Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 71

Тема: mortgage advisor

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране mortgage advisor

Дали знае някой Българин Моргич адваизор ?

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: mortgage advisor

А той трябва ли да знае английски....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

3. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    А той трябва ли да знае английски....

Ха ха, тук ме хвана мисля че може би ще трябва да знае , на мен ми трябва да ми разясни начините , схемите, актуалните програми за закупуване на жилище

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tax000 Виж мнението
    може да видиш този сайт- http://www.ipoteki.co.uk , на мен ми изглежда много добре, като гледам знаят и български, и английски
    Благодаря

Старо куче
    Post Thanks / Like

В края на месеца сме на среща с мортгидж адвайзор. Как по-точно протичат тези срещи? Какво да очаквам?

Sent from my I phone

Напреднал Аватара на WindTalker
    Post Thanks / Like

Ще ти трябва паспорта, банково извлечение за 3 месеца назад, доказателство за адрес/ сметка, списък на всички дебити, кредитни карти. Ако ще купувате двама, горното важи и за втория човек. Моят съвет е да бъдете честни, когато предоставят е информация. Съветника по ипотеката ще прегледа документацията и ще каже дали, колко и откъде може да вземете ипотеката. Оттук нататък Вие си решавате дали съветника ще Ви свърши всичко или ще отидете директно в банката и ще си спестите куп пари. Успех!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря. Той съветника е към банката. Предполагам само офертите на банката ще представи

Sent from my I phone

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Благодаря. Той съветника е към банката. Предполагам само офертите на банката ще представи

Sent from my I phone
    На ваше място бих се срещнала с независим съветник. Офертите на банките често са доста дървени в сравнение с други банкови институции.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    На ваше място бих се срещнала с независим съветник. Офертите на банките често са доста дървени в сравнение с други банкови институции.
    малко офф топик,но кои са другите банкови институции освен банките
    аз пне досега за такива не съм чувал,ама знае ли човек във вашето каунти може и да има
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    аз пне досега за такива не съм чувал,ама знае ли човек във вашето каунти може и да има
    Те са height street banks , всичките дървета. Но има още минимум 200 институции, регулирани от FSA, който съвсем редовно ти дават ипотека. Някой няма как да ги чуеш,освен ако не ползваш независим mortgage advisor. Независимия mortgage adviser има достъп до голям range от продукти на пазара.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Те са height street banks , всичките дървета. Но има още минимум 200 институции, регулирани от FSA, който съвсем редовно ти дават ипотека. Някой няма как да ги чуеш,освен ако не ползваш независим mortgage advisor. Независимия mortgage adviser има достъп до голям range от продукти на пазара.
    ok.ма тия всичките не са банки и са НЕ банкови институции

а мила изпрати питащия за зелен хайвер да търси цитирам
    Офертите на банките често са доста дървени в сравнение с други банкови институции.
    та за това ми беше питането ,а не кои са не банковите институции които ти отпускат моргидж
    те са ясни
    неясни остават кои са на Мила банковите институции ,които хем са банкови,но в същото време не са банки
    ако е възможно да ми се разясни.плс

Post Thanks / Like

ok.ма тия всичките не са банки и са НЕ банкови институции

а мила изпрати питащия за зелен хайвер да търси цитирам

та за това ми беше питането ,а не кои са не банковите институции които ти отпускат моргидж
    те са ясни
    неясни остават кои са на Мила банковите институции ,които хем са банкови,но в същото време не са банки
    ако е възможно да ми се разясни.плс
    по по скоро Мила има предвид под банкови институции всички институции,които биха ти дали ипотека, в смисъл ,не само high street banks , но и такива който са building society. Има building society, който аз дори не знаех,че съществуват ...напр. Leeds Building Society....и т.н.. Важното е да са регулирани от FSA (Financial Service Authorities)

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    по по скоро Мила има предвид под банкови институции всички институции,които биха ти дали ипотека, в смисъл ,не само high street banks , но и такива който са building society. Има building society, който аз дори не знаех,че съществуват ...напр. Leeds Building Society....и т.н.. Важното е да са регулирани от FSA (Financial Service Authorities)
    по скоро мила допусна правописна грешка като написа .....други банкови институции ,като предполагам,че е имала наредвид .....други НЕбанкови институции
    ма явно и ти не си прочела внимателно
    само предполагам де без да съм наясно дали грешката е само правописна

15. ХАРЕСВАМ! nesi liked this post
    Post Thanks / Like

по скоро мила допусна правописна грешка като написа .....други банкови институции ,като предполагам,че е имала наредвид .....други НЕбанкови институции
    ма явно и ти не си прочела внимателно
    само предполагам де без да съм наясно дали грешката е само правописна

Може да не е банка, но да предлага banking services.

A building society is a financial institution owned by its members as a mutual organisation. Building societies offer banking and related financial services, especially mortgage lending. These institutions are found in the United Kingdom (UK) and several other countries.

17. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

http://lmgtfy.com/?q=financial+institution

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Независим мортгидж адвайзор independent mortgage advisor ли ще да е? В интернет ли да потърся или има кантори или нещо такова? Аз ще си осъществя срещата да чуя какво ще ми се каже, но разбира се ще проуча отвътре въпроса преди да предприема каквито и да е бъдещи стъпки.

Sent from my I phone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Независим мортгидж адвайзор independent mortgage advisor ли ще да е? В интернет ли да потърся или има кантори или нещо такова?
    Sent from my I phone
    Да.

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

абе пич,институцията моргидж брокер е нещо сравнимо/не съвсем точно/ с ония тетки самодейки от агенциите за недвижими имоти в българия които само и само да продадат един имот си дават всички знания,познания и връзки да ти уредят заем/ипотека/ от банката ,с тая разлика ,че моргидж брокера няма в ук/и на всякъде по цивилизования свят/ няма отношение към имота ,а целта на заниманието му поне би трябвало да ти намери най добрата банка с най добрите предложения относно твоя случай
    един вид моргидж брокера е един маймун от който не трябва да се респектираш,стряскаш,козируваш и гледаш с овлажнен поглед докато ти сваля от небето 1000 звезди ,а трябва да го възприемаш като нает от теб да ти сърши работа.ако го усетиш,че не става хайде въз следващия
    не знам в ук как е ,но по принцип моргидж брокера не взема комисионна от клиента си,той е нещо като агенциите за работа които чарджат работодателя за всеки един работник който му изпращат
    така и той си взема комисионната от банката или финансовата институция която ти отпуска моргиджа
    така ,че не се шашкай като ти се яви с черен костюм и дипломатическо куфарче което не е нищо по вече от един лънч бокс в който да си носи сандвича.
    един вид пъди курназ в срещите си с такива индивиди и демонстрирай самочувствие за да не де вземат за теле и набързо да претупат работата,т.е да не се изпотят да ти намерят възможно най добрите условия според твоя профил

а ако искаш да си търсиш такъв индивид има ги хиляди
    само чукни в гугъла mortgage brocers uk и си избирай най близките по местоживеене

по принци е най добре да се обърнеш към някой с препоръка ,ако има такава възможност
    предимството е ,че като близък на някой близък можеш да скъсиш дистанцията и директно да го оферираш с някой лев да ти уреди най доброто щото и те макар и да не вземат пари от клиента/купувача/ пари не вземат,но когато им предложат се стимулират и не отказват
    сеа това от личен опи.при всеки е различно,но шари ли се пара навсякъде върви

22. ХАРЕСВАМ! Мила, nesi liked this post
    Post Thanks / Like

абе пич,институцията моргидж брокер е нещо сравнимо/не съвсем точно/ с ония тетки самодейки от агенциите за недвижими имоти в българия които само и само да продадат един имот си дават всички знания,познания и връзки да ти уредят заем/ипотека/ от банката ,с тая разлика ,че моргидж брокера няма в ук/и на всякъде по цивилизования свят/ няма отношение към имота ,а целта на заниманието му поне би трябвало да ти намери най добрата банка с най добрите предложения относно твоя случай
    един вид моргидж брокера е един маймун от който не трябва да се респектираш,стряскаш,козируваш и гледаш с овлажнен поглед докато ти сваля от небето 1000 звезди ,а трябва да го възприемаш като нает от теб да ти сърши работа.ако го усетиш,че не става хайде въз следващия
    не знам в ук как е ,но по принцип моргидж брокера не взема комисионна от клиента си,той е нещо като агенциите за работа които чарджат работодателя за всеки един работник който му изпращат
    така и той си взема комисионната от банката или финансовата институция която ти отпуска моргиджа
    така ,че не се шашкай като ти се яви с черен костюм и дипломатическо куфарче което не е нищо по вече от един лънч бокс в който да си носи сандвича.
    един вид пъди курназ в срещите си с такива индивиди и демонстрирай самочувствие за да не де вземат за теле и набързо да претупат работата,т.е да не се изпотят да ти намерят възможно най добрите условия според твоя профил

само чукни в гугъла mortgage brocers uk и си избирай най близките по местоживеене

по принци е най добре да се обърнеш към някой с препоръка ,ако има такава възможност
    предимството е ,че като близък на някой близък можеш да скъсиш дистанцията и директно да го оферираш с някой лев да ти уреди най доброто щото и те макар и да не вземат пари от клиента/купувача/ пари не вземат,но когато им предложат се стимулират и не отказват

точно така...

Post Thanks / Like

хубавата страна на работата с моргидж брокер ,е че той работи за комисионна която си осигурява от кредитора и ако иска и той бял хляб да яде гаранция ,че ще се опита даже да направи и невъзможното да ти осигури моргидж,все пак на който параметрите ще зависят и от твоя кредитен профил
    за това ми беше мисълта да не се стряскаш от тях ,а да имаш самочувствие в контакта като равен сравен ,че и отгоре ,да не криеш неща около твоето финансово състояние за да са те наясно как да действат.
    ако са някои сухари с много клиентела и я карат по правата линия може и да не ти свършат работа ,ама ако са някои нахъсани алчни копелета могат и да обърнат света ,ма трябва преди това да се създаде някакво доверие ,щото и те се пазят и то много от непознати
    бе нямате ли там хора от нашия край,руснаци,поляци,българи и други индивиди с които сработкат може да стане по лесно да си го кажете директно кой какво иска и да се свърши работата
    от личен опит с правилния човек се пестят много пари

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Чудесно инфо , 1 или 2 % разлика в лихвата означава че при един заем от 200 000 £ са 2000 до 4000 £ на година което си е одно поне 200 £ на месец . може ли някой да каже коя банка на каква лихва го е минала и при какъв процент от стоиността е дал ? Днес ми казаха ( мисля че моргич адваизор) че една банка в момента работи по пейслип ( не попитах коя е ) и ако имам 10% сме на 3,5% лихва, при 15% сме на 3% лихва , при 25% от стоиността падам на 2% лихва. Някой може ли да сподели опит.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не мога да скрия, че Кентавъра е точен! Сухото винаги отваря врати и никога не бива никой да се скъпи да прави отсрещната страна щастлива по този най- пюр начин!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за насоката!

Sent from my I phone

Напреднал Аватара на WindTalker
    Post Thanks / Like

Независимият брокер ще намери най-добрата сделка, в зависимост от финансовото положение. От вас зависи дали ще продължите с него или например да преговаряте директно с банката. Ако решите да останете с банката, те поемат разходите по самата сделка, сървея и може би адвоката. Говорим за 2-3000 паунда. Избора е Ваш

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от WindTalker Виж мнението
    Независимият брокер ще намери най-добрата сделка, в зависимост от финансовото положение. От вас зависи дали ще продължите с него или например да преговаряте директно с банката. Ако решите да останете с банката, те поемат разходите по самата сделка, сървея и може би адвоката. Говорим за 2-3000 паунда. Избора е Ваш
    Същото е и ако сделката е през брокер а няма да вземе същия пакет ако е с банката директно.

30. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Mortgage
    От skakaueca във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-08-2010, 16:31
  2. Bulgarian Speaking Customer Advisor
    От Божидар във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 4
    Последно мнение: 14-11-2009, 12:53
  3. Bulgarian Speaking Customer Advisor-Midlands
    От Edna във форум Професии и работа
    Отговори: 0