Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Нов потребител
    Град
    Sale
    Post Thanks / Like

По подразбиране Отлагане с година на започване на училище за лятно родено дете

Здравейте,

искам да ви попитам дали някой се е сблъсквал с такъв казус тук - дъщеря ни е родена на 17 Август 2010 и както става ясно, навършва 4 тази година. Според правилниците тук, трябва да започне подготвителен клас този Септември... И ще има съученици, които е възможно само 15-20 дни след нея да навършат 6 години. Знаете 2 години каква разлика е при малките деца. С оглед на това, се интересувам дали има някаква възможност да отложа с една година старта. Питах в school admisсion но нямам отговор още. При разговор по телефона ми казаха, че можем да отложим един срок например, но ще си се движи с тоза клас (набор по български) и това е. От друга страна попаднах на много статии по този повод, хората са доста недоволни, като някой казват, че са успели в опитите си да отложат с една година и детето да започне подготвителен като навърши 5 - в нашият случай догодина.
    Та въпросът ми е - някой сблъсквал ли се е с подобен казус, или да има информация за подобен, или поне да посъветвате към кой да се обирна за съдейстяие?

Много благодаря предварително.

П.С. Да не говорим, че изпуснахме сроковете за кандидатстване и сега кой знае в кое забутано училище ще ни разпределят....

Напреднал Аватара на bakari
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отлагане с година на започване на училище за лятно родено дете

Не съм експерт, но с две деца имам доста наблюдения. Дори да отложите подготвителния клас детето ще бъде в година 1 с набора си, няма друг начин. Това се случва непрекъснато на деца дошли в която ѝ да е година от друга държава и без грам английски. Запишете си детето да не изпуска от обучението и ако не сте доволни от училището ще подадете към общината за желаното от вас. Ще ви сложат в листа за чакащи и като има място ще ви се обадят.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Отлагане с година на започване на училище за лятно родено дете

Аз не виждам проблем да се започне по рано.. то първата година е като детска градина малко...
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отлагане с година на започване на училище за лятно родено дете

ние започнахме предучилищна preschool януари2013 на 4г и 9м, края на април направихме 6 и септември сме във 2ри клас вече.
    лорда е прав, предучилищната и първи клас са като в детска градина.
    think different

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

маиката е напълно права , не е нормално за дете на 4 години да се изисква задължително ходене по техните образователни програми , много ми е интересно как британците допускат да бъдат така третирани децата им

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Ш къде са тези деца дето ще бъдат на 6 пък тмоето на 4.

Разликата може са бъде 1 год но не 2.

И навдякъде е така. В бг съко има деца в един клас които могат да имат почти гждина раз
    Ика.

Какви са тези глупости дето ги дрънкате, незнам

И какво като тръгва на 4. В бг в детската градина защо си давате децата на градина като са на 4
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Post Thanks / Like

мадлена , проблема е , когато е задължително , нека оставят избор и за родителите да преценят. скоро излиза и закон на всяко новородено да се сложи имплант и убеждават родителите за тяхна сигурност било детето да се следи от сателит . ако се приеме като закон от парламента , кво правим

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Обучението е задължително от навършени 5 години. Тоест детето може да започне догодина септември. Но няма да започне в reception, а ще продължи с "наборите" в Year 1. Reception и KS1 си е почти като детска градина. Много игри и почивки между заниманията.

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Children must get an education between the school term after their 5th birthday and the last Friday in June in the school year they turn 16.
    https://www.gov.uk/school-attendance-absence/overview

Post Thanks / Like

мери , британското образование вкарва в калъп , не дава големи познания , имам опит със сина си последните 8 години . Естествено за богатите е друго , те се образоват в места за богати и нивото е друго . При обикновените простосмъртни ги правят обикновени работници , доста задръстени

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Това не е вярно.
    Моите деца ходят в частно училище но това не означава че са по умни от други деца и имат по дабра академична подготовка. Истина е че не са в същият кал п като в обикновено училище но ако детето ти е способно дори да е в обикновено училище няма да е в калъп, уверявам те.
    Това което казваш че не дава големи познания не е вярно. Иска ли да е академично детето ти няма значение дали е в частно или държавно училище. Винаги ще бъде challenged.
    Разликата в частните училища е в мирогледа който създават на децата, дисциплината, начина по който говорят и се изразяват и общуването им с околните и околната среда.

Тази година на дъщеря ми в класа year 4 дойде едно момиченце от държавно училище. Още първият срок имаше A* на всички предмети
    И само то беше така. Това означава че академичната и подготовка е добра и в държавното училище в което е била 5 гждини. А пък моето като е било 5 год в часхно имаше само 3 A*. Обаче дисциплината й, отношението и към съученици и начина по който се д ржеше (наблюдавала съм я на рождени дни и съм чела неъни емайли до дъщеря ми) е ужасяващо.
    Последно редактирано от madlena : 10-08-2014 на 10:00

Post Thanks / Like

мадлена , нали ги гледам как са например по математика и какъв е материала , западното образование произвежда работници на 80 % , убеден съм в това , убеден съм , колко тъпа им е средната класа и обикновените работници . Средното им образование е под нивото , докато университетите им са добри , но за университет само работата в средното не стига , иска се много допълнително . Това е мое мнение в което съм убеден , а нека всеки сам прецени след като детето му мине десетина години образование тук

Sarah
    Guest

МОят син е януари 2010 и имах избор да го оставя за следващата година. Тук в Скотланд ако е до март може да се отложи с една година. И аз много бях задълбала дли да го пускам, до карая на май трябваше да реша. Имах съмнения относно това, че ще е най-малкия, а той е и дребничък и въобще си е едно лигаво бебе, но отказваше да ходи на нърсърито. Голям зор беше до края на юни. И после имахме няколко срещи с учители и посещения в училище. Много ми хареса атмосферата, училището, учителите, програмата, а и на него най-вече. Това ме успокой и реших да го пускам в праймъри 1. Трябва да помислиш ако я оставиш още една година какво ще прави. Защото нърсърито си е само 2 :30 мин дефакто и на моя му стана доста скучно. Сега ме тресе треска, че ще му омръзне и училището и пак е може да прави номера, а вече няма няма мърдане, трябва да има посещаемост.

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

mdmarev
    Моят съвет е:
    Не изолирайте детето си, освен ако нямате финасовата възможност за него да се грижат и възпитават у дома.
    think different

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Tumbi, тази дискусия май е за друга тема, но нали знаеш, хора и мнения различни. Не знам в кой клас е твоето дете, моят син започна reception class септември 2001 година, сега е на финалната права в sixth form. В държавно училище е, миналата година училището имаха представители и в Кеймбридж и Оксфорт. Образованието тук е различно от българското и не е задължително, за да си добър професионалист, да си непременно с отлични академични постижения. Не че е перфектна системата, но ако тукашната ти се вижда калъп, то тогава не знам българската как би я определила.
    Сега щерката ще е year 4, започна по английската система от pre-rschool, 3 годишна и с промените, които консерваторите правят, не знам точно какво ни чака. Не само аз и учителите, ами май и консерваторите не са сигурни какво ще стане :-) Евала на теб, че си се ориентирала и имаш мнение вече. Тъкмо избутахме едното дете и се позапознах с тукашната система, сега към нова трябва да се нагаждаме...

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    Tumbi, тази дискусия май е за друга тема, но нали знаеш, хора и мнения различни. Не знам в кой клас е твоето дете, моят син започна reception class септември 2001 година, сега е на финалната права в sixth form. В държавно училище е, миналата година училището имаха представители и в Кеймбридж и Оксфорт. Образованието тук е различно от българското и не е задължително, за да си добър професионалист, да си непременно с отлични академични постижения. Не че е перфектна системата, но ако тукашната ти се вижда калъп, то тогава не знам българската как би я определила.
    Сега щерката ще е year 4, започна по английската система от pre-rschool, 3 годишна и с промените, които консерваторите правят, не знам точно какво ни чака. Не само аз и учителите, ами май и консерваторите не са сигурни какво ще стане :-) Евала на теб, че си се ориентирала и имаш мнение вече. Тъкмо избутахме едното дете и се позапознах с тукашната система, сега към нова трябва да се нагаждаме...
    и сикст форм какво е , една голяма нула , до големите хубави университети има много , ама , много път

Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

В началното училище го дават по-лежерно, но точно в Sixth form не бих го нарекла голяма нула. Щом така му се вижда на детето ти значи няма какво да се притесняваш. Без проблем ще изкара поне четири А* и с този резултат, ако ще в Пекъмско училище да си учил всеки университет ще си отвори вратите ;-)

Post Thanks / Like

мери на много остроумна се правите , мисълта ми е между средното и университетското образование в УК , пропаста е голяма , слабо средно и много добро университетско ,но въпреки това децата с много високи оценки в средното образование , като % са много малко . Отделно тези с високите оценки не са добре подготвени за нивото на университетите

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Аз съм напълно съгласна с последното ти твърдение

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от tumbi Виж мнението
    мери на много остроумна се правите , мисълта ми е между средното и университетското образование в УК , пропаста е голяма , слабо средно и много добро университетско ,но въпреки това децата с много високи оценки в средното образование , като % са много малко . Отделно тези с високите оценки не са добре подготвени за нивото на университетите
    Според мен нивото на подготовка на отделния ученик зависи не толкова от нивото на образованието, а най-вече от самия ученик. От мотивацията му, от желанието и възможностите да учи и даже от примера, даден му от родителите.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Не е точно така в тукашните училища. Има разлика от училище до училище.

Тук системата е че на определена възраст трябва да постигнеш определени зададени от правителството и учебни програми резултати. Стигнеш ли на това ниво те оставят и започват да се мъчат да бутат другите по мялко способни деца да достигнат това ниво. И да имаш потенциал той си остава там.
    Въпреки това има училища които ще продължат да challengvat детето според възможностите му но не навсякъде е така. Когато имаш 35 деца и един учител който трябва и 35 те да ги докара до минимума той няма време да се занимава с по способните деца които вече са го достигнали.
    Това е всеицвестна истина в английското образование.

Но има и училища които не са така. Имат повече учители повече ресурси и така нататък

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Не е точно така в тукашните училища. Има разлика от училище до училище.
    Тук системата е че на определена възраст трябва да постигнеш определени зададени от правителството и учебни програми резултати. Стигнеш ли на това ниво те оставят и започват да се мъчат да бутат другите по малко способни деца да достигнат това ниво. И да имаш потенциал той си остава там.
    Въпреки това има училища които ще продължат да challengvat детето според възможностите му но не навсякъде е така. Когато имаш 35 деца и един учител който трябва и 35 те да ги докара до минимума той няма време да се занимава с по способните деца които вече са го достигнали.
    Това е всеизвестна истина в английското образование.
    Но има и училища които не са така. Имат повече учители повече ресурси и така нататък
    Да, ама ти говориш за деца - докъм 10-12 години. В предишния пост ставаше дума за средно образование. Хубаво е учителя да мотивира и стимулира, но когато става дума за по-големи - ученикът трябва "да му се учи".
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

георги нали сина ми премина от 1 до 11 клас по този път , мадлена е права на 100 % в това , което казва . В ината си да изкарате запада по добър и говорите не верни работи , дори при това скапано образование в бг (за разлика от 80те години) едно българско дете на 10 години е в пъти по добро например по математика от британското , ти виждал ли си британците с каква математика ги занимават в 6 клас например

Нов потребител
    Град
    Sale
    Post Thanks / Like

Малко сте отместили темата, но...
    Аз също имам мнение за образованието тук и причината да дойда тук е точно образуванието. Не пари, не кариера, всичко е надолу в сравнение с БГ... Но това си е мой проблем.
    Колктот до питането ми - имам си причина да искам да отложа, и моля, ако некой има инфо дали става и как, да посъветва. Четох доста статии по вестници, че е възможно, но общините натискат умишлено родителите да не отлагат - най-вероятно бюджетни са причините.

Един off-topic - къде мога да видя условията, най-вече финансови, за частни училища?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Отлагане с година на започване на училище за лятно родено дете

Нали ти казаха. Може да тръгве на училище през септември след като е навършило 5.

Ако искаш може и изобщо да не го даваш на училище а ти да си го обучаваш. И това е раз.ешено. никой не те задължава да ходи на училище.

Все рак не ми отговори на въплоса как се получава че твоето дете е на 4 пък ще има съученици които са на 6 в същата година

Освен това трябва да помисиш ди наистина на детето му е по добре с теб вкъщи или с другите деца м училище. Натъртвам как се чувства детето а не как ТИ си мислиш че е по добре за него

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 13-05-2013, 01:02
  2. Отговори: 22
    Последно мнение: 27-06-2010, 13:12
  3. Отлагане на учебна година за Септември 2010/2011
    От mimenceto_852 във форум Образование в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 21-04-2009, 06:02
  4. Расте рискът от отлагане на България и Румъния с една година
    От Charlotte във форум Новини от и за България
    Отговори: 0