Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 12 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 294
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кандидатстващи за Великобритания 2015/2016

Цитирай Първоначално написано от dandan Виж мнението
    Благодаря ви. Джаз китара има в Холандия, но си мислех че има класическа китара във Великобритания. Все пак там има музикални университети. истината е че е луд по всякакви китари и от две години по класическа музика и класическа китара. Вече 4 години ходи на уроци и свири сложни неща по ноти. Не е важно аз какво искам , а той. Не ми се иска да учи в българската консерватория.
    Здравей, @dandan,
    Имам един познат младеж, който учи музикална специалност в Гласгоу Уни, втора или трета година е. Не мога да кажа със сигурност, коя е точно, но зная, че инструментът му е китара. Той е страшно доволен и вдъхновен от обучението си там, най-вече от студията и базата им. Ако ви интересува, мога да свържа твоя младеж с него, за да си поконтактуват и изяснят разни въпроси

@Bunny,

И аз се присъединявам към мненията на форумците тук, че не ти е необходима фирма-посредник за кандидатстването. Разбери, това не са нападки от български форум, а безплатен практически опит, който цели единствено да ти помогне, и то с немалка сума.

Лично ние направихме само платена консултанция (подробна) в Дарби, на която зададохме на специалиста над 100 въпроса (предимно относно практиките в обучителните процеси, сравнени с българските практики). Почти за всичко получихме що-годе някаква информация или поглед.
    В прав текст попитано, ни беше също така направо отговорено, че без такса за кандидатстване са само тези унита, които са им партньори (и им заплащат). Но това не означава, че това са най-подходящите унита именно за нашия избор и шансове.
    Ако смяташ, че ще ти помогнат с написването на мотивационното писмо, каквото и да казват от Интеграл, това не е така. Е, вярно, може вече и да са създали длъжност за "писачи" на уникални писма (за Бг това ще е нещо естествено - така, както си има хора, които срещу пари да ти напишат диплона разбота, та дори и дисертация!), но аз лично не бих се доверила, имайки предвид множеството отзиви за немърливостта на Интеграл...

Калкулирам: Помисли добре и си отговори съвсем честно - има ли смисъл да заплащаш на някого за услуга, която има немалък шанс да бъде извършена немърливо? Струва ли си да рискуваш, с което да изпуснеш евентуално една година?

Тъй като имаш още мнооооо-о-ого време, бих те посъветвала да се напоиш хубаво с информацията от този форум, да направиш няколко пъти свои избори на унита, да опиташ да запълниш формата в УКАС, да напишеш няколко мотив. писма, и ако към края на ноември прецениш, че не - все пак не можеш да се справиш сам, тогава да отваряш портмонето и да тичаш към посредници.

Само да вметна една случка, която ме порази. Когато чакахме в приемната за консултация, дойдоха един татко с едно огромно дебело момченце и запитаха консултантите: "Ние искаме той да учи в Англия, завършва 12 клас, но не знаем бакалавър ли е по-добре да учи, или магистър?"
    Е, на тези хора със сигурност са им взели париците, и дори момченцето да е попаднало в приема на някой УК уни, аз съм сигурна, че едва ли ще се чувства той там на мястото си - след като не си е направил труда дори да прочете какво представляват различните степени във висшето образование.
    Не бъди и ти от това тесто хора - свиквай да приемаш решенията си сам, на базата инфо директно от източника

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Избрала съм си специалности Computer Science, Electronic and Communication Engineering и Electronics and Computer Engineering. (последните 2 не се срещат във всеки университет) Писах имейли на някои от университетите, които съм избрала. Дипломата ми до момента е 5.71 и очаквам когато завърша 12 клас да е около 5.73, също така имам и IELTS с 7.0 (с не по-малко от 6.5 на всеки компонент). Очаквам оценката ми по Информатика да е 6.0 и по Физика 5.66. Проблемът е, че оценката ми по математика няма да бъде по висока от 5.75, а някои университети искат 6.0. Въпросът ми е дали, ако покривам изискванията им за диплома, IELTS и още един необходим предмет, но нямам 6.0 по математика имам шанс все пак да уча там? Също така ще съм много благодарна, ако някой може да ми даде мнение за университетите Exeter, York, Sheffield и Cardiff за тези специалности, които съм избрала. Благодаря предварително!

Напреднал
    Post Thanks / Like

И от мен успех! Аз имам други притеснения и ако някой ми даде информация ще съм Ви много благодарна. Желанието на дъщеря ми е обучение по специалности генетика или молекулярна биология. Към момента по задължителни предмети успех 5.71 . Очаква след матури и тази последа учебна година диплома 5.50 , 5.70. По химия и биология има 6. Всеки момент очаква резултат от държания изпит TOEFL, като се надява на резултат от 90 до 100. Избрала си университети в Leeds, Sheffield, Mannchester, Newcastle, Glasgow. Според Вас с тези резултати ще има ли някъде шанс за прием? Ако не, бихте ли дали съвет къде може да успее с този успех? Извенете ме за дългото четиво. Регистрирах се днес.

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    И от мен успех! Аз имам други притеснения и ако някой ми даде информация ще съм Ви много благодарна. Желанието на дъщеря ми е обучение по специалности генетика или молекулярна биология. Към момента по задължителни предмети успех 5.71 . Очаква след матури и тази последа учебна година диплома 5.50 , 5.70. По химия и биология има 6. Всеки момент очаква резултат от държания изпит TOEFL, като се надява на резултат от 90 до 100. Избрала си университети в Leeds, Sheffield, Mannchester, Newcastle, Glasgow. Според Вас с тези резултати ще има ли някъде шанс за прием? Ако не, бихте ли дали съвет къде може да успее с този успех? Извенете ме за дългото четиво. Регистрирах се днес.
    А защо не се свържете с университетите, за да попитате какви са им изискванията за българска диплома по тези специалности?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли каква може да бъде причината, когато пиша на университет да ми пратят едни изисквания, а когато им се обадя по телефона да ми кажат съвсем различни? По точно писах на Bath и те ми отговориха, че искат 5.5 от последната година и 5.5 на матура по математика. Прозвуча ми странно и затова им се обадих за всеки случай. Тогава ми казаха, че искат 5.70 диплома и 6 по математика и физика. Дипломата не ме притеснява толкова, повече ме притесняват изискванията им за предметите. Също така в сайта им пише математика задължително, но никъде не пише за физика. Това ме обърка още повече, затова се обръщам към вас.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от shwarzi Виж мнението
    Някой знае ли каква може да бъде причината, когато пиша на университет да ми пратят едни изисквания, а когато им се обадя по телефона да ми кажат съвсем различни? По точно писах на Bath и те ми отговориха, че искат 5.5 от последната година и 5.5 на матура по математика. Прозвуча ми странно и затова им се обадих за всеки случай. Тогава ми казаха, че искат 5.70 диплома и 6 по математика и физика. Дипломата не ме притеснява толкова, повече ме притесняват изискванията им за предметите. Също така в сайта им пише математика задължително, но никъде не пише за физика. Това ме обърка още повече, затова се обръщам към вас.
    Не е много добре, но е възможно - когато пращат писма обикновено са "циркулярни", а когато говориш с човек разговора е персонален (би трябвало). Макар че пак не е сигурно този човек "доколко се е събудил".
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

При се получи същото. Преди кандидатстването изпратихме запитване към избраните университети. Пуснахме кандидатурата и условните оферти се разминаваха от получените отговори.

Напреднал
    Post Thanks / Like

При нас изглежда става нещо подобно. При запитване Манчестър има изискване TOEFL 90, диплома 5.50 и не по- малко от 5.50 по две науки от биология,химия,математика или физика/доуточнено допълнително/. Но в допълнение матура по наука. Всичко добре, но предвиждахме матура по английски, сега ще трябва да се явява и по биология, но от всичко което изчетох не видях някой в офертите в биологичните науки да има изискване за матура по наука. Ще съм благодарна за допълнителна информация. В краен случай на 17.09 пускаме документите и чакаме, може да не се наложи тази трета матура

Нов потребител Аватара на ant005
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Аз уча Екология и в моята оферта имаше изискване за 2 зрелостни изпита по наука по мой избор. След като изпратих запитване към университета ми отвърнаха, че не е проблем да държа само един - биология. В началото и аз като Вас смятах да запиша английски, но го смених.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора. Учи в английска гимназия и затов амислихме, че матура с английски ще е по-лесно.Ходи на допълнителни уроци по химия и биология. Явно ще държи матура по биология.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Задължително ли е препоръката да е от училище или може и от извънкласна дейност , свързана със специалността , за която кандидатствам ?

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от beatles_96 Виж мнението
    Задължително ли е препоръката да е от училище или може и от извънкласна дейност , свързана със специалността , за която кандидатствам ?
    Може да е от когото си прецениш, стига да не е роднина.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    ... Учи в английска гимназия и затов амислихме, че матура с английски ще е по-лесно.Ходи на допълнителни уроци по химия и биология. Явно ще държи матура по биология.
    Матурата по биология е много по-лесна от тази по английски (с която МОН се гаври вече трета година).

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря ЖГМЪЦ. Знаеш ли, вече и ние си мислихме , че с матура по биология наистина ще е по - добре. Вчера вече дори пуснахме апликацията, имаме вече потвърждението и сега ще чакаме.... Не знам дали не сме избързали още сега да пуснем всичко или трябваше да изчакаме един месец и като ги затрупат с апликации, да се взират по-малко в точките и други подобни. Зная, че звучи глупаво, но просто се подлагаме на по-дълго чакане. Важно е все пак да получим изпълними оферти.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не е избързала, напротив - ще си получи офертите рано, ще направи избора си спокойно, ще изпрати дипломата си рано и май месец вече ще има билет и ще е кандидатствала за общежитие.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, предстои ми кандидатстване, но съм се спряла на три университета Glasgow University, University of Strathclyde, Glasgow Caledonian University, и две специалности Computer Science and Electronic Systems Engineering. Не ми е ясно мога ли, например, да кандидатсвам в един университет за две специалности и мотивационното писмо едно ли е за всички университета или на всеки един се изпраща отделно писмо.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Дали можете да ми кажете или да ме ориентирате къде да прочета изискванията за оценки в университетите как се отнасят към нашите оценки в у-ще. Например :
    Five GCSEs at grade C or above including English language and mathematics. We do not accept GCSE equivalents. Plus one of the following
    • 280 points from at least two GCE/VCE A levels or BTEC National qualifications, including at least 80 points in geography or a related social science subject, such as • business studies • economics • history • law • politics • sociology. We accept AS levels and general studies, and consider Key Skills.
    • Access course in a relevant subject from an Open College Network accredited course with 45 credits at level 3 and 15 credits at level 2
    If English is not your first language you need an IELTS average score of at least 6.0 with a minimum score of 5.5 in all skills.
    We consider other qualifications from the UCAS tariff. Applicants with alternative qualifications or a combination of qualifications and work experience are also considered. We welcome applications from people of any age. Please contact us for further advice.

Предварително благодаря!
    Просто се чудя как се избира университет, без да си наясно какво иска и дали му отговаряш на критериите. Точно в това ми се струва, че може да помогне консултантска фирма.

Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RSkk Виж мнението
    Здравейте, предстои ми кандидатстване, но съм се спряла на три университета Glasgow University, University of Strathclyde, Glasgow Caledonian University, и две специалности Computer Science and Electronic Systems Engineering. Не ми е ясно мога ли, например, да кандидатсвам в един университет за две специалности и мотивационното писмо едно ли е за всички университета или на всеки един се изпраща отделно писмо.
    Имаш право да кандидатстваш за пет места - няма значение комбинацията университети<->специалности. Мотивационното писмо е само едно.

Цитирай Първоначално написано от Minimimi Виж мнението
    Дали можете да ми кажете или да ме ориентирате къде да прочета изискванията за оценки в университетите как се отнасят към нашите оценки в у-ще. Например :
    Five GCSEs at grade C or above including English language and mathematics. We do not accept GCSE equivalents. Plus one of the following
    • 280 points from at least two GCE/VCE A levels or BTEC National qualifications, including at least 80 points in geography or a related social science subject, such as • business studies • economics • history • law • politics • sociology. We accept AS levels and general studies, and consider Key Skills.
    • Access course in a relevant subject from an Open College Network accredited course with 45 credits at level 3 and 15 credits at level 2
    If English is not your first language you need an IELTS average score of at least 6.0 with a minimum score of 5.5 in all skills.
    We consider other qualifications from the UCAS tariff. Applicants with alternative qualifications or a combination of qualifications and work experience are also considered. We welcome applications from people of any age. Please contact us for further advice.

Предварително благодаря!
    Просто се чудя как се избира университет, без да си наясно какво иска и дали му отговаряш на критериите. Точно в това ми се струва, че може да помогне консултантска фирма.
    Не, не може, защото изискванията за българска диплома не се приравняват и не са съобразени с британската система. Може за една специалност да приемат само с А британци, а с 5-ци българи и обратно. Ако не можеш да намериш на уебсайта на университета изисквания за българска диплома, ще трябва да пишеш имейл или да разгледаш темите с оферти из форума, за да се ориентираш.

Консултантската фирма ще направи същото, което можеш и ти - да им напише email за изискванията по конкретна специалност.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Синът ми тази година е 12кл. и ме изненада с желание да продължи образованието си в UK. Иска да учи Софтуерно инжинерство. Леко неориентирана съм все още и доста неща има още да изчета, но ще се справя . Резултатите ни на този етап са на мн.добро ниво - среден успех от дипломата за миналата година 5,50, до този момент имаме сертификат Cambridge ESOL Level 1, Grade C. Мислите ли, че имаме шанс и кои университети да проучваме за изучаване на компютърни науки.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DidiSto Виж мнението
    Здравейте! Синът ми тази година е 12кл. и ме изненада с желание да продължи образованието си в UK. Иска да учи Софтуерно инжинерство. Леко неориентирана съм все още и доста неща има още да изчета, но ще се справя . Резултатите ни на този етап са на мн.добро ниво - среден успех от дипломата за миналата година 5,50, до този момент имаме сертификат Cambridge ESOL Level 1, Grade C. Мислите ли, че имаме шанс и кои университети да проучваме за изучаване на компютърни науки.
    Здравейте, като студент преминал през цялия процес на кандидатстване със специалност компютърни науки, бих могъл да твърдя, че имате шанс, но всичко зависи от офертите които ще получите. Някои поставят условия не само за диплома но и крайни оценки от матурите. Но с диплома над 5.50 не мисля че ще имате толкова проблеми. На мен езиковия сертификат ми го искаха до 31 август, така че и да не приемат ESOL-а ще имате достатъчно време да се явите на IELTS или TOEFL.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодяря hpt! А вие къде учите и бихте ли ме насочили към някои подходящи университети? Ние разглеждахме University of Salford и Imperial College London. От форумите в които търсих информация ми стана ясно, че Salford не е най-добрия избор за изучаване на компютърни науки, а Imperial College London си е доста висока летва.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DidiSto Виж мнението
    Благодяря hpt! А вие къде учите и бихте ли ме насочили към някои подходящи университети? Ние разглеждахме University of Salford и Imperial College London. От форумите в които търсих информация ми стана ясно, че Salford не е най-добрия избор за изучаване на компютърни науки, а Imperial College London си е доста висока летва.
    Здравейте, в момента съм студент в King's College London. Относно подходящите университети, мога да ви кажа къде мен ме насочиха за компютърни науки. Знам че, Sheffield е едно добромясто за компютърни науки, познавам хора завършили там и останали много доволни. Но факта че беше извън Лондон мен не ме устройваше много (и също че не е много напред в световните класации, но това всеки го решава за себе си). След това избрах Leicester (дори и аз не го бях чувал, но го избрах защото езиковите изисквания бяха ниски, а и се бях издънил на TOEFL-а, но това е друга работа). Последния избран извън Лондон беше The University of Manchester. Лично аз знам, че някои от международните ни медалисти по информатика го бяха избрали и затова реших да впиша и него. Както виждате бях напълно неориентиран по отношение на качеството на образование което предлагат и още други важни фактора, но като за първо кандидатстване останах доволен. Всеки знае, че малко са университетите извън Лондон, които са наистина добри. Но факта, че в топ 100 са 6 от университетите в Лондон това говори много. В Лондон избрах UCL и King's College. За UCL знаех същото като за Манчестър, а в King's имах приятели които останаха също много доволни. Та, както виждате изборите ми не бяха базирани на качествено образование в моята област, а на някакви повърхностни и маловажни критерии. Сега мога да ви кажа, че знанията по математика са много нужни в UK. Така че, зависи също къде си учил по време на средното си образование (ако си бил в някое ПМГ или пък в НПМГ, СМГ, нещата тук ще са ти много по-лесни). Ако имате други въпроси винаги съм готов да помогна. Успех с кандидатстването.

P.S. А относно Imperial, ако синът ви иска да изучава само компютърни науки трябва да издържи GMAT изпит по математика който се провежда мисля че, октомври или ноември. И да се подготви за интервю, защото всички, които познавам ги бяха повикали. И после научих, че Imperial има навика да вика почти всички чуждестранни студенти. Интервюто не е кой знае какво, задачи по математика и проста физика (но ако се стигне до интервю, това също е голяма работа ).
    Последно редактирано от hpt : 25-09-2014 на 12:06

Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Според мен не трябва да подценявате това, което шотландските университети могат да предложат. Глазгоу и Единбург са доста удачни избори за тази специалност. Това не е моята област, но ако синът Ви се интересува от тези опции, може да се присъедини към фейсбук групата на българското общество в The University of Edinburgh - https://www.facebook.com/groups/eubsoc/?ref=br_tf и да попита това, което го интересува относно програмата и т.н. Аз лично не разбирам тая мания да се забият хората в мегаполисите.

Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

А относно въпроса за езиковият сертификат - не мисля, че този ще ви послужи, особено с оценка С (тъй като ESOL Level 1 отговаря на ниво средно между Intermediate/Higher Intermediate). В случай, че греша е хубаво да се свържете директно с университета.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ant005 Виж мнението
    Според мен не трябва да подценявате това, което шотландските университети могат да предложат. Глазгоу и Единбург са доста удачни избори за тази специалност. Това не е моята област, но ако синът Ви се интересува от тези опции, може да се присъедини към фейсбук групата на българското общество в The University of Edinburgh - https://www.facebook.com/groups/eubsoc/?ref=br_tf и да попита това, което го интересува относно програмата и т.н. Аз лично не разбирам тая мания да се забият хората в мегаполисите.
    Първо във никакъв случай, не подценявам шотландските университети и съм на мнение че университетът в който учиш не може да попречи на решителността ти да станеш специалист в своята област. И относно мнението ви, че това е мания да учиш в някой мегаполис, далеч не е така. Вие както и много други сте избрали Шотландия, но аз не ви изкарвам маниаци и по-неосведомени от мен или от някой друг. И с риск да ви обидя ще кажа, че Шотландия далеч не е най-доброто място за следване, а е по-предпочитана от Англия, заради по-евтиното и дори безплатно обучение.

Страница 3 от 12 ПървиПърви 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кандидатстващи за Великобритания 2014-2015
    От Scorpzou във форум Образование в UK
    Отговори: 580
    Последно мнение: 24-11-2014, 11:46
  2. Великобритания въвежда пластмасови банкноти от 2016 г.
    От Nor4e във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-12-2013, 21:24
  3. Кандидатстващи за Великобритания 2013-2014
    От deepfriedcrack във форум Образование в UK
    Отговори: 497
    Последно мнение: 23-09-2013, 16:14
  4. Кандидатстващи за Великобритания 2012-2013
    От sdenkov във форум Образование в UK
    Отговори: 172
    Последно мнение: 15-12-2012, 03:40
  5. 2016 г.: 63 милиона ще имат интернет в колите си