Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Работа за автомонтьор

Здравейте,
    Като много млади хора и ние със съпруга ми решихме да опитаме късмета си извън България.
    Бих искала да ви попитам какви са изискванията, за да може да се започне работа като автомонтьор?
    Съпругът ми е със 15г стаж.Английският му не е на високо ниво,но започна курс,а и аз му помагам.Има желание да се развива и обучава.Справя се идеално както с ремонт на двигатели,така и с електрониката по автомобилите.
    Прочетох,че трябва да изкара стажове и курсове,за да има право да работи в автосервиз.Има ли възможност да започне работа,не стаж и паралелно с това да завърши необходимата специализация?
    Той е на 35г.,ако това има значение
    Благодаря ви за отделеното време!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работа за автомонтьор

......................

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Работа за автомонтьор

Аз 2010 доидох и след 3 дни започнах работа в автосервиз без никакви документи и с начален английски и без инструменти, но беше на късмет един приятел ме препоръча които работеше в съседна гумаджийница. След две години се прибрах в БГ и сега преди 2 месеца пак доидох и сега търся пак такава работа, на предишното място уредих този същия приятел и сега е кофти да се върна там макар че шефа ми ме иска.Ходих по няколко сервиза от обяви но бяха много зле, днес ходих пробно на едно място което е що годе добре и може би там ще започна. На повечето места искат собствени инструменти. Курсове според мен, не му трябват разбира ли си от работата, на половината обяви имат изисквания за NVQ но по големите сервизи, но всичко е въпрос на късмет.

П.С. Аз си търся работа като им пращам имеили в обявите за механик и пиша какво умея и 80% после ми звънят вчера и днес 3-ма са ми звъняли за интервю.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Работа за автомонтьор

На въпросите ти НЕ може да се даде еднозначен отговор.
    И така, гаражите тук са доста различни. Едните са на големи фирми, обикновено дилъри. Те се специализират в определена марка и ползват оригинални части. До тук са предимствата им!
    Има множество малки и не толкова малки гаражи където се работи по различен начин. Някои не те питат за никакви документи. Плащат кеш и просто трябва да можеш да бачкаш. Тези обаче не плащат много. Чувал съм дори за 30-35 паунда на ден, което е много под законовия минимум. Тези гаражи обикновено се държат от алчни индиици, пакистанци ...

На скоро говорих с механик работещ в Скрап-Ярд и той ми каза, че им плащат по 50 паунда на ден. В тези Скрап-Ярдове се докарват коли за мачкане за старо желязо. Преди това се оставят известно време да се подазпродадат на части... Механиците там основно ДЕмонтират части или цели мотори. НЕ монтират нищо!
    На механиците по гаражите обикновено им плащат 60-80 паунда на ден. Чувал съм и за доста повече пари, но незнам до колко е вярно! Както ви каза stanimir8110, всичко е до късмет!

Много от гаражите /сервизите/ се намират скупчени на едно място. Например на една улица в индустриална зона има ... сервиз до сервиз... В съседна улица други сервизи, а наоколо поне една фирма за ремонт само на скоростни кутии. Някъде в района може да има и специализирана фирма /или няколко/ която се занимава само със стартери и динама и акумулатори. Друга фирма само с помпи и дюзи. Така сервизите се "поддържат" един-друг.

Ако иска да се занимава с коли има възможност да мине курсове и да вземе сертификат за ... инспектор. Демек да прави технически прегледи. После много сервизи ще го вземат на работа. Не помня какъв точно е сертификата и как се изкарва, но това ще го научите на място. По принцип процедурите тук са ясни и прости. Вероятно ще трябва да изкара някакъв курс /естествено платен/ и да мине някакъв изпит. Предимството е, че работата е по-лека и отделно там непрекъснато идват разни клиенти с повреди по колите и естествено се появява и работа за ремонт на тези коли. Така той може да си работи през деня в сервиза /за технически прегледи/ и отделно да ремонтира на частно.

Надявам се да съм ви бил полезен с тази обща информация!
    Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Работа за автомонтьор

За да стане МОТ тестер мисля че ще му трябва време или доста добър английски, обикновено където правят прегледи и там ремонтират колите, едва ли ще остане за него. Мисля че най големия проблем му е английския, ако знаеш добре език и имаш инструменти може и като мобилен механик да работиш и да изкарваш не лоши пари.
    Аз започнах на 240 паунда на седмица но и на това бях доволен, без документи и език.постепенно ми вдигнаха заплатата до 350 но работата беше айляшка, парите кеш от 9 до 17ч на 10 мин от квартирата а и натрупах доста опит в Англия и научих език което сега е голям +

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Работа за автомонтьор

Извинявам се,че досега не съм отговорила.
    Благодаря ви за разясненията.Изключително са ни полезни.
    Щом може отначало да работи и без сертификати е добре.Впоследствие е ясно,че ще направим всичко възможно да получи необходимата квалификация,така че да получава по-добро възнаграждение.Но всичко с времето си.
    Сега ще наблягаме на езика и на събирането на начален капитал,че с два броя деца няма да ни бъде лесно отначало.А и има достатъчно подготвителни неща за които трябва да се погрижим.
    Благодаря ви отново.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Механик/автомонтьор - агенции за работа?
    От DimoStoqnov във форум Професии и работа
    Отговори: 13
    Последно мнение: 10-03-2018, 11:08
  2. Автомонтьор търси работа в Англия
    От evrovip във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 08-03-2018, 16:14
  3. Механик/автомонтьор - агенции за работа?
    От DimoStoqnov във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-11-2009, 17:39

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker