Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Данъчният кредит за работещи с ниски доходи (Working Tax Credit) и данъчния кредит за деца (Child Tax Credit) не са кредити, които ще трябва да връщате и нямат пряка връзка с количеството плащани от вас данъци. Това са помощи, отпускани от Агенция “Приходи и митници” на Нейно величество (HMRC).

Детският данъчен кредит (Child Tax Credit) се отпуска на хора, които са отговорни за дете или млад човек до 16 години (или 20 години, ако все още учат редовно в лицензирано учебно заведение) и имат доход под определен минимум. Всички домакинства с годишен доход под определена сума имат право на детски данъчен кредит, като актуалната сума може да се провери на сайта на Агенцията “Приходи и митници” – www.hmrc.gov.uk.

Размерът на помощите, които можете да получавате, ще зависи от това, колко деца имате и дали те имат инвалидност. Детският данъчен кредит се отпуска, независимо от това, дали ходите на работа, като се изплаща на родителя (настойника).

Ако сте дошли на Острова на или след 1 юли, 2014 година и не работите, ще трябва да изчакате да изминат поне 3 месеца от пристигането ви, за да можете да подадете заявление за данъчни кредити.

Всички обезщетения, пенсии и помощи в Обединеното кралство се изплащат по банкова сметка.

Ако детето ви ходи в лицензирана детска градина или вие плащате на лицензиран детегледач, за да можете да ходите на работа, можете да бъдете подпомогнати с до 70% от сумата, която плащате за това.

Данъчният кредит за работещи (Working Tax Credit) е плащане, което допълва средствата на работещите хора с ниски доходи и също се изплаща по банков път. За да имате право на него, трябва да сте на възраст над 16 години и да работите постоянно поне по 30 часа на седмица (или 16 часа, ако имате дете или доказана инвалидност или сте над 60 г.), както и да имате доходи под установената за годината граница.

Данъчните кредити обикновено се определят година за година, от април до април. Ако обаче обстоятелствата ви се променят, това може да доведе до промяна на правото ви да получавате данъчни кредити или до промяна на сумата, затова е много важно да уведомявате Агенция “Приходи и митници” за всяка промяна възможно най-скоро . Например, ако нямате дете и вече не работите поне по 30 часа на седмица, губите правото на данъчен кредит. Сумата може да се повиши, например, ако ви се роди дете или доходите ви спаднат, въпреки че продължавате да си изработвате необходимия минимален брой часове.

Ако сте семейни или съжителствате с друг човек е задължително да подадете съвместна молба за данъчни кредити (joint claim) и се взимат предвид доходите на двамата души и техните обстоятелства.

Формуляр-молба може да получите само от Агенция “Приходи и митници”, след като се обадите по телефона на номер 0345 300 3900 и служителите в разговор с вас преценят, че имате право да ви изпратят молба по пощата. Попълнете молбата и я изпратете без никакви придружаващи документи колкото е възможно по-скоро. Документите ще ви бъдат поискани на по-късен етап и ако сте одобрени, помощта ще ви бъде отпусната от датата на получаването на вашата молба в Агенцията. Може да помолите да ви изплатят до 1 месец назад от тази дата, ако сте имали превод, а получавате помощта, без да се налага да давате обяснения защо не сте подали по-рано.

Ако смятате, че са ви отказали данъчни кредити неправомерно или смятате, че отпуснатата сума е неправилна, можете да се обадите на номер 0345 300 3900 и да помолите за обяснение. Ако не сте удовлетворени от отговора, можете да поискате преразглеждане на решението (reconsideration). Това може да стане само в писмена форма, в рамките на 30 дни от получаването на решението от Агенцията “Приходи и митници”.

Ако и след това не сте удовлетворени, можете да обжалвате в съда, който е независим – за Англия, Шотландия и Уелс – в HM Courts & Tribunals Service, а за Северна Ирландия – институцията се нарича Appeals Service Northern Ireland. Ако желаете да обжалвате, е добре веднага да се консултирате с опитен консултант.

Източник: infozauk.com

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ King, musi, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! King, deijei, няма, Валямил liked this post
    Recommend King recommended this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проверки при данъчните кредити

Има много случаи, в които от Данъчните кредити изпращат писма до получаващите ги, често с искане на допълнителна информация, понякога, на пръв поглед, без причина, с искане за информация, която вече е давана, често дори многократно. Ако обаче получаващият данъчен кредит реши, че вече много пъти е подавал тази информация и не отговори в искания срок, плащанията се спират и всички суми, изплатени от началото на финансовата година до момента, стават изискуеми като надплащане. Затова е много важно да отговаряте на всички писма, които получавате от офиса на данъчните кредити, както и да ги уведомявате за всички промени във вашите обстоятелства и на първо място за промени в адреса, на който живеете, за да може да получавате навреме цялата си поща.

Ето още информация за проверките при данъчните кредити:
    Ще получите писмо от офиса на данъчните кредити, ако искат да проверят вашия данъчен кредит - длъжни сте да им изпратите информацията, която искат, до определения краен срок.

Вашите данъчни кредити могат да бъдат проверени, например, за да се убедят, че получаваните пари от вас са точно колкото трябва.
    1. Ще ви бъде изпратено писмо, в което ще бъде обяснено защо има проверка и какво трябва да направите.
    2. Изпратете исканата информация преди крайния срок, който е указан в писмото.
    3. Офисът на данъчните кредити ще ви уведоми писмено за резултатите от проверката.

Може да бъдете попитани за дохода ви, данни за работата ви или за лични данни. Може да бъде поискана информация и от вашия работодател или от детското заведение, което се грижи за детето ви.

Всички оригинални документи, които изпратите, ще ви бъдат върнати, освен ако се сметне, че не са истински или всъщност не са ваши.

Резултати от проверката

Вашият данъчен кредит може да бъде:
    • увеличен - ако получавате недостатъчно данъчен кредит
    • намален - ако плащанията по данъчния ви кредит са твърде високи
    • спрян - ако не е трябвало да получавате плащания от данъчен кредит

Трябва да върнете всички суми, изплащани по данъчен кредит, на които нямате право.

Глоби

Може да ви бъде наложена глоба, ако:
    • не изпратите информацията, която е поискана
    • сте били невнимателни или нечестни, когато сте подавали молба или документи за подновяване на данъчния кредит

Свържете се с офиса на данъчните кредити, ако не можете да изпратите това, което е поискано от вас. Ако не се свържете, плащанията ви може да бъдат спрени.
    Информацията е официална, от сайта на HMRC.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проверки при данъчните кредити

Много е полезна тази информация, Мила. БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО. Но ако данъчният кредит не трябва да се връща тогава защо на втората година моят падна на половина и ми беше направен deduction от общата сума която получавам през тази година в размер на 1995 паунда??

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Моите адмирации за статията!
    Само един въпрос:
    Подпомагането няма пряка връзка с количеството плащани данъци, но все пак трябва да са плащани нали, т.е. може ли да са нула, например ако лицето е освободено по специален ред от плащане на данък върху дохода във Великобритания? Или разбира се друг случай, като доходи под облагаемия минимум?

6. ХАРЕСВАМ! Валямил liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Много е полезна тази информация, Мила. БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО. Но ако данъчният кредит не трябва да се връща тогава защо на втората година моят падна на половина и ми беше направен deduction от общата сума която получавам през тази година в размер на 1995 паунда??
    Теоретично, първата година размерът на данъчния кредит се определя на базата на доходите през предишната данъчна година, затова, често дори поради разликата в стандарта на двете страни, новодошлите, които работят 30 или повече часа се класират да ги получават. Но това е само базата, оттам нататък се прави напасването със заплатата, която получаваш в момента.

Какъв размер евентуално би се получил, всеки може да изчисли, като ползва калкулаторът на HMRC. Дори в последните месеци, вместо служителите да ви правят калкулацията по телефона и тогава да ви изпращат пакети с молби за кандидатстване направо питат кандидатите дали са проверили в интернет дали имат право да получават данъчен кредит и правят само ако човекът каже, че не е проверил. Така или иначе, когато попълнят молбите и ги изпратят, ще се разбере окончателно дали ще имат право и на колко точно.

Z1, количеството получаван данъчен кредит зависи не от това, дали и колко данъци е платил човека, а от това, дали има право да ги получава по принцип, т.е. дали отговаря на всички условия за получаване.

Гугъл търсачка на форума

8. БЛАГОДАРЯ няма, King thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, Валямил liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ...
    Z1, количеството получаван данъчен кредит зависи не от това, дали и колко данъци е платил човека, а от това, дали има право да ги получава по принцип, т.е. дали отговаря на всички условия за получаване.
    Това и попитах. Дали ако не плащам данък (освободен от данък или нулев такъв) върху дохода си отговарям на условието за получаването на така обединените в една статия данъчни кредити като вид подпомагане?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Това и попитах. Дали ако не плащам данък (освободен от данък или нулев такъв) върху дохода си отговарям на условието за получаването на така обединените в една статия данъчни кредити като вид подпомагане?
    Кое от това, което вече съм ти написала като отговор, не разбра? Подчертах ти една дума, дано ти помогне.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Неразбрах има ли едно конкретно условие и то е:
    Трябва ли да съм платил някакъв данък (дори и нулев защото има разлика между нулева ставка и неподлежащ на данъчно облагане), че да имам право на посоченото подпомагане?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,искам да попитам ако работя в Англия 3 мес.,а децата ми пристигнат след това,мога ли да подам за Child Tax Credit или и те трябва да са били тук 3 мес.?Благодаря!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какъв е минималния джойнт доход на година на двойка с дете? Матернитито как се смята към общия доход? И последен въпрос: разбрахме за еднократна помощ от 500Ј как точно се казва и как се подава за нея?

Sent from my I phone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Какъв е минималния джойнт доход на година на двойка с дете?
    Таблиците са различни, в зависимост от обстоятелствата - работещи, неработещи и т.н.
    https://www.gov.uk/government/collec...tlement-tables

разбрахме за еднократна помощ от 500Ј как точно се казва и как се подава за нея?

Sent from my I phone
    http://infozauk.com/2012/12/11/sure-...E%D0%BC%D0%BE/

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

Mила не излиза вторият ти линк нещо

Sent from my I phone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Mила не излиза вторият ти линк нещо

Sent from my I phone
    Аз го отварям нормално? Опитай оттук:
    http://infozauk.com/2012/12/11/sure-...E%D0%BC%D0%BE/

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

Invalid URL

Sent from my I phone

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Invalid URL

Sent from my I phone
    Пуснах текста тук - виж го.

Гугъл търсачка на форума

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    ...
    Както и да го въртиш са си помощи отвсякъде.щото ги получават хората с ниски доходи за да не умрат от глад и на улицата. Щото ако е данъчен кредит ,и аз си искам данъчен кредит . Плащам си income tax I NI ,разбира се не по 2 лири на седмица,плащам ДДС когато и където трябва,ама никой нищо не ми дава. Не само на мен ,много са такива.
    и ако ме питаш дали някой и кога да има право на помощи,да,всеки след като е платил минимум 10к такси на държавата .
    Последно редактирано от BGHelp : 28-10-2014 на 21:55 Причина: цитат

20. БЛАГОДАРЯ Monika_33 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря. А формуляра от джоб центъра ли се получава?

Sent from my I phone

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте ии от мен.Живеем със съпругата ми 3,5г на Острова и благодаря на Бог,не ни се е налагало да търсим някакви помощи,но сега нещата леко се промениха.Съпругата ми преживя операция и сега около 3 месеца ще е без работа.Аз работя,но парите са вече недостатъчно.Искам да попитам,имаме ли право на някакъв вид подпомагане и ако да,за какво?Това зависи ли от дохода който сме получавали до момента на излизане в болнични/който вероятно е доста висок за да не ни дадат нищо/?Защото болничните които ще получава са нещо около мисля 80 паунда на седмица.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Veso1913 Виж мнението
    Здравейте ии от мен.Живеем със съпругата ми 3,5г на Острова и благодаря на Бог,не ни се е налагало да търсим някакви помощи,но сега нещата леко се промениха.Съпругата ми преживя операция и сега около 3 месеца ще е без работа.Аз работя,но парите са вече недостатъчно.Искам да попитам,имаме ли право на някакъв вид подпомагане и ако да,за какво?Това зависи ли от дохода който сме получавали до момента на излизане в болнични/който вероятно е доста висок за да не ни дадат нищо/?Защото болничните които ще получава са нещо около мисля 80 паунда на седмица.
    Понеже си писал в темата за данъчни кредити, разиграй вашата ситуация в този калкулатор и ще видиш дали ви се полага нещо оттам. Попитайте работодателя й какви болнични ще получава, кой ти каза за тази сума от 80 паунда? Да, зависи от заплатата, но и от други неща, само работодателят може да ги уточни.

Гугъл търсачка на форума

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Понеже си писал в темата за данъчни кредити, разиграй вашата ситуация в този калкулатор и ще видиш дали ви се полага нещо оттам. Попитайте работодателя й какви болнични ще получава, кой ти каза за тази сума от 80 паунда? Да, зависи от заплатата, но и от други неща, само работодателят може да ги уточни.
    SSP е там някъде , около 80 лири на седмица. Плащат се в продължение на 28 седмици.
    Друг размер на болничните може да има само и единствено ако е договорено в контракта.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако наистина сте затруднени материално, може да отидете в Джобцентъра и да помолите да ви направят калкулация дали имате право на друго подпомагане, отговаряте на доста въпроси, но дават отговор на какви помощи имате право. Само внимавайте, ако ви кажат Income Support и др. от сорта, питайте колко години трябва да сте били тук, защото за тях има различни изисквания. Може и по телефона да се направи това, но не го зная, за да ви го дам, трябва да го има в Гугъл, търсете на Jobcentreplus.

Гугъл търсачка на форума

По подразбиране Re: За: Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Въпросът за спиране на данъчния кредит и отговорите му са преместени в нова тема - "Как да си спра данъчния кредит (tax credit)?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up За: Re: За: Данъчни кредити – помощи за хора с деца и/или работещи с ниски доходи

Здравейте! Извинявам се за латиницата, но въпреки че зададох бг клавиатура в кирилизатора тук, отново е латиница... Излам да попитам знае ли някои какъв е срока за получаване на отговор по задействано обжалване на решение за working И child tax credit. Изпратили СМЕ попълнена форма за обжалване. (Която всъщност е стандартна явно, тъй като И за child benefit И за child tax credit in беше изпратена). Питам,защото ПРИ нас нещата явно самн объркани И забатачени. Подали сме апликациите от ЮНи И ЮЛи 2014. Най~ голямата изненада беше, че ни поискаха половин страница документи в оригинал и за child benefit. Ново изискване,влязло of edin dva месеца към днешна дата... За обща информация ще напиша накратко, какво искаха: писмо of училището, договор за работа, p45,p60, данни за селф_емплоид с десетина тирета отдолу= приходи,разходи, доказателства... Много се отклоних от запитването си, но прецених че е важно да споделя. Благодаря, 4 е ме изчетохте.
    Последно редактирано от BGHelp : 14-03-2015 на 12:56 Причина: кирилизиране. Моля, пишете на кирилица.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте. Опитвам се да намеря всякаква информация свързана с Working Tax Credit и условията за да го получим ,но не намирам нищо по моя въпрос затова се обръщам към вас. Ние сме двойка и нямаме деца ,едва ли ще ни одобрят,но все пак кажете ми колко доход трябва да получаваме общо двамата за да имаме право да кандидатстваме?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от marina5 Виж мнението
    Здравейте. Опитвам се да намеря всякаква информация свързана с Working Tax Credit и условията за да го получим ,но не намирам нищо по моя въпрос затова се обръщам към вас. Ние сме двойка и нямаме деца ,едва ли ще ни одобрят,но все пак кажете ми колко доход трябва да получаваме общо двамата за да имаме право да кандидатстваме?
    Tax credits calculator
    Почни оттук, вкарвай данните на двама ви и вижте накрая какво ще ви изкара калкулаторът. Сумата (ако я има), е годишна.

Гугъл търсачка на форума

30. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Recommend Katsko recommended this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 24
    Последно мнение: 05-03-2009, 19:47
  2. ''Ниски доходи и прилична бизнес печалба''
    От smooth operator във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-02-2005, 10:01

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker