Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Напреднал Аватара на pisanka81
    Post Thanks / Like

По подразбиране има ли хора които да са завършили бакалавър в Б-г а тук да са продължили магистратур

искам да попитам има ли българи, които да са завършили бакалавър в Б-я и като са дошли тук са записали магистратура.Интересува ме признават ли ви дипломата за бакалавър от Б-я.
    какво друго се иска за да те приемат
    в кои университети сте у4ели
    и въобще каквато информация се сетите.
    мерси много предварително
    Be the change you want to see in the world! Mahatma Gandhi

абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: има ли хора които да са завършили бакалавър в Б-г а тук да са продължили магистратур

Здравей, да, не е проблем да се запишеш за магистратура. Освен това, за някои специалности (като напр. икономическите) ако имаш работен опит в конкретната област от напр. 5 години не се изисква дори да си завършила БА за да правиш МА...Иска се положен и издържан изпит по някоя от утвърдените и приети системи на ТОФЕЛ, ЕСОЛ, Cambridge (но към повечето има и така нар. пре-сесионал English courses, ако не се чувстваш уверена с езика), понякога се изискват препоръчителни писма (MBA напр.) от бивши/настоящи работодатели, академични преподаватели (може от БГ), има и интервята за някои специалности и университети, но те са по-скоро опознавателни за студента, в по-редки случаи има и някакъв входен изпит, тест.

Още инфо има в този форум, обсъждахме напр. кои Uni са добри и в какво и виж темата за NARIC и приравняването на бг дипломите. Има и друг момент, че нашите bachelor дипломи тук се приравняват на Higher National Diploma (HND) standart ... Ако нещо друго ти хрумва, питай, ще помагаме..
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

3. БЛАГОДАРЯ siastan thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: има ли хора които да са завършили бакалавър в Б-г а тук да са продължили магистратур

мерси много Мона,
    ше се поровя още из форума и пак ще питам

Post Thanks / Like

има ли разлика дали учиш part-time или full-time. в смисъл дипломата която ти дадат еднаква ли е? като в Б-я например и при задочно и при редовно пак имаш диплома за висше

Post Thanks / Like

Не, няма разлика, единствено във времетраенето на курса ти на обучение - ако МА full time е за година напр., то part time ще бъде две. Освен това за някои специалности е дори от полза да работиш нещо във връзка с обучението ти и накрая не се изисква от теб да представяш доказателства за "work based портфолио", но май започнах да се задълбочавам много в частни случаи...

Post Thanks / Like

много ти благодаря, това наистина е полезна информация за мен.
    а знаеш ли дали ти признават дипломата от Б-я или може би за всеки университет е различно

Post Thanks / Like

наистина се оказва различно от Uni до Uni, но все пак най-добре да имаш приравняването и официално от NARIC организацията...

Post Thanks / Like

Мона ти явно си доста запозната.извини ме че питам толкова много но се надявам и на други това инфо да им е полезно.
    четох доста за този NARIC и ми стана ясно че дипломата за бакалавър не ти я приравняват на тукашното postgraduate. само да те питам още нещо. знаеш ли дали поне дипломата за средно от Б-я ти я приравняват и можеш ли с нея да се запишеп да учиш в университет тук в УК

Post Thanks / Like

а да, искам да попитам също и какво е NHD. mersi mnogo

Напреднал Аватара на peter
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pisanka81
    Мона ти явно си доста запозната.извини ме че питам толкова много но се надявам и на други това инфо да им е полезно.
    четох доста за този NARIC и ми стана ясно че дипломата за бакалавър не ти я приравняват на тукашното postgraduate. само да те питам още нещо. знаеш ли дали поне дипломата за средно от Б-я ти я приравняват и можеш ли с нея да се запишеп да учиш в университет тук в УК
    NHD e National Higher Diploma. Всъщност ще ти кажа какво знам аз. Права си за дипломата за бакалавър-не я приравняват на тукашното postgraduate, но затова пък Дипломата ти за средно образование я приравнават на тяхното HND, което пък от своя страна е достатъчно за entry in UK University.Друг е въпроса,акосе запишеш как ще си плащаш безумните такси за граждани извън ЕС. Някой знае ли дали след като влезем в ЕС,нашите бакалавърски дипломи ще стават за тук за записване на магистратура, тъй като и мен ме вълнува..
    равно на водоравно

Post Thanks / Like

Вижте сега, трябва да направим разлика между бакалавърската степен и изискванята за нея и магистратурата. За първата е достатъчно да имаш NHD (или бг завършено средно училище), но за магистратурите, както вече писах в първия постинг по-горе, се изисква или бакалавърска степен или някакъв работен стаж по специалността в която искате да правите магистратурата. Това правило е леко гъвкаво в зависимост от Университетите, към които сте се насочили - при някои бихте могли да запишете магистратура и без да имате призната бакалавърска степен, други са крайно стриктни и единствения вариант за бягство от това е да имате доказателства за трудов опит в тази сфера, най-добре в manager позиция последните години, независимо, че е от БГ дори. А бакалавърската степен не е postgraduate диплома не само заради това, че е от БГ, а и защото и тук бакалавър степен е всъшност undergraduate степен. Postgraduate са магистратурите.

Post Thanks / Like

кога стават записванията за университетите тук-напролет за годината запо4ваща през есента или малко преди запо4ване на годината напр. август

Post Thanks / Like

ами, то пак зависи, но тъй като започват магистърските степени обикновено october, то аз бих започнала с подготовката на документите началото на лятото и записването започва august...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от peter
    Някой знае ли дали след като влезем в ЕС,нашите бакалавърски дипломи ще стават за тук за записване на магистратура, тъй като и мен ме вълнува..
    за таксите обаче нямам идея какво ще се случи след влизането в EU...наистина в момента са доста високи...

Напреднал
    Post Thanks / Like

tazi informaciq z amen e kato manna nebesna blagodarq na vsi4ki pisali pot azi tema.az iskamda pravq master v uk,za sega sums e naso4ila kum durham university.imam pasport ot eu i mi davat dosta dobra otstupka.malko me pritesnqva fakta za bachelor diplomite,no dano uspeq vse pak.
    otnovo vi blagodarq
    iskah da popitam i za scholariship-a kakvo predstavlqva?na men usloviqta za scholarship mis e vijdat normalni,osven tova tolerirat momi4eta :P

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: има ли хора които да са завършили бакалавър в Б-г а тук да са продължили ма

Каква точно е разликата между МBA и MSc ?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: има ли хора които да са завършили бакалавър в Б-г а тук да са продължили ма

Здравейте и от мен, току що ми излязоха резулатите от изпитите и сам много щастлив, взел сам ги всичките , сега ми остана само дисертацията да довърша и сам супер, правих точно такава магистратура в Royal Holloway, MSc, след бакалавърска от България, Благоевград по-точно, имам и доста солиден опит из банките, кандидатствах август 2008, след 20-ти беше със сигурност, не ползвах UCAS, действах директно със унитатата, имам 7 на IELTS и с голяма доза късмет ме приеха на 4-5 места и септември вече бях студент-full time. Това Uni беше най-напред по рейтинг, а и кампуса непреувеличено е описван като един от най-добрите в цяла Англия , част e от University of London. Относно разликата, MBA се води по-висока, строго профилирана степен от MSc, подходяща за хора с опит и обикновенно спонсорирани от компаании с цел израстване в йерархията, но пък и цените са доста са доста по-солени, на мен ми беше към 8 MSc-то, MBA във същия Uni около 15....

19. БЛАГОДАРЯ Killah thanked for this post
    Student Аватара на Killah
    Град
    Sofia,Bulgaria
    Post Thanks / Like

Аз съм приет в Лестър и септември занимавам натам. Имах 7 ИЕЛТС и успех 5,4 от бакалаваската степен. Поне за момента няма никакъв проблем с признаването на дипломата от ТУ-София .

Orfeicho Някакви съвети за първата седмица/месец след пристигане? Работа намери ли си и за колко време си изкара разрешителните. Ако се сетиш за още нещо пиши
    Envision е иновационна софтуерна система за начално образованието, като се справя с двата основни проблема в началното образование - липсата на интерес при децата и липсата на ресурси в училищата.
    http://www.mindpointteam.com/

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Orfeicho Виж мнението
    Здравейте и от мен, току що ми излязоха резулатите от изпитите и сам много щастлив, взел сам ги всичките , сега ми остана само дисертацията да довърша и сам супер, правих точно такава магистратура в Royal Holloway, MSc, след бакалавърска от България, Благоевград по-точно, имам и доста солиден опит из банките, кандидатствах август 2008, след 20-ти беше със сигурност, не ползвах UCAS, действах директно със унитатата, имам 7 на IELTS и с голяма доза късмет ме приеха на 4-5 места и септември вече бях студент-full time. Това Uni беше най-напред по рейтинг, а и кампуса непреувеличено е описван като един от най-добрите в цяла Англия , част e от University of London. Относно разликата, MBA се води по-висока, строго профилирана степен от MSc, подходяща за хора с опит и обикновенно спонсорирани от компаании с цел израстване в йерархията, но пък и цените са доста са доста по-солени, на мен ми беше към 8 MSc-то, MBA във същия Uni около 15....
    В Благоевград ЮЗУ ли си учил и каква специалност или в Американския университет

Нов потребител
    Post Thanks / Like

В Юзу, специалност финанси

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Относно предходните въпроси, аз бях тука година преди да започна този курс, имах студентска жълта книжка понеже учих английски в един колеж. работа също имах, обаче се наложи да убеждавам босовете че съм по-подходящ за нощни смени, аз иначе не виждам как бих могъл да се оправя, бях зает с лекции 4-5 почти пълни дена от седмицата. Иначе ако имаш банкова сметка , студ. сертификът излиза за към 2 до 4 седмици, моя дойде на 3-ата. работа се намира, не знам в Лейстер, но в Лондон с език и повечко амбиция ще се оправи човек някакси. Имах големи трудности с ученето, страшно много писане, то не бяха курсови работи, презентации, а и изпитите бяха ужасни, имам приятели BSc , там нищо подобно, явно има някаква разлика все пак. Аз не съм живял в кампуса, но определено нямам нищо общо с България, пълна скука е там, поне аз имам такива впечатления, бил сам на 2 партита за една година и те напълно разочароващи....ако те интересува нещо конкретно питай, ако мога ще помогна ...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Има ли хора които се занимават с уебдизайн?
    От vas_uk във форум Интернет и компютри
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-03-2015, 18:19
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 19-04-2014, 23:09
  3. Има ли хора които са получили документи по БР7
    От didio във форум Registration Certificates
    Отговори: 7
    Последно мнение: 21-07-2008, 15:41
  4. Останаха ли хора, които още чакат Flr???
    От zmejche във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 23
    Последно мнение: 27-03-2006, 11:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker