Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 70
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Удобни райони за живеене в Лондон

Здравейте,

Казвам се Ваня и с приятеля ми ще емигрираме към Лондон догодина, но няколко въпроса ни вълнуват доста Той знае перфектен английски език и дори в момента работи с Американци и Англичани, но все пак едно е от България да разговаряш с тях по телефон, а друго е на живо - диалекти и т.н.
    Кои са удобните квартали за живеене с доста транспортни връзки ( както автобусни, така и за метрото ) ? Тъй като Лондон е огромен град, квартирата е доста важна, но и транспортът също.
    Имаме познати в Belvedere, но се страхуваме, че ако живеем там няма да имаме голям избор от транспортни средства, мисля, че се води 3 или 4 зона.

Какви са наблюденията ви и имате ли такива в IT сферата, тъй като такава работа ще търсим. В България я имаме, но не е заплатена добре, а наблюдавах заплатите в Англия и доста по-добре се заплаща, ако и кадърен човек и си вършиш задълженията добре.

За сега това са въпросите, нека се отнесем сериозно към нещата и ако сте запознати - пишете!

Благодаря!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Удобни райони за живеене в Лондон

От към транспорт - най-удобен е квартала, в който работиш. Кажи в кой квартал ще работите, за да ви кажем къде да си търсите квартира.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, това е ясно, че най-удобен е кварталът, в който ще се работи, но такъв все още не е уточнен, защото както вече споменах - пристигането ни е догодина и няма голяма яснота в момента относно работата, по-нататък ще се разбере. Въпросът ми е за квартал, в който минават повече автобуси и метрото, че за да мога да стигам до работата - дори тя да е на далеч от квартирата, трябва ми удобен транспорт и повече автобусни линии

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanilinna Виж мнението
    Да, това е ясно, че най-удобен е кварталът, в който ще се работи, но такъв все още не е уточнен, защото както вече споменах - пристигането ни е догодина и няма голяма яснота в момента относно работата, по-нататък ще се разбере. Въпросът ми е за квартал, в който минават повече автобуси и метрото, че за да мога да стигам до работата - дори тя да е на далеч от квартирата, трябва ми удобен транспорт и повече автобусни линии

Ми във всички квартали минават автобуси и градски транспорт и т.н...какъв точно тиме въпроса,че не схващам?

5. ХАРЕСВАМ! Мила, rumi_066 liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

london bridge, waterloo, bank, kings cross, въпреки че вобще не съм сигурен че ще ти е от полза.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами да, нормално е навсякъде да има транспорт. Но както и в България, зависи къде живееш, на една спирка примерно спират 2 автобуса, на друга 5 + метро. Зависи в кой квартал си. Та мисълта ми е на коя зона да наблегна като търся квартира, както споменах за Belvedere ( гледах на картата на метрото, че от там минават само 2 линии ) ми се струва по-отдалечен и с по-малко връзки за транспорта. Има автобуси на 10 минути, има на 1ч. Затова питам, ако имате карта на автобуси в Лондон и на метрото ( не знам до колко моята е актуална ).

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо да не ми е от полза, какво имаш в предвид?

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Като дойдеш ще разбереш
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Като дойдеш ще разбереш
    Е, добре.. Кажи от сега, аз затова пиша във форума, за да приемам съвети и мнения Все пак още не съм живяла в толкова голям град и ще ми е объркано както на всеки в началото

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

кварталите в които минават много автобуси и има метро,един вид с преобладаващ обществен транспорт обикновено се населяват от лоу клас пийпъл,разбирай всякаква сволоч мангали и негодяи които не могат да си позволят личен транспорт и разчитат единственно на общественния за тяхно удобство
    в тия квартали с много автобуси и метро са дислоцирани масата мангали.белите хора/ бели не според пигментацията на кожата си някой да не ме упрекне в расизъм/ които наричам живеят далеч от райони с развит масов обществен транспорт и за придвижването си предимно се обезпечават с личен такъв
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Защо да не ми е от полза, какво имаш в предвид?
    защото мястото с много добър транспорт не ти гарантира че няма да пътуваш 2 часа докато стигнеш до работата си + доста по- висок наем.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    кварталите в които минават много автобуси и има метро,един вид с преобладаващ обществен транспорт обикновено се населяват от лоу клас пийпъл,разбирай всякаква сволоч мангали и негодяи които не могат да си позволят личен транспорт и разчитат единственно на общественния за тяхно удобство
    в тия квартали с много автобуси и метро са дислоцирани масата мангали.белите хора/ бели не според пигментацията на кожата си някой да не ме упрекне в расизъм/ които наричам живеят далеч от райони с развит масов обществен транспорт и за придвижването си предимно се обезпечават с личен такъв
    Благодаря ти, а ти лично източен, западен, северен или южен Лондон би препоръчал на твой приятел? Освен транпорт, работата е най-важна, както и квартирата?

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    това е лондон. не е канада.
    едно от най тъпите неща в лондон е да ползваш собствена кола . задръстването почва от четири и свършва около седем и трийсе. сутрешното не го знам. през ден магистралите се парализират. ако гониш самолет винаги избирай релсата за да го хванеш.
    северен лондон е по гъсто снабден с транспорт. обачере много гъсто насален па и скъпичък.
    белведерето е нормален квартал с влакчета до центъра па оттам ходе дето искаш. зона 5. по евтини квартирки по скъпички месечни транспортни карти.
    обаче може би е по добре като пресни да се настаните в севера където има много българи. центровете нафрашкани с българи са около страгфорд уолтъмстоу лейтън ууд грийн ийст хам форест гейт ъптън парк североизточен лондон

и а канадецо - малко кат расис май че отиваш
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Хахахах намери кого да питаш , със същия успех можеш да питаш и комшията ти в БГ.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Честно да си призная, и на мен ми стана малко смешен въпроса... Лондон е огромен град и ако си с представата, че ако живееш в един квартал от предградията, ще джиткаш до центъра на кръчма, кино или концерт всяка вечер, та ти е важно да има транспорт много начесто - това просто рядко се случва... По причина, че пътуваш ДЪЛГО и ако ходиш на работа, се налага да си спомняш, че денонощието е само 24 часа. А и транспортът си е скъп тук, това перо не е за пренебрегване...

Второ, тук градският транспорт е с час - на всяка спирка ще знаеш точно в колко часа пристига автобус и в коя посока, на метрото ще видиш на светлинно табло колко остава до следващото влакче и т.н.

Трето, тук място за жилище се избира най-напред по това, какъв наем можеш да си позволиш, оттам нататък - в границите на този наем, вече гледаш по-читави райони - в смисъл, да не са с много обособени големи общности (бивши) емигранти, както и да са такива, чиито стил на живот да е подобен на твоя. Чети из форума и ще видиш, че доста от хората, например, не понасят, когато миризма на готвещо се къри се разнася денонощно около тебе. Новите емигранти (ако не са високоплатени специалисти, които си идват с договорите за работа и доброто заплащане от ден първи) рядко идват с бала пари, с които да си изберат веднага желаният читав район, но дано вие да сте изключение! Освен това, в рамките на един район може да си близо до спирка на метро/автобус, а може и да не си - така че пак е относително.

И четвърто - понеже искаш карти - заповядай. Има за всякакви видове транспорт, включително и за велосипеди под наем. И още, разбира се, в гугъл - колкото щеш.

Пето - ти откъде си?

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

17. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    това е лондон. не е канада.
    едно от най тъпите неща в лондон е да ползваш собствена кола . задръстването почва от четири и свършва около седем и трийсе. сутрешното не го знам. през ден магистралите се парализират. ако гониш самолет винаги избирай релсата за да го хванеш.
    северен лондон е по гъсто снабден с транспорт. обачере много гъсто насален па и скъпичък.
    белведерето е нормален квартал с влакчета до центъра па оттам ходе дето искаш. зона 5. по евтини квартирки по скъпички месечни транспортни карти.
    обаче може би е по добре като пресни да се настаните в севера където има много българи. центровете нафрашкани с българи са около страгфорд уолтъмстоу лейтън ууд грийн ийст хам форест гейт ъптън парк североизточен лондон

и а канадецо - малко кат расис май че отиваш

виждаш ли как си противоречиш.
    ако нормалните бели хора предпочитаха и разчитаха на общественния транспорт магистралите и главните артерии на града нямаше да се парализират в ръша като джели джем ,а щяха да са като третостепенна аерописта на селскостопанската авиация
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

19. ХАРЕСВАМ! Vanilia liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Честно да си призная, и на мен ми стана малко смешен въпроса... Лондон е огромен град и ако си с представата, че ако живееш в един квартал от предградията, ще джиткаш до центъра на кръчма, кино или концерт всяка вечер, та ти е важно да има транспорт много начесто - това просто рядко се случва... По причина, че пътуваш ДЪЛГО и ако ходиш на работа, се налага да си спомняш, че денонощието е само 24 часа. А и транспортът си е скъп тук, това перо не е за пренебрегване...

Второ, тук градският транспорт е с час - на всяка спирка ще знаеш точно в колко часа пристига автобус и в коя посока, на метрото ще видиш на светлинно табло колко остава до следващото влакче и т.н.

Трето, тук място за жилище се избира най-напред по това, какъв наем можеш да си позволиш, оттам нататък - в границите на този наем, вече гледаш по-читави райони - в смисъл, да не са с много обособени големи общности (бивши) емигранти, както и да са такива, чиито стил на живот да е подобен на твоя. Чети из форума и ще видиш, че доста от хората, например, не понасят, когато миризма на готвещо се къри се разнася денонощно около тебе. Новите емигранти (ако не са високоплатени специалисти, които си идват с договорите за работа и доброто заплащане от ден първи) рядко идват с бала пари, с които да си изберат веднага желаният читав район, но дано вие да сте изключение! Освен това, в рамките на един район може да си близо до спирка на метро/автобус, а може и да не си - така че пак е относително.

И четвърто - понеже искаш карти - заповядай. Има за всякакви видове транспорт, включително и за велосипеди под наем. И още, разбира се, в гугъл - колкото щеш.

Пето - ти откъде си?

Успех!
    Благодаря ти за коментара, Мила
    Не идваме с нагласата за кино и забавления, но за да се стигне до работа трябва да има удобен транспорт, та затова попитах А за наемът - около 300 паунда на човек на месец, толкова бихме отделили, знам, че в 3-4 зона може да се намери по 70-80 паунда на седмица, но от към квартали не знам на къде да се насочим. А и източен, западен, северен или южен Лондон, това се колебаем

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Благодаря ти, а ти лично източен, западен, северен или южен Лондон би препоръчал на твой приятел? Освен транпорт, работата е най-важна, както и квартирата?
    Мила ти го каза подробно - аз ще го кажа по-накратко.
    Може да живееш години в Лондон и пак да не ти се наложи да излезеш от твоя район.
    Аз в момента съм в София (от 6 месеца) - в повечето квартали не съм стъпвал.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Благодаря ти за коментара, Мила
    Не идваме с нагласата за кино и забавления, но за да се стигне до работа трябва да има удобен транспорт, та затова попитах А за наемът - около 300 паунда на човек на месец, толкова бихме отделили, знам, че в 3-4 зона може да се намери по 70-80 паунда на седмица, но от към квартали не знам на къде да се насочим. А и източен, западен, северен или южен Лондон, това се колебаем
    Дано получите конкретни напътствия, виждам, че си намерила и другите теми по въпроса - можеш да ползваш търсачката в подписа ми, тя дава много резултати. Но все си мисля, че вместо да се търси квартал с "добър транспорт" по принцип, без да знаеш къде ще работиш, е по-разумно да се търси работа и след като се намери, да се търси квартира доколкото е възможно близо до нея.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

23. БЛАГОДАРЯ rumi_066, zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, imamvapros, zmei4o_pk liked this post
    Recommend zmei4o_pk recommended this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Абе гледай да е 2 или 3 та зона / SOUTH EAST LONDON - Lewisham / greenwich / blackheath /hither green /kidbrooke /brockley.

25. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от baggio12 Виж мнението
    Абе гледай да е 2 или 3 та зона / SOUTH EAST LONDON - Lewisham / greenwich / blackheath /hither green /kidbrooke /brockley.
    Да бе - 300 паунда/месец в 2-ра зона - are you OK??

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Дано получите конкретни напътствия, виждам, че си намерила и другите теми по въпроса - можеш да ползваш търсачката в подписа ми, тя дава много резултати. Но все си мисля, че вместо да се търси квартал с "добър транспорт" по принцип, без да знаеш къде ще работиш, е по-разумно да се търси работа и след като се намери, да се търси квартира доколкото е възможно близо до нея.
    По принцип е така, но тук е другият въпрос - От България може да кандидатстваме за работа, но при тяхно желание за интервю с нас - идва спънката, по скайп трябва. Затова попитах за Belvedere , тъй като там наши познати имат къща и ако първоначално се настаним при тях те също ще ни помагат с каквото могат, но все пак ме притеснява дали този квартал е с удобен транспорт, гледах, че нещо като стреличка минава през квартала, информация за карти и цени от къде мога да видя?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от baggio12 Виж мнението
    И какво правим, ако работи на Райслип?
    И както се казва в една хубава бг поговорка, рибата в морето, обаче тигана вече е на печката.
    Като гледам бюджета с който разполагат, едва ли ще им е до хубави квартали!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По принцип е така, но тук е другият въпрос - От България може да кандидатстваме за работа, но при тяхно желание за интервю с нас - идва спънката, по скайп трябва. Затова попитах за Belvedere , тъй като там наши познати имат къща и ако първоначално се настаним при тях те също ще ни помагат с каквото могат, но все пак ме притеснява дали този квартал е с удобен транспорт, гледах, че нещо като стреличка минава през квартала, информация за карти и цени от къде мога да видя?
    Това е по-друго - отивате при вашите приятели и ползвате квартирата като база. Намирате работата и си търсите ваше жилище наблизо.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това е по-друго - отивате при вашите приятели и ползвате квартирата като база. Намирате работата и си търсите ваше жилище наблизо.
    Като цяло това е най-добрият вариант, но все пак те отдават стаи под наем и може да са заети. Затова ще търсим и квартира от други хора. А договори, депозити, как стоят нещата? При напускане - предизвестие?

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Глазгоу - райони подходящи за семейство
    От pendenkalnik във форум Всичко за Шотландия
    Отговори: 38
    Последно мнение: 30-08-2015, 16:53
  2. Добри места за живеене в Zone 2, Лондон
    От Jurgen във форум Общ форум
    Отговори: 57
    Последно мнение: 29-10-2014, 21:13
  3. Хубаво място за живеене в Лондон
    От Miss Sunshine във форум Общ форум
    Отговори: 146