Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 39 от общо 39
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Глазгоу - райони подходящи за семейство

Разглеждам жилищата от месец някъде, добил съм представа, че за тези пари ще можем да си позволим приличен, обзаведен апартамент с 2 спални и парко място. Гледаме да е близо до работата ми и до паркове.
    Мадлена, няма нужда да оригиналничите, предполагам, разбирате какво означава разнообразна храна. Искам да осигуря това за семейството си, бобът с наденица от консерва не е в менюто ни, както и хайвер от белуга.
    Ползвах търсачката, но никъде не видях някой да е направил разбивка на сметките по месец, а мен точно това ме интересува.

ЕДИТ: Димитрина, благодаря. На мнение съм, че семействата не трябва да се разделят и съответно не искаме да стоим разделени повече от 3 месеца, а и децата са наша грижа, не на бабите. Освен на моята заплата, разчитаме и на майчинството на съпругата ми, което не е никак голямо (учител е по професия) и ще се наложи да изпращам пари към БГ.
    Интересува ме какво е качеството на медицинските грижи. Едното от децата е болно и се налага ежемесечни консултации със специалисти. Тук ходим при най-добрият специалист в облестта в БГ (без да преувеличавам), какви са практиките в такива случаи за Шотландия и ще можем ли да разчитаме на специалисти запреглед, или в най-добрия случай ще го преглежда ГП-то? Не ми се иска да пиша диагнозата във форума.
    Последно редактирано от ferry2 : 26-08-2015 на 09:34

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ferry2 Виж мнението
    На мнение съм, че семействата не трябва да се разделят и съответно не искаме да стоим разделени повече от 3 месеца, а и децата са наша грижа, не на бабите.
    И моето мнение е такова,но колкото повече растат децата ти и ти се налага да се сблъскваш с българската действителност, толкова повече ще променяш това мнение (според мен). Иначе бабиното гледане после действително излиза през носа,ама може да ви се наложи да си вземете една баба тук, защото с две заплати ще ви е доста по-лесно.

Ползвах търсачката, но никъде не видях някой да е направил разбивка на сметките по месец, а мен точно това ме интересува.
    Месечната разбивка за сам човек е една (често без сериозни изменения),но за четиричленно семейство е съвсем друга. Дори да кажем,че децата са почти фрий ако бебето е кърмено и ядат всичко, което ядете вие, както и памперси не използвате, все пак не можеш да знаеш колко пъти ще се разболеят и какви пари за лекарства ще отидат.

За медицински грижи не мога да кажа.

3. ХАРЕСВАМ! Staki, Katsko, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Тая заплата е добра и ще можеш да си позволиш добра къща да рентваш в добър квартал. За храна проблеми няма да имаш. Няма да имаш проблеми за нищо, по начина по който описваш , че живеете. Това не го мисли изобщо!
    Сега, въпроса за заболяването на детето. Не знаем какво е и доколко се налага консултации(постоянни) със специалисти с ниво над средното! Ако искаш да посещава най-изтъкнатите специалисти(това в Бг е възможно) тук на частни приеми с подобен избор няма да имаш шанс с тези кинти! Избора на определен специалист е привилегия на богати хора, а ти с тия кинти ще си далече от това ниво, много далече! Ако състояниет му е определено и дефинирно точно и ясно, ще получаваш необходимото лечение и процедури, както и лекарства напълно безплатно по схемите на NHS(генерика във всички случаи, когато съществува). Моето мнение е, че системата на здравеопазване не е най-добрата , която съм виждал! Но ако сравняваш с Бг, на излишни консултации и прегледи няма да се налага да ходиш и да ти се вменява, че без тия допълнителни срещи нещо няма да е наред. Няма да бъдеш манипулиран от недобронамерени мафиоти в бели престилки и изтупван от тях! Ако искаш подобни неща, се приготви за пътувания до Бг, но имай предвид, че от Шотландия пътуването е проблемно, защото няма директни връзки с Бг и ще се налага прекачвания и часове по полети! Не е като Лондон, където полета е като градския транспорт! Това е моето мнение.

5. БЛАГОДАРЯ dimitriana, Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! madlena, Staki, Katsko, Мила liked this post
    миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Гледал съм го този сайт. Питам във форума, защото искам мнение от хора, които в момента живеят в UK и са наясно с разходите там.
    Ами аз живея в UK (не в Glasgow), но не мога да преценя дали бихте били добре, тъй като е строго индивидуално, както са ти казали и други по-нагоре. Моята разбивка ще е съвсем различна от твоята. Ако имаш цените на всички стоки, мисля, че можеш да прецениш сам какъв бюджет ще ви трябва според lifestyle-a ви.

Да кажем така - според мен половината ти (и малко отгоре може би) заплата ще отива за наем, данъци и сметки. От там нататък трябва храна, дрехи, играчки, социален живот и т.н. А и много важно перо е колко често ще пътувате обратно до България и другаде по света... Едно пътуване (особено по време на летни ваканции и други празници) за четирима човека може да е доста скъпо. Няколко на година изведнъж увеличават разходите многократно.

Интересува ме какво е качеството на медицинските грижи. Едното от децата е болно и се налага ежемесечни консултации със специалисти. Тук ходим при най-добрият специалист в облестта в БГ (без да преувеличавам), какви са практиките в такива случаи за Шотландия и ще можем ли да разчитаме на специалисти запреглед, или в най-добрия случай ще го преглежда ГП-то? Не ми се иска да пиша диагнозата във форума.
    Доста IT фирми (а вероятно и други) предлагат Private healthcare cover като бенефитс, които позволяват да включиш и семейството си в тях. Когато подписваш договор се интересувай от това и им прегледай условията, какви заболявания включват, дали включват pre-existing conditions и какви и т.н.
    Последно редактирано от Staki : 26-08-2015 на 11:02
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

7. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Тук не е толкова скъпо като в Лондон например. НО, не е като в БГ по парковете и градинките с децата. Където и да ги заведете си е изваждане на пари. Освен това шопинга става едно от основните забавления. Сметни наем+сметки, консъл такс, интернет, кола/транспорт/. За храна никой не може да ти каже, защото всеки има различен лайф стайл. Аз тука рядко готвя, и според мен не излиза по-евтино, а и си е сериозна загуба на време. Пуснах един линк с темата на онова момче което рабти за тях, пиши му на лична надявам се да даде повече инфо.

9. ХАРЕСВАМ! dimitriana, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговорите.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Относно лечението.
    нямате право на джи пи преди да имате нин и да сте били в ук 3 мес.
    На болнично планово лечение имате право след като сте били тук мин 12 мес. Преди това само emergency treatment.

Не съм ситурна това дали се енфорсва в шотландия но предполагам да.
    В англия е с пълна сила вече във всяка болница
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

12. БЛАГОДАРЯ dimitriana thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Разглеждам жилищата от месец някъде, добил съм представа, че за тези пари ще можем да си позволим приличен, обзаведен апартамент с 2 спални и парко място. Гледаме да е близо до работата ми и до паркове.
    Не гледай само "приличен апартамент", гледай и къде е, защото ако е в квартал, в който жена ти я е страх да излезе, след като се стъмни, каква е ползата, че отвътре е приличен...

Ето една разбивка от Лондон. Има и други, повече са от Англия, но разликите не са огромни, с изключение на квартирите - там има сериозни разлики. Не знам дали ще намериш точно от Глазгоу, точно семейство с 2 малки деца, което има примерно вашите доходи, които да ти напишат точно какво харчат, но - успех!
    В Шотландия винаги за всичко, по принцип, се започва от GP. Той преценява дали да те изпрати при специалист. Има хора, които се оплакват, че не ги пращат достатъчно често, но моите лични впечатления не са такива, винаги, когато съм поискала да ме види някой, ме е видял - но пък и аз съм здрава, по принцип, рядко ми се налага, де.

Когато GP-то те насочи към специалист, направлението се праща по електронен път и от съответната болница ти изпращат писмо, с което те уведомяват кога в колко часа трябва да отидеш при специалиста. Ако не е спешно, може да се наложи да чакаш, ако е спешно - не. Ако имаш здравна застраховка, за която спомена Стаки, пак не се чака. Аз имам такава през работодател, но и аз доплащам, никога не съм чакала повече от седмица за никакъв специалист (ставало е дума за съвсем неспешни състояния), но съм чувала хора без застраховки да се оплакват, че чакат по няколко месеца за някои специалисти, така че този въпрос е добре да го провериш наистина. Доколко е добро здравното обслужване откъм добри специалисти не знам дали някой може да каже, освен ако не е практикуващ лекар и има лични впечатления от България и от Шотландия.

В Глазгоу специално преди месец-два откриха нова, модерна болница, която приютява отделения от други болници, цялата детска болница се премести там - казват, че е последна дума на медицинската наука и техника.

Кой ще гледа детето зависи от заболяването. Например, децата с диабет си ги следят в специална диабетична клиника, специалисти, които работят там, на GP-то се изпращат само сведения, за да е в час с това, какво е лечението.

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Ако искаш да посещава най-изтъкнатите специалисти(това в Бг е възможно) тук на частни приеми с подобен избор няма да имаш шанс с тези кинти! Избора на определен специалист е привилегия на богати хора, а ти с тия кинти ще си далече от това ниво, много далече!
    Въпреки че с останалата част от мнението на Kearny съм абсолютно съгласна, тук не съм съвсем сигурна. Както казах, при една частна застраховка ще има възможност да избираш при кои специалисти да бъде гледано детето. Но не знам доколко си струва усилията, ако заболяването е хронично. По мое мнение, с подходящо отношение, всичко необходимо може да се постигне по линия на NHS.

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Относно лечението.
    нямате право на джи пи преди да имате нин и да сте били в ук 3 мес.
    На болнично планово лечение имате право след като сте били тук мин 12 мес. Преди това само emergency treatment.

Не съм ситурна това дали се енфорсва в шотландия но предполагам да.
    В англия е с пълна сила вече във всяка болница
    Здравната и образователната системи доста се различават в Англия и в Шотландия. Не съм чула на някого да е отказана регистрация при GP, особено ако се мести да живее тук за постоянно и работи или ако има медицински проблем, който не търпи отлагане. Вероятно е по-различно, защото не може да се купят лекарства от аптеката, задължително трябва да се мине през лекар, който да даде рецепта.

Колкото до болнично лечение, ако се наложи, търсят здравна карта от България, от която да е видно, че лицето е било осигурено, за да могат да си дръпнат средствата за лечението оттам, ако няма 12 месеца.

Още по въпроса:
    http://www.gov.scot/Topics/Health/Se...rseas-visitors
    (имай предвид, че вие няма да сте visitors, ако дойдеш тук с договор за работа, ставаш веднага eligible и ти и семейството ти ще минете теста за пребиваване, най-вероятно).

Ей тук е обяснено нелошо, макар че е за Единбург, но правилата са еднакви:
    http://www.ecossedirect.com/cities/e...ent-residents/

http://www.nhsinform.co.uk/rights/us...access/rights/

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ dimitriana, Katsko thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Staki liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Въпреки че с останалата част от мнението на Kearny съм абсолютно съгласна, тук не съм съвсем сигурна. Както казах, при една частна застраховка ще има възможност да избираш при кои специалисти да бъде гледано детето. Но не знам доколко си струва усилията, ако заболяването е хронично. По мое мнение, с подходящо отношение, всичко необходимо може да се постигне по линия на NHS
    Не ми се е налагало да го правя, но дълбоко се съмнявам, че с каквато и да е застраховка ще има възможножност да посещава когато намери за добре, избран от себе си специалист и да си прави изследвания по свое усмотрение! Което е възможно и се прави в Бг! Ако греша, с удоволствие бих разбрал нещо ново, което не съм знаел! Но пак казвам, че при изяснено и контролирано състояние това няма да е необходимо!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Не ми се е налагало да го правя, но дълбоко се съмнявам, че с каквато и да е застраховка ще има възможножност да посещава когато намери за добре, избран от себе си специалист и да си прави изследвания по свое усмотрение! Което е възможно и се прави в Бг! Ако греша, с удоволствие бих разбрал нещо ново, което не съм знаел!
    Мен gp-то винаги ме пита къде да ми изпрати направлението за специалист - защото имам застраховка. Иначе, ако става дума за хипохондрици, които непрекъснато искат да се изследват и да се срещат с разни специалисти - и аз не знам дали има точно такава застраховка, но в този бизнес (застрахователния) всичко е въпрос на пари, знам ли... избираш си застраховка с високи граници на година - и що да не стане... Тук сме малко в оф топик, де...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Частните застраховки са алабалистика. Пазете си здравето и телата, защото поне до края на живота си ще сте в тях, другото е... всичко друго е бонус.

Най-добре е никога да не ви се налага да узнавате колко добра е дадена здравна система.

18. ХАРЕСВАМ! madlena, zmei4o_pk liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Частните застраховки са алабалистика. Пазете си здравето и телата, защото поне до края на живота си ще сте в тях, другото е... всичко друго е бонус.
    Най-добре е никога да не ви се налага да узнавате колко добра е дадена здравна система.
    With all due respect, това е точно така така, но доколко е тактично да се напише в тема, където баща е споделил, че детето му е със здравословен проблем, който ВЕЧЕ изисква ежемесечна консултация със специалист? Живееш в Шотландия, по-добре кажи нещо от личен опит за стандарта на живота на човека, ако искаш да му помогнеш...

20. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Под нормален живот разбирам да си плащаме месечните сметки, храна, дрехи за нас и децата (едното е на 3г. второто е бебе на 2м.), да си позволяваме да излизаме от време на време. И всичко това без да се притесняваме ще ни стигнат ли парите. За жилище сме си определили горна граница около £700, като гледам по сайтовете може да се намери хубаво жилище и за по-малко
    Ами цените са подобни на Лондон (малко по-ниски). Наемите и транспортът са много по-евтини, от това, което разгледах. Явно не гониш химери, изглеждаш разумен човек. Смятам, че парите ще ви стигнат спокойно на първо време. А после се отварят варианти, едно от хубавите неща на острова е, че има бизнес, работа, възможности. Това, че ще започнеш на едни пари в една компания, не значи, че това ще е вечно. Успех!

22. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Чак подобни на Лондон - не. Доста по-ниски са, но и работните места са в пъти по-малко. Пазара на труда в Лондон е доста по-динамичен.
    Цените са подобни на тези в Манчестър, Ливърпул, да не кажа и по-ниски на места.

Така че стандарта на живот е според-зависи.

Добри квартали за семейства: Anniesland, Kelvindale, Partick, Jordanhill, Finnieston
    Да се избягват: Possilpark, Gorbals, Maryhill, Parkhead, Govanhill

Като цяло транспортните връзки са много добри, има забавления и добри места за прекарване на свободното време със семейство и приятели.
    Това е общо взето. Ако има нещо конкретно - питайте.

24. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-02-2012, 02:31
  2. Отговори: 21
    Последно мнение: 30-04-2010, 06:40
  3. За каква професия сте най подходящи
    От lin-100 във форум Професии и работа
    Отговори: 52
    Последно мнение: 30-11-2009, 21:10
  4. За каква професия сте най подходящи
    От lin-100 във форум Общ форум
    Отговори: 52