Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 294
    Нов потребител
    Град
    Sofia, Bulgaria (засега)
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кандидатстващи за Великобритания 2015/2016

Здравейте!

UCAS вече пусна формата за кандидатстване за учебната 2015/2016 година и ето че дойде време на ежегодната тема, свързана с този процес.

Споделете с какво и накъде сте се насочили и се надявам взаимно да се опитаме да си помогнем.

Успех на всички!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2015/2016

Не мога да повярвам, че вече дойде и моето време. Ще кандидатстам финанси в Шотландия - Гласгол и Абърдийн и съм си харесала и един университет от Англия - Бат. Успех и от мен и се надявам скоро да се хвалим с оферти

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз искам синът ми да учи във Великобритания , но не съм сигурна , че той иска. Все пак Ви моля да ми отговорите какви шансове има той да учи следните две неща или даже три неща:
    класическа китара
    биомедицина или медицина
    компютри
    Очаквана диплома около 5,50. Оценка по биология 6 химия 6 математика 6 физика 5. Моля Ви да ми помогнете с информация. Изчетох много от форума и напълно съм объркана. Тойфел ниво ще се яви вероятно началото на януари 2015. Късно ли е?
    Къде е формата за кандидатстване, да се запозная с нея?! Явно аз ще я попълвам. Аман от мамино синче.
    Последно редактирано от dandan : 22-07-2014 на 08:23

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dandan Виж мнението
    Аз искам синът ми да учи във Великобритания , но не съм сигурна , че той иска. Все пак Ви моля да ми отговорите какви шансове има той да учи следните две неща или даже три неща:
    класическа китара
    биомедицина или медицина
    компютри
    Очаквана диплома около 5,50. Оценка по биология 6 химия 6 математика 6 физика 5. Моля Ви да ми помогнете с информация. Изчетох много от форума и напълно съм объркана. Тойфел ниво ще се яви вероятно началото на януари 2015. Късно ли е?
    Къде е формата за кандидатстване, да се запозная с нея?! Явно аз ще я попълвам. Аман от мамино синче.
    За първи път чувам за бакалавърска степен по китара.. Това в кой университет сте го видели?

За медицина няма изобщо смисъл да опитва тук, особено с такава диплома и недефинирано желание. То е практически невъзможно дори за хора с 6.00 и завършен бакалавър във друга био/хим специалност.

Компютърните специалности са реално достижими и са доста популярен избор сред българите, които идват към UK. Има достатъчно университети с изисквания по специалността, в които ще се впишете.

Ако иска да започне есен 2015, тестът по език трябва да го държи до 31 август 2015 най-късно, така че януари е достатъчно рано - имайте предвид че някои университети не приемат тойфел след един скандал с лиценза на ETS през април тази година.

Тук съм се постарал да намеря информция за повечето - http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...B0%D1%82-TOEFL

Относно формата на кандидатстване може да прочетете тук - http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...B2%D1%8A%D1%80
    Последно редактирано от Scorpzou : 22-07-2014 на 10:26

Нов потребител
    Град
    Sofia, Bulgaria (засега)
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    За първи път чувам за бакалавърска степен по китара.. Това в кой университет сте го видели?

За медицина няма изобщо смисъл да опитва тук, особено с такава диплома и недефинирано желание. То е практически невъзможно дори за хора с 6.00 и завършен бакалавър във друга био/хим специалност.

Компютърните специалности са реално достижими и са доста популярен избор сред българите, които идват към UK. Има достатъчно университети с изисквания по специалността, в които ще се впишете.

Ако иска да започне есен 2015, тестът по език трябва да го държи до 31 август 2015 най-късно, така че януари е достатъчно рано - имайте предвид че някои университети не приемат тойфел след един скандал с лиценза на ETS през април тази година.

Тук съм се постарал да намеря информция за повечето - http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...B0%D1%82-TOEFL

Относно формата на кандидатстване може да прочетете тук - http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...B2%D1%8A%D1%80
    Да попитам чисто информативно, по принцип не може ли да държи изпита по-нататък, когато, ако са го приели условно, са написали в къндишънъла, че искат еди-кой си сертификат с еди-каква си оценка?
    Имам СРЕ с В по принцип, но не залагам на 100%, че няма в някое уни да искат друг сертификат. Случи се на една приятелка в Стратклайд и държа друг изпит пролетта преди кандидатстването.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от MichaelaTD Виж мнението
    Да попитам чисто информативно, по принцип не може ли да държи изпита по-нататък, когато, ако са го приели условно, са написали в къндишънъла, че искат еди-кой си сертификат с еди-каква си оценка?
    Имам СРЕ с В по принцип, но не залагам на 100%, че няма в някое уни да искат друг сертификат. Случи се на една приятелка в Стратклайд и държа друг изпит пролетта преди кандидатстването.
    Както съм написал, срокът да се държи изпита е до 31 август непосредствено преди да започне обучението ти в университета (септ/окт). Колко по-нататък?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ви. Джаз китара има в Холандия, но си мислех че има класическа китара във Великобритания. Все пак там има музикални университети. истината е че е луд по всякакви китари и от две години по класическа музика и класическа китара. Вече 4 години ходи на уроци и свири сложни неща по ноти. Не е важно аз какво искам , а той. Не ми се иска да учи в българската консерватория.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stefanikostova96 Виж мнението
    Не мога да повярвам, че вече дойде и моето време. Ще кандидатстам финанси в Шотландия - Гласгол и Абърдийн и съм си харесала и един университет от Англия - Бат. Успех и от мен и се надявам скоро да се хвалим с оферти
    Успех и от мен, но започни с това - произнася се Глазгоу и се пише с w накрая. Аз разбирам откъде идва грешката ти, от начина, по който произнасяш Л-то на български, но в английския разликата между l и w е много отчетлива - ясно се вижда в думи като light и white.

Иначе, успех при кандидатстването!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Хей! Някой ще кандидатства ли право в Шотландия?

Нов потребител Аватара на somethin_blue
    Post Thanks / Like

Привет и от мен. : )
    Ще кандидатствам Linguistics или Cognitive Science в Единбург, както и подобни специалности в Нюкасъл, Кеймбридж и евентуално Глазгоу. Последния университет от великолепната петорка все още е под въпрос. Имам TOEFL 106т. (и нямам намерение отново да минавам през това, само че с IELTS; бих го направила само при евентуална оферта от Cambridge) и диплома, надявам се, над 5,90.
    Ако има някой, учещ подобни специалности (особено в тези университети), ще ми е много полезно да чуя мнението му. Cheers

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Аз съм се насочил най-вече към Бангор, Белфаст и няколко университета в Англия (напр. Лийдс и Хъл) с Биология, Зоология или Геология. Дипломата ми се очертава около 5.30. Най-голямото ми желание беше Палеонтология в Портсмут , но няма да ми стигне дипломата (искат минимум 5.50). през зимата ще се явявам на САЕ. Имам няколко въпроса, на които бих желал да ми отговорите:
    1. Прекалено късно ли е да държа САЕ през декември?
    2. Има ли други уни-та, които бихте ми препоръчали при тази диплома и специалности.
    3. Университетът в Бангор има изпит за стипендия през януари. Къде трябва да държа изпита - на място или в България?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте аз съм се насочила към Aston University (firm choice) и Sheffield Hallam & Royal Holloway като следващи варианти също така ще кандидатствам чрез Интеграл. Ще следя темата с интерес ^^

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bunny Виж мнението
    Здравейте аз съм се насочила към Aston University (firm choice) и Sheffield Hallam & Royal Holloway като следващи варианти също така ще кандидатствам чрез Интеграл. Ще следя темата с интерес ^^
    Каква диплома очакваш горе-долу?

Цитирай Първоначално написано от Shekerov Виж мнението
    Здравейте,

1. Прекалено късно ли е да държа САЕ през декември?

3. Университетът в Бангор има изпит за стипендия през януари. Къде трябва да държа изпита - на място или в България?
    По-горе съм коментирал датите за езиковите изпити - след като срокът да представиш резултат от такъв е до 31 август непосредствено преди заминаване, не разбирам как декември може да е късно. Друг е въпросът какви точно за изискванията за тази стипендия за която говориш - т.е. предполагам става въпрос за Merit Scholarship в Bangor. Мисля, че ще е най-добре да разпиташ университета, защото не ми стана много ясно от leaflet-a кога точно изискват да си държал езиковия тест - пише 1 октомври, но не става ясно коя година точно - макар че би било нелогично след като UCAS срокът е 31 август, този за стипендия да е след него т.е. може декември да се окаже късно. Изпитът по subject сто процента ще се държи в университета.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Scorpzou, от 9 до 11 клас ми се получава 5,70 надявам се с тенденция да се повишава ( 12ти клас и матурите ) ^^ като гледах в сайтовете на гореизброените университети смятам че дипломата няма да е проблем, но мотивационното писмо най-много ме притеснява ....

Нов потребител Аватара на somethin_blue
    Post Thanks / Like

Ето тук има помощ за мотивационните писма, както и примерни такива. И мен ме тревожи точно то, гледам отсега да се вдъхновявам, да прехвърлям разни фразички, 'щото като дойде време да го пиша, ще забия

16. БЛАГОДАРЯ GAALIA thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Аз също ще кандидатствам тази година. Насочила съм се главно към Шотландия. До този момент дипломата ми е 6,00 и TOEFL го изкарах още април. Ще кандидатствам Economics. Има ли някой друг с тази специалност? Имам SAT със скорост, която се приема от университета, и се чудя дали ще ми от полза при кандидатстването. Има ли смисъл да ползвам услугите на някоя фирма за подаването на документите?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от self_confidence Виж мнението
    Здравейте! Аз също ще кандидатствам тази година. Насочила съм се главно към Шотландия. До този момент дипломата ми е 6,00 и TOEFL го изкарах още април. Ще кандидатствам Economics. Има ли някой друг с тази специалност? Имам SAT със скорост, която се приема от университета, и се чудя дали ще ми от полза при кандидатстването. Има ли смисъл да ползвам услугите на някоя фирма за подаването на документите?
    Къде смяташ да кандидастваш?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Няма смисъл от ползването на услугите на фирми. Само излишно дадени пари, освен таксата на UCAS, ако университета който искате не е в техния каталог (както е Астън) - за един извън каталога се плаща 200 лева., за повече - 550 лева. Освен това после прибират за превод и легализация на дипломата - 100 лева, за куриерски услуги - 50 лева.
    Мисля, че са излишно хвърлени пари на вятъра.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LIR Виж мнението
    Няма смисъл от ползването на услугите на фирми. Само излишно дадени пари, освен таксата на UCAS, ако университета който искате не е в техния каталог (както е Астън) - за един извън каталога се плаща 200 лева., за повече - 550 лева. Освен това после прибират за превод и легализация на дипломата - 100 лева, за куриерски услуги - 50 лева.
    Мисля, че са излишно хвърлени пари на вятъра.
    Привет LIR Предпочетох да използвам улугите на Интеграл за да съм по сигурна .. кандидатстването в 5 университета извън каталога им + семинар за мотивационно писмо ми е 390 лв. Не бих го нарекла точно "пари на вятъра" все пак на тях това им е работата ^^

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Къде смяташ да кандидастваш?
    Glasgow, Edinburgh, St Andrews и вероятно другите два в Англия.

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bunny Виж мнението
    все пак на тях това им е работата ^^

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от self_confidence Виж мнението
    Glasgow, Edinburgh, St Andrews и вероятно другите два в Англия.
    Без Стратклайд?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

да не би да искаш да ми кажеш че ще ми провалят кандидатурата нарочно ? ест че Интеграл имат и издънки ... но нищо не ми пречи да пробвам .. за сега съм доволна от тях а и аз сама като си проверявам всичко допълнително няма как да има няква страшна грешка

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Без Стратклайд?
    За него още се чудя. Като гледам е по-назад в класациите за моята специалност.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нарочно няма да провалят нищо, но ..... При нас единствената "заблуда" която ни пуснаха беше - изискванията точно на Aston. Казаха ни, че искат диплома 5,00 и ние с приятелят ми си го смятахме като insurance, а те ни поставиха оферта 5,50. Не, че не съм доволна от свършената работа, ама .... Излишни разходи. Не те разубеждавам, просто очаквай още разходи в последствие. Ние с приятеля ми, мислихме, че няма да имаме време да ходим по преводачески фирми, куриери, легализации и т.н. и за това решихме да ползваме Интеграл. Ама сега си даваме сметка, че излишно дадохме тия пари, а с тях можехме да изкараме още 2 дни на море (например).

Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015
    От Scorpzou във форум Образование в UK
    Отговори: 580
    Последно мнение: 24-11-2014, 11:46
  2. Великобритания въвежда пластмасови банкноти от 2016 г.
    От Nor4e във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-12-2013, 21:24
  3. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  4. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  5. 2016 г.: 63 милиона ще имат интернет в колите си