Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 29
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране как бихте отговорили на въпрос за искана от вас заплата?

на интервю за работа в 99% от случите задават въпроса каква заплата търсите. как бихте отговорили на този въпрос , като предположим че маржа е доста голям между минимума и максимума за длъжността?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: как бихте отговорили ?

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    на интервю за работа в 99% от случите задават въпроса каква заплата търсите. как бихте отговорили на този въпрос , като предположим че маржа е доста голям между минимума и максимума за длъжността?
    Директно и конкретно - при мен няколко пъти ми предлагаха договор след интервю, включващо подобен въпрос. Цифрата няма да я споменавам, два пъти договора беше приблизително на същата сума, другите два - ми предложиха с десетина процента по-малко. Бях го предвидил и приех и четирите пъти.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

т.е. ти си казал конкретна сума? аз лично предпочитам да избегна конкретна сума. някакви идеи?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

т.е. ти си казал конкретна сума? аз лично предпочитам да избегна конкретна сума. някакви идеи?
    Е как да стане - представи си, че другия стои с химикалката в ръка и чака да чуе сумата. Ако му хареса, да я напише в договора.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

И мен са ме питали......отговарям,че това не е предмет на интервюто + е в рекламираните рамки.

6. БЛАГОДАРЯ anix, sagittarius, deijei, lionheart thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! anix, Charlotte, merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Вадиш новият айфон в кожена оригинална калъфка от Порше от джоба на костюм Армани и винаги казваш 5% повече от горната рекламирана граница. Винаги сработва :-)

8. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Вадиш новият айфон в кожена оригинална калъфка от Порше от джоба на костюм Армани и винаги казваш 5% повече от горната рекламирана граница. Винаги сработва :-)
    И казваш - да ми давате заплата ли ? аз съм дошъл да купувам фирмата, не да работя за вас.

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Ами зависи от много фактори, на първо място
    каква е позицията, и колко ти е опита, ако си
    добър специалист и си знаеш цената, винаги
    ще си я кажеш, с доводите разбира се и с това което
    умееш да правиш защото например аз имам умения който
    повечето хора ги нямат и т н ...въпрос на самочуствие е, на
    второ място е спешно ли търсиш работа, т.е.
    Колко си я закъсал ако пък позицията е мечтаната
    работа, която си търсил цял живот, питаш те
    колко предлагат, ако сумата не това което очакваш
    им казваш какви са твоите очаквания и например
    ако те са удовлетворени да речем след пробният
    период да имаш някъква процент увеличение,
    също така е важно какво включва договора, винаги
    чети внимателно за това по какъв начин ти се
    качва заплата, и дали това е написано, и като
    изтече срока си го търси, трябва да си знаеш цената!
    Успех!
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

11. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е добре, не са ли цитирани годишни заплати или часовете на седмица с Min wage Или колко е на час, аз досега обява без такива данни не съм виждал?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Ами зависи от много фактори, на първо място
    каква е позицията, и колко ти е опита, ако си
    добър специалист и си знаеш цената, винаги
    ще си я кажеш, с доводите разбира се и с това което
    умееш да правиш защото например аз имам умения който
    повечето хора ги нямат и т н ...въпрос на самочуствие е, на
    второ място е спешно ли търсиш работа, т.е.
    Колко си я закъсал ако пък позицията е мечтаната
    работа, която си търсил цял живот, питаш те
    колко предлагат, ако сумата не това което очакваш
    им казваш какви са твоите очаквания и например
    ако те са удовлетворени да речем след пробният
    период да имаш някъква процент увеличение,
    също така е важно какво включва договора, винаги
    чети внимателно за това по какъв начин ти се
    качва заплата, и дали това е написано, и като
    изтече срока си го търси, трябва да си знаеш цената!
    Успех!
    права си, зависи от много фактори. точно тези фактори влиаят върху големия марж.
    добре де, какво се случва ако кажеш по-висока от тази която те са определили? и какво ако кажеш по-ниска? според мен в първия случай не получаваш работата а във втория също е много вероятно да не я получиш значително олекваш в очите на работодателя, не те взимат на сериозно а по малкото зло е да се прекараш сам т.е. да ти дават по-голяма заплата ама ти като кажеш по ниска и съответно си получаваш тази която си поискал. нямам голям опит и за това разпитвам и се опитвам да разсъждавам

Цитирай Първоначално написано от Saladin Виж мнението
    Е добре, не са ли цитирани годишни заплати или часовете на седмица с Min wage Или колко е на час, аз досега обява без такива данни не съм виждал?
    не е цитирано

Post Thanks / Like

По подразбиране За: как бихте отговорили на въпрос за искана от вас заплата?

Не знам за каква позиция става въпрос, зависи каква е компанията, колко е тясна специалноста, има ли много кандидати, колко дълго е седяла позицията като обява, ако това е много условно но ако става въпрос за специалност за която се искат специално образование и качества, нещо за което ти смяташ че ще се докажеш още на интирвюто, имай на предвид че за пари се говори на последният кръг, когато една добра компания има най-малко 2
    Понякога 3 зависи, някъде из нета има специални психологически тестове в които е описано как да седниш, къде да се държиш ръцете, как да отговориш на определени въпроси....хората които са срещу теб ако са от големите, ще те разчетат веднага, нужно е желязна маска, много увереност и самочуствие, преди когато дъщеря ми ходеше по интервюта винаги съм и казвала ходи на интервю е се дръж така че все едно ти си човека за тази работа, и не трябва да се притеснявяш и грам усетят ли че си претиснен не е добре защото е важно как ще реагираш в стресови ситуации, ако се панирваш лесно как ще
    разчитат те на теб, трява да умееш да мислиш трезво при рискови ситуации, но с практиката на интервюта човек се отраква и започва по-малко да се притеснява....съвети много мога да дам, но зависи за какво става въпрос, cv също е многа важно, .....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

15. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    съвети много мога да дам, но зависи за какво става въпрос
    Ами както чета темата, става въпрос как да отговориш на въпроса "Каква заплата очаквате?"

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. ХАРЕСВАМ! rumi_066, Vanilia liked this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

в повечето случаи заплатата е обявена в самата обява

веднъж ми се е налагало да отговарям на такъв въпрос и физиономията на интервюиращата стана веднага намръщена кисела тръсна с глава не можело толкова

после четох че това е трик (с намусването)

после се замислих корко е странно да отидеш на пазар където шепнешком да питаш "колко искаш за едно кило и нямаш право да казваш на другите продавачи колко си ми искал".
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

19. ХАРЕСВАМ! Vanilia liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ами както чета темата, става въпрос как да отговориш на въпроса "Каква заплата очаквате?"
    Имам в предвид за каква позиция, защото дори и за чистачка е нужно да знаеш какво можеш и какво искаш ))

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    в повечето случаи заплатата е обявена в самата обява

веднъж ми се е налагало да отговарям на такъв въпрос и физиономията на интервюиращата стана веднага намръщена кисела тръсна с глава не можело толкова

после четох че това е трик (с намусването)

после се замислих корко е странно да отидеш на пазар където шепнешком да питаш "колко искаш за едно кило и нямаш право да казваш на другите продавачи колко си ми искал".

в повечето случаи но не винаги.
    определено има кофти въпроси като каква заплата очаквате? как ще се опишете? имате ли някакви въпроси? всичките са си подводни камъни

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

в повечето случаи но не винаги.
    определено има кофти въпроси като каква заплата очаквате? как ще се опишете? имате ли някакви въпроси? всичките са си подводни камъни
    Като,казваш,-имате ли някакви въпроси,имаш,предвид извън заплатата ли?

аз винаги имам, дори са ми на един лист готови. За мен са специфични счетоводни, но ми дават представа каква е operational страната на бизнеса.

Преди 3 седмици ходих на едно интервю начално,и беше само HR. Не можа да кои отговори на нито един.

23. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

после се замислих колко е странно да отидеш на пазар където шепнешком да питаш "колко искаш за едно кило и нямаш право да казваш на другите продавачи колко си ми искал".
    Странно е, но в ЮК - в България принципно никой не пуска обява за работа с посочена заплата.
    Даже си спомням някакъв семинар на HR специалисти и една журналистка и зададе въпроса. Като започнаха едни обяснения - че било специфично, че било конфиденциална информация ...

25. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Като,казваш,-имате ли някакви въпроси,имаш,предвид извън заплатата ли?

аз винаги имам, дори са ми на един лист готови. За мен са специфични счетоводни, но ми дават представа каква е operational страната на бизнеса.

Преди 3 седмици ходих на едно интервю начално,и беше само HR. Не можа да кои отговори на нито един.
    Сподели ги де, може да ги ползват и други, извън твоята сфера, дори и модифицирани?

Сега си мисля, бих задала насрещен въпрос, ако ме питат за заплатата - за рамките, които дадената компания има възможност да предостави - за да знам дали да си губя времето да се доказвам точно пред тях или няма смисъл, защото това, което могат да ми предложат, е недостатъчно за мен?

deijei, как ти се струва да им кажеш, че ако те наемат, ще им спестиш доста пари/ще докараш доста приходи на компанията, затова би искал да знаеш какво предлагат те, макар и в по-груби рамки?

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Странно е, но в ЮК - в България принципно никой не пуска обява за работа с посочена заплата.
    Даже си спомням някакъв семинар на HR специалисти и една журналистка и зададе въпроса. Като започнаха едни обяснения - че било специфично, че било конфиденциална информация ...
    да
    тоя въпрос е сякаш че привнесен от бг реалиите в юкейските, ама Зара твърди, че го има. Но и тя е отговорила точно така както аз си мисля че е правилно. Прочетете й мнението пак - вие сте си рекламирали заплащането и предмет на интервюто е дали аз ще ви свърша работата.

евентуален (лош) отговор за бг реалиите е следния: "Благодаря за този въпрос. Разбира се, всеки очаква да се включи в екип и да работи нещо, което ще му позволи нормално съществуване в рамките на реалните възможности, но аз нямам конкретна информация какво давате на вашите служители. Ще ми кажете ли какви са реалните чисти заплати, които служителите ви (на сходни позиции, на ръководни позиции, на моето ниво на отговорност)занасят вкъщи?"

"Thank you for this question. Of course every human being expects to become part of a team working a job that will provide for normal living in this economic situation but I have no information what your employees get as take home pay. So can you tell me what is the average take home pay earned by your employees with similar levels of responsibility, contributing to(for?) the company?"
    Последно редактирано от korry : 09-11-2014 на 11:45
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

28. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Сподели ги де, може да ги ползват и други, извън твоята сфера, дори и модифицирани?

Сега си мисля, бих задала насрещен въпрос, ако ме питат за заплатата - за рамките, които дадената компания има възможност да предостави - за да знам дали да си губя времето да се доказвам точно пред тях или няма смисъл, защото това, което могат да ми предложат, е недостатъчно за мен? Това ми се е случило веднъж, споменах какво работя в момента, без да назовавам точни суми и те казаха със съжаление - не знам дали ще можем да посрещнем нивото на такова заплащане... и не се получи "сделката" между нас - искаха много срещу недостатъчно овъзмездяване.

deijei, как ти се струва да им кажеш, че ако те наемат, ще им спестиш доста пари/ще докараш доста приходи на компанията, затова би искал да знаеш какво предлагат те, макар и в по-груби рамки?
    добра идея ще опитам да я приложа

30. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Разбира се, всеки очаква да се включи в екип и да работи нещо, което ще му позволи нормално съществуване в рамките на реалните възможности

Of course every human being expects to become part of a team working a job that will provide for normal living in this economic situation
    Е как ти дойде наум подобно заявление? Всеки??? (every human being)??? Seriously? Много ме веселиш понякога, Кори! Благодаря!

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Е как ти дойде наум подобно заявление? Всеки??? (every human being)??? Seriously? Много ме веселиш понякога, Кори! Благодаря!
    ми тъй залъгваш интервюирощия че си с робска психика и не можеш да си представиш че някой не иска до робува някъде(но за добри пари) затова избрах така
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

33. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ми тъй залъгваш интервюирощия че си с робска психика и не можеш да си представиш че някой не иска до робува някъде(но за добри пари) затова избрах така
    Сега те разбрах. Само не ми става ясно защо ще ми трябва да залъгвам интервюиращия, че съм с робска психика? За да ми даде по-малка заплата, при положение, че може да даде и по-голяма? Това някакси ми се вижда много непродуктивно.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

не знам. аз имам много слаби възможности да убеждавам и говоря в такъв разговор. сещам се само за провали.
    в писмен вид се справям по добре, тогава от време на време успявам да поизлъжа някой
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    То всички лейбъри и чистачки са с такива айфони та от костюм армани ли каза да го извади?!?!!?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 213
    Последно мнение: 24-09-2018, 05:53
  2. Бихте ли ми разяснили
    От Prewodi във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 7
    Последно мнение: 30-03-2010, 13:36
  3. Kак бихте превели... ?
    От Rumi69 във форум Общ форум
    Отговори: 11
    Последно мнение: 25-01-2008, 17:08
  4. Какво бихте отговорили Вие?