Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 71
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Здравейте,
    днес получих поредното писмо от TV License. Ще обясня ситуацията набързо:

Нямаме телевизор, и никога не сме имали. Преди повече от две години, когато се нанесохме, ни пратиха писмо, и още тогава им писах, че нямаме телевизор и не гледаме ТВ. никой не дойде да провери, просто ни пратиха писмо, че може да минат да проверят. От около 4-5 месеца, пак започнаха- явно двете години са минали. Не им отговорих на нито едно от писмата( на тях стой Legal Occupier, а не моето име). Веднъж идваха да проверят, но не е имало никой вкъщи и са оставили бележка. Днес получих това писмо и се чудя има ли причина да се притеснявам? По принцип гледам само и единствено БГ телевизия онлайн, като това са само 1-2 БГ канала. Доколкото знам, TV License е само за британките канали. Ще се радвам, ако някой може да даде съвет или е бил в подобна ситуация. Благодаря.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

не знам за юк ама при нас момента в който имаш компютър с интернет вкъщи минимума който плащаш е такса за ползване на радио. не ги интересува слушаш ли не слушаш ли радио удома, щом имаш компютър.....
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Прочети тези теми, обсъждан е въпросът преди:
    http://www.google.com/cse?cx=0039740...nce&gsc.page=1

Теоретично, ако имаш някакво устройство, на което може да се гледа телевизия, дължиш този данък. Обаче, ако можеш да докажеш, че не си гледал ББС-тата (той е за тях най-вече), не го дължиш. Аз лично никога не съм посмяла да откажа да го плащам, а и не ми се вижда чак толкова много, че да си създам неприятности за нея, но хората са различни.

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ Samuil73 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами няма телевизор, само компютър. Доказването според мен е лесно- звънят на интернет доставчика и питат гледал ли съм или не. Или не става така?! Не мисля да плащам за нещо, което не ползвам- не ме разбирайте погрешно.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jorkata86 Виж мнението
    Здравейте,
    днес получих поредното писмо от TV License. Ще обясня ситуацията набързо:
    Нямаме телевизор, и никога не сме имали.
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Теоретично, ако имаш някакво устройство, на което може да се гледа телевизия, дължиш този данък. Обаче, ако можеш да докажеш, че не си гледал ББС-тата (той е за тях най-вече), не го дължиш.
    И теоретично, и на практика - даже да имаш телевизор или нещо, на което можеш да гледаш ТВ, пак може да не плащаш.
    http://www.tvlicensing.co.uk/check-i...watch-tv-top12
    for example, if you use your TV only to watch DVDs or play video games, or you only watch ‘catch up’ services like BBC iPlayer or 4oD.
    например, ако използвате телевизора само за да гледате DVD-та или играят на видео игри, или вие само гледате да "наваксат пропуснатото" услуги като BBC iPlayer или 4oD.
    А за бритиш и не-бритиш ТВ програми - http://www.tvlicensing.co.uk/faqs/FAQ122
    Q - I'm a member of the visiting forces and I only watch non-UK satellite TV programmes, do I still need a licence?
    A - Yes. If you watch or record television programmes that are broadcast from outside the UK, you still need a TV Licence. You can buy a TV Licence online.
    Е ми - честито.
    Последно редактирано от jhoro : 30-08-2014 на 13:06
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. БЛАГОДАРЯ Samuil73 thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Според мен това е стандартно заплашващо писмо и няма за какво да се притесняваш. По принцип трябва да плащаш лиценз дори ако гледаш online телевизия, включително и българска. Въпроса е кой е прав и кой крив. Аз лично не съм плащал 3 години и нямам и намерение да плащам. Не ми е за парите но смятам че това е държавен обир, понеже някои трябва да субсидира BBC-то, не го гледам нито слушам така че нямам намерение да плащам. Дори да дойдат на проверка нямат право да влязат без твое разрешение освен ако нямат court order за който съм чувал че струва колкото глобата затова винаги правят проверки без него с надеждата че хората ще се стреснат и че ще ги пуснат вътре.

Напреднал
    Post Thanks / Like

А, ако стане така, че дойдат с разрешително от съда, могат ли да ми ровят в компа, или имат право само да огледат?

10. Recommend gordon77 recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А, ако стане така, че дойдат с разрешително от съда, могат ли да ми ровят в компа, или имат право само да огледат?
    И какво ще намерят на компа - те не идват за пиратски софтуер и други, а че си гледал ТВ. И то не просто гледал, а онлайн. Ако гледаш предаване на запис - в Ютуб или пак от БиБиСи - не ти трябва лиценз.
    Инфо какво си правил, кога и кои сайтове си посещавал, какво е текло по линията - това може да им каже само провайдъра, ама надали. Ти да не си Бен Ладен или Айман ал Зауахири, че да те дебнат толкова.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами знам ли ги Общо взето няма да отварям вратата и така...

ПП Ако имат заповед от съда, могат ли да влязат, ако вкъщи няма никой?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Значи попоглеждаш и UK TV та се притесняваш от "ровене"

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

14. ХАРЕСВАМ! Samuil73 liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Според мен имат, но това е от гледане на филми - не съм проверявала. Доколкото чета писмото, обаче, те ти казват друго- нито плащаш, нито ни казваш, че не се налага да плащаш. Затова имаш неприятности...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не се притеснявай, Jorka. Просто не отговаряй на писмата, щом наистина не сте в нарушение и нямате ТВ приемник. ние получавахме 3 години такива заплашителни писма, защото предишните наематели са имали ТВ и искат и нас да смучат. Те и без това си минават онея с антенките /като Карлсон..../ и няма да засекат нищо щото няма какво...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Първо на първо, на писмото не пише името на получателя, защото не го знаят - никой не може да прати призовка на човек беб име. Второ, никой не може да ти проверява лаптопа или компа без твоето знание и съгласие. Трето - за да има практически възможност да гледаш ефирна бригиш ТВ през лаптопа, той трябва да има ТВ тунер, което е много малко вероятно. Само не прави глупостта да им се обясняваш и отговаряш, защото ще те захапе Параграф 22 по британски....

Sir Аватара на Whiskey__drop_some
    Post Thanks / Like

Моят съвет е плати си лиценза, купи си ТВ и започвай да гледаш. Който не гледа английска телевизия само губи! Човек трабва да е информиран и да знае какво става около него. Аз примерно всеки ден гледам новини, прогноза за времето, на обяд гледам Bargain hunt Fake Britain е също много добро...
    Последно редактирано от Whiskey__drop_some : 31-08-2014 на 01:09
    Look, if you had one shot, or one opportunity. To seize everything you ever wanted. One moment
    Would you capture it or just let it slip?

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Whiskey__drop_some Виж мнението
    Моят съвет е плати си лиценза, купи си ТВ и започвай да гледаш. Който не гледа английска телевизия само губи! Човек трабва да е информиран и да знае какво става около него. Аз примерно всеки ден гледам новини, прогноза за времето, на обяд гледам Bargain hunt Fake Britain е също много добро...
    Не мога да си представя живот без TV-явно сън се телевизоропристрастила
    Наистина е само от полза гледането на английска телевизия ,а и ще спомогне за езика.Това,че се плаща TV лиценз-аз също го плащам -не ме дразни толкова,колкото факта,че този лиценз е само за една телевизия-BBC.Останало е от време оно,когато не е имало друга и е била доминираща поради парите и субсидиите,които е получавала .Ето това ме дразни.
    Аз бях правила в една подобна тема изчисления,колко са приходите на BBC от лиценза на базата на статистика-лиценз/домакинства.Цифрата не си я спомням,но беше фрапиращо голяма-заплатите на журналистите/говорител в BBC е много висока,цифрата беше достатъчна и за огромни бонуси.Ще се промени неминуемо и това,но за всяко нещо трябва време,а в Англия всичко става,но с много бавни темпове.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

ПП Ако имат заповед от съда, могат ли да влязат, ако вкъщи няма никой?
    Да, може и да ти го конфискуват докато тече "разследването" . Не, че нещо, ама май наистина прекаляваш с филмите.

Напреднал Аватара на varnagirl
    Post Thanks / Like

Само да вметна, че не е нужен тв тунер за гледане на телевизия на живо онлай. BBC имат live stream нa техния сайт. И аз не мога без телевизия и гледам предимно BBC-тата и канал 4, та си плащам като поп

Напреднал Аватара на anix
    Post Thanks / Like

Легални Рекетьори...

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от anix Виж мнението
    Легални Рекетьори...
    Дали са рекетьори или не е друг въпрос - все пак това е основно перо в издръжката на БиБиСи.

Обаче - когато гледам българска телевизия и като започнат едни реклами-и-и-и-и, че даже по всички канали едновременно - превключваш и пак, и пак, и пак .... Направо ми идва да си платя и аз един "лиценз", ама да няма реклами (както е в BBC)

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Еее, то си зависи.... Аз като пристигнах, гледах много телевизия, за да свикна с всички видове акценти и да ги разбирам. Сега вече нямам проблеми да се разбирам с никого и не гледам телевизия изобщо. Ама изобщо. Опитах се да го включа преди няколко месеца, кутията беше загубила всички настройки, щото не беше пускана половин година. Смятам да даунгрейдна пакета за тв-интернет-телефон, защото плащам за тоя дето духа. Новини няма да гледам и под дулото на пистолет. Прогноза на времето си гледам на телефона. Мъж ми си чете новините на компа, а идеята "телевизия като фон" отдавна е забравена. Хората са различни... Обаче плащам ТВ лиценз, защото имаме телевизор все пак и най-вече защото не искам разправии за 145 лева годишно. Авторът на темата да не ме разбира погрешно - не агитирам никого да постъпва като мене, просто за мен това е най-малкото съпротивление и затова съм го избрала.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ivanco Виж мнението
    Първо на първо, на писмото не пише името на получателя, защото не го знаят - никой не може да прати призовка на човек беб име. Второ, никой не може да ти проверява лаптопа или компа без твоето знание и съгласие. Трето - за да има практически възможност да гледаш ефирна бригиш ТВ през лаптопа, той трябва да има ТВ тунер, което е много малко вероятно. Само не прави глупостта да им се обясняваш и отговаряш, защото ще те захапе Параграф 22 по британски....
    Какъв е този параграф?
    Защото си мислех, да им ида на сайта и да попълня, че не гледам телевизия.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Какъв е този параграф?
    Защото си мислех, да им ида на сайта и да попълня, че не гледам телевизия.
    Според написаното в Уикипедия
    Параграф 22 е роман на Джоузеф Хелър, издаден през 1961 година. Действието в него се развива по време на Втората световна война като събитията са разказани от различни герои в нехронологичен вид и от различна гледна точка. Книгата е преди всичко критика на бюрократичната система, в която не винаги витае разумът. Фразата параграф 22 е станала идиоматична и се използва за ситуация без изход, порочен кръг.
    Имаше само една засечка и това беше параграф 22 – според него онзи, който при действителна и непосредствена опасност е загрижен за собствената си сигурност, има напълно здрав разум. Ор беше луд и можеше да бъде отчислен от летателния състав. Единственото, което трябваше да направи, беше да поиска да го отчислят; но щом поискаше, той вече нямаше да бъде луд и трябваше да участва в полети и занапред. Ор щеше да бъде луд, ако участваше и занапред в бойни полети, а щеше да бъде здрав, ако не участваше, но щом беше здрав, трябваше да продължи да лети. Ако летеше, щеше да бъде луд и нямаше да трябва да лети; но ако не искаше да лети, значи беше здрав и трябваше да лети. Йосарян бе дълбоко развълнуван от абсолютната простота на тази клауза в параграф 22.

27. БЛАГОДАРЯ Samuil73 thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами да взема да им пиша на сайта тогава, че нямам ТВ и така. Защото най-отдолу пише, че за да избегна евентуално излушване в съда трябва или да платя таксата или да им съобщя, че нямам ТВ.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ами да взема да им пиша на сайта тогава, че нямам ТВ и така. Защото най-отдолу пише, че за да избегна евентуално излушване в съда трябва или да платя таксата или да им съобщя, че нямам ТВ.
    Напиши им, че не си получил писмото.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Напиши им, че не си получил писмото.
    Да пиша, че не съм получил предното писмо, и че искам да декларирам, че нямам ТВ, или просто, че не съм получил писмото( без да казвам, че нямам ТВ)?

ПП благодаря за съдействието

31. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 08-07-2011, 11:23
  2. Трябва ми помощ относно: Driving license И Counter Balance license
    От Dr_Mort във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-03-2008, 18:25
  3. driving license
    От poli_moli във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-05-2007, 21:11
  4. Отговори: 0