Здравейте мили родители!Тъй като ми предстои заминаване за Слау,моля за съвети.Имам две дъщерички -в първи и девети клас,като каката учи в Гимназията по моден дизайн в София и е с много добър успех.Имате ли представа за училище с такава специалност дори и да е в друг близък град;как стоят нещата с т.нар."чиракуване"след 16г,някакви курсове и т.н.Видях 2-3 училища ,в чиито програми пише art and design,но май не е моден,а вътрешен.Как ще изучава всички предмети на английски,тя го знае малко(учи френски).Прочетох,че има право на безплатни уроци по езика.Моля дайте инфо,съвети т.к.в модния дизайн тя вижда бъдещето си.Имам и друг въпрос-как трябва да постъпя с малката,всяка неделя ли трябва да я водя в Лондон на българско неделно училище,все пак искам да се изучи и на българско четмо и писмо.И да ми препоръчате някои т.к. в Уики-то са 28!начални училища в града.А как става записването на децата,необходими документи? http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ough,Благодаря от сърце на всички сънародници,които ще отделят време да ми отговорят,за да се ориентирам в новата обстановка!