Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Подновяване на международен паспорт в посолството

Понеже ми изтича паспорта скоро и след телефонати с посолството ни в Германия и в Лондон установих че се давали предварителни часове
    за подаване на документите и се чака 2-3 месеца за час, после чакате пак горе-долу толкоз докато получите паспорта...
    разбира се, ако се приберете в бг - може и по-бързо да стане, но през посолствата в момента ситуацията е такава.

Реших да го спомена тук за да знаят всички и да си правят сметка на времето за в случай че им се наложи да сменят паспорт през посолството.

В Лондон в момента се дават часове за Януари 2015 - за да си запазите час е нужно да се обадите на 0208 133 4581
    Личните карти са валидни по 10 години и с тях може да се пътува в ЕС безпроблемно, но ако планирате да пътувате извън ЕС - вижте кога ви изтича паспорта и ако нямате възможност да го подновите в бг, вземете си час към посолството възможно най-рано.

Същата е ситуацията за съжаление и в Германия, особено след затварянето на посолството в Бон, всичко се прехвърля към Берлин или консулството във Франкфурт, където чакането за час е горе-долу същото.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

2. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    Напреднал Аватара на gangosan
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Подновяване на международен паспорт в посолството

Един привтел ме попита може ли в друг град различен от Лондон да си подмени лична карта, която му истича скоро. Далеч му бил Лондон и ако няма ще ходи в бг. Аз търсих и самов Лондон намерих бг посолство https://www.google.co.uk/search?q=%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%8 1%D0%BA%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%81 %D1%82%D0%B2%D0%BE+%D0%B2+%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB %D0%B8%D1%8F&oq=%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1% 80%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B B%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE+%D0%B2+%D0%B0%D0%BD%D0%B 3%D0%BB%D0%B8%D1%8F&aqs=chrome..69i57j0l5.17613j0j 7&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{googl e:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Подновяване на международен паспорт в посолството

Цитирай Първоначално написано от gangosan Виж мнението
    Един привтел ме попита може ли в друг град различен от Лондон да си подмени лична карта, която му истича скоро. Далеч му бил Лондон и ако няма ще ходи в бг. Аз търсих и самов Лондон намерих бг посолство https://www.google.co.uk/search?q=%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%8 1%D0%BA%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%81 %D1%82%D0%B2%D0%BE+%D0%B2+%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB %D0%B8%D1%8F&oq=%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1% 80%D1%81%D0%BA%D0%BE+%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B B%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE+%D0%B2+%D0%B0%D0%BD%D0%B 3%D0%BB%D0%B8%D1%8F&aqs=chrome..69i57j0l5.17613j0j 7&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{googl e:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8
    Да само в Лондон имаме посолство.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

5. ХАРЕСВАМ! gangosan liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Подновяване на международен паспорт в посолството

Има и посолство в Ирландия, която е друга държава, но за някои от живеещите на север Дъблин е по-близко, отколкото Лондон. Някой знае ли дали там е възможно да се отиде за подновяване на паспорт?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. ХАРЕСВАМ! gangosan liked this post
    На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Би трябвало да е възможно, щом има консулска служба.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Чудех се дали някой е пробвал, както и дали обслужват граждани, които не живеят в Ирландия. Тя процедурата е сигурно същата, но може чакането за час да е по-малко, пък и ако е по-наблизо...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Чудех се дали някой е пробвал, както и дали обслужват граждани, които не живеят в Ирландия. Тя процедурата е сигурно същата, но може чакането за час да е по-малко, пък и ако е по-наблизо...
    Ще ти излезе по евтино и бързо да скочиш до Пловдив.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    Аз пътувам винаги с л.к, която изтича 2025,с паспорта съм пътувал само веднъж и така стои... Хубавото е, че го изкарах, че всяка година ни правят проверки от централата, да ли има нелегални в компанията

12. ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз пътувам винаги с л.к, която изтича 2025,с паспорта съм пътувал само веднъж и така стои... Хубавото е, че го изкарах, че всяка година ни правят проверки от централата, да ли има нелегални в компанията
    А, това не го разбрах. Не може ли това да се докаже с лична карта? Защо с паспорт? Извинявай за тъпия въпрос.....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Защо смяташ така?

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

Защо смяташ така?
    Една от причините е многото чакане, а мисля, че е по скъпо.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Една от причините е многото чакане, а мисля, че е по скъпо.
    Не те разбрах. Къде е многото чакане, къде е по-скъпо? Нали помниш, че не всички сме в Лондон? Живеещите в Шотландия често имат 2 полета до България, струва ми се слабовероятно един кратък полет до Ирландия да е по-скъп от 2 по-дълги полета до България? Аз предполагам, че в Ирландия няма да има чакане, едва ли има много българи там, дето да чакат за паспорт, въпросът е, дали може да се подава и оттам.
    П.П. Сега погледнах - до Ирландия полетът в двете посоки излиза 40-50 паунда за февруари.
    Последно редактирано от Мила : 17-01-2017 на 09:09

Гугъл търсачка на форума

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Няма логика да не обслужват хора, които не живеят в Ирландия... нали посолствата и консулските служби са за това, за да обслужват всеки български граждани в нужда при всякакви обстоятелства. Представи си, че си на уикенд за двама в Дъблин и си загубиш документите.
    Няма как да се върнеш у дома освен сухопътно през Северна Ирландия. Сигурен съм, че ако идеш без предварително записване и кажеш, че спешно ти се налага подмяната на документ и изваждането на нов, няма да те върнат. Единственото, за което може да се сетя е, примерно да те накарат да идеш пак до Дъблин да си вземеш документите лично, но доколкото знам, откакто работят с DHL и това е отпаднало.
    Отделно съм чувал, че хората от консулската служба там са изключително любезни. Но.. винаги има едно но, когато става дума за вършене на работа с участие на българската държава.

Най-добре им пиши един имейл или позвъни на:
    Embassy of the Republic of Bulgaria in Dublin, Ireland
    Address: 22 Burlington Road, Ballsbridge, Dublin 4
    Telephone:
    +353 1 660 32 93
    +353 1 660 30 22

Fax: +353 1 660 3915

[email protected]

Out-of-hours hotline for emergency cases:
    +353 86 8167497

Public transport
    Burlington Road/ Bus 38, 38A, 39, 39A, 70

18. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Не те разбрах. Къде е многото чакане, къде е по-скъпо? Нали помниш, че не всички сме в Лондон? Живеещите в Шотландия често имат 2 полета до България, струва ми се слабовероятно един кратък полет до Ирландия да е по-скъп от 2 по-дълги полета до България? Аз предполагам, че в Ирландия няма да има чакане, едва ли има много българи там, дето да чакат за паспорт, въпросът е, дали може да се подава и оттам.
    П.П. Сега погледнах - до Ирландия полетът в двете посоки излиза 40-50 паунда за февруари.
    Процедурата е много продължителна,преди години питах,ще трябва да чакаш много.

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Един ден имах проблеми с местната милиция.Тъй де,решили да ми направят проверка,но малко греда се получи накрая и ми щракнаха белезниците(супер неудобно чудо).Някой с подобни имена нападнал милиционер в Дънди,там нейде си около Мила.Нямам си и на идея къде точно е тоя град. На лична карта съм пълен дебил,щото е от 2008-ма,а по ония времена бях дългокоско и бая различен.Абе мъка.Попитаха ме дали имам друг документ.Ми не носех паспорт и книжка...греда.След един час на задната седалка тъжен и окован пристигна втора патрулка.Провериха ми отпечатъците...голями глупости...бих ли излъгал милиционер ме питат? Ми и да го направя,бих ли казал? От там след не знам си колко разправии,че даже ме мериха колко съм висок,дали личната ми карта е фалшива,или не е моя,все пак решиха,че уви съм невинен.Бяха малко разочаровани да ми свалят прангите.Ама решиха да са гадни...щяли да ме закарат до вкъщи да ми вземат данните,мпс номера,и т.н. Ама чакай...щяли да извикат нов екип...айде пак чакай...накрая дойде един бус...поне не ме оковоха де...закараха ме,записаха данни,манни и те туй то.Ся си имам досие.Не са ме търсили де,но аз така или иначе смених адреса...И после само бг милиционерите били кофти...аха,друг път.Барем беше 25-ти юли,та поне не умрях от гъдел.

TL;DR - Паспорт си трябва.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

В момента Ryanair са евтини- да букнеш до средата на февруари, да летиш до края на Март. Директно Glasgow - България.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. международен паспорт
    От LuboElica във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-01-2014, 15:52
  2. Загубен по пощата международен паспорт
    От tchonkov във форум Въпроси към посолството
    Отговори: 12
    Последно мнение: 17-08-2011, 22:52
  3. изтекъл бг международен паспорт и лична карта
    От captain caveman във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 13-07-2010, 10:48
  4. Подновяване на БГ паспорт
    От veronimo във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 22-05-2008, 22:42
  5. Отговори: 10
    Последно мнение: 04-10-2007, 13:14

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops