Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа в Англия (въпрос)

Имам въпрос - Мисля да заминавам за Англия след месец. Ще мога ли да започна работа без НИН или на 100% ще ми трябва за всяка работа, защото мисля направо да отида и да започна някъде работа и тогава да ходя да си изкарвам. Благодаря предварително

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работа в Англия (въпрос)

Цитирай Първоначално написано от canadianandbulgarian Виж мнението
    Имам въпрос - Мисля да заминавам за Англия след месец. Ще мога ли да започна работа без НИН или на 100% ще ми трябва за всяка работа, защото мисля направо да отида и да започна някъде работа и тогава да ходя да си изкарвам. Благодаря предварително
    Какво имаш предвид и как си представяш "направо да отида и да започна някъде работа"?
    Последно редактирано от musi : 31-08-2014 на 19:57

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ако въпросът ти е само за НИН - да, можеш първо да започнеш работа, а после да си извадиш НИН.
    Друг въпрос е самото започване - къде, как и т.н
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

@jhoro ми каза това, което ми трябва - Мога да почна работа и без да си изкарам първо НИН. Благодаря много, cheers!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Законно е да започнеш работа, преди да си получил НИН. Дали ще можеш - не знаем, защото не знаем дали ще имаш работодател, който да се навие да го направи - доста от тях не искат "таралеж в гащите", както те смятат.

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Работа в Англия (въпрос)

Здравейте смятам да заминавам за Англия и по точно Лондон, та въпроса ми е какви документи и както като цяло ти е нужно за да започнеш легално работа ?

Благодаря ви предварително за помоща!

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Документите не намират работа ...
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Ами ако си намериш работа, паспорта ти е достатъчен....
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Ами ако си намериш работа, паспорта ти е достатъчен....
    Е-е-е-е, ти пък - чак паспорт. И ID (лична карта) върши работа.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви

BMW6 благодаря,че си загрижен за търнесето ми на работа.... (въпроса ми не беше, дали докуменитите ми ще ми намерят работа,но явно не си видял)

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Жоро, правилен ти е въпроса и точно документите намират работа.
    От 3 месеца съм тука и не съм от информираните, но работа без документи се намира в два варианта: по автомивките и обикаляйки заведенията да миеш чиний . Другото е през нета и САМО с документи. Ще ти ги изброя според моето виждане :
    1. Автобиография (най-важното) - уцели ме в скайп ще ти обясня, че не ми се пише - panchev.mr
    2. Сим с местен номер написан в CV то и готовност веднага да започнеш работа
    3. Паспорт
    4. Адрес - намери си такъв, който собственика да ти издаде документ, че си под наем дори и за стая
    5. Банкова сметка (вади се с документа за адрес) препоръчвам ти Барклейс (не те мотат за др. документи)
    6. 24 часа след пристигането се обаждаш на 0845 6043719 за НИН. ( телефона е импулсен и трябва да имаш поне 5 паунда вътре) Следва кратко интервю по тела, защо,как и т.н. и ти дават час за интервю в офис близък до местоживеенето ти.
    7. CSCS card (препоръчително, но не задължително, искат я навсякъде по обектите и не само) свали си въпросите от Пирате бай и учи за изпита. Можеш да го държиш и на български. Ако бързаш да копаш, по скайпа ще ти обясня как да го вземеш
    Има и други, но това са основните според мен.

Успех и да ти е лека "мотиката" която ще ти дадат тук.

П.С. И не се сърди на БМВто за отговора, донякъде има право.
    Без "Документи" ноември месец м.г. си намерих работа в Германия от БГ. Само НЕТ и Автобиография.
    Резултат: пратиха ми договор, подписах, намериха ми квартира, взеха ми ключовете и на 26.12 ми ги дадоха, на 06.01 вече бях на работа. Изкарах 2 месеца и не ми издържаха нервите с тоя немски език около мен. За това на първо място съм поставил именно нея. Тука само потвърдих правилото. А автобиографията ми не е за космонавт, прост работник съм, "бачкатор" .
    Последно редактирано от geleto : 10-09-2014 на 20:25 Причина: добавяне текст

Напреднал
    Post Thanks / Like

Виж и тук. Написано е ясно.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Гледам … и виждам някой неверни неща, направо глупости:
    1. За да започнете работа ви трябват задължително НИН и банкова сметка.
    2. Как да търсите работа от България – английски телефонен номер.
    Те в БГ английски номера под път и над път.

Накрая се промотира сайта „Работа в Англия“ (що пък само в Англия, аз искам в Уелс или Шотландия, докато още не са се разделили) и услугата „Английски мобилен номер (СИМ карта) 12 лв + доставка. Картата идва без кредит.“

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Коментирано е в други теми -
    "За да започнете работа ви трябват задължително НИН и банкова сметка"
    Задължителното е когато работиш като нает да ти се плащат осигуровки. За да се плащат - трябва да имаш НИН. Това обаче не означава, че не можеш първо да започнеш, а след това да ти се издаде НИН със съдейдствие от страна на работодателя.
    Горе-долу същото се отнася и за банковата сметка - има цяла тема, как хора които не работят и имат малко документи не могат да си открият такава.

За телефонен номер от британски оператор в България - да ти обяснявам ли?
    Или за тази тяхна "далавера" - пакет за активиране със СИМ карта - купен от някой магазин в ЮК за 75 пенса (до 1 паунд) се предлага за 12 лв ??

И се опитай да си коригираш речника - за теб е.

ps. И сайта им не е актуализиран скоро -
    Цената входящо обаждане докато сте в България е 20 ст/мин. Това е стандартна цена на роуминг.
    Входящо обаждане в роуминг е 0,1172 лв. (според БГ операторите) или 5 евроцента според Европейската комисия
    Последно редактирано от jhoro : 11-09-2014 на 11:30

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Презентацията е очевидно рекламна, за да привлече хора от България, може би е направена с добро желание да се помогне, но има няколко момента, които са... въвеждащи в заблуждение, меко казано. Няма да коментирам правописните грешки и очевидно недостатъчното редактиране, а само по същество - освен това, което е казал Жоро за НИН-а (не е вярно, че трябва да имаш НИН и банкова сметка, за да започнеш работа):

- В началото презентацията изглежда, сякаш това се отнася за търсене на всякаква работа. Споменати са професии като художник, заварчик, електричар... Всъщност, този механизъм може да се случи само при търсене на работа от висококвалифицирани кадри. Никой няма да плаща разходи за пътуване и да се занимава с хора, които са в България, ако става въпрос за работа на ниско заплащане. Бих искала да видя фирма, която ще заплати разходите за преместване или пък за интервю (пътни, храна и хотел - чувай боже!) на общ работник в строителството - споменавам тази сфера, защото я има в презентацията, иначе се отнася за много други...

- Голяма част от сферите не практикуват телефонни интервюта, а само интервюта на място. В много случаи никой не се обажда на кандидата, а комуникацията се води по имейл.

- Аз поне не разбрах по какъв начин хендс фрий-то с две слушалки ще помогне, ако човекът има проблем с разбирането на английския език. Би помогнало, ако не се чува добре звукът от телефона, за да се елиминират странични шумове, но ако не разбира... трябва да учи английски...

- Когато се кандидатства за сериозна позиция от сериозни кандидати, се очаква да познават спецификата на фирмата, а не да питат за нея. Освен това, въпросът "Как е за живеене.. Манчестър" ми се вижда изключително несериозен

- Ако кандидатствам за работа и ме питат имам ли въпроси, в никакъв случай не бих започнала от въпроса за отпуската. А и повечето сериозни фирми в началото на интервюто описват мястото, спецификата на работата и бенефитите - отпуски, пенсионни вноски и т.н. Ако това не се направи, разбира се, че трябва да се пита, но по-нататък, след като се уточни спецификата на задълженията.

- Не е направено уточнението, че минималната часова ставка е задължителна само за тези, които са наети от работодател. При самонаетите няма такова ограничение. За съжаление.

- сроковете, в които протича наемането в някои сфери са повече от 60 дни

Изобщо - минути за рекламааааааа.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Manchester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Гледам … и виждам някой неверни неща, направо глупости:
    1. За да започнете работа ви трябват задължително НИН и банкова сметка.
    2. Как да търсите работа от България – английски телефонен номер.
    Те в БГ английски номера под път и над път.

Накрая се промотира сайта „Работа в Англия“ (що пък само в Англия, аз искам в Уелс или Шотландия, докато още не са се разделили) и услугата „Английски мобилен номер (СИМ карта) 12 лв + доставка. Картата идва без кредит.“
    Жоро, не знам как си "старо куче" и самия ти пишеш глупости.
    Аз съм новобранец и ще ти кажа при мен как е.
    Втори ден след пристигането : автомивка - без документи.
    Четвърти ден - разговор по телефона и започване Веднага от другия ден – БЕЗ НИН. Работих близо месец без въпросния НИН като всеки петък си ми пристигаха парите и документ за заплатата. В графа НИМ работодателя ме е лепнал д.м.г. и накрая едно "М". PAYE Tax - 70.00 National Insurance 24.30 е един от документите. Пристигнах в петък а в понеделник в 9.30 имах вече банкова сметка.
    Пристига сина (отделно, че го мързи да работи и се прибра) няма 17 години. Една седмица Легално работа като общ работник, БЕЗ НИН - получи си парите има и така наречения фиш за раб. заплата : National Insurance 2.10 паунда. Така и не отиде да си го извади номера.. Сметка в банка : само с паспорт и аз с него ( същия ден на пристигането му) аз не си бях взел никакви документи, само казах, че спи на моя креват а аз с адресната съм Окей. И му направиха сметка.
    Аз работих към частна фирма а той чрез агенция.
    По подразбиране от въпроса на жоретооо му казах за сим картата. Не съм останал с впечатление , че ще търси работа от БГ и въобще, че ще търси работа. Пита за документи а не за работа.

"Документите не намират работа ... " много конструктивен , смислен и изчерпателен отговор.
    Намери се някой да отговори и му се нахвърляте за правописните грешки.
    Като пиша глупости дай пример ,аз мойте примери ги дадох.

П.С. За 12 години имигрантски живот к.р. съм го ял много от помагащи българи. Изядох го и в Нова Зеландия 2007г.
    Пуснах @ към някаква голяма група българи, че съм закъсал за РАБОТА а не за пари. Получих обаждания с "съболезнования" колко съжаляват, че визата ми е за месец.
    ОТ РУСКИНЯ разбрах, че ако отида в имигрейшъните и покажа колко пари имам ще ми я удължат до 9 месеца. И работа ми намери(вярно, че щеше да взима процент) НО ми намери- НЕ българи. Аз си се прибрах в Милано.
    Така, че ако въпросния питащ ми пише на лични, ще му изпратя карта БЕЗ пари и за моя сметка. Защото съм получавал Човещина и до колкото мога ще я върна. Румънци ми помогнаха с CSCS картата тук. Италианци с друга информация и т.н.

Очаквам в следващия Ваш коментар да кажете колко правописни грешки имам и колко съм прост.
    Предварително благодаря.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Здравей Геле - изобщо няма да гледам има ли грешки или няма. Много добре говори за теб нова което си описал - че си се оправил почти сам.
    Просто не си разбрал правилно поста ми - това бяха цитати от видеото, аз ги извадих за да покажа че са некоректно написани.
    Гледай видеото от поста на kolata.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

благодаря ви

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кредитите за обучение в Англия - въпрос
    От j.l.s във форум Образование в UK
    Отговори: 47
    Последно мнение: 04-04-2014, 21:40
  2. Магистратура в Англия - Въпрос?
    От odb36 във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 15-02-2014, 11:24
  3. Внос кола от Англия-въпрос?
    От Дани7 във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 228