Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 51
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Цитирай Първоначално написано от jorkata86 Виж мнението
    Да пиша, че не съм получил предното писмо, и че искам да декларирам, че нямам ТВ, или просто, че не съм получил писмото( без да казвам, че нямам ТВ)?

ПП благодаря за съдействието
    Олелеле, адаш, ще ме умориш - ти май сериозно си се гипсирал. Не разбра ли майтапа - как ще го напишеш, то стана като вица "Писмото, с което ми искаш пари, не съм го получил."

Щом писмото не е адресирано лично са теб изобщо не му обръщай внимание.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

2. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Ясно. Няма да им пиша нищо тогава. Иначе ето какво открих в някакъв блог. Най-долу пи-е( доколкото разбирам), че тези писма са напълно безпочвени, и нямат никаква сила в съда, и също така не значат нищи. Просто опит да те сплашат, че да си платиш таксата( дори и да нямаш ТВ).

Дано да съм си го превел правилно
    Последно редактирано от jorkata86 : 01-09-2014 на 23:46

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tralala Виж мнението
    Според мен това е стандартно заплашващо писмо и няма за какво да се притесняваш. По принцип трябва да плащаш лиценз дори ако гледаш online телевизия, включително и българска. Въпроса е кой е прав и кой крив. Аз лично не съм плащал 3 години и нямам и намерение да плащам. Не ми е за парите но смятам че това е държавен обир, понеже някои трябва да субсидира BBC-то, не го гледам нито слушам така че нямам намерение да плащам. Дори да дойдат на проверка нямат право да влязат без твое разрешение освен ако нямат court order за който съм чувал че струва колкото глобата затова винаги правят проверки без него с надеждата че хората ще се стреснат и че ще ги пуснат вътре.
    заради това аз се отказах да си купя телевизор и да им гледам техните телевизии, гледам само бг телевизии и слушам музика на телефона, въобще не гледам британски телевизии . Днес пак дойде писмо и доста се издразних, защото беше написано доста рекетьорски, едва ли не щом в тази къща няма регистриран лиценз ние сме нарушили закона и ще бъдем глобени, еми аз не им гледам малоумните телевизии, нямам телевизор и не гледам BBC и каквото и да е английска телевизия и не съм длъжен да плащам за нещо което не ползвам, не съм за 150 кинта, ама не смятам да давам пари за нещо което на дали ще ползвам в бъдеще.Другото нещо, гледах филмчета за тия инспектори, които притесняват хората по домовете, оказва се че англичаните не им поплюват, гонят ги и бая ги псуват на висок глас, също така съветват, ако дойде някой инспектор на проверка, да не се дават лични данни и да се приема каквото и да е от тях

5. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Щом гледаш телевизия, значи дължиш тв лиценз. Няма значение дали е английска или българска, и дали гледаш на тв или на телефон/таблет.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

7. ХАРЕСВАМ! Мила, musi liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Do I need a TV Licence to watch live TV programmes from outside the UK or Channel Islands?

You need a TV Licence to watch or record live TV programmes on any channel or device, no matter where they are broadcast or distributed from. This includes satellite or online streamed programmes from outside the UK or Channel Islands, such as sporting events and foreign shows.

http://www.tvlicensing.co.uk/check-i...-devices-TOP14
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

щом не гледаш юк тв,как ще плащаш?! аз имам разни апове на тв за разни ай пи тв,но не гледам ббс и не плащам тв лайценз. глобата според писмата е 1000 паунда.до тука съм ги покрил.
    нямам много познати,които плащат тв лайценз.но имам много познати абонати на скай,които също не плащат от години.
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Щом гледаш телевизия, значи дължиш тв лиценз. Няма значение дали е английска или българска, и дали гледаш на тв или на телефон/таблет.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Нали тоя лиценз беше само ако гледаш ввс, как така става ако си гледам btv на телефона ще плащам лиценз.

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Само в твоите мечти е било така Дими.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Само в твоите мечти е било така Дими.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Никога през живота съм нямал такива мечти и на дали някога ще имам. А ти като послушко май не си наясно на 100% къде се изразходват парите където им снасяш всяка година. За мен тая такса си е пладнешки обир, както и да го погледнеш, за да могат служителите на въпросната телевизия да взимат големите си заплати и едва ли не, ако не им платя съм нарушил някакъв си там закон.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Никога през живота съм нямал такива мечти и на дали някога ще имам. А ти като послушко май не си наясно на 100% къде се изразходват парите където им снасяш всяка година. За мен тая такса си е пладнешки обир, както и да го погледнеш, за да могат служителите на въпросната телевизия да взимат големите си заплати и едва ли не, ако не им платя съм нарушил някакъв си там закон.
    не е лошо да погледнеш законово как стоят нещата
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Do I need a TV Licence to watch live TV programmes from outside the UK or Channel Islands?

You need a TV Licence to watch or record live TV programmes on any channel or device, no matter where they are broadcast or distributed from. This includes satellite or online streamed programmes from outside the UK or Channel Islands, such as sporting events and foreign shows.

http://www.tvlicensing.co.uk/check-i...-devices-TOP14
    от тук натам си е всичко на твоя отговорност. ама кво те бъркат някакви си 1000 паунда глоба при 100 000 годишно които изкарваш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    не е лошо да погледнеш законово как стоят нещата

от тук натам си е всичко на твоя отговорност. ама кво те бъркат някакви си 1000 паунда глоба при 100 000 годишно които изкарваш
    Значи гледаш, не гледаш bbc и накрая всички пари отиват във въпросната телевизия, тия голями терикати. ВВС съм гледал само веднъж и е супер тъпа телевизия, само политика и неща които слабо ме интересуват

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Ако не се лъжа може да ползваш лиценз от друга държава от ЕС. При това положение ако имаш такъв платен в България би трябвало да мине, особено като им декларираш, че гледаш само БГ-телевизиите. А си спомням, че по Тошово време се плащаше за телевизор по 6 лв. на година. Плащаше се в пощата. Сега не знам дали изобщо я има тази такса /лиценз/в България.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Според описанието, кое подлежи на лицензиране... ами всички устройства на които можеш да гледаш или записваш ТВ-програми. При сегашното ниво на техниката вече всички телефони. Лицензира се всяко устройство. Това ще рече, че ако имате 2 телефона и телевизор в къщи трябва да платите три такси. Ужас! Но не се шашкайте!

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Според описанието, кое подлежи на лицензиране... ами всички устройства на които можеш да гледаш или записваш ТВ-програми. При сегашното ниво на техниката вече всички телефони. Лицензира се всяко устройство. Това ще рече, че ако имате 2 телефона и телевизор в къщи трябва да платите три такси. Ужас! Но не се шашкайте!
    Аз не се шашкам, само се ядосвам, че ми искат пари за глупости и най вече за нещо което не ползвам

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Писмо от TV License с предупреждение за евентуално изслушване в съд?!

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Ами не е точно така. Трябва да плащаш ако реално гледаш, а не - ако би могъл да гледаш.
    Доколкото си спомням - ако има телевизор, който се ползва само като монитор, или на който се гледат телевизионни предавания на запис - лиценз не е необходим.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

20. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ами не е точно така. Трябва да плащаш ако реално гледаш, а не - ако би могъл да гледаш.
    Доколкото си спомням - ако има телевизор, който се ползва само като монитор, или на който се гледат телевизионни предавания на запис - лиценз не е необходим.
    Добре бе Жоро, утре например идват тия, аз отварям вратата и им казвам, че не живея в тоя апартамент, мой приятел живее тук, просто ме помоли да отида и да изключа бобът, че сутринта бързаше за работа и го е забравил, даде ми ключът и т.н. Добре де тия как ще докажат, че живея на тоя адрес и след това да ми съставят акт.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Пичове отдавна основния аргумент да не се плаща ТВ лайсънс е че ББС е криминална организация и като такава вие я спонсорирате против вашата воля като плащате ТВ лайсънс.....това означава че те се опитват да ви въвлекат в техните криминални дейности...........напр. ББС обявиха 28 минути преди катастрофически да се срути Уърлд Треид Сентер 1 в Ню Йорк на 11/9/2001......значи са знаели предварително!!!!!! Също така ББС бяха тези които разпространиха т. нар. @доджи досие@ на Тони Блеар без никви доказателства че Садам Хюсеин притежава атомни оръжия с готовност 45 минути.....да ги пусне над @цивилилизования свят@....( само за това трябва не да им плащате ами да си искате парите обратно) тъй като чрез тази измама бяха избити десетки хиляди хора.... и Главен участник в измамата беше ББС...........и още хиляди други събития които доказват криминалната същност на ББС!!! .....
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 16-05-2018 на 02:19
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Ясно е, че по закон трябва да се плаща, въпреки, че е анти логично да плащаш за предложена неизползвана услуга. Всякакви разсъждения дали гледаш, или не, къде отиват парите, са излишни.
    Предполагам, че на практика мнозинството си плаща и това им стига. Които не плащат получават писма и който се уплаши си плаща. Вероятно за да отчитат дейност, се захващат с единични случаи да идат на съд за назидание, но не мисля, че съдът няма да защити закона.
    Много се пише из форуми как някои не плащат, как няма да ги пуснат в къщи, как няма да си дадат данните. На практика мисля, че ако се амбицират за конкретен/арогантен случай, ще дойдат с полицай и тогава няма как да не ги пуснеш и да дадеш ID, само си усложняваш нещата в съда. Друг е въпроса дали полицията е навита да си губи времето и им съдейства, но след като и те са държавни служители и получат заповед отгоре...
    Та, много се пише теоретично, но никой не дава конкретен случай, как след писма са дошли да го проверяват и се е/не е отървал.

24. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И все пак, на сайта www.GOV.UK - на страницата за TV Licence си пише
    You don’t need a TV Licence to watch:
    • non-BBC programmes on online catch-up services
    • videos or DVDs
    • clips on websites like YouTube
    • closed circuit television (CCTV)
    Или и на тези да не вярвам???
    Нали - на каквото устройство гледам изброеното, същото бих могъл да ползвам и за услугите, изискващи лиценз. Казано си е:
    You must have a TV Licence if you:
    • watch or record programmes on a TV, computer or other device as they’re broadcast
    • download or watch BBC programmes on iPlayer – live, catch up or on demand

A TV Licence costs £150.50 (£50.50 for black and white TV sets) for both homes and businesses.
    Пп. Не знаех, че още има „black and white TV sets“

26. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Нека все пак да кажем, че има изключения за ТВ лиценза при определени условия! ако сте сляп и можете да го докажете, според закона можете да гледате ТВ с 50% намаление!
    MAKE AMERICA GREAT AGAIN

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    ...
    Това - как го събра в едно изречение???
    "...ако сте сляп... можете да гледате ТВ с 50% намаление"
    Струва ми се, че намалението ще е 100%. Ама не на таксата, а на видимостта.

29. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това - как го събра в едно изречение???
    "...ако сте сляп... можете да гледате ТВ с 50% намаление"
    Струва ми се, че намалението ще е 100%. Ама не на таксата, а на видимостта.
    Ти нещо си решил, че се шегувам изглежда? Или не знаеш къде живееш! http://www.tvlicensing.co.uk/check-i...-impaired-aud5
    MAKE AMERICA GREAT AGAIN

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Ти нещо си решил, че се шегувам изглежда? Или не знаеш къде живееш! http://www.tvlicensing.co.uk/check-i...-impaired-aud5
    Не се и учудвам, щом има и опция, ако не знаеш английски да разговаряш с преводач, та тогава за какво ти е да гледаш ввс, ако не знаеш английски

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Ясно е, че по закон трябва да се плаща, въпреки, че е анти логично да плащаш за предложена неизползвана услуга. Всякакви разсъждения дали гледаш, или не, къде отиват парите, са излишни.
    Предполагам, че на практика мнозинството си плаща и това им стига. Които не плащат получават писма и който се уплаши си плаща. Вероятно за да отчитат дейност, се захващат с единични случаи да идат на съд за назидание, но не мисля, че съдът няма да защити закона.
    Много се пише из форуми как някои не плащат, как няма да ги пуснат в къщи, как няма да си дадат данните. На практика мисля, че ако се амбицират за конкретен/арогантен случай, ще дойдат с полицай и тогава няма как да не ги пуснеш и да дадеш ID, само си усложняваш нещата в съда. Друг е въпроса дали полицията е навита да си губи времето и им съдейства, но след като и те са държавни служители и получат заповед отгоре...
    Та, много се пише теоретично, но никой не дава конкретен случай, как след писма са дошли да го проверяват и се е/не е отървал.
    Къде го видя закона че трябва да се плаща ТВ лайсънс бе !!!!!!!!!!!!! Виж сайта на компани хаус каква организация е ББС....... частна или държавна и кой прави законите - държавата!!!!!! !!!!!
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 17-05-2018 на 21:47
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Не се и учудвам, щом има и опция, ако не знаеш английски да разговаряш с преводач, та тогава за какво ти е да гледаш ввс, ако не знаеш английски
    Понякога имам чувството, че си на 12 години. Максимум. Като не разбираш английски, няма да гледаш ББС, а някой футболен мач примерно. Или крикет, или детето ти ще гледа анимационния канал. За музикалния канал не съм сигурен. Нали пеят на английски, то като не ги разбираш...

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 08-07-2011, 11:23
  2. Трябва ми помощ относно: Driving license И Counter Balance license
    От Dr_Mort във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-03-2008, 18:25
  3. driving license
    От poli_moli във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-05-2007, 21:11
  4. Отговори: 0