Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
Здравей Z1,
ето какво аз съм чула:
Испания -имам близък(мързелив познат),който вече 3 -та година е безработен(бори се за инвалидна пенсия).За да получава тази помощ той трябва всеки месец да се разписва в "бюрото по труда-Испания".Не може да се прибере в Бг и да си получава тази помощ без да се подпише.Тъй,като да се пътува всеки месец до Испания излиза скъпо,той си стои там(квартира),не работи,прескача си до Бг,но пак се връща.Без негово присъствие там ,помощите ще му бъдат спряни.
Подобно нещо ми каза роднина живееща в Италия.Зимният сезон тя няма работа(сезона е приключил)тя получава помощи за безработица,но трябва да е там ,да не работи,да се подписва всеки месец и декларира,че не работи.

Z1,спомням си бегло някои от твоите мнения по темата с прехвърлянето на помощите за безработица от една страна на ЕС в друга такава.Мисля,че беше писал на едно място,че лицето трябва да е (прясно)регистрирано,като безработно в страната,която е работило-имаше срок(нещо ми се мотае 2 или 3 месеца??)Би ли го припомнил?
твоя мързелив симулант кандидат инвалид не е вързан да получава парите от Испания. По всяко време може да каже черсе мести, да поиска съответния документ ( формуляр U13/78bn-hjk примерно) и с него документ отива в бюрото на новата държава. Напомням че УК иска подпис и явяване на всеки две седмици бай дъ уей. Въпросът е друг. Хората са поискали от британците документа, отишли са, ама тия отказват да го осребрят макар че са се подписали.

Келеши бе, за лайняната лопата. Разчитат на хорската неосведоменост. Представяте ли си колко са нагли.