Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Португалия / Лисабон и наоколо

Букнахме холидей в Португалия и ще летим до Лисабон от Лондон, пакиджа е инклузив с кола за 1 седмица, а хотела сме го взели в Лисабон (между другото букинга беше през сайта на Бритиш Еъруейс, трябва да призная че ме изненадаха приятно).

Какво задължително трябва да се види / опита из Лисабон и района наоколо?

някакви впечатления от португалците като шофьори (досега никой от нас не е бил там)?
    има ли навсякъде спийд-камери като във Франция? бритиш навигация ок ли е, или по-добре да вземем местна?

предварително много мерси за инфото на всички които се включат по темата
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Португалия / Лисабон и наоколо

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    Букнахме холидей в Португалия и ще летим до Лисабон от Лондон, пакиджа е инклузив с кола за 1 седмица, а хотела сме го взели в Лисабон (между другото букинга беше през сайта на Бритиш Еъруейс, трябва да призная че ме изненадаха приятно).

Какво задължително трябва да се види / опита из Лисабон и района наоколо?

някакви впечатления от португалците като шофьори (досега никой от нас не е бил там)?
    има ли навсякъде спийд-камери като във Франция? бритиш навигация ок ли е, или по-добре да вземем местна?

предварително много мерси за инфото на всички които се включат по темата
    Не съм била още в Португалия, макар че на няколко пъти се каним и бяхме доста близо географски, но предстои. Не мога да дам друга информация, но защо питаш "бритиш навигация ок ли е?", изобщо, какво значи "бритиш навигация?". Имаш някакво устройство за навигация, явно, виж какви карти включва и виж отзивите за него в интернет специално за Португалия. Аз съм много доволна от софтуера на IGO, защото има безплатен безсрочен ъпдейт на картите, има цяла Европа, включително и България, дори има и възможност да ти приказва на български, ако желаеш. Във Франция и Испания се държи много добре, в България - също доста добре намира нещата. Португалия не сме го ползвали, както казах. Сигурна съм, че и други видове навигации ще се справят много добре. Ако имаш андроиден телефон, бих препоръчала да видиш и там навигаторите, аз ползвам един, при който свалям картите на телефона и после няма нужда от интернет, за да работи, много добре се справя на Канарите, например.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

за ТомТом става дума, също с непрекъснат ъпдейт и инфо за трафици и т.н. , купен от ЮК
    написах го така, щото предишния който ползвах беше също закупен в юк, но трябва да ти кажа че въпреки ъпдейтите непрекъснато ми даваше места да завивам в Дюселдорф, където изобщо не можеше да се завива, та затова и въпроса...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

за ТомТом става дума, също с непрекъснат ъпдейт и инфо за трафици и т.н. , купен от ЮК
    написах го така, щото предишния който ползвах беше също закупен в юк, но трябва да ти кажа че въпреки ъпдейтите непрекъснато ми даваше места да завивам в Дюселдорф, където изобщо не можеше да се завива, та затова и въпроса...
    То във всички системи има такива неща, според мен, няма навигация без подобни дефекти. Аз просто продължавам нататък и навигаторът си преизчислява сам след това къде да завива. Е чак непрекъснато не ми се случва, де... Може да е била стара картата, знам ли, не ползвам ТомТом. Но е и вярно, че за различните страни различни навигации може да са по-добри.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

То във всички системи има такива неща, според мен, няма навигация без подобни дефекти. Аз просто продължавам нататък и навигаторът си преизчислява сам след това къде да завива. Е чак непрекъснато не ми се случва, де... Може да е била стара картата, знам ли, не ползвам ТомТом. Но е и вярно, че за различните страни различни навигации може да са по-добри.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Миналата година бях в Лисабон. Очаквах повече-видя ми се като изоставено, запуснато място. Може би извън Лисабон е по-интересно. Жесела ваканция ви желая.

.................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Има хубави и известни вина - О порто, вино до Мадейра и вино верде.

На около 120 км от Лисабон е град Фатима. Посещаван от вярващи и от туристи от цял свят. Подобно на Лурдес във Франция и Сантяго де Компостела в Испания.

В Лисабон-спомням си манастира на Джеронимо, ел Торре де Белен, океаноариума, моста и други. Пращам линк-разгледай снимките, места интересни за посещение в Лисабон. Можеш и сама да прочетеш в интернет на езика който най-добре владееш. Пиши в Гугъл "интересни места Лисабон" и ти излиза, правиш списък на което прецениш и после визит....

https://www.google.es/search?q=%D0%9...e+inter%C3%A9s

Не на всеки му харесва- все пак е южна Европа и от най-бедните страни в ЕС преди разширението от 2004. Приятен холидей и пиши дали ти е харесало.

Поздрави
    Vaya Con Dios ! По Паралелите...

8. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Португалия / Лисабон и наоколо

Един познат ми препоръча да се видят тези неща
    Centro commercial Vasco dagama
    Estoril
    Cascais
    Sintra
    Paste is dealing belem
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

10. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ха, изненадана съм че не съм писала след като се върнахме....
    расива държава, кафето в центъра на Лисабон беше 60 евроцента...

храната ми хареса, рибата определено трябва да се опита, но доколкото си спомням самата риба май беше по-скъпичка.

времето през ноември беше средно 20-22 градуса в Лисабон - беше много приятно ,нито твърде студено нито твърде топло.

иначе доста неща са по-евтини хората са толкоз релаксирани, че чак на опашката в супермаркетаа докато не си изприказват клюката - не се минава на следващия клиент...
    ходих на педикюр и португалката като извади един скалпел с който почиства удебелената коя на петите, направо ми изскокнаха очичките.... е, не ме поряза де, ама беше преживяване

иначе бяхме взели кола под name - карат ужасно, след 4-я ден просто я паркирахме бизо до хотела И се разхождахме щото беше голям стрес заради хаотичното каране. Който е шофирал в бг няма да има проблемии...

ходихме И до Фатима - много беше красиво, то е цял комплекс, може да влезеш И да гледаш съботната меса, даже са толкова любезни че директно те придърпват да си хванете ръцете или да пееш с тях по време на месата, беше много приятно

https://en.wikipedia.org/wiki/Castle_of_the_Moors
    мурския замък също трябва да се види, но трябва с кола да се иде до там

ходихме И до най-западната част на Европа - Cabo da Roca, gledkata e neвероятна

v Lisabon - Lisbon Tram 28 route - krasota!

останах с позитивни емоции към португалия, това което не ми хареса беше ужасното шофиране И че някой път като се запецнат от клюки докато чакаш за нещо, хептен се забравят....
    бих си взела holiday вила там но не бих живяла И работила там. просто са твърде лаид бак ако ставе дума за работене ефективно И не бих им издържала на бавното клюкарско лигавене... но за почивка - абсолютно

имам пациенти които имат каравана И ходят с нея до Португалия, където прекарват по 3 месеца всяка година, само че те ходят на север, в Порто но са във възторг от страната И успокояващата атмосфера И хубавата природа

P.S. забравих - букнахме самолетните билети И хотела като пакетна оферта през страницата на British Airways

12. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Бяхме за около седмица.... изненадахме се, колко приятен град е.... Времето бе около 15-19 градуса.... градът много ни хареса.
    Изпълнен е с живот, наистина не спи... бяхме близо до центъра в апартамент от AirBnb направо на крачка от трамвайната линия на прочутия им трамвай 28.
    Всичко ми се стори много евтино. Метрото е с билетче около 1.5 евро. Едно кафе експресо е 60 цента.
    Пият много кафе по всяко време на деня дори и след 10 часа.
    Храната им ни хареса, имат доста разнообразие от тестени неща които си хапват на кафе,

Както и доста рибни продукти и пиле.
    Цените са добри а порциите големи.

Магазините им работят в неделя до 8 часа на центъра. Градът е разположен на хълмове и от високо може да се видят доста интересни гледки.

Определено си залсужава да се посети.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

14. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Направи ми впечатление, че като цяло португалците не са дебели като няция. Имат доста здравословни храни. В заведенията има доста салати и супи, дори в Макдоналдс имат няколко вида супи.

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Мами в Ashford или наоколо
    От elisaveta във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-11-2012, 21:31
  2. има ли балгари наоколо
    От vioalavek във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 1
    Последно мнение: 25-02-2011, 13:32
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 18-08-2010, 16:23
  4. Darlington-има ли българи наоколо?