Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Question Дипломатически скандал: Трябва ли UK да плаща на безработните от ЕС, като си заминат?

Лондон блокира помощи за безработица за eмигранти за над 10 милиона паунда

Министерството на труда и пенсиите на Великобритания е предизвикало дипломатически протести от Полша, Словакия и Чехия заради отказа да изплати над 10 милиона паунда помощи за безработица на имигранти, които са се върнали в родината си, след като са загубили работата си в Обединеното кралство, пише Daily Telegraph.

Дипломати и служители от Европейския съюз (ЕС) обвиняват министъра на труда и пенсиите Иън Дънкан Смит, че е извършил “провокативен и агресивен акт”, отказвайки да плаща помощи на хиляди чешки, словашки и полски работници имигранти, които вече не са във Великобритания.

Съгласно правилата на ЕС Великобритания, като последната страна, където са били заети, е длъжна да доплаща за помощите за безработните чехи, поляци и словаци, които някога са работили изплащали данъци в кралството. Трите централноевропейски държави твърдят обаче, че това вече не се случва. Неплатената сума за Чехия и Словакия възлиза на 6,8 млн. паунда , а според източниците на изданието, парите, дължими на Полша, са “много,
    много повече”.
    И още:

Дипломатически източници обвиняват британското правителство, че проявява двоен стандарт, като упреква имигрантите, че злоупотребяват с британската социална система, а в същото време не плаща обезщетения на хора, които са работили и плащали данъци в кралството и имат право на тях.

Това е провокативен и агресивен акт от страна на Дънкан-Смит, който компрометира цялата система на ЕС за свободно движение на работещите, като не зачита правилата, заявява дипломатически източник, цитиран от изданието. Говорител на министерството пък заявява, че правителството не плаща помощи на никого в друга страна, който не би имал право на такава помощ в кралството.
    Цялата статия четете в novini.co.uk

Какво мислите вие? Дали са прави държавниците на тези три страни да протестират и това дали няма да улесни още повече излизането на UK от ЕС?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дипломатически скандал: Трябва ли UK да плаща на безработните от ЕС, като си заминат?

Според мен нашите правят правилното, защо да плащат ня хора които не са в ЮК.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Дипломатически скандал: Трябва ли UK да плаща на безработните от ЕС, като си заминат?

Според мен британската страна е права и се касае за неразбиране (изгубени в превода).
    Не знам как е в Полша, Словакия и Чехия - в България е "обезщетение за безработица", а в ЮК да помощи за търсещи работа. Ако българин остане без работа и т.н - може да си прехвърли обезщетението в коя да е държава в ЕС. Това обезщетение си има начало и период за изпращане.
    В ЮК - има ли нещо такова - че ще получавам еди каква си сума 4-6-8-12 месеца, ако през това време не си намеря работа ?
    Ако съм британец по рождение и не мога да си намеря работа 2 години - ще ми спрат ли помощите ?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз мисля, че всяко едно нещо трябва да става според законите! Място за нюанси няма!

5. ХАРЕСВАМ! mate, fastdriver liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Цялата статия четете в novini.co.uk

Какво мислите вие? Дали са прави държавниците на тези три страни да протестират и това дали няма да улесни още повече излизането на UK от ЕС?
    Сами за себе си са прави. Затова са избрани - да защитават интересите на своите граждани, дори тези извън граница.

Мярката на Йън Дънкън Смит е по-скоро популистка, отколкото правилна.

7. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Една или дори няколко статии писани от лаици ама хич немогат дори правилно да предадат проблема, та камо ли и дали е правилно или не.
    Както каза Kearny има си закон и това е 883/2004 има си и издаден наръчник. Те трябва да се спазват, който ги нарушава, на съд!
    Може би единственото вярно е това, че ако компетентна държава е Великобритания и работниците (безработни вече) нямат право на подпомагане във Великобритания, то Великобритания няма какво да им плаща.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Да, според теб, но не и според закона. Защото закона го позволява при определени обещетения и при определени случаи. И не е правилно да не го правят.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Според мен британската страна е права и се касае за неразбиране (изгубени в превода).
    Не знам как е в Полша, Словакия и Чехия - в България е "обезщетение за безработица", а в ЮК да помощи за търсещи работа. Ако българин остане без работа и т.н - може да си прехвърли обезщетението в коя да е държава в ЕС. Това обезщетение си има начало и период за изпращане.
    В ЮК - има ли нещо такова - че ще получавам еди каква си сума 4-6-8-12 месеца, ако през това време не си намеря работа ?
    Ако съм британец по рождение и не мога да си намеря работа 2 години - ще ми спрат ли помощите ?
    Тук, в UK, има обезщетение за безработни, базирано на осигурителните вноски, което се отпуска за срок до 6 месеца и после вече - не. Вече другото, базирано на ниски доходи или липсващи такива, може да последва след него, а може и да не последва. Ако си британец по рождение, по сега съществуващата система ще ти отпускат и други помощи, които да не ти позволят да умреш от глад или да станеш бездомен, ама не е такава ситуацията с хората от ЕС.

Четох докрая и двете статии - и тази в Телеграф, с подробностите - става дума не за това, дали ЮК плаща директно на безработните, които си отиват по родните места, а за друго. Те си получават помощите от родните страни, а след това страните изпращат "сметката" на UK, защото хората са работили там, плащали са осигуровки и явно са донесли документи. Според мен, става дума за JSA contribution based - тя се базира на осигуровките и, според мен, логично е да се плаща от страната, в която човекът е плащал осигуровки. И UK, както е плащала тази "сметка" досега, в един момент спира да я плаща. Има решение на Европейската комисия от миналата година, че трябва да плати - ама не плащат... Затова скандалът е международен и дипломатически, защото става дума за решение, на което UK не се подчинява.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Не толкова нов потребител
    Град
    Из дебрите на виртуална реалност
    Post Thanks / Like

.......................................... Те си получават помощите от родните страни, а след това страните изпращат "сметката" на UK, защото хората са работили там, плащали са осигуровки и явно са донесли документи. Според мен, става дума за JSA contribution based - тя се базира на осигуровките и, според мен, логично е да се плаща от страната, в която човекът е плащал осигуровки. И UK, както е плащала тази "сметка" досега, в един момент спира да я плаща..................................
    Toчно така. И затова проблема ще е колосален, ако UK не плати. Защото те дефакто отказват да спазват правилата в ЕС, те на дипломатически език казват "Нас ЕС не ни интересува, ние правим това, което е изгодно, само на нас". И ако това е началото, то продължавайки в същия дух, края ще бъде излизането от ЕС. Истината е, че след голямото отдъхване при референдума на шотландците, сега на дневен ред е популизма в най-чистия му вид с цел печелене на избори. В странни времена живеем. Втора грешка на UK, като през 1955, би била доста трудна за прогнозиране. Но ако се създаде прецедент за неплащане, на каквото и да е от междудържавните спогодби, ЕС ще се разпадне. Кой знае, може да е част от договорка Камерън - Обама - Путин.

13. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Съществува една кординация на системите за социална сигурност и тя е за всички граждани на ЕС, включително и за бритaнците.
    Ако става на въпрос за преносимост на обезщетението за безработица, то то е когато имаш право на обещетение от Великобритания и отидеш в друга държава от ЕС независимо дали това е държавата в която си се родил да го получаваш за срок от 3 до 6 месеца (ако не изтече крайния срок по конкретното право на обещетение) като трябва да отговаряш на условията за получаване (не за отпускане, това вече е направено) на обещетението в държавата в която си, например активно да си търсиш работа, да посещаваш бюра и т.н.
    Единствените права на Великобритания да разграничава бритaнците граждани на ЕС от останалите граждани на ЕС е до 5тата (в общия случай) година когато може да прави преценка на правото им на пребиваване във връзка с това дали прекалено разчитат на социално подпомагане и до третия месец (в общия случай) когато може да не извършва определено подпомагане.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не е единствена Великобритания която нарушава в определен момент на определени хора правата. Гърция например не предоставя на време (разбира се не като правило) информация за стажа на българи работили в Гърция и придобили право на пенсия в България.

16. ХАРЕСВАМ! няма liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

fastdriver, каква грешка 55та, според едни (един) грешка е допусната от други, или мислим за две различни работи?

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Да, ама не разбираш.
    Всеки който живее в УК и купува хляб от Теско плаща данъци. (ДДСто, уе)
    Всъщност всеки който въобще използва хартийките паунд да изплаща транзакции-дълг, какъвто и да е, където и да е - Е ДАНЪКОПЛАТЕЦ.
    Ония ми ти чехи начи идат, ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ (щото употребяват паунди за разплащане) ама нашия - няма да платим застраховката.

Ай, сключи застраховка, да тъиба у умния разбирач с мен и щи кажа че нищо няма да платя да видя дали тъй ще кажеш (не е персонално, ами общо)
    ДОПЪЛНЕНИЕ: съобразявай са малко
    удобно ли е?
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

19. Dislikes няма disliked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

А,ако помощите за безработица се изплащат само ,ако лицето е в странат,която изплаща помощите?Подпис всяка седмица,както е в Бг.
    То по тази логика всяко лице,което е безработно(съкратен примерно в Бг )може без никакви проблеми да дойде тук и да получава помощи.
    Не мисля,че това е в полза на UK-да се плащат помощи на лица,които никога не са били осигурени тук и ме са плащали данъци.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

Муси има закон, дори и да не си го чела, аз го преразказах в частта му за преносимост, но последното ти изречение е варианта който текстово следва в закона, коментирал съм го преди.
    Някой друг който е писал закона е сметнал, че има повече логика от това което смяташ ти.
    Нема лошо, ако успееш да убедиш повече граждани на ЕС и чрез тези които имат законодателна инициатива да се промени закона.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    А,ако помощите за безработица се изплащат само ,ако лицето е в странат,която изплаща помощите?Подпис всяка седмица,както е в Бг.
    То по тази логика всяко лице,което е безработно(съкратен примерно в Бг )може без никакви проблеми да дойде тук и да получава помощи.
    Не мисля,че това е в полза на UK-да се плащат помощи на лица,които никога не са били осигурени тук и ме са плащали данъци.
    кой не си е прочел домашното
    никой не иска от ук да плащат на хора пари без да са били осигурявани/данъкоплатци.
    логика има, но нещо не успявате да я схванете.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Здравей Z1,
    ето какво аз съм чула:
    Испания -имам близък(мързелив познат),който вече 3 -та година е безработен(бори се за инвалидна пенсия).За да получава тази помощ той трябва всеки месец да се разписва в "бюрото по труда-Испания".Не може да се прибере в Бг и да си получава тази помощ без да се подпише.Тъй,като да се пътува всеки месец до Испания излиза скъпо,той си стои там(квартира),не работи,прескача си до Бг,но пак се връща.Без негово присъствие там ,помощите ще му бъдат спряни.
    Подобно нещо ми каза роднина живееща в Италия.Зимният сезон тя няма работа(сезона е приключил)тя получава помощи за безработица,но трябва да е там ,да не работи,да се подписва всеки месец и декларира,че не работи.

Z1,спомням си бегло някои от твоите мнения по темата с прехвърлянето на помощите за безработица от една страна на ЕС в друга такава.Мисля,че беше писал на едно място,че лицето трябва да е (прясно)регистрирано,като безработно в страната,която е работило-имаше срок(нещо ми се мотае 2 или 3 месеца??)Би ли го припомнил?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    кой не си е прочел домашното
    никой не иска от ук да плащат на хора пари без да са били осигурявани/данъкоплатци.
    логика има, но нещо не успявате да я схванете.
    И този вариант е възможен и допустим от закона. Ха, дори бих казал и изпитан на практика. И това донякъде е свързано с логиката ти от предходното ти мнение, ситуация е на бритaнец или не, пребиваващ във Великобритания, но работещ в друга държава от ЕС (съответно осигуровките му са плащани там) и при безработица съответно получава обещетение във Великобритания (държавата по пребиваване).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравей Z1,
    ето какво аз съм чула:
    Испания -имам близък(мързелив познат),който вече 3 -та година е безработен(бори се за инвалидна пенсия).За да получава тази помощ той трябва всеки месец да се разписва в "бюрото по труда-Испания".Не може да се прибере в Бг и да си получава тази помощ без да се подпише.Тъй,като да се пътува всеки месец до Испания излиза скъпо,той си стои там(квартира),не работи,прескача си до Бг,но пак се връща.Без негово присъствие там ,помощите ще му бъдат спряни.
    Подобно нещо ми каза роднина живееща в Италия.Зимният сезон тя няма работа(сезона е приключил)тя получава помощи за безработица,но трябва да е там ,да не работи,да се подписва всеки месец и декларира,че не работи.

Z1,спомням си бегло някои от твоите мнения по темата с прехвърлянето на помощите за безработица от една страна на ЕС в друга такава.Мисля,че беше писал на едно място,че лицето трябва да е (прясно)регистрирано,като безработно в страната,която е работило-имаше срок(нещо ми се мотае 2 или 3 месеца??)Би ли го припомнил?
    В тази тема поне в две мнения съм го казал.
    За конкретния ти случай (цитирания), ако е пенсия няма никакъв проблем да си я получава в България, пенсиите не попадат в дерогацията на текста за териториално неограничение. Обещетенията свързани с безработица (може и да е поради медицински причини) са в полето на ограничена дерогация на текста, а именно ограничение на преносимоста (3-6 месеца) и изпълнение условията на държавата за получаване в която си се преместил.
    Ако случая ти е "чисто" обещетение за безработица, то така познатия ти ще го получава до крайния му срок по придобиване, а ако го беше пренесъл в България щеше да е само за 3-6 месеца, впрочем има много публикации за това какви са конкретните стъпки да го пренесеш или не.
    Темата така зададена със статиите в началото е по-скоро за принципните положения в законодателството на ЕС.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Прочети статията или моя пост номер 9 - става дума за това, че тези хора изпълняват всички условия, подписват се, вероятно, но в собствените си страни и понеже са работили в UK, тяхната страна, която им плаща помощите от бюджета си, си иска парите обратно от UK, щото те там са плащали осигуровки. Ама UK, която е плащала досега, както е според договореностите на ЕС, сега спира да плаща и става дипломатически скандал. Според тези договорености, ако си съкратен и си работил в БГ, и ти отпуснат обезщетението в БГ, можеш да дойдеш в UK и да поискаш да ти го плащат тук (ама за срока, дето обясни Z1) - и след това UK би си поискала парите за това от БГ, щото там си плащал осигуровки.

Post Thanks / Like

искат свободен пазар ама социално солидарна отговорност се дръпат
    бах гий в дивите робовладелци
    смърт!
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Според тези договорености, ако си съкратен и си работил в БГ, и ти отпуснат обезщетението в БГ, можеш да дойдеш в UK и да поискаш да ти го плащат тук (ама за срока, дето обясни Z1) - и след това UK би си поискала парите за това от БГ, щото там си плащал осигуровки.
    Можеш да отидеш в която държава искаш - тези помощи/обезщетения ще ти ги плаща директно българския НОИ.
    http://www.nssi.bg/forusers/faq/196-...faqermdunempl8
    Мога ли да си търся работа в друга страна от ЕС, Исландия, Лихтенщайн, Норвегия или Швейцария и да продължа да получавам обезщетение за безработица?
    Въпрос: Мога ли да си търся работа в друга страна от ЕС, Исландия, Лихтенщайн, Норвегия или Швейцария и да продължа да получавам обезщетение за безработица?

Отговор: Ако искате да си търсите работа в страна, различна от тази, която Ви плаща обезщетение за безработица, можете да прехвърлите или „експортирате“ тези обезщетение за ограничен период от време (вижте условията по-долу).
    Държавата, която ви е отпуснала обезщетение за безработица ви плаща докрая, независимо къде сте (стига да са ви разрешили).

В конкретния случай - глупавото е, че трите държави (техните служби) са изплатили на хората някакви пари, а после ги търсят от ЮК. Приемащата държава само удостоверява, че лицето е регистрирано и още е без работа.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Можеш да отидеш в която държава искаш - тези помощи/обезщетения ще ти ги плаща директно българския НОИ.
    http://www.nssi.bg/forusers/faq/196-...faqermdunempl8

Държавата, която ви е отпуснала обезщетение за безработица ви плаща докрая, независимо къде сте (стига да са ви разрешили).

В конкретния случай - глупавото е, че трите държави (техните служби) са изплатили на хората някакви пари, а после ги търсят от ЮК. Приемащата държава само удостоверява, че лицето е регистрирано и още е без работа.
    Аз мисля, че "експортирате" това означава - че ги плаща другата държава, като масрафът е за сметка на България - а не че ги получаваш от България, както и преди. Не мисля, че ако държавите са направили грешка, ще вдигат дипломатически скандал чрез ЕС.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не съм сигурен, че това което четем, е точният текст.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Аз пък се чудя колко ли българи трябва да връщат пари, или да влизат в затвора Току що по ББС1 има предаване за бенефир фроуд и се разказваше за случай, в който някой клеймва бенефити, а има вила в Испания ... ами познайте дали не го осъдиха и дали не влезе в затвора ;-)
    Та замислете се колко от вас получават някакви бенефити, а в същото време имат имоти в БГ.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 08-09-2014, 19:26
  2. Отговори: 13
    Последно мнение: 01-05-2013, 09:30
  3. Отговори: 4
    Последно мнение: 22-03-2013, 21:52
  4. Отговори: 14
    Последно мнение: 05-11-2009, 22:05
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 12-02-2007, 15:07

Етикети за тази тема