачинг.ебати и шпионската държава
    тоя филм май съм го гледал някъде

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    ако не е ;строго; забранено,а само забранено може да ти излезе сметката ако те хванат
    така,че действай и много не му мисли
    Ми хубаво ама ти ако наемаш и даваш пари предварително няма ли да искаш договор? Особено ако е на български канселски Чорбаджия?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Питам тук защото пак тук прочетох че е Напълно законово и то мисля че някой Счетоводител го написа./не ща да цитирам имена/И защото много, да не кажа всички го правят

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Питам тук защото пак тук прочетох че е Напълно законово и то мисля че някой Счетоводител го написа./не ща да цитирам имена/И защото много, да не кажа всички го правят
    Бе ти не гледай другите,щото като гризнат дръвцето, ти ще си следващия.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

тук иозбщо не става дума за това кой къв договор дава на наемателя си.
    въпроса е че си се бутал като "нуждаещ се" на опашката за такова жилище и после гледаш да изкарваш пари от него, което е незаконно.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

[QUOTE=Piter;643356]Питам тук защото пак тук прочетох че е Напълно законово и то мисля че някой Счетоводител го написа./не ща да цитирам имена/И защото много, да не кажа всички го правят[/QUOTE/]

Аз познавам поне 1 дето не го прави! От къде разбра че ВСИЧКИ го правят? Кансъла от тоя сайт ли го дадоха че си разбрал какво може да правиш с него? НE MOЖЕШ ЛИ ДА СИ ПРОЧЕТЕШ УСЛОВИЯТА НА КАНСЕЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ЖИЛИЩЕТО????????
    Последно редактирано от vvvv : 08-11-2014 на 21:54

Post Thanks / Like

ти щом си я докарал да вярваш на както ги наричаш ;Счетоводител; работата е много зле и бог да ти е на помощ
    пожелавам ти успех

14. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

предполагам че си мъж, семеен, с деца, евентуално инвалидизирани
    за да се класираш в списъците без да имаш деца ми се струва невъзможно освен ако самия ти не си инвалидизиран
    както и да е.
    по принцип бройката на стаите които ви се отпускат е свързан със ситуацията ви.
    но ти казваш че имаш две излишни
    както и да е
    канселските жилища също така се предоставят при облекчени условия за наем
    на хора с някакви характеристики на които "обществото" е решило че трябва да предостави облекчения

явно щом даже са ти дали две излишни стаи , то освен облекчения непазарен наем, местните власти са решили и да ти дадат възможност за рентиерски доходи от разликата между пазарните и непазарни наеми.

не се учудвам. на една позната с две лапета и партньора й им бяха дали канселска къща. договора е с мъжа. впоследствие жената си взема лапетата и се разделят. дават им нов канселски. мъжа ОСТАВА в първата канселска къща. и май всичко е законно.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Онзи ден ми одобриха членството в партията на Фараж.....някой да не се чуди за какво го правя.

17. ХАРЕСВАМ! rumi_066, musi, treven, RNOH, krastavica and 2 others liked this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

А стига бе ......... законно ! Ам що питаш тук? След като мислиш че е законно, обади се на кансала и ги питай.......
    Е.......си аз пък вместо да се регистрирам в партията на Фараж ще взема да им отворя очите на тия заспалите в кансала....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

19. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Zara, prolet liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Онзи ден ми одобриха членството в партията на Фараж.....някой да не се чуди за какво го правя.
    защо го правиш?
    фаражците са против имигрантите и дума не са обелили да си оправят калпавата система. хората са виновни. другите хора. ние срещу тях.

познатата е българка но мъжа останал в канселската къща е британец

друг британец отдаваше цялото канселско под наем а той живееше в каравана в градината дрънкаше на китара правеше се че не забелязва скъсаната вмирисана тениска на 14 годишния си син и опъваше тревата

че фаражците тия британци ли имат предвид
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    предполагам че си мъж, семеен, с деца, евентуално инвалидизирани
    за да се класираш в списъците без да имаш деца ми се струва невъзможно освен ако самия ти не си инвалидизиран
    както и да е.
    по принцип бройката на стаите които ви се отпускат е свързан със ситуацията ви.
    но ти казваш че имаш две излишни
    както и да е
    канселските жилища също така се предоставят при облекчени условия за наем
    на хора с някакви характеристики на които "обществото" е решило че трябва да предостави облекчения

явно щом даже са ти дали две излишни стаи , то освен облекчения непазарен наем, местните власти са решили и да ти дадат възможност за рентиерски доходи от разликата между пазарните и непазарни наеми.

не се учудвам. на една позната с две лапета и партньора й им бяха дали канселска къща. договора е с мъжа. впоследствие жената си взема лапетата и се разделят. дават им нов канселски. мъжа ОСТАВА в първата канселска къща. и май всичко е законно.
    Примера ти е друг и е настъпила промяна след получаване на жилището.
    А защо за нашенския не допускаш че е излъгал и така е получил по- голямо жилище от това от което се нуждае? Та той дори не може да ПРОЧЕТЕ условията за ползване на жилището което са му дали, до колкото разбрахме!
    Последно редактирано от vvvv : 08-11-2014 на 23:37

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vvvv Виж мнението
    А защо за нашенския не допускаш че е излъгал и така е получил по- голямо жилище от това от което се нуждае? Та той дори не може да ПРОЧЕТЕ условията за ползване на жилището което са му дали, до колкото разбрахме!
    Хайде като не си наясно, да не правиш предположения и на тяхна база да ръсиш злоба? В много случаи няма налични жилища с подходящи размери, но има налични по-големи такива - тогава се случва да настанят хора в жилища, които са по-големи от нуждите им.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

защото мисля че единствената възможност да излъжеш е дали си самотен родител или евентуално за истинското здравословно състояние на теб или член на семейството. но това не дава допълнителна стая а по предно място в списъка за чакащите. евентуално за бройката деца да са излъгали което дава още стаи ама как се лъже за това?

по скоро подозирам едно желание цялото семейство да живее в една стая и така друигте се освобождават за сметка на икономисаното жизнено пространство. ама пък идат пари.

трудно ми е да повярвам че "обществото" би харесало че се влошават жизнените условия на децата, на пък идат пари, които може би компенсират. ако е самотен инвалидизиран баща по скоро мисля че обсествеността би одобрила такова решение.

аз мисля че в условията за ползване пише че трябва да уведомиш общината преди да вземаш плащащи гости.
    обаче май наистина колкото повече го мисля толкоз повече ми натежава че е сива зона , че в договора нищо не пише.
    можеш ли да каниш дългопребиваващи гости? а дали и пари им вземаш? интересно става
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите
    Ето тук https://www.gov.uk/council-housing/types-of-tenancy пише, че може да отдавате стаи под наем, но не и цялото жилище ако сте secure tenancy или flexible tenancy. Тъй като току що сте го взели, предполагам, че все още сте под Introductory tenancy (за първите 12 месеца), а за него не пише, че може. Най-добре питайте или в кънсила или в Citizen Advice Bureau.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

25. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Хайде като не си наясно, да не правиш предположения и на тяхна база да ръсиш злоба? В много случаи няма налични жилища с подходящи размери, но има налични по-големи такива - тогава се случва да настанят хора в жилища, които са по-големи от нуждите им.
    Права си. Въпроса обаче включва питането колко ще го глобят, ако въпреки че не му е позволено го дава под наем, което променя целия въпрос и изглежда така, че това е по- важната част от питането, което предполага извършването на измама в бъдеще, което навява на други мисли.
    Ако въпроса беше само дали може или не може да го дава щеше да звучи по- различно.

27. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

от държавния линк четем че след първите 12 месеца може да се отдават стаи със сигурност (но не и цялото жилище)

ама първите 12 месеца не са много ясни. но сигурно ще може. ама да се внимава да няма скандали и али бали, които да накарат кансела да ви изнесе.

...какво ли мисли Фараж
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Права си. Въпроса обаче включва питането колко ще го глобят, ако въпреки че не му е позволено го дава под наем, което променя целия въпрос и изглежда така, че това е по- важната част от питането, което предполага извършването на измама в бъдеще, което навява на други мисли.
    Ако въпроса беше само дали може или не може да го дава щеше да звучи по- различно.
    Ами естествено, че ще пита за последствията, за да си направи сметка. Аз не намирам нищо неестествено човек да се осведомява за такива неща. Ти си се сетил само за една възможност - да е излъгал при настаняването - а то има още доста, само че явно и ти, че и аз, не ги знаем всичките. Нека да се уточни какъв вид е жилището, от кого именно е предоставено (много жилища, на които им казват "кансълски", фактически са предоставяни под малко по-различни условия, от housing associations, далеч не навсякъде е еднакво), защото сега ние си разсъждаваме наизуст, нека той да види на Staki линковете. Аз също смътно помня, че имаше случаи, при които се разрешаваше преотдаването под наем, ама ето, не можах да ги намеря, а Staki ги намери. На мен самата ми е интересно какво ще излезе, след този шум, който се вдига за т.н- bedroom tax - тука за тези, които не с чували нищо по въпроса .

По въпроса, който споменах горе - съм видяла с очите си настанени двама възрастни с бебе в жилище за бездомни, т.е. по социални причини - с 3 спални на 3 нива - и наемът беше 250 на седмица... Нямаше по-малко. И като хората нямат право на council tax, защото бяха от Източна Европа, а не британци и в момента нито един не работеше - познайте какъв е законът и какви са вариантите - не могат да ги изгонят, защото са с дете, но дългът им се трупа на гърба.... Сметнете го колко е на месец и когато едната от социалните рече - ако останат тук 3 години, след това ще им обявим банкрут, за да могат да започнат начисто... Хубаво, ама това начисто коства 6 години без кредит, телефон на договор, кредитна карта, живот на грозни условия, без възможност да наемеш нормално жилище в нормален район, дори и да имаш пари, защото няма да минеш проверката от агенции... не ми говорете.

За привържениците на Фараж... не че ме питат, но да си кажа - когато българин говори за Фараж, ми се вижда, че всичко идва от расова дискриминация в широкия смисъл на думата. Това, което масово се практикува от британците, да не се разрешава на съгражданите ни. Щото и това преотдаване под наем, за което пита авторът, също се практикува от британците, дори когато е абсолютно незаконно. И точно за тях са измислени разни "полицейски" мерки, с които да проверяват кой живее в жилището, дадено от общината, включително внезапни проверки с искане за задължително влизане в жилището, с преглед на тоалетните принадлежности в банята, за да се установи дали лицето, намерено вкъщи, действително е "на гости", както твърди, или всъщност спи в дома. Или заради видени мъжки ботуши в жилището се прави сигнал към социалните, че самотната майка не е самотна майка всъщност... а те може да са на баща й, дошъл да види внучето... Абе бедна ви е фантазията - тези мерки съществуват от няколко десетилетия и са създадени за британците - същите тези британци, които сега реват заедно с ФУраж против българите. Същите тези, с които искате да се прегърнете. Ама всеки си избира, де.
    Последно редактирано от Мила : 09-11-2014 на 20:47 Причина: грешка

30. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Можеш да даваш под наем със съгласието на кметството и неговите правила.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    .....
    Е.......си аз пък вместо да се регистрирам в партията на Фараж ще взема да им отворя очите на тия заспалите в кансала....
    Ще се падвам ако го направиш /даже може и да ти платя/но не мисли че е някак си лесно да ти повярват
    Ако се наемаш ще ти изпратя цялата инфо на лични

Post Thanks / Like

Ще се падвам ако го направиш /даже може и да ти платя/но не мисли че е някак си лесно да ти повярват
    Ако се наемаш ще ти изпратя цялата инфо на лични

Напротив....много е лесно.....особено пък да подскажем на HMRC за укрити данъци.....+ плащат за инфото.

34. ХАРЕСВАМ! prolet liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Жилище
    От Levovasi във форум Всичко за дома
    Отговори: 12
    Последно мнение: 07-10-2013, 21:34
  2. Отговори: 31
    Последно мнение: 20-09-2013, 12:07
  3. Въпрос относно закупуване на жилище
    От Gigi-Galli във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 21-02-2008, 01:27

Отметки