Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 26
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Пътуване до УК

Видях, че всички подобни теми са доста стари и затова реших да пусна нова.

Ще помоля тези, които вече учат в УК да споделят как пътуват обикновено. Откъде си намирате най-изгодни билети до там? Имате ли компания, с която предпочитате да летите? ..и всякакви други полезни съвети

Аз лично почвам тази година и в момента планувам пътуването до Лийдс. Очевидно директни полети няма до там и сега обмислям дали ще ми е по-изгодно с прекачвания или полет до Лондон и после с влак/автобус.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Пътуване до УК

Цитирай Първоначално написано от merlin01 Виж мнението
    Видях, че всички подобни теми са доста стари и затова реших да пусна нова.
    Ще помоля тези, които вече учат в УК да споделят как пътуват обикновено. Откъде си намирате най-изгодни билети до там? Имате ли компания, с която предпочитате да летите? ..и всякакви други полезни съвети
    Аз лично почвам тази година и в момента планувам пътуването до Лийдс. Очевидно директни полети няма до там и сега обмислям дали ще ми е по-изгодно с прекачвания или полет до Лондон и после с влак/автобус.
    Зависи колко време предварително ще си купуваш билетите (за самолета най-вече).
    Принципно по-изгодно е до Лондон и после с автобус - Нешънъл Експрес или Грийн лайн или каквото си избереш. Влаковете засега ги забравяш - много са скъпи, ако нямаш карта за намаления.
    Когато си търся билет - първо проверявам в този сайт, а после от сайта на авиокомпанията си купувам билета.
    До лондон е по-евтино, защото има повече трафик - другият вариант за теб е до Манчестър, но обикновено е по-скъпо.
    В момента до Лондон с Уизеър за началото на септември ми дава цена от 90 до 130 евро.
    До Манчестър е 175 - 200 евро. тукBritish Airways имат за края на септември под 100 евро - предимството е, че BA кацат на Хийтроу, куфарът ти е 23 кг. плюс два ръчни багажа - малък куфар и чанта за лаптоп.
    В момента ако си букнеш билет Нешънъл Експрес - Choose your Ticket - билетчето до Лийдс е 5 паунда.
    Последно редактирано от jhoro : 18-07-2014 на 10:39
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Също така зависи и откъде смяташ да летиш.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговорите.
    Трябва да пристигна там до 20-ти септември.
    От e-sky за София-Лондон ми дава 172 евро с british airways (в техния сайт същият полет е малко по-скъп - 148 паунда)
    Тези под 100 евро сигурно са по-късно.

Относно багажа... не мога ли да си платя допълнителен куфар просто. Или ако съм с 2 куфара трябва да си купя бизнес клас билет, които са доста над бюджета ми?

Освен това, от университета не си ми пратили още информация за настаняването и не знам дали ще има някой, който да ме посрещне в полунощ. (понеже както и да пътувам няма как да стигна в нормално време)

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

От e-sky за София-Лондон ми дава 172 евро с british airways (в техния сайт същият полет е малко по-скъп - 148 паунда)

Относно багажа... не мога ли да си платя допълнителен куфар просто. Или ако съм с 2 куфара трябва да си купя бизнес клас билет, които са доста над бюджета ми?

Освен това, от университета не си ми пратили още информация за настаняването и не знам дали ще има някой, който да ме посрещне в полунощ. (понеже както и да пътувам няма как да стигна в нормално време)
    По принцип можеш да платиш за втори куфар в самолета, но имай предвид, че автобусните компании може да ти направят проблем ако си с повече от един.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Добре де - на мен в e-sky и в сайта на България ер ми излиза за 17.09 - 128 евро / 250 лв.
    За втори куфар - виж тук
    За билети заплатени с карта VISA Platinum от ЦКБ - 2 броя по 23 кг. и до 158 см всеки.
    За билети заплатени с ко-брандирана карта България Ер и ЦКБ - 2 броя по 23 кг. и до 158 см всеки.
    Остава да намериш някой с такава карта да ти купи билета ...

За настаняването - ако си в общежитие портиера ще си е там.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Автобуса позволява до 2 куфара.
    Тези карти няма шанс да ги намеря. :D

Относно общежитието - портиера само може ли да ме настани. Не трябва ли да се мине през някакви формуляри или просто си взимам ключовете и влизам?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Два куфара по 23 кг... какво толкова ще носиш? За първи път чувам някой да лети с толкова необходим му багаж.
    От друга страна, защо няма начин да пристигнеш в нормално време?
    Чете ли информацията в сайта на университета? Там си пише как става настаняването в различните часове на деня, защото има хора, които идват от екзотични и далечни дестинации, те наистина понякога няма как да пристигнат в нормално време.
    Днес ми е ден за чудене явно.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Автобуса позволява до 2 куфара.
    Тези карти няма шанс да ги намеря. :D
    Относно общежитието - портиера само може ли да ме настани. Не трябва ли да се мине през някакви формуляри или просто си взимам ключовете и влизам?
    Понеже не си казал в кой университет ще учиш - виж тук за University of Leeds, тук за Leeds Metropolitan University или тук за Leeds Trinity University. Има телефони и меил адреси - обади се и питай.

Цитирай Първоначално написано от жгмъц Виж мнението
    Два куфара по 23 кг... какво толкова ще носиш? За първи път чувам някой да лети с толкова необходим му багаж.
    От друга страна, защо няма начин да пристигнеш в нормално време?
    Чете ли информацията в сайта на университета? Там си пише как става настаняването в различните часове на деня, защото има хора, които идват от екзотични и далечни дестинации, те наистина понякога няма как да пристигнат в нормално време.
    Днес ми е ден за чудене явно.
    Какво толкова се чудиш - аз съм летял с 42 кг багаж без нищо излишно. Повечето бяха зимни дрехи, пък и бях с малък лаптоп - 2,3 кг. Сегашният ми е 4,4 кг.

кмет Аватара на Plovdiv
    Post Thanks / Like

Може да летиш с Easyjet до Манчестър, който е на около 40 мили от Лийдс. Ако все пак предпочиташ да летиш до Лондон и от там за Лийдс, препоръчвам влаковете на East Coast които оперират в тази зона. За два часа - два часа половина си там. Има изгодни билети ако ги купиш поне 3-4 седмици предварително. Наскоро купих едни билети за 13 паунда...хем изгодно, хем бързо има wifi, може да ползваш контакт, масички... заслужава си.

Sir Аватара на Whiskey__drop_some
    Post Thanks / Like

Ех твоето пътуване изглежда лесно, проверих и аз в National Express с автобус си там за около 4:30 мин. Аз пътувам редовно NE и ги препоръчвам. Автобусите нямат нищо общо с тези в бг. В автобуса има тоалетна, седалките са просторни, имат колани. Автобусите са нови, тихи, имат 4-5 камери които записват всичко във и около автобуса...аз обаче съм пътувал веднъж до Лийдс с експресен влак от Лондон. Цената на билета беше колкото на самолетен билет от София - около 100 лири на човек. Влака се движеше в 200 км/ч, през гарите намялаваше на 150. Засичахме с GPS. Имаше безплатен Wi-FI, и вагон ресторант. Пътуването беше 2 часа и нешо... Това малко за инфо да добиеш представа за какво си плащаш във влака.
    Ако хванеш ранен полет, можеш да хванеш и ранен автобус. И ще си "по светло" в Лийдс. Иначе за авиокомпаниите, на мен най-добрия ми полет за сега е бил с BA. На портата за качване в самолета имаше безплатни вестници. Имаха прекрасен кетъринг на борда, първо студени напитки, после топла храна, после топли натипти и след всичко това, беше време за кацане. Полета мина неусетно, като за 100 Евро. Цените според мен зависят от сезона, лятото са по-скъпи заради почивките.

Успех!!!

И да добявя, ако пътуваш от Лондон до Лийдс, с влак или автобус, ще трябва да ги хванеш от други гари в Лондон, ако си с Автобус, може с директен билет от летището и с прекачване. Ако си с 2 куфара, автобус е по-добрия вариант. Да достигнеш до някоя гара в Лондон с 2 куфара ще е мъка голяма. Веднъж съм пътувал с 37 кг куфаар и си е мъка за теглене по гарите, а аз не е като да нямам сила! Да не споменавам, как се мятат куфарите по летищата, не веднъж са ми трошили колелцата. Моят съвет е 1 голям къфар, после могат да ти изпращат разни неща по пощата от БГ. Нз тука има дехи които са по-евтини от бг...ти си знеш какво ще вземаш.
    Последно редактирано от Whiskey__drop_some : 18-07-2014 на 22:45
    Look, if you had one shot, or one opportunity. To seize everything you ever wanted. One moment
    Would you capture it or just let it slip?

Sir Аватара на Whiskey__drop_some
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

Какво толкова се чудиш - аз съм летял с 42 кг багаж без нищо излишно. Повечето бяха зимни дрехи, пък и бях с малък лаптоп - 2,3 кг. Сегашният ми е 4,4 кг.
    Извинявам се за офф топика...
    С Alienware ли си?
    Look, if you had one shot, or one opportunity. To seize everything you ever wanted. One moment
    Would you capture it or just let it slip?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Whiskey__drop_some Виж мнението
    Извинявам се за офф топика...
    С Alienware ли си?
    Не, с Бритиш еруейс - там наистина всичко е на ниво.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не, с Бритиш еруейс - там наистина всичко е на ниво.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alienware

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DIANGEL Виж мнението
    ?????????????????????

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Жоро, трябва да ти преместят поста в темата за вицовете 👏

You'll Never Walk Alone

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей. Аз също ще съм Лийдс.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей. С каква специалност си? Уреди ли си нещата с общежитието/квартирата?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Международен бизнес и Маркетинг. Кандидатствах за общежитие ,но още нямам отговор. На мен като цяло и статуса на офертата ми не е потвърден. Малко се притеснявам, въпреки ,че отговарям на условията.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз съм с Международен бизнес. Пратиха ми отговор за общежитието, но в момента пращат само на безусловно приетите. Аз им пратих дипломата по имейл и за няколко дена ми смениха статуса. Кое общежитие сложи като първи избор?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Значи специалностите ни са г/д еднакви. Аз нямам нищо още и се притеснявам, а на мен Интеграл ми движат документите. В кое общежитие ще си? Първи избор писах Хенри Прайс, но както казах нямам отговор.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хенри Прайс е най-желан, затова имаш около 40% шанс да се паднеш там. Аз ще съм в Lupton Residences и съм много доволен поради цената и факта, че се намира в Headingley. Предполагам, че ако не получиш Хенри Прайс ще те сложат там.

Според мен се обади на интеграл и ги питай защо още не са ти изпратили дипломата, за да ти сменят офертата на безусловна.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Очаквам в скоро време и аз отговор, но не знам. Искам да се похваля, че от днес имам отговор и официално ми е потвърдено мястото.

А ти полет взел ли си си?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не още, но се оказа, че няма да съм в България преди да замина там.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз вече си взех полет. Ще пътувам на 15-ти.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. пътуване
    От chabunko във форум Майки, нека да се запознаем
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-01-2012, 13:45
  2. пътуване
    От stefanjs във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-10-2010, 21:03
  3. пътуване
    От stefanjs във форум Общ форум
    Отговори: 1