Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 2101112
Резултати от 276 до 294 от общо 294
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2015/2016

Цитирай Първоначално написано от Nickolov Виж мнението
    Благодаря за отговора! А също така ако firm choice ми е в Англия, а insurance в Уелс има ли нещо особено при попълването? Два пъти ли се кандидатства за заем или само един път? Формулярът за Англия и Уелс нали е един и същ - EU15N и ако впоследствие се наложи да се прехвърля в insurance ще трябва да им изпратя попълнен EUCO1?
    Попълва се един формуляр, който се отнася само за Firm избора ти. Обратно ще ти пратят детайли за онлайн акаунт, където в последствие, ако решиш да отидеш в Insurance избора си, лесно ще можеш да ъпдейтнеш промяната. EUCO1 формулярът се отнася за промени след началото на учебната година - например ако променяш/трансферираш университет след като вече си започнал в един. Няма значение дали университетите са в различни държави - освен че ако единият е в Шотландия няма как да ъпдейтнеш акаунта, така като компанията е различна - но за Уелс / Англия е просто.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А може ли да стане проблем, ако вече имам такъв акаунт? Защото на него бях започнал да попълвам без да искам онлайн апликацията, която е за англичани, и като спрях да я попълвам ми изписа на статуса "application cancelled". Да пиша ли номера от този акаунт или да не пиша нищо?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nickolov Виж мнението
    А може ли да стане проблем, ако вече имам такъв акаунт? Защото на него бях започнал да попълвам без да искам онлайн апликацията, която е за англичани, и като спрях да я попълвам ми изписа на статуса "application cancelled". Да пиша ли номера от този акаунт или да не пиша нищо?
    Не, не пиши нищо, просто си попълни наново всичко на ръка.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

здравеи,аз влязох в този форум,и си построих мотивационното писмо,но доколкото знам то е строго конфеденциално,трябва ли да им го споделям ,за да ме посъветват относно писмото,или това в сайта всъщност е само примерен мой вариант

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

здравеите,аз също съм се насочила към музикални специалности и мога да ви успокоя че има бакалаварска степен по определени музикални инструменти,нека провери в страницата на UCAS,в търсачката за курсове и университети,води се music performance с някъкъв инструмент

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GAALIA Виж мнението
    здравеи,аз влязох в този форум,и си построих мотивационното писмо,но доколкото знам то е строго конфеденциално,трябва ли да им го споделям ,за да ме посъветват относно писмото,или това в сайта всъщност е само примерен мой вариант
    Цитирай Първоначално написано от GAALIA Виж мнението
    здравеите,аз също съм се насочила към музикални специалности и мога да ви успокоя че има бакалаварска степен по определени музикални инструменти,нека провери в страницата на UCAS,в търсачката за курсове и университети,води се music performance с някъкъв инструмент
    Здравей. Когато отговаряш на конкретен човек във форума, използвай бутона "Отговори с цитат", за да е ясно към кого точно се обръщаш, така като в момента не знам на кого отговаряш и кого питаш. Въпросите ти не са ми ясни, така като не разбирам какво си прочела и на кого отговаряш. Кои са тези на които ще "им" споделяш мотивационното писмо? За кой сайт става въпрос? Какъв примерен "твой вариант"?

7. БЛАГОДАРЯ GAALIA thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Scorpzou, благодаря за отговора
    Сега мога да обясня малко о-подробно за Арт специалностите. Дъщеря ми кандидатства в специалности Game Art&Designe или илюстрация в три различни Университета - Норич, Англия Раскин и Шефилд.
    Подадохме документи до 15 януари без посредник. В средата на февруари започна кореспонденцията с Норич. До средата на март дъщеря ми им изпрати есе и портфолио. Първото интервю беше на 22 април а второто ще е на 05 май. Вече имаме оферта след първото интервю. Чакаме оферта след второто интервю и тогава ще може да посочи първи и втори избор. С другите 2 Университета кореспонденцията не се получи. Имаме отказ без да са видяли портфолио. Раскин отказаха, защото изпратили писмо в което искат до 05 февруари да изпрати портфолио. Писмо не е получавала. Получи отказ. Шефилд пък не можаха да отворят портфолиото, което има изпращахме 4 пъти по различн начин. Накрая написаха, че не могат да предложат оферта. Всъщност вече е риета в Норич, изискванията им са смешни - 4 на диплома и 6 на IELTS.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Продължавам да нямам отговор от един университет, ако не получа до 7 май, то е останало седмица, технически какво следва?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elena19 Виж мнението
    Продължавам да нямам отговор от един университет, ако не получа до 7 май, то е останало седмица, технически какво следва?
    Ако така и не получиш отговор до 7 май, статусът автоматично ще стане unsuccessful.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Ако така и не получиш отговор до 7 май, статусът автоматично ще стане unsuccessful.
    Благодаря!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, имам питане относно така наречената Fresh week. Доколкото знам това е опознавателна седмица преди започване на семестъра, но съвпада ли със седмицата за записване или е преди нея? Например за Cardiff University са обявени следните дати за 2015г - от 16.09 започва настаняването в общежитията, от 21.09. до 25.09. е седмица за записване, а от 28.09. започва семестъра, но не мога да намеря от коя дата започва Fresh week и как става записването за нея. Ще съм много благодарна, ако някой по-запознат може да ми помогне с тази информация.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shandor Виж мнението
    Здравейте, имам питане относно така наречената Fresh week. Доколкото знам това е опознавателна седмица преди започване на семестъра, но съвпада ли със седмицата за записване или е преди нея? Например за Cardiff University са обявени следните дати за 2015г - от 16.09 започва настаняването в общежитията, от 21.09. до 25.09. е седмица за записване, а от 28.09. започва семестъра, но не мога да намеря от коя дата започва Fresh week и как става записването за нея. Ще съм много благодарна, ако някой по-запознат може да ми помогне с тази информация.
    Казва се Freshers' Week и е седмицата преди началото на семестъра. Включва и записването в университета.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Scorpzou, благодаря за отговора!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Искам да попитам дали когато получа оферта и в нея не присъства изискване за владеене на Английски език това означава ли, че са проверили чрез идентификационния номер в кандидатурата в UCAS и няма нужда да пращам допълнително доказателство? Другото нещо което ме интересува е какво да очаквам от университета, след като пратих запитване дали все още има място за мен в курса, защото не успях да изпълня 1 от условията, а именно това за 6 на втората матура, на която имам 5.93? Дали да очаквам смяна на офертата или какво нямам представа, защото трябва да знам към кой от двата университета да пращам вече преведената и легализирана диплома? А ако директно ми кажат, че щом не изпълнявам условията нямат място какво става в UCAS - все още ли трябва да изпратя дипломата, защото ако директно ме отпишат без никакво доказателство може да се приеме, че всеки, който е размислил и иска да отиде на втория си избор просто казва, че не е изпълнил офертата? Благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Кандитатствах за Manchester и Strathclyde, и след като разбрах оценките от матурите знам, че ще вляза във Firm университета (Manchester). Бих искал да попитам кои документи са нужни за изпращане, кои се заверяват и къде точно се пращат, защото Дипломата за Средно Образование не е в списъка с документи, които UCAS преглежда.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! искм да попитам и вас. Получих резултата си от IELTS, но още като попълвах формуляра отказах да се изпрати на университетите и сега нямам представа къде да го намеря официалния документ, за да го пратя. А нямам желание да чакам 2-3 месеца докато излезе сертификата та да го сканирам. Някой има ли представа?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от hkmun Виж мнението
    Здравейте! искм да попитам и вас. Получих резултата си от IELTS, но още като попълвах формуляра отказах да се изпрати на университетите и сега нямам представа къде да го намеря официалния документ, за да го пратя. А нямам желание да чакам 2-3 месеца докато излезе сертификата та да го сканирам. Някой има ли представа?
    Изпрати им по имейл TRF номера си - така или иначе те използват него, за да ти поверят резултата.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, искам да питам относно препоръката:
    2. Препоръка – в UCAS се въвеждат данните на препоръчителя , вкл. еmail, след което на този email UCAS праща връзка, на която той да попълни препоръката. Тя има същите обемови ограничения като мотивационното писмо.

Ако преподавателят не говори английски? Той написа препоръката, аз я преведох.... Какво да правя в случая? И въобще как да вярвам на преподавателя дали ще обърне вниманието на писмото? Дали ще го попълни?

Моля за помощ. (попълваме документите сами)

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от luss68 Виж мнението
    Здравейте, искам да питам относно препоръката:
    2. Препоръка – в UCAS се въвеждат данните на препоръчителя , вкл. еmail, след което на този email UCAS праща връзка, на която той да попълни препоръката. Тя има същите обемови ограничения като мотивационното писмо.

Ако преподавателят не говори английски? Той написа препоръката, аз я преведох.... Какво да правя в случая? И въобще как да вярвам на преподавателя дали ще обърне вниманието на писмото? Дали ще го попълни?

Моля за помощ. (попълваме документите сами)
    Съжалявам за забавянето в отговора. Ако смятате , че преподавателят няма да може да се справи със задачата, може да използвате ваш/фалшив имейл, през който вие да прикачите препоръката. Много хора така сме правили поради същата причина - никой няма да се свърже с него.

Страница 12 от 12 ПървиПърви ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015
    От Scorpzou във форум Образование в UK
    Отговори: 580
    Последно мнение: 24-11-2014, 11:46
  2. Великобритания въвежда пластмасови банкноти от 2016 г.
    От Nor4e във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-12-2013, 21:24
  3. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  4. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  5. 2016 г.: 63 милиона ще имат интернет в колите си